Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
До вечерта на 1 май моето бебе, което е на 6 месеца и 2 дни бе на кърма. Вечерта за пръв път му дадох НАН 1 тъй като нещо стана с мен от гърдите ми вместо мляко започна да излиза синкава вода сигурно признак за това , че кърмата ми спира. Той започна да повръща и получи диария, също така се задавяше по време на пиене. С една дума не прие много добре адаптираното млякол Няколко приятелки ме посъветваха да мина на кисело мляко и така на 9 май започнах да му давам кисело мляко с една непълна лъжичка (супена) захар. Бебчо го прие добре и въпреки, че на тази възраст в книгите пише, че трябва да пие само сутрин и вечер преди лягане той пие  и на обяд, понякога и след обяд.
 Преди време на една от консултациите попитах педиатърката дали мога да му давам кисело, а не адаптирано мляко и тя категорично ми забрани.
Та питам аз правилно ли постъпвам като му давам кисело мляко, след като всички знаем колко полезно е то? Thinking
Цитирай

София

Темата е обсъждана много пъти Very Happy ! Ако искаш пусни търсачката и чети.
Аз бих те посъветвала да пробваш с друга марка адаптирано мляко. Бебчетата си имат вкусови предпочитания Very Happy .
А иначе киселото мляко наистина е полезно, но за по-големи дечица. Сега го препоръчват основно за след годинката. Преди това можеш да го даваш просто, за да разнообразиш храната и да опитате нов вкус. Между 6 месеца / на колкото сте вие/ и 1 годинка млякото се препоръчва да е полуадаптирано / при Нан това е 2-ката/.
Ако, в краен случай бебето не иска адаптирано мляко - не е болка за умиране Very Happy ! Ще му даваш кисело мляко, няма да го държиш гладно я. Само гледай да е ниско маслено - за сравнение на адаптираното мляко маслеността е 1,5 %.
Успех!
Цитирай

Русе

Здравей, има доста информация за киселото мляко, потърси из форума.
Аз ли4но на вашата възраст давах понякога кисело мляко (следобед с плод), иначе НАН.  Ад. мляко е по-полезно според мен, и не се налага допълнително подслаждане. Но аз не кърмих много.
Добре дошла във форума Smile
Цитирай
Благодария и на двете.
Но сега след като свикна с киселото мляко пак ли да му сменям начина на хранене?
Цитирай

София

Като цяло киселото мляко е много полезен продукт, но е подходящ за дечица над 10-11 месеца. Има случаи, когато се преминава по-рано на кисело мляко, един такъв случай е дъщеря ми - просто отказа адаптирано под всякаква форма и така минахме на кисело. Много го харесва и няма проблем, няма да се пробвам пак с адаптирано, защото след като няма проблем считам за по-удачно да не и сменям за щяло и нещяло режима на хранене. Има дечица, на които киселото мляко обаче не понася и затова с него трябва да се внимава. Ти преценяваш. Има много информация - пусни търсачка, виж закованата тема с най-често обсъждани въпроси  Wink
Цитирай
Благодария ти Пандора и аз съм на същото мнение.
Цитирай

София

За киселото мляко съм и подкрепям мнението на Пандора
Цитирай

в мъжки прегръдки

Да ти кажа и на мен не ми дава лекарката и не знам докога ще издържа да я слушам. Братовчедката на мъжа ми има бебе 1 месец по-малко от моето и му дава кисело мляко откакто е навършило 40 дни. А пък тя е аптекарка а съпруга й - фелдшер та са наясно с млеката.  И направо ми се чудят защо продължавам да си давам парите за адаптирано. А като добавим и това че първо тя е на 45 години а той наближава 60, това им е първо дете и му треперят, и второ купуват мляко от разни млекари и квасят та не е ясно колко е проверено, значи май не е толкова опасно колкото се опитват да ни внушат лекарите. Започвам да се убеждавам че получават нещо от фирмите вносители за да ни накарат да пием формули.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.