Какво да си купя, според вас - кърмещите фитнес-маниачки?

  • 536
  • 5
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Мисля, че е крайно време да подсигуря малко повече калций на организма си, понеже така и ну мога да ям риба, уж поопитах на няколко пъти у дома, но не ме влече особено, освен ако не е приготвена по един любим мой начин.
Както и да е, въпроса ми е следния - вие, мами, които отслабвате и се лишавате от доста храни, но в същото време кърмите, взимате ли някакви добавки или витамини или калций?

Тези дни ще ида да си купя нещичко от аптеката (как ги мразя тия изкуственяци, но усещам, че организма ми изпитва липса на доста неща вече), но какво да е? Ям си плодове достатъчно, пия една кофичка кисело мляко на два дни средно, пия чай, кафе - едно на два дни, вече го и спрях, че не пия редовно кафе. Газирано не пия, пия доста вода. Ям пилешко месо, картофи, супи, домати, моркови, тиквички...некви такива работи ям.

Последната седмица се отпуснах и на сладко  Embarassed, но го спирам от утре (то и днес не съм яла, ама деня не е свършил още  Laughing)

# 1
  • Мнения: 4 678
Аминокиселини,калмацин,рибено масло,зелен чай(на таблетки),жен-шен,мултивитамини, Peace
.....обаче аз не кърмя Wink

# 2
  • Мнения: 1 081
За кърмещи майки не е препоръчително да вземат допълнителни хранителни добавки под никаква форма. Както и с билките много трябва да се внимава. Също така отслабване с повече от 2 кг месечно е опасно, поради отлагане на токсините в кърмата. А и кърмене веднага след тренировка е добре да се избягва, заради млечната киселина, която също се отлага в кърмата(освен ако не искате да си разреждате кърменията като мен, ама моето кърмаче е дооста по-голямо вече, и сукане през час-два му е множко вече  Mr. Green )

Калций аз лично си набавям със сусамов тахан-1 с.л. дневно е напълно достатъчна, а аз не ям нищо млечно по принцип.

От храни не се лишавам кй знае колко, не ям сладко и тестени неща(доколкото мога), избягвам транс мазнините и Е-съдържащите храни. Ама тренирам доста. През ден, по час и половина.
Успех и в кърменето, и в тренировките:)

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
За кърмещи майки не е препоръчително да вземат допълнителни хранителни добавки под никаква форма. Както и с билките много трябва да се внимава. Също така отслабване с повече от 2 кг месечно е опасно, поради отлагане на токсините в кърмата. А и кърмене веднага след тренировка е добре да се избягва, заради млечната киселина, която също се отлага в кърмата(освен ако не искате да си разреждате кърменията като мен, ама моето кърмаче е дооста по-голямо вече, и сукане през час-два му е множко вече  Mr. Green )

Калций аз лично си набавям със сусамов тахан-1 с.л. дневно е напълно достатъчна, а аз не ям нищо млечно по принцип.

От храни не се лишавам кй знае колко, не ям сладко и тестени неща(доколкото мога), избягвам транс мазнините и Е-съдържащите храни. Ама тренирам доста. През ден, по час и половина.
Успех и в кърменето, и в тренировките:)

Ей, Деси, много ти благодаря!
Това за токсините не го знаех, чувам го за пръв път и ми е много страскащо в момента, че тъкмо тръгвам на фитнес от тази вечер и съм се навила да слабея още по-сериозно, понеже задържах доста на тези 76 кила, до които стигнах вече (от 92кг. на 11 януари)
ОК, ще имам предвид, като тернирам, поне няма да се ограничавам толкова в храната, но говоря за полезната - плодове, супи, риба (гадост!), млечни разни...

А този сусамов тахан откъде го купуваш? Кога го пиеш?

Поци, бях сигурна, че ще ми пишеш, нямам тема, на която да не си ме посъветвал.
Мноооооооого ти благодаря.
Пък за това, че не кърмиш - виждаш сам предимствата за тебе. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 081
Сусамовият тахан е като крем-яде се, всъщност е печен смлян сусам, има го по диетичните магазини и щандове(например в Пикадили, към 3 лева е, мисля). Ако не е смляно сусамовото семе, общо взето няма файда от консумацията-каквото влязло, такова и излязло  Mr. Green 
Имай предвиди и че при кърменето, обобено ако е на поискване, се горят около 500 калории, така че диета с максимален калориен дефицит от 300 калории, и редуване на аеробика със силови тренировки поне 3-4 пъти седмично, ще направят чудеса с тялото ти. Аз и шоколад ям, ей сега даже ометох една голяма кутия сладолед, и понякога се отплесвам с палачинките  Embarassed , но когато не е системно, а само веднъж седмично-проблем няма. Пък и са ни мирни кърмаческите душички  Mr. Green

# 5
  • Мнения: X
Единствено рибено масло и чисто хранене Peace

Общи условия

Активация на акаунт