домашно насилие

  • 2 297
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 058
Днес станах свидетел на домашно насилие. Чух крясъци отвън и излязох в двора да видя малкия, който си играеше. А през това време комшията риташе жена си. Направо се вцепених. Успях само да грабна детето и да го прибера вътре. Въобще не можах да реагирам. А той като ме видя още повече побесня и я вкара вътре. След 10 мин. излезе ухилен до уши тя след него. Той я задърпа и зацелува. Хора какви са тия неща за бога. Между другото тя беше с една тяхна приятелка. Тя нито помръдна, нито реагира някак си. Просто си седеше в колата и пушеше.
Защо жените позволяват това? Какво има в този мъж дето и съсипва живота и здравето и? Какво и е бъдещето с него? Мисля мисля и не мога да я разбера.

# 1
  • Мнения: 641
Оооо ! Сега и тук ще се почне ,че всички мъже бият жените си и , че ти ,аз и всички изказали възмущение са ССФ , която мъжът й с пръст не е докоснал  Laughing

За справка ,прочети темета за "обижда ли ви мъжът ви" или нещо такова.

# 2
  • Мнения: 1 849
Нещо докато не го преживееш не можеш да го разбереш...
Но тези хора имат нужда от подкрепа...

# 3
  • Мнения: 1 058
Ако всички мъже бият жените си нямаше да съм толкова втрещена. Колкото и да съм имала скандали не съм си и помисляла за бой.
И мисля, че наистина има нужда от помощ, но просто не можах да реагирам. И редно ли е въобще да се бъркам в семейството на хората. Коя съм аз. Просто съседка.

# 4
  • Мнения: 641

Май не е редно. Но можеш да поговориш със съседката си и да и кажеш за телефоните за домашно насилие. Макар ,че има жени ,които не търсят помощ и може да се отнесе агресивно към теб ,че не твоя работа.

# 5
  • Мнения: 959
Защо жените позволяват това? Какво има в този мъж дето и съсипва живота и здравето и? Какво и е бъдещето с него? Мисля мисля и не мога да я разбера.

Защо жените позволяват това? - Понякога от любов. Друг път от страх.Може и заради финансови възможности на въпросният субект. В повечето случай заради децата им/ако имат такива/

Какво има в този мъж дето и съсипва живота и здравето и? - и аз, се питам. Направо е необяснимо. Човек малко или много трябва да се цени като личност, ако ли пък не поне здравето да си пази.

Какво и е бъдещето с него? - Ако се примири, то точно това е бъдещето и. Бой, психическо насилие и т.н. Рано или късно ще го разбере. Дано да не е късно.

И мисля, че наистина има нужда от помощ, но просто не можах да реагирам. И редно ли е въобще да се бъркам в семейството на хората. Коя съм аз. Просто съседка.

Може и да не иска да и помагаш и да се месиш. Най вероятно ще се срамува и няма да приеме ничия помощ.
Дали е редно, да се намесиш? Трудно човек може да реши в тази ситуация какво е редно и какво не. Ако не помогнеш и се случи доста тежък "инцидент" после ще се обвиняваш че, си останала само свидетел. Но, има и друг момент - може и ти  да си го отнесеш.
Много сложен казус.

# 6
  • Мнения: 2 401
Уф, изтръпнах.. Ради, що не звънна на полицията? Моментално щях това да направя.

# 7
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Има отвратителни хора, аз лично не бих стояла и не бих търпяла Crossing Arms
Било то в името на децата, на любовта, на парите ooooh!
А пък тази приятелка, направо не е никаква приятелка, да стои и да гледа ooooh!
А и жената, която е бита, дори да е била виновна егати ooooh! как така ще излезе и ще се усмихва, все едно не се е случило на нея!?
Не ги разбирам тези хора!
Честно Shocked

# 8
  • Мнения: 2 388
Ради, както и останалите, които не разбирате, мога само да ви кажа дано никога не го разберете и дано никога не попадате в такава ситуация.
Отстрани е лесно са се чудим и да не разбираме. Има жени, които го понасят от любов ( каква ли любов е това, не разбирам), други го правят, заради децата си ( много късно разбират, че не са постъпили правилно). Не са направили по този начин добро на децата си, но са провалили и своя живот.
Има жени, които търпят, защото са зависими от мъжете си и няма къде да отидат.
Виждала съм много такива случаи на домашно насилие и при много близки хора.
Надявам се да не ми се случи и се моля, ако ми се случи да не си намирам причина да го търпя.

# 9
  • Мнения: 502
Има жени, които търпят, защото са зависими от мъжете си и няма къде да отидат.

Такова е и моето мнение и тези жени имат нужда от подкрепа и някой да им помогне.Иначе ина закон за домашното насилие, но сами те няма да отидат в полицията от страх и безизходица.

# 10
  • Мнения: 2 388
Има жени, които търпят, защото са зависими от мъжете си и няма къде да отидат.

Такова е и моето мнение и тези жени имат нужда от подкрепа и някой да им помогне.Иначе ина закон за домашното насилие, но сами те няма да отидат в полицията от страх и безизходица.
И не само, много жени просто ги е срам, че са жертва на домашно насилие. Не смеят дори да споделят с приятелки, защото всичките са си намерили добри мъже и никоя не е тормозена и им се струва много странно как може мъж да бие жена.

# 11
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
На мен не ми се е случвало, дано не ми се и случи. Но ако не дай си боже стане, едва ли ще търпя случката да се повтори. Чувала съм от хорски приказки, че моят свекър е бил свекървата на младини /те сега са разведени/ и съм повтаряла сто пъти на съпруга ми ако някой път вземе та се обърка,че ще му е за пръв и последен път. Баща ми не ме е бил, та някой си ще позволя да ме бие. Знам за една позната, която редовно яде бой, когато мъжът и се напие. Но те са по-възрастни хора. И тя все казва, че младините са и минали, за да го напуска. Та си мисля, че има и глупави жени, които просто носят на бой и нямат капка решителност да променят събитията.

# 12
  • Мнения: 641
... Та си мисля, че има и глупави жени, които просто носят на бой и нямат капка решителност да променят събитията.

Голям залък лапни , голяма дума не казвай !

# 13
  • софия
  • Мнения: 2 140
Една жена,за да търпи този кошмар си има някаква причина.Със сигурност не го прави,защото така й харесва.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Та си мисля, че има и глупави жени, които просто носят на бой и нямат капка решителност да променят събитията.
Това е само една малка страна от проблема. Да, някои са такива, но съвсем не всички. Аз съм работила с жени - жертви на насилие и една много основна причина да търпят това е, че те просто няма къде да отидат + сериозни финансови проблеми. Няма кой да им помогне и да ги приеме, докато си стъпят на краката,  нямат пари да се издържат сами и да издържат децата си. Мозъка им е "промит", че и да избягат, ще бъдат намерени, пребити и убити и ще им вземат децата, а също и че са толкова провалени като жени и майки, че никой друг мъж (освен насилника, разбира се) няма да ги търпи. И те наистина сляпо го вярват. Обикновено близките им не ги подкрепят и ги насърчават да търпят насилието, че " кой ще те вземе с тези деца, той поне им е баща".  Има ли подкрепа от близките, никой няма да търпи насилие. Много от жертвите на насилие и в семействата на родителите си са били постоянни свидетели на насилие и са изградили представа за него като за нещо обичайно и нормално, присъстващо в живота на всяко семейство. Просто не са виждали нищо друго. Има и такива, които търпят, като по този начин си плащат за една материална и финансова сигурност и не им се иска да поемат сами отговорност за живота си, но тях не ги обсъждаме, те си имат мотив. Това е при българките. При циганките - там има културални особености, които толерират семейното насилие и за тях е много естествено мъжът да удари шамар на жената или да я набие, там никой не се намесва.
Но като общо, това, което моят опит ми е показал, търпи се, най-често поради безпаричие и безисходица, а в последно време - и поради страх от влиятелния и състоятелен насилник, който с парите и възможностите си държи в подчинение и страх жертвата. Другите посочени причини обикновено са по-слаби и незначителни. От начало всички твърдят, че търпят най-вече заради децата, но като се поразнищи проблема се вижда, че това изобщо не е така. Просто това е социално приетата причина за търпение на насилие в семейството. Липсата на подкрепа и опора съсипват човека, ако ги имаше, никой не би търпял насилие.
И друго - не може да се помогне на никого, ако той сам не го е поискал, не е изявил желание за промяна и сам не е потърсил помощ.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 20:03 от Unknown_lady

Общи условия

Активация на акаунт