Отговори
# 60
  • Мнения: 217
Иначе мойта майка ще трябва специално да идва при нас, защото живее в друг град и няма как, а на свекърва ми й нямам много доверие - не само, че е изгледала едно дете, но даже и тя не го е гледала много, нямам я за голяма компетенция по въпроса с бебетата.

О, нашите и двете баби са в провинцията, в Ямбол, но това не им пречеше да дойдат...

А за преобличането и аз съм я преобличала понякога по няколко пъти и то само и само да мога да й облека някои дрешки повече от един път, че те пък много бързо омаляват бебешките дрешки и някои ги обличахме буквално по един-два пъти.... за това и не трябват много ката дрешки...  Laughing

# 61
Здравейте, милички.
Днес  така ми се спи!
А, сега да ви се похваля Stuck Out Tongue, вчера бях на преглед и има само добри новини newsm44. Само да ви кажа, че календарите в сайтовете не са много верни. Аз съм в 11 г.с. Вчера видях как бебенцето вече е започнало да рита. Каза ми, че не трябва да се притеснявам за болестта на Даун, всичко е нормално.
Аз останах страшно доволна от този лекар, харесва ми и смятам да си ходя вече при него.
Искам само да ви попитам: аз вече един път съм се завела при един доктор, дали сега с новото направление мога да си сменя лекаря, или първо ще трябва да се отпиша от първата докторка.

Аз вече огладнях, да ви кажа.
Много съм щастлива

Северинка, не си единствената, която мисли за закупуване на детски нещица вече. Ако не се лъжа в сайта на мама и бебе има списък с всичко необходимо за бебето и мама.
Аз щом гледам колички още от сега, направи сметка. Но аз лично ще започна да купувам към 5 месец. Иначе вече съм харесала и знам какви шишета ще си купя, ако разбира се не са някакви големи цифри.
Но на мен сега ми е съвсем друго в главата и така се плаша. Предстои ни ремонт на банята и тоалетната, ще сменяме всички врати вкъщи, ще се циклят подове и ще се освежават коридори, детска и спалнята. И наистина ще започна да купувам всички постепенно, защото като дойде време да се дават пари, ще ни се видят много да ги дадем на куб.

За темата отглеждане още не ми се мисли, защото моята свекърва почина, а някой друг, освен таткото да ми вършее из етажа, ще изпадна в нервна криза. Най-вероятно ще привикам майка да дойде при мен. Но и за това решение се колебая, защото ми се иска да не ангажирам никого, освен бащата. Само така ще свикне с мисълта, че и той трябва да поема една отговорна задача в живота си. Да бъде наистина баща, а не само да се води такъв по документи. Но незная още.
Много хора ми казват, че е много трудно, че трябвало да има някого покрай теб. Да така е, но или ще трябва това да е жена на която ще се плаща, или майка ми.

# 62
  • Мнения: 132
Не е толкова трудно казвам ти а и винаги трябва да има граница между помагането и бъркането като се справяте повече сами ще си спестите доста нерви LaughingПоне аз мисля така и така съм постъпвала може да не съм била права много са ми помагали когато съм имала нужда и майка и свекърва ми и съм им много благодарна за това което са направили за нас а то не е малко но все пак бебето си има родители.Всичко ще е наред още е рано да се притеснявате за тези неща.Аз нямам колебания по въпроса и се надявам да се справя.В началото мъжа ми ще е до мен а и знам че винаги има на кой да разчитам ако все пак изнемогна Laughing

# 63
  • Мнения: 330
Здравейте Laughing
 Аз се поизгубих с тези разходки,но си ви чета Wink
  Severinka и аз да те успокоя,че то всичко си идва само Wink И аз нищо не знаех,но още от първият ден успях да се справя.За кърменето знаех от това,което съм чело,но смея да кажа,че се справихме с бебчето много добре.И с другите неща е така,аз се страхувах да го къпя в началото заради пъпчето,и свекървата си го пое,но след това сама с таткото се справях.Никак не е страшно,особено като навлезеш и в режима на бебето.
  За бебчето си бях купила предварително всичко,но към 8ми м. ,а креватчето беше капарирано и като родих,тогава го взехме вкъщи.
 Сега ще ми е по лесно,че знам какво трябва и към марки съм се ориентирала,които много ми харесаха и с баткото съм ги ползвала.
 Мога да споделя,че за шишета и биберони съм много доволна от NUK.
   galinag много се радвам за хубавите новини Peace
 Лек ден за сега   Heart Eyes                         

# 64
  • Мнения: 11
Здравейте  Grinning
Сев да ти кажа и аз имам същите притеснения - какво ще правя,как,какво се купува... Heart Eyes ама като ви видях какво казвате се успокоих  Hug На мен живот и здраве майка ще ми помага,поне в началото докато съм още ошашавена  Heart Eyes
За сега не мисля да купувам нищо ,само обикаляме и разглеждаме къде,какво има и на какви пари Laughing - най- вече гледаме за креватчета и колички .
А може ли някой да ми каже къде има магазин за бременни - виждам,че си купувате разни неща а аз не зная от къде  Embarassed

# 65
  • Мнения: 217
Здравейте отбор!

Сега ще ви кажа за дрешките... Първото ми дете се роди през юни и го обличахме с боди с къс ръкав и гащеризончета. От една позната, която роди през декември, знам, че зимните бебета се обличат с боди с къс ръкав, върху него - боди с дълъг и после гащеризон или блузка и ританки. Ако се наложи - жилетка. Но по-добре да се облечено с дрехи, които могат да се свалят ако му стане топло, отколкото да е навлечено така, че да не можеш да махнеш нещо, без да го оставиш полуголо, примерно. От личен опит ви казвам - не взимайте камизолки, само бодита, и то - с копчета отпред. Камизолките се набират и разголват кръстчето на бебето.

Това се сещам засега по този въпрос...

За помощта - аз имах нужда, Денис имаше зверски колики от първия ден. Плачеше денонощно и се хранеше на през 1 ч и половина - пак денонощно, не можеше да се оригва, много газове... абе не ми се връща да си спомням какъв ужас беше първия месец, че и по-натам. Помощта от бабите е необходима основно за готвенето, защото, повярвайте ми, от кърменето адски се огладнява! Като добавим и недоспиването...

Надявам се с второто да е по-лесно, но със сигурност ще имам нужда от помощ поне първите 2 седмици  Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 278
Здравейте сладурки Simple Smile
отчет и от мен. вчера бях на доки,видяхме сърчицето,ми то много готино бееее  Flutter
вече сме 1,2 см и слава богу всичко върви добре засега.
пуснах си и изследванията,левкоцитите са малко високи,но мойта лекарка каза че било нормално за бременни.
а тези изследвания....нямам думи - 93 лв оставих в цибалаб сутринта  Rolling Eyes
ама тя мойта докторка не си играла: рубеола,токсоплазмоза,варицела и още незнам си колко неща ме накара да изследвам.
незнам де ,май си е по-добре сега да знам ако има нещо...
фетална морфология ще пускам в 11 седмица.
видях че някой е писал че реалните седмици не отговарят на тези от лентичките...
на мен доки ми е писала че съм в 7.4г.с , а аз бях в 6.6  newsm78
може и да изчислява по размерите и бебо да е по-голям  newsm78
лек и успешен ден от мен  Hug

# 67
Момичета, някой да може да ми даде счетоводна информация, отностно болничните по време на бременност? Или поне дали е вярно това, което аз знам.

Мен сега си ме осигуряват на две места. Във фирмата дето работя и в нашата си фирма също се осигурявам от началото на месеца, за да имам по-висок осигурителен доход за 6 месеца назад като изляза в болнични за раждане.
Интересуваме, ако искам да изляза в по-продължителен болничен , ще ми се изчисли на база 6 месеца назат, а това че сега от март месец се осигурявам и в нашата фирма това няма да важи нали?

Като се замислих мисля, че е така и сега се разочаровах малко. Нещата в офиса дето работя не вървят добре и в последно време ми се случва да се карам, пък и не ми е изтекъл и срока на изпитване и затова такава апатия ме е обзела и непрекъснато съм под някакво напрежение, че незнам вече какво да мисля и какви стъпки да предприема.
Моя мъж ми казва да седя във фирмата, колкото да ми тече осигурителен доход и от тук. Склонна съм да го послушам, защото е прав но пък и това непрекъснато напрежение не ми понася и  smile3518 Weary.

Дайте ми някакъв съвет

# 68
  • Мнения: 817
sisilia, я кажи моля те какви са тия изследвания, че си дала толкоз пари? Нещо не се ли покрива от касата? Сутринта пък мойта лекарка ми каза, че някои от изследванията, за които пишете не се правят при малади момичета, защото просто нямало смисъл, но тъй като било достъпно за всички, то и всички си ги правели .

# 69
  • Мнения: 1 020
Лелееее колко сте писали днес мацки... не мога да ви изчета... довечера ще седна да си почета, че сега и форума нещо се е бъгнал и не ми показва 4-тата страница Sad
 Hug и лека вечер

# 70
  • София
  • Мнения: 278
Северинка, пуснаха ми ПКК с глюкоза, урина, рубеола(защото съм набор 82), варицела,токсоплазмоза-2 изследвания.
по принцип ПКК и урина се поемат от касата,ама те така и така са ми 10 лв,та реших да не ме дупчат пак да минат с другите.
рубеолата ми я пусна,защото моя набор тази година подлежи на имунизация,а мен няма как да ме имунизират.
варицелата  е за разните там шарки,аз съм карала някои ама не помня кои точно.
токсоплазмозата е за всеки случай,ако си имала животни около себе си напоследък.
ама не разбрах дали не ме изследват само за антитела,т.е дали имам имунитет,защото очевидно не съм болна от нищо  newsm78
а по принцип знам че ако се разболееш от едно от тези трите се налага прекъсване на бременността.
явно ги е пуснала за всеки случай,знам ли...
ама доста нанагорно ми дойде.
и на всичкото отгоре и цитонамазка и микробиология платих- 35лв,нямала направления...
абе стартирахме с големите разходи от сега... направо незнам...

# 71
  • София
  • Мнения: 278
ааа и още нещо се сетих.
Лекарката ми каза че сега е последната седмица,в която биохимичния скрининг в майчин дом(ет.14, лабораторията на Кременски) се прави безплатно.
от другата седмица се плаща - 45лв.
на мен не можаха да ми го направят,прави се най-рано в 11г.с
така че мацките,където са по-напред могат да отидат - все още е безплатно.

# 72
  • Мнения: 817
Благодаря ти, Сиси! Сега ми стана по-ясно. Аз ще се запиша другата седмица и ще попитам лекаря ми кои изследвания са абсолютно задължителни, кои са само пожелателни и от кои за момента нямам нужда.

# 73
Здравейте
аз да се оплача неспира да ми се гади а в офиса работата тепърва ще се увеличава и направо не знам как ще издържам по натам.
Severinka да ти кажа за ЖК в МД по добре да се запишеш в поликлиниката там има АГ  център и лекарите са същите които работят и в самия МД но там е по-спокоино и ти обръщат повече внимание.
ЕНИГМА аз вече си взех дънки и гащеризон макар че гащеризона все още ми е голям от едно магазинче специализирано,намира се как да кажа под колоните на Жданов или вече по ново му Пиротска.
Толкова от мен за сега когато имам време ще се включвам,ако ли не поне ще ви чета.

# 74
  • Мнения: 11
galq.stilianova мерси  - сигурно скоро ще се разходя дотам да разгледам и ако знаете още свиркайте  Hug
Severinka искам да те помоля ,ако нямаш против ,след като питаш лекаря си за изследванията да кажеш тук,че аз съм чак за 25-ти на преглед и ми щеше да знам какви изследвания се правят  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт