За изхождането (ЕБХ) - част 5

  • 18 657
  • 321
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 1 078
Благодаря на добрата душа  Hug Laughing

# 2
  • Мнения: 2 829
Здравейте в новата тема Grinning
Dazzle, мерси, наистина си добра душа Laughing

# 3
  • Мнения: 616
Хайде да дойдем и ние тук. Peace

# 4
  • Мнения: 1 065
Цоп и ние. Dazzle, благодаря!  Hug Тая тема ми е много важна  Grinning

# 5
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Добре заварила и в новата темичка. Благодаря и аз за нея.   bouquet

Първо да си кажа - ние сме официално без памперс от 2 седмици. Не си спомням дали ви разказах, но навън няма никакви проблеми - Катерина си показва много ясно кога и се пишка и откарваме по 5-6 часа навън без проблем. Винаги имам резервен чифт дрехи, но досега не ми се е налагало да я преобувам. През ноща също нямам грижи - изпишквам я около 3 пъти между 22 и 8 часа без да се буди. Спи по голо дупе, че и на двете ни е по-лесно. Добре, че не шава докато спи. Единствените напишквания са вкъщи - когато се заиграе и забравя изобщо да сигнализира, та го карам само на интуиция и понякога я изпускам. А като е с баща си пък - гаранция, че ще има мокри гащи.  Grinning Миличкия казва, абе чудя се аз нещо мрънкоти и аз и говоря, ама тя продължава и като отида след малко (2-3 мин) при нея да я взема вече, тя се напишкала  Mr. Green . Та така, много съм доволна и щастлива. И искам за пореден път да ви благодаря за всички съвети и интересни истории.   bouquet

Aila, според мен не пробват едно, защото си мислят, че е много трудно и друго, че им е по-лесно така - слагат памперс, свалят памперс, хвърлят памперс. Знам ли? Иначе аз имам успех в разпространението - кумицата ми вече издържа сина си (той е на 4 месеца, ама са започнали от 1 месец) и имат значителен успех. Също и със зълва и - тя роди средата на януари и вече си акат само в легенче, той не искал в памперс. Та моето дуднене и досадно повтаряне, явно има полза  Mr. Green Има и доста майки от отчетната ни тема, които пробват, някои даже си практикуват ЕБХ.
Та мисля, именно за това е хубаво да се популяризира и алтернативното отглеждане на детете (всъщност като се замислиш не това е алтернативното, това си е естественото отглеждане, ама айде).
Duol, страхотни сте. Не се притеснявай да го издържаш над легенче. Ако го сложиш да полегне на бедрото ти и го придържаш с ръце за крачетата, няма да има проблеми. А за слинга - супер е. Аз много често я връзвах на люлка и така тя спеше, сучеше, спеше, пък аз си върших вкъщи работата. Аз малко късно се усетих де - тя беше вече близо на месец.
vesi1, те децата са така - като открият нещо ново и всичко отива на заден план. Най-вече търпение трябва, всичко ще си дойде на мястото.
estrella, браво на вас. Ама те децата верно са умни, ама като няма кой да ги чуе  Mr. Green Иначе и аз на всеки това повтарям - не е моето дете генийче, всички деца са така, но просто трябва да се заслушаме в тях.

# 6
  • Мнения: 663
Отдавна се каня да питам, как  държите съвсем мънички бебенца над легена, но ето че намерих отговор без да задавам въпрос. Simple Smile Иначе бебката си дава напълно ясен сигнал всеки път преди да ака, за пишането не съм забелязала, но сигурно е още рано и по-нататък ще усетя. Мъжът ми пък постоянно повтаря, че нямало смисъл,защото е още много малка и нищо не разбира. Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 12 201
  Запис

# 8
  • Мнения: 1 947
   Всичко разбират малките дяволчетааа, всичко! Simple Smile
   Mimsat, като има майчета във вашата отчетна тема,
те защо не се появяват тук? Сигурно се съветвате там. Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 1 078
И в нашата отчетна има. Една със сигурност, другите може би са пробвали преди, но сега не знам. Та нашата се оправдава с липса на време, защото има и работа, та така. Иначе се виждаме и си пишем по Скайпа, където се хвалим една пред друга Laughing
Мимсат, браво на вас - завиждам Grinning Дано и ние имаме такъв голям успех.

# 10
# 11
  • Мнения: 1 065
Пък аз си нямам никой, освен вас, и едва се сдържам да не се обяснявам тук всеки ден  Mr. Green. Ама сигурно още ме държи първоначалния ентусиазъм, нищо че минаха два месеца и отгоре.
Последните четири нощи детето не се напишва. Ставам да я изпишвам по 2-3 пъти и ми прави впечатление, че поне единия път не суче за наяждане. Пък преди на всяко мрънкане бутах цица и се чудех що продължава да нервничи. Някоя от вас беше споделила нещо такова, но тогава ми се струваше мисия невъзможна да я направим акробатиката. Явно е трябвало да узреем и двете  Wink. Сега събирам смелост да махна нощната пелена. Така и така ставам- що да не събувам гащи, а да махам пелена. Пък и от кога съм си приготвила хавлиеното одеяло  Mr. Green
Мимсат, една позната с детенце на възрастта на Катерина писа, че в тяхната отчетна имало детенце само по гащи  Grinning. Сигурно става дума за вас. Много ви се радвам  Heart Eyes
zdravi4, в началото и аз много не вдявах кое е сигнал и кога съм налучкала. С времето станаха по- ясни.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 078
Леле, Чигиии, ти си герой! Shocked Наистина ле се изпишквате през нощта? Аз не смея още , така ми се спи, че понякога, ако искате вярвайте, не помня дали съм кърмила детето или не. Имало моменти, когато то се размрънква, аз поглеждам часовника, слагам биба понякога и ако не ще , вадя цицата, но всичко е толкова в просъницата, че единственото, което помня са часовете Shocked Гледам ги за собствена информация дали най-накрая няма да удължим паузите, но не би...та часовете ги помня, а дали съм кърмила детето или то продължи да спи, не винаги помня. Какво остава за изпишкването. Иначе снощи, докато не стана време да си лягам, го мъчих да изпишквам при всяко мрънкане, а той повече от два часа не е пишкал, аз само го влачех в тъмната баня, за да не му светя, но не. Чак по изтечение на двата часа и нещо се изпишка. Ще трябва да пробвам легенче за вечерите, че да не свиква само с мивката и огледалото така, че после ще се чудя къде да му ги осигуря , ако сме навън Laughing

# 13
  • Мнения: 2 829
Чигес, аз бях дето разказвах че Алекс преди да започна да го изпишквам мрънкаше и сучеше по 1 час, а ако го изпишкам се кротва и заспива веднага. Дори сега, понякога се разсънвам от това че дребното суче от много време, пуска гърдата, мрънка, пак засуква-вдигам го над легена и той на секундата се изпишква и заспива като пън! И няма защо да се сдържаш-пиши по 5 пъти на ден ако искаш, не знам за другите, но аз много, много ви се радвам на всичките мами с малки бебешоци и с нетърпение чакам да прочета как сте Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 762
Познайте защо не пишааааа. Grinning
Защото нямаме повече нощни проблеми.Направо нямам думи колко съм глупава.Тя не е искала нощем да пишка над легенчето (предполагам,защото е заспивала над него),но сложа ли я върху гърнето (явно от студеното) веднага се събужда и се изпишква.Сега я приучавам да си спи (поне част от нощта) в креватчето и й слагам една пелена сгъната като превръзка и гащички отгоре,което е сравнително удобно за събуване и безопасно за спалното бельо.
Все още не дава сигнали,но явно просто вече сме се напаснали,защото почти нямаме пропуски в денонощието.Та да ви кажа момичета с малки бебета,че това вашето наистина си е хамалогия.Като се осъзнаят малко дечицата и става супер лесно.Даже много яко.Сега прохождаме ужким и е много лесно без памперси.А и е много сладко като заврътка дупето.Лошото е че повечето панталонки,които намирам на пазара и висят като на рапърче,защото са пригодени за памперс,ма това ми е проблема.
Мъжът ми пък постоянно повтаря, че нямало смисъл,защото е още много малка и нищо не разбира. Simple Smile
Дай му да опита.Моят мъж също беше лееко скептичен,но веднъж се направих че имам работа и го помолих той да го направи.Калина беше на по-малко от 2 месеца.Казах му:"Кажи и "пиш" и я потупай лекичко по устничките".Наблюдавах го с едно око и като се изпишка не издържах и го попитах развълнувана:"Страхотно е нали?Как се чувстваш?",а той беше много облекчен че споделям вълнението му,защото мъжете се срамуват да бъдат слаби и любопитни,а и за тях е много необичайно да се докосват до толкова деликатни неща.Чудя се на акушер-гинеколозите мъже дали изобщо разбират какво става в ръцете им...

Общи условия

Активация на акаунт