Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Момичета, от около един месец и половина имаме този проблем. Той съвпадна с момента в който се опитах да й дам детска кухня. Опита ми беше неуспешен. Мъчих я една седмица и после са отказах. От тогава като види лъжица и си стиска устата. По едно време пак започна да похапва по 2/3 от бурканчето. Пак с доста заиграфки и занимавки. Добре че е хляба и сиренето та покрай тях и набутвам и по някоя лъжица пюре.После я записах на друга детска кухня и пак не искаше да отвори уста. Отново я спрях и пак започнах да я мъча с пюретата.
Вече наистина не знам какво да я правя. Дайте идея. Вече е опитала много от основните продукти без яйца, прясно мляко и някои плодове-малини и т.н.

Режима за хранене е следния, като всичко е около и приблизително Smile

8:00-кърма 150-200мл. В зависимост от това колко е яла й предлагам попара-почти никога не я яде, както и готова закускас кашкавал и сирене-това , харесва, но пак изяжда много малко.

12:30-13:30-някакво количество пюре, зъдължително с хляб. Ако изяде малко й предлагам от млекцата Яголино на Нестле.

16:30-17:30-кисело мляко с бисквити

20:30-шейк от кърма с плодово пюре-200 мл.

Между храненията й давам солеткки и й стържа ябълка. Преди й давах и бананче, но сега не ще й да го види.
   Понеже се притеснявам, че не яде достатъчно и не поема зеленчуци и плодове започнах да й давам витамини Саностол.

Моля дайте ми идея какво да правя. Когато я захаранвах ядеше всички нови неща с голямо желание, а сега когато е вече на почти годинка нещата се "закучват" все повече.
Цитирай

Дъщеря ми е имала 3-4 такива периоди, но аз давах само мляко. През няколко дни предлагах твърда храна и следях реакцията, ако отказва, ок, продължава на мляко. Заместители от рода на хляб и подсладени неща (кремчата и подобни), не съм давала, защото те според мен утежняват проблема и детето свиква, че може и така. Хранех на поискване, но междинните са били пак задължително мляко.

Пробвай следващия път да не поднасяш бурканче, може да се плаши от него, сложи в някаква паничка, както и ако иска да яде с пръстчета Very Happy
Цитирай

София

Всякакви съдове за сервиране съм сменила, но резултата е един и същ.
И аз си мислех да мина само на мляко, но се притеснявах дали ще й е достатъчно пък и се съмнявам че ще яде само мляко.
Цитирай

рядко вкъщи

Спокойно,това е период.Ние имахме честта да се сблъскаме доста пъти с него.Карахме на АМ като не искаше друго.Не я насилвай!Ще прояде,няма къде да ходи! Crazy
Цитирай

sofiа

Ние пък не искаме да си пием млякото !Явно децата изпадат в такива периоди само да се притесняваме !Ще отмине! Peace Peace Peace
Цитирай

liebe ist fur alle da ( в АдА )

Дъщеря ми като по малка не ядеше каши и пюрета а сега ги яде.
Цитирай

Сигурно е период и ще премине. Не е фатално, ако няколко дни е само на мляко.  Peace
Може да  даваш неща, които да си взема сама, с пръстчета. Различни сандвичи, нарязани на дребно - аз правя пюре от карфиол(и с други зеленчуци) и го мажа на филийка, а отгоре слагам кашкавалче, сиренце или някакво месо.
P.S. Моята бебка не яде каши от малка, а и пюретата не ги харесваше. Имаше период, в който я хранех с пръсти - едно нещо поднесено с лъжичката не го искаше, а като й го дам с ръка - ядеше. ( беше по времето, когато й се появиха зъбчета- след това пак започна да се храни от лъжичка)
Цитирай

Не я мъчи.Като гледам,приема все пак някаква различна храна, а щом я кърмиш,това е чудесно  Peace И дъщеря ми банан не иска да яде като й го давам аз,обаче,ако й го нарежа на парчета й го оставя пред нея си взима и хапва,обаче голямо мазане пада  Crazy А се е случвало никаква храна да не иска да приеме,тогава от зор,само да яде нещо й давам една коричка хляб - така примлясква,сякаш е най-вкусното нещо на света и после изпива по едно шише сок.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.