Непоносимост към мляко и соя.

  • 720
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте  bouquet.

Моята дъщеря е на година и половина. Миналата седмица установихме алергия към млякото и соя. Захранването минахме по най-трудния път. Просто отказваше почти всичко. Досега храненето ни е борба. Единственото на което разчитах беше млякото, а се оказа , че това най-много и е вредяло. Алергията се изразява  в подуване на червата, затова не може да яде и спи. Добре, че поне е в по-лека форма, без обриви и асматични пристъпи.
Откакто не съм и давала нищо млечно (а тя почти нищо друго не е яла) спи по-добре.
Предварително благодаря за всички мнения.
Целувки.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 360
На моята дъщеря и откриха АБКМ във втория месец някъде. Тогава ни казаха, че за да се изчисти организма напълно от алергена трябва да минат около 3-4 седмици. Наистина положението се подобри след месец някъде. Иначе и тя първите месеци беше злояда и наддаваше много малко, щото отказваше да яде. Явно я е боляло кормечто. То и нашата алергия най-вече се прояви в гастро проблеми - много силни колики, повръщане, разстройство и суха кожа. След като се изчисти напълно детето се промени изцяло и сега да знаеш колко е жизнена и енергична и си хапва с апетит. Просто все едно е друго дете. Ние продължаваме с безмлечната диета - наистина не е толкова страшно - има толкова много храни освен млечните, които могат да се похапват, а пък доколкото нашата лекарка ни информира тази алергия се израства стига да се спазва стриктен режим. Стискам палци по-скоро да се изчисти организма и да прояде, щото знам какво ти е - много е гадно да гледаш детето ти, което отказва да яде каквото и да е и да не можеш да направиш нищо. Просто исках да ти дам кураж - нещата не са толкова страшни и ще видиш, че детето ти ще прояде много скоро и ще си бъде весело и щастливо!

# 2
  • София
  • Мнения: 672
И на нас ни откриха АБКМ в началото на втория месец. Оттогава сме на Фризопеп и захранвам много внимателно. Преди няколко дни бяхме на консултация при алерголог и ни казаха, че вече всичко е минало и можем да минем на хипоалергенно мляко, а след няколко месеца на нормално Friso 1.
В началото и аз се бях притеснила много, но сега съм спокойна защото зная, че правя най-доброто за детето си..
Чети повече за алергията и пробвай различни храни-дано на малката и хареса нещо.  newsm78
Един от алерголозите на който съм го водила ми обясни, че децата с алергии са по злояди и по-точно предпочитат само няколко и еднообразни храни. Дано намерите любимото ви и си го хапвате с апетит...
loni_0902  е права, че като минете на диета детенцето ще се успокои  Peace

# 3
  • Мнения: 83
Много благодаря момичета за бързите отговори и за успокоението, което ми вдъхвате.
С какво храните децата и можете ли да ми дадете конкретни рецепти.
Засега нямаме успех със супите и готвените ястия. Вчера хапна две принцеси с кайма (без добавки от соя).Главно сме на сокове и вода. Хубавата новина е, че днес говорих с джипи и тя каза, че   Фризопепа  се поема от Касата(част от него).

# 4
  • София
  • Мнения: 672
Ние сме малки и хапваме нискоалергениите храни: картофи, ориз, тиква, тиквички, морков, ябълка, сливи и т.н.
Надявам се майки, на които децата са по-големи да споделят конкретни рецепти!
Дано малката хареса Фризопепа  Peace

# 5
  • Мнения: 756
 и ние сме така като за черешка имаме и рефлукс, но не се притеснявай това се израства , добре че са го установили вече - представям си колко ти е било трудно , защото аз се бях побъркала .Детенцето може да си похапва всичко -внимавай за соята само , вече има толкова заместители . Ето една рецепта за йогурт , който можеше да приготвяш : 1 с..л царевично нишесте с 180 мл от млекцето й го сваряваш на котлона , докато се сгъст , охлаждаш на водна баня  и в хладилника.имам още, дадоха ни ги от болницата- ако желаеш не се притеснявай да ми пишеш

# 6
  • Мнения: 83
Здравей Алекс  bouquet
Много благодаря за отговора ти. Понеже открихме алергията миналата седмица, все още съм объркана и незнам какво да правя. За сега опитвам всичко( като внимателно чета етикетите). Много ще ми помогнеш, ако ми изпратиш рецепти, давай колкото имаш. Ще опитам всичко. Дано този период отмине по-бързо.
Целувки.

# 7
  • Мнения: 506
може ли рецептите да са тук Praynigа ако е АМ как се добавя н това,което си дала axel_chiara

# 8
  • Мнения: 83
Млечен крем

12 мерителни лъжички, от млякото което пие, 2 и половина с.л царевично нишесте, 360 мл студена  вода

разбъркваш нишестето с малко вода,докато стане на паста и постепенно добавяш останалата вода. На котлона , на много слаба температура го бъркаш и вариш за около 3-4 минути , докато се сгъсти като непрекъснато бъркаш.Махаш го от котлона и добавяш АМ .С миксер го разбиваш до крем с гладка текстура .Изстудяваш го на водна баня – студена вода в по –голям съд. Можеш да добавиш плодове и да ги разбиеш в кухненски робот или с пасатор.
Този крем може да се използва и в рецепти за сосове.


Бананов сладолед

100мл АМ , 2 банана , ¼ ч.л канела, 100 мл вода 100гр.захар кафява нерафинирана  / може и по-малко/1 капак ванилина есенция
Захарта и водата в съд на котлона , докато се сгъстят .Намачкваш бананите с останалите продукти и ги добавяш докато получиш крем. Слагаш сместа във фризера .Важно е да разбъркваш сместа няколко пъти докато е във фризера . Можеш да го сервираш с круша прясна или от консерва .Можеш също така да правиш различни варианти с други плодове


Шоколадов сос
20 гр. какао,  150мл вода ½ с.л маргарин –без мляко , може и соев , но за него се консултирай с педиатър.Ако не откриеш такъв пробвай със зехтин, 35 г захар.
В съд смесваш продуктите и бъркаш непрекъснато на слаб котлон , докато получиш еднородна смес.За да го съхраниш за по – дълго време във фризера , не слагай маргарин , добави ги по късно , когато се консумира.

 Телешка  касерола

1 с.л  зехтин , скилидка чесън / по избор/ , 160 г телешко на малки парченца нарязано , 1 малък картоф / ако намериш сладък картоф е най – добре , защото са по хранителни по –вкусни / ½ ч.л царевично нишесте , ½ малък лук/ праз , зелен лук/ 125г смесени зеленчуци по твой избор
2 с.л доматено пюре , 100 мл АМ

Вариш зеленчуците  със 100 мл вода и ги оставяш да къкрят . В отделен съд задушаваш лука и добавяш месото в зехтина за около 5 мин. Добавяш свалените зеленчуци , добавяш доматеното пюре и магданоз .В отделен съд приготвяш царевичното нишесте с млякото / без да го вариш както по-горе / и постепенно / като застройка на супа , добавяш в приготвената касерола .Вариш на тих огън за около 10-15 мин. Сервира се с пюре от картофи или ориз или без тях , по твой избор.
Месото може да се замени с пиле , пуйка , агнешко .

Сладко – кисело пиле

1 с.л зехтин , 100 г пиле / пуйка 1 /2 тиквичка , ½ малка консерва от ананас на парченца или ти си го нарязваш , ½ малък лук , ½ морков/ аз слагам повече/ ½ зелена или червена чушка  100 мл. АМ 1 с.л царевично нишесте .

Задушаваш лука и добавяш пилето за около 3-5 мин. Приготвяш сместа от царевично нишесте и АМ и постепенно , докато е на котлона го добавяш към пилето и лука , добавяш ананаса  и го вариш за около 15 мин. Сервира се  с варен ориз.

Селски пай

1 с.л зехтин , 1 скилидка чесън / по твой избор/ 160 г агнешка или телешка кайма 1 с.л доматено пюре,  ½ лук , 125 гр. зеленчуци смес , 1 с.л магданоз 100 мл зеленчуков бульон домашно приготвен /НЕ ИЗПОЛЗВАЙ КУБЧЕТА ИМА СОЛ/

задушаваш зеленчуците в бульона . Лука, чесъна  и каймата ги задушаваш заедно , не е необходимо да добавяш мазнина .Добавяш към месото зеленчуците , доматеното пюре и ги оставяш да къкрят за около 10 мин. Докато зеленчуците се готвят направи картофено пюре както следва:
2 средни картофа , 1 с.л маргарин / безмлечен/ , около 90мл приготвено АМ .Вариш картофите , изцеждаш и добавяш маргарина и млякото . Млякото варира , ако желаеш да е по –гъсто го намали –аз лично слагам повече мляко.

Лазаня

Месен сос и паста
1 с.л зехтин , 1 скилидка чесън / избор/ 200г нарязани домати 1 с.л смесени билки или подправки 1 ½  млечен крем / от рецептата по – горе/  ½ лук, 200г кайма , 1 с.л доматено пюре чер пипер / избор/ 125 г листа за лазаня

Бял сос

400 мл АМ
35 г обикновено или царевично брашно , чер пипер по избор ½ ч.л. кафява нерафинирана захар 35гр маргарин –без млечен

Приготвя се както следва :
Разтопяваш маргарина , добавяш брашното и с дървена лъжица бъркаш докато се получи еднородна смес .Махаш съда от котлона и добавяш АМ постепенно като бъркаш постоянно.Слагаш го отново на умерена температура , докато се сгъсти соса –можеш да го подправиш със захар и пипер.- не се плаши много е вкусен ))))

Към този сос можеш да добавиш доматено пюре и консерва нарязани домати  и италиански подправки , босилек и т..н. и да го ползваш за приготвяне на различни  видове паста
Ако го смесваш с пиле или агнешка кайма /телешка се сервира с ориз

Затопляш фурната на 210С .Задушаваш лука и чесъна , заедно с каймата добавяш останалите продукти за 5-10 мин.Намазваш тавичката с мазнина покриваш дъното с листата лазаня и след първия слой слагаш от белия сос, след всеки следваш слагаш от месната смес с бял сос като завършиш с бял сос .Печеш за около 30 мин-40 мин. Или както е оказано на опаковката на листата от лазаня.


Картофен гратин

3-4 средни картофа , ½ крутони / да са безмлечни по избор/ ½  ч.л. босилек
бял сос  от горната рецепта .

Затопляш фурната до 200С .Нарязаните на  филийки картофи ги вариш за около 8 минути , докато са наполовина готови .Слагаш мазнина в тавичката .Слагаш кретоните и ги поръсваш с кафява нерафинирана захар  ,докато получат златен цвят заедно с картофите. Вариант : 1 картоф може да се замести с пъщарнак, морков и можеш да използваш различни подправки . Аз добавям и малко броколи .


Много се надявам алекс да няма нищо против, че дадох рецептите и тук.

Меги благодаря ти, мила Hug Hug Hug. чакам още ако имаш Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 506
и аз благодаря Hug
само АМ,защо се вари нали така се разрушава всичко ценно?

# 10
  • Мнения: 83
Янамед, вашата алергия откога е?
И как се чуства сега мъничето?

# 11
  • Мнения: 506
ние нямаме алергия към млякото,но имаме дерматит и често сме на диета без млечни и житни неща,затова са ми необходими идеи Hug

Общи условия

Активация на акаунт