Ванилия за овкусяване

  • 474
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Момичета хрумна ми да направя пюрето от кафяв ориз или гречка по - интересни на вкус /по скоро на мирис де/ с ванилия - вие какво ще кажете? На съседското детенце лекарката е предписала едно хипоалергенно мляко, което било отвратително на вкус и мирис и казала да слагат по малко ванилия, сигурно не е нещо страшно тогава, щом го препоръгват на алергично детенце.

П.П Говоря все пак за няколко прашинки, не като за кекс например.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Едно от млеката - Милумил,мисля - също е ароматизирано с ванилия (за по-злояди деца над 4 месеца).Така че едва ли ще има проблем - но ако слагаш,слагай съвсем-съвсем мъничко,понеже бебетата не обичат силните аромати.

# 2
  • Мнения: 7 106
И аз съм чела на доста места, че няма проблем да се овкусява храната на бебетата с ванилия, в същото време не съм чела за някакви реакции от нея. Можеш за опиташ с няколко прашинки.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Купи си обаче истинска ванилия, а не ванилин.....аз ванилин( белите кристали) няма да дам.....

# 4
  • Мнения: 6 243
добре де, ама ти защо си мислиш, че твоя хубавец ги предпочита с аромат на ванилия. На бебетата вкусовете нямат нищо общо с нащите вкусове и предпочитания. Ако си ги папка неароматизирани, недей да слагаш нищо. Ако пък им се мръщи - добавяй малко плод - намачкания банан прави чудеса.  Grinning С тая добавка току-виж си му създала предпочитания към парфюмираните храни и после няма да ти иска здравословните манджи.

Общи условия

Активация на акаунт