Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте!
 Бих искала да се посъветвам с вас, че захранването на моя син започна да става проблемно.
 Започнахме с пюре от моркови на Хип когато беше на 5 месеца и половина. Първо с една лъжичка и увеличавахме с по една всеки ден до 7-я , когато получи обрив по ръчичките и крачетата. Спряхме. Пи Фенистил една седмица. След като обрива мина въведохме тиквено пюре на Хип, а след няколко дни и тиква с карофи. Така 8 дни. През това време обрив не се получи, акаше повече, понякога по-рядко и газовете му се увеличиха. Като цяло, обаче, мисля, че го прие добре. На 9-я ден му дадох 8 лъжички пюре от тиква и картофи и 1 лъжичка пюре от ябълка без захар на Овко.( Мислех да въвеждам храни , без да съм заместила хранене) На 10-я смесих от пюрето на Овко с пюре от тиква и ябълки на Хип(увеличих количеството на ябълка) -5 лъжички. Същата нощ (снощи) видях, че има червени петънца, пъпчици по крачетата. Днес смятам да не му давам нищо. Видях в съдържанието на пюрето на Овко, че се съдържа минимално количество царевично брашно. Та сега не знам дали е от ябълката или от царевичното нишесте. Мисля до края на седмицата да продължа да давам пюре от тиква и картофи, а после какво да правя, не знам. Много се обърках вече.
Цитирай

София, на брулени хълмове

Първо прочети кои храни са алергизиращи и НЕ ги давай на първо време. Това с моркова е било грешка, защото моркова е алерген и в ниаккъв случай не е подходящ за първа храна. Знам, че много майки ще ти кажат, че не са имали проблеми, но явно твоето дете е предразположено към алергии и трябва да подхождаш много внимателно, за да не му причиниш дългосрочни проблеми.
Бих те посъветвала да захранваш бавно като въвеждаш нов храна не по-рано от 5 дни след предходната и започни с най-щадящите храни - оризова каша, ябълково пюре, тиква, картоф - това ти е достатъчно за месец напред. След това може каша от елда, круша и всякави комбинации между посочените. По принцип при предразположените към алергии деца проблемните храни се въвеждат по-късно (напр. ако се препоръчва да се въведе в 10ти мес., ти въвеждаш 12мес.). Особено изчакай с яйце, плрясно мляко, цитруси, мъхести плодове и шоколад - поне до година и половина. Ако си си внимателна няма да имате проблеми и ще видиш как след няколко месеца детенцето без проблем ще си папка всичко, ако обаче избързаш може да му докараш алергии за цял живот. Успех  Peace
Цитирай

София

За моркова също смятам като Nellie, но вече си го въвела. Аз почнах с плодови пюрета, ябълка, круша, сливи/педи каза, че това са слаби алергени/, оризова каша/не се запече, защото добавях от вече въведената круша примерно/, тиква, картоф с тиква, картоф с тиквичка, мокрова го въведох късничко. Може би трябва да минете няколко дни на кърма и да почнеш по 1 нещо да въвеждаш и да изчакваш да видиш от какво ще се обрине...ако не си продължаваш, но винаги трябва да знаеш кое е новото. За пъпчиците можеш да мажеш с балсам на доктор Тайс за суха кожа страшен е...бебка ми се обрира на 9 месеца от бисквитките на ХИП и после на 11 месеца от рибата /преди това не сме имали проблеми при въвеждането на нови храни/ Мазах с този балсам и всичко минаваше за ден два. Тъй като няма да заместваш кърмене, давай по мъничко колкото да се запознае бебо с новите вкусове. Оризовата каша и плодовите пюрета горе долу съм ги въвеждала за около 1,5 месеца, максимума които изяждаше беше от 30 до 60 грама. Следи и акото, така или иначе си имаш кърма, почнала си запознаването с новите вкусове.... Реално ти си дала доста неща...тиква, картоф, ябълка, морков...редувай и добавяй по нещо ново към вече въведените.
Цитирай
Аз захраних детето си, което сега е на 7 месеца, с моркови и наистина нямаше проблем, но всичко е строго индивидуално. Моето момче яде всичко, което е позволено за неговата възраст. Гледам в пюретата (ползвам Хип и Гербер) да няма добавена захар и сол. От днес сутринта му давам попара. Яде я, но не с голям апетит. Сложих - хляб препечен, масло, сирене и чай от Шипка. Споделете мение за попарата  Very Happy
Цитирай

София

Може би трябва да се направи индивидуална схема на захранване на сина ми. Ако някой може да ми препоръча специалист,който да ни изготви ще съм много благодарна.
Цитирай

Стара Загора

това с алергийте е голям проблем и ние не знаем как да се справим точно и от какво е алергичен
Цитирай

Стара Загора

з
Цитирай

Стая № 6

Бебето е на шест месеца,нали?Не си закъсняла със захранването,така че не бързай.Специалистът си ти,ако се вслушваш в детето си.Кърми го и му давай съвсем по малко от новата храна,по една-две лъжички само.Оризовата каша е най.доброто,с което можеш да захраниш първо,или картофеното пюренце,домашно приготвено,по-редичко,смесено с кърма.Можеш да даваш само тези две храни цял месец,като постепенно и много бавно въвеждаш и нови-ябълка(сварена),тиква,аз въведох с картофеното пюре и лук,праз,добре ги приема.Аз лично рядко му давам моркови,защото много запичат.
Цитирай

Ябълката или царевицата не се водят за проблемни храни от страна на алергии.За царевицата съм чела, че е по-трудно да се обработи от малките бебета(нямам предвид цели зърна, разбира се).Но аз пък съм давала царевична каша на 7месеца на малкото и не съм забелязала проблем.Всичко обаче може да е различно за различните деца.
Моят съвет е да спреш със захранването временно.Имам предвид 2-3 седмици.Нищо няма да му се случи на бебето, ако не приема друго освен мляко.Така ще видиш и обривите и зачервяванията дали ще изчезнат.Може и да са съвпадения с друга причина.
След това започни пак, внимателно, много бавно и полека, както са те посъветвали вече и внимателно подбирай подходящи храни.Не се тревожи толкова.Имаш достатъчно време да пробваш, без да се тормозиш, че не захранваш или закъсняваш нещо.
Индивидуална схема, изготвена от лекар мисля, че не ти е нужна.Не бързай да хукваш по доктори.Ще му отървеш края и е възможно от най-добри чувства да си създадеш проблема.
Това е от мен.
П.П. Пробвай втория път с домашна каша или пюре, не с готови.
Цитирай

Остави една седмица детето само на кърма.И после опитай пак.

Като първа храна препоръчват : сладък картоф или оризова каша.После към тях прибавяй - тиква , тиквичка и морков.След като се съмняваш за алергии - оставяй по-голям интервал между новите храни.
 И не се притиснявай толко - първо се увери дали обрива е от храна.Защото някой път има съвпадение.При нас например бебо беше нахапан от бълха , точно като му въвеждах нова храна и аз като се стреснах и на лекар. Smile

Успех !!!!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.