Ако не виждате, а само ...

  • 2 446
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 546
Хей, не наричай другите "нормални хора". Детето ти е просто човек като всички останали! Това че не вижда не го прави ненормално, а два пъти по сетивно от другите, т. е. едно стъпало по-напред в развитието на капацитета на мозъка. И съм сигурна, че за много неща преценката и е много по-правилна от тази на всеки друг виждащ човек!

# 46
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Хей, не наричай другите "нормални хора". Детето ти е просто човек като всички останали! Това че не вижда не го прави ненормално, а два пъти по сетивно от другите, т. е. едно стъпало по-напред в развитието на капацитета на мозъка. И съм сигурна, че за много неща преценката и е много по-правилна от тази на всеки друг виждащ човек!

ТОЧНО!
Радвам се, че и други хора вече го забелязват. Само, че на мен много време ми отне да го доказвам. Но това е тема за друг разговор. Всъщност, ненавиждам думата СЛЯП!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 176
Ако имате повече въпроси, не се притеснявайте, смело питайте. Аз съм претръпнала вече.
Съжалявам, че тук не виждам е в буквален смисъл.
За темата ми повлия филма за Рей Чарлс, който макар и сляп, е имал представа за заобикалящите го неща. Чуваше колибри през затворен прозорец и прочие.
Убедена съм, че липсата на зрение е отключило другите сетива.
Всъщност според мен хората, които не виждат имат най-реална преценка за другия. Понеже няма как да залъжат очите им.

# 48
  • Мнения: 4 633
Докосванията, които не е задължително да са само и единствено сексуални. Гласът също.

# 49
  • Мнения: 3 268
Ако е тъмно и не мога да видя човека,ще докосна лицето му и ръцете.После ще чуя гласът му и ще усетя миризмата му.По това,къде е лицето,ще определя височината,по скулите ще определя горе долу теглото.По гласа-годините.Обичам тъмнината междувпрочем,но не и в смисъл да съм незряща.Да не дава Господ!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 176
Докосванията, които не е задължително да са само и единствено сексуални. Гласът също.
Докосвания къде?

# 51
  • Мнения: 4 633
И началното здрависване би било достатъчно. Зависи от начина, топлината или студенината на ръката, силата, всичко...

# 52
  • София
  • Мнения: 1 176
По това,къде е лицето,ще определя височината,по скулите ще определя горе долу теглото.По гласа-годините.
Хареса ми това. Закодирана информация има навсякъде по нас и около нас. Grinning

# 53
  • Мнения: 919
Бих се доверила на обонянието си.

само? Grinning

# 54
  • Мнения: 3 268
Това с обонянието е относително.Мъжът ми като отива на работа,ухае прекрасно,но като се връща,на какво ли не мирише.Значи е от значение в какъв момент хващаш човека.Не може да ухае на френси парфюм и скъпи пури 24 часа в денонощието.

# 55
  • Мнения: 919
Това с обонянието е относително.Мъжът ми като отива на работа,ухае прекрасно,но като се връща,на какво ли не мирише.Значи е от значение в какъв момент хващаш човека.Не може да ухае на френси парфюм и скъпи пури 24 часа в денонощието.
Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз под миризма на някой друг визирам не само изкъпания и напарфюмиран мъж, ами и самата миризма на кожата му, неговия аромат, всеки си има различна, друга, специфична миризма и колкото и чист или нечист в момента да е, тя си остава. Идеята е тази миризма да ти допада. За мен поне е така.

# 57
  • Мнения: 1 092
Ами това отдавна е изяснено,по тези миризми се привличат двата пола.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 176

Ами това отдавна е изяснено,по тези миризми се привличат двата пола.

 Написах го във връзка с това:

Значи е от значение в какъв момент хващаш човека.Не може да ухае на френси парфюм и скъпи пури 24 часа в денонощието.

# 59
  • Мнения: 3 268
В случая аз имам предвид среща и с двата пола,в смисъл може в тъмното срещу мен да е жена.Тогава миризмата на привличането няма да я има.Или непременно трябва да имам предвид мъж,като става въпрос за тъмно и тайно,а? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт