Търся си бригада за цялостен ремонт в къщи

  • 2 271
  • 7
  •   1
Отговори
С приятеля ми планираме цялостен ремонт в къщи и искаме да наемем бригада, които да отговарят за всичко.

В идеалния случай трябва да са:
1) точни и бързи - като кажат срок да го спазват относително точно
2) да не ни занимават с въпроси които няма как да им отговорим (от сорта цимент А или цимент Б да използват)
3) да си имат грижата да си купуват всички материали под повърхността - казаха ми за подобна бригада, които искали само да им се предоставят само латекса (в съответния цвят), плочките и паркета. За всичко, което се намира под това си давали пакетна оферта за труд и материали и от там нататък поръчителя нямал грижа.
4) да работи само на един обект (или поне да не се усеща, че работят на няколко места (замотвайки се Wink )

Можете ли да препоръчате такива хора (име / телефон)? Ще съм много благодарна ако успеем да намерим някой в близката седмица, че вече близо месец търсим и няма резултат, а предполагам ще трябва и да чакаме самата бригада да се освободи и ме е страх, че ще мине лятото.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Има доста координати на добри майстори в:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216265.msg6418909#msg6418909

# 2
# 3
  • Sofia
  • Мнения: 54
Писах Ви на лични.

# 4
  • Мнения: 7 091
Като човек дето е сменил 3 бригади преди да си намери точните майстори искам да ти кажа, че с нещата, които си написала като изисквания ще попаднеш на един точно определен тип майстори.
Ако очакваш " да не те занимават" майсторите докато ТИ правят ремонт на ТВОЯТА къща, ще получиш точно това, но повярвай ми, то ще води след себе си подобаващи резултати, като например ти няма да си имаш идея какъв цимент са ти сложили и дали са ти тикнали цимент А, който е по-евтин и скапан, но са ти го " продали" в сметката като цимент Б, който е по-качествен и съответно по-скъп, или пък се опитват да ти пробутват цимент А само защото е по-скъп, а крайният резултат би бил един и същ и с цимент Б.
Аз лично не бих имала подобно отношение, към нещо, за което давам пари, освен ако целта ми е да просто да си дам парите на някого.
Майсторите не са хората, на които трябва да им пука какво ще стане с твоето жилище, след като излязат от там, а повярвай ми много неща могат да станат, ако не си отваряш очите.
Всеки си преценява как да постъпва разбира се и в случая давам неискан съвет, 70 квадрата са ми минали от дупки до обзавеждане през ръцете и знам две неща- ако не се интересуваш и не знаеш за какво става въпрос, много хора ще се опитат да се възползват от теб.  Аз правих ремонт сама, да не говорим пък като видят жена как се опитват да те минат, все едно ти доматите с колците ги ядеш.
Нужен е контрол на ситуацията и това само собственика може да го даде.  Peace  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Подписвам се под думите на Тандури с две ръце от собствен препатен опит.
Комплексна бригада не бива в никакъв случай да се ползва, ако имаш високи изисквания към качеството или правиш скъп ремонт и съотв. обзавеждане.
В никакъв случай не се хващай на оферти труд и материали в една цена. Ще ти бутнат най-гадните материали и после ще имате разправии дали майстора или материала е крив.
Поеми дълбоко дъх, отдели нужното време и пари, въоръжи се с търпение и викай само тесни специалисти, колкото и да ти се налага да ги чакаш.
Свестни майстори има, а между другото за малко повече пари не се налага и да ги чакаш дълго. Тесните специалисти познават добре материалите на пазара. Оказва се, че това което ние широката публика знаем е ширпотребата. В специализирани складове се продават материали за фаянс, смеси за шпакловки и прочие неща, за които не бях и чувала. Ползват се най-вече от строителни фирми, които строят и завършват до ключ офиси и жилища.
Покрай нашия ремонт научих страшно много неща, които изобщо не са ми необходими и далеч не се гордея с обогатената си обща култура  Embarassed, но за съжаление такава е ситуацията и в държавата и в конкретния бранш и не е здравословно да се разсейваме елегантно.
Няма проблем с това жена да ръководи ремонта, ако успява да респектира майсторите и те да й имат уважението.
Ако знаех какво ме очаква, щях да следвам една основна линия - усетя ли, че с някой майстор не сме на една вълна - раздяла преди да е пробвал да надроби нещо на мой гръб.

# 6
  • Мнения: 7 091
Биб.Биб, абсолютно си права за нещата, които си казала! На мен също ми се наложи да науча много, за кратко време и то именно с цел да не ме измамят, защото "дискриминацията" към жените в това отношение е просто отвратителна. Работила съм наравно с работниците, но както ти си казала- нямат ли респект и уважение, забрави. На мен ми беше адски трудно, но пък беше незаменим опит.  Покажеш ли обаче, че не знаеш или още по-зле, че не те интересува, считай се за прецакан отвсякъде. Нали знаете, не е луд този, който изяжда зелника.  Peace

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Мога да препоръчам, обаче кажи откъде си. Ако си заинтересована мога да препоръчам фирма, която се занимава с ремонти, фасади и вътрешно обзавеждане. Не разбрах за какво точно ти трябват тези майстори?  Понеже си писала цялостен ремонт ама на къща, апартамент, вила? И понеже си споменала бетон аз да си питам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт