Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Му Кинд Оф Плаце

Това е. На втория ден след раждането кръвното ми стигна невиждани стойности-85/50, минах на хапчета, които не вървят с кърмене. Ако ги спра, припадам и дори не могада си държа бебето. Много ми етъжно, въпреки че се опитвам да го изарвам на майтап, моя начин на преодоляване на проблемите-нали си ми е теленце-детенце-иска си кравешкото мляко. Сега седя и тайно плача, защото не мога да държа детенце дълго време и гледам как таткото го храни. Толкова кърма отиде, направих мастит, настинах.
Да си призная нямах никакви шишета купени, нито знам нещо за хранене с адаптирано мляко, просто карам по интуиция. Дори таткото още не е на вълна и казва, че кърмви бебето  Smile  Sad
Отгворих тази тем и ще помоля модераторът да я затвори и като затвори, евентуално изтрие, защото не е така важна.
Щ ви гледам какво правите и си запазвам правото да учавствам в преводите зца библиотеката, защокто считам, че е важно.
Иначе засега отивам в другия форум да чета за "кравешкото" Laughing  Sad
Извинявам се за грешките, но имам броени секунди Wink
Цитирай

До хладилника, който обичам

Миличка, съжалявам, че толкова скоро след раждането си имаш проблеми със здравето! Сигурно никак не ти е леко!
Филип не го мисли - стига мама да е здрава, другото е лесно Smile Сега пак да ти честитя малкия наследник и да ти пожелая занапред крепко здраве и да си весела и усмихната мама - това е най-важното!
Цитирай

София

Честито бебче, родил се е на чудесна дата! Да ви е жив и здрав!

Ами ... каквото ... такова! Само не се чувствай виновна или зле, защото това ще се отрази на взаимоотношенията ти с бебето. Радвай му се и не поглеждай назад.

Желая ви да растете здрави и засмени!
Цитирай

Айтос

Само да сте здрави миличка! На другото майната му!
Целувки! Love
Цитирай

Стара Загора

Да ти е жив и здрав "Гошкото", значи все пак подмина 05-05-05 Very Happy  Човекът просто е искал да се роди на Гергьовден.

А за кърменто, не си създавай излишни притеснения, нито си първата нито последната, която не кърми, но основната разлика е, че ти поне имаш желание, а това е похвално.

Хайде бъркай формулите и да растет големи и здрави Very Happy
И дано кръвното ти се оправи по-скоро!
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Правилното ти е писала Мери - гледай си здравето, а другото ще се оправи  newsm10
Късмет  Clover  и честито бебенце  newsm30
Цитирай

А аз да кажа - добре дошла в другия форум Smile
недей да тъжиш....все пак здравето е важно
пожелавам ти скоро да преминат проблемите с кръвното и да се радваш спокойно на малкия сладурко Smile
сигурна съм, че мамите тук винаги ще се радват да ти помагат с каквото могат Smile а и ние там сме хора Smile това в кръга на шегата Smile каквото станало станало, гледай сега напред и се наслаждавай на сладките мигове Smile
Цитирай

Barcelona, Spain

Оздравявай бързо, мила!
И се радвай много на бебока с хубаво име и на хубав рожден ден случил!
Цитирай

Варна

Не се притеснявай и при мен се получи подобен проблем, кърмих бебка само 15 дни, ужасно беше, измъчвах се но всичко се подрежда след това. Бъдете зрави за да си се радвате взаимно.
Цитирай

София

Напълно те разбирам... знам какво е да се чустваш виновна, че не можеш да кърмиш бебчо. Моя бебчо да е изпил 1,5-2 л кърма за 20 дни. Няма да ти казвам до къде доведе моето злополучно кърмене, за да не те притеснявам притеснявам.

Пази се, гледай си здравето и гушкай бебчо и дано всичко се нареди бързо.
Цитирай

София

4естит син! Пожелавам ти бързо да се възстановиш и да си най-усмихнатата и ведра мама. Това е по-важно за детенце, не толкова какво ще папка:-) А и то ще е лаком4о-нали е теленце  Very Happy Успех!
Цитирай

Sofia

Честит син!
Ако още не ти е спряло млякото може да потърсиш други начини за регулиране на кръвното и да не приемаш лекарства. ДОсега с ниско кръвно ли си била, имаш ли анемия, много кръв ли си изгубила при раждането? Лекарите какво казват?
Цитирай

plovdiv

Еее , няма нищо , не се коси . Мъчно - не- мъчно , приеми нещата каквито са и така .....Я виж колко бебета са отгледани и се гледат с формула , и си растат живи и здрави !
Гушкай бебчо и му се радвай - така бързо порастват .....
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Използвам темата, за да опиша преживяванията си с кърмата-не съм мазала с гарматан, не съм си трила зърната с мокра кърпа- ако го бях правила сигурно щях да отгледам вампирче, а не човек-толкова ми лесни за раздразване.
В замяна н атова момичето, с което бях в една тая си е мазало гърдите с гармвастан от 6 месец-идея нямам какви пари е хвърлила за мазили по съвет на гинеколожката си.  #2gunfire  #2gunfire Същата Гюрга й беше казала, че ако получи рагади трява да спре да кърми и момичето беше в паника отсега да не получи рагади, а едновременно с това никой не й беше обяснил как да слага на гърда. Аман от нелогизми. Кърмата ми слезе на третия ден-за жалост тогава вече ме бяха пуснали отдавна на хапчета. Сега нямам хапчета, нямам проблеи с главата от напъването и пр, не ми причернява но и кърма няма. Едната ми гърда ставаше за цедене, но от другата нищо не можех да изцедя, та нпаравих мастит. А Малчо беше мързелан-мислех вкъщи да го метна и да го тормозя, но друг проблем със схващане на краката и кръста, който имам отдавна се обостри. Та при мен е по-скоро злощастно стечение на обстоятелствата.
При споделки с майка ми, тя ми каза, че преди дохранвали бебетата с кърма в родилните домове, когато на майките не им е слязла кърмата. на всичкото отгоре не знаех, че хапметата за спиране н акърмвата са с рецепта-всички промоцират кърменето като благо, едновременно с това съветите, които дават могат само да спрат кърмата на една майка, а и накрая пак й пилят на главата, че не е кърмила, ако не дай си боже кърми след 4 месец трябва да посреща съвсем други укори-защо кърми? Иде ми да  #2gunfire  #2gunfire
В края на тази дълга тирада - какво искам да кажа-благодарна съм, че го има този форум, защото научихмного неща и разбрах, че мога да ги прилагам и че бебетата не са толкова страшни и пр. За съжаление повсеместно цари пълна неукост и незнание-това го мисля аз, дето съм прясно излюпена, незнам при вас как е, когато се сблъскате с некадърност. Извинявам се за грешките, но имам ограничено време.
Цитирай

София

ООооооо, честито бебче Razz Да сте живи и здрави, всичко друго ще се оправи Razz
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.