Второкласник,вече съм голям!Таблицата смятам,за да знам!

  • 22 522
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 Нищо като ЗИП и СИП нямаме.
 Западен език също,за моя радост-иначе ще му се дублира безмислено с ходенето на английски.
 Домашните след стачката,вече писах,са много умерени, а ние си ги пишем вечер вкъщи,въпреки,че ходи и на занималня.
 Отделно сега покрай тържеството за майките в часовете репетираха- и ни уроци,ни домашни.
 Значи програмата не е чак толкова натоварена.Защо в някои училища ги юркат, а другаде-не? Материалът е един и същ.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото едни училища си казват, че "наблягат на допълнителната подготовка или засилената подготовка", което на прост език означава юркане. Но много родители запосват децата си там точно заради юркането и го приемат доброволно и си мислят, че така правят добро на децата си. За тях децата трябва да са като новобранците - да нямат свободно време, за да не мислят за глупости. Там конкуренцията става жестока, подклаждана от учители и родители и някои деца не могат да издържат на темпото, а други стават агресивни.
За моите съм избрала другия вариант - никакви допълнителни амбиции на учителите или на родителите. Сравнително малко домашни, пък на когото му трябват повече упражнения, да ги прави. Конкуренцията е по-ниска от тази в другите училища, децата са по-спокойни, по-задружни я карат по-плавно. Който има интерес се явява на състезания, който иска - не.
Ако приема за някакакъв критерий състезанията към Началните учители като някакъв вид външно оценяване, то явилите се деца от нашето училище като цяло са в горните 20% като резултати. Значи и без много напъване може да се усвои материала в училище.

Сигурно сега ще има много несъгласни с мен. Но до такива изводи съм стигнала.

# 62
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 Радостина,хем е събота,хем е празник (Честито на Тодоровците!),та си говорим двете.
 Каква е разликата,ако детето е в клас със засилено рисуване,или губи време да ходи извън уч-ще на рисуване?
 За мен е почти едно и също,стига децата в уч-ще да не се чувстват притискани,натоварени и в жестока конкуренция.
 Представяш ли си да имаше училище със засилено изучаване на...български език,щото дотам ще се докараме в България?
 За натовареността съм някъде по средата-не искам да има прекалено много свободно време,за да го губи пред телевизора.А колкото си по-зает-толкова си по-организиран.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
изкуството е друга работа, но пък за него основна предпоставка е вдъхновение. Имах предвид изобщо даването на допълнителни домашни и подкарването под строй на разни състезания, превръщането на сиповете в задължителни, защото иначе не могат да си оправят часовете за засилено изучаване на чужд език или математика. Това имах предвид. А изкуствено създадената и поддържана конкуренция е страшно нещо. Класът заприличва на змиярник.
И заетостта иска някаква умереност. Как децата да се научат да си организират времето и да си подреждат нещата по важност, та дори и да объркат всичко понякога и да си изсърбат попарата от това, ако винаги са под пара и организирани от някой друг? Не виждам смисъл всичко да е на мах, защото води до претовареност и вечно недоволство от собствените постижения.

# 64
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 Последно Simple Smile
 До 8клас имах доста ниски оценки по някои предмети.Класът ни беше задружен,буен и много купонджийски. После ни разформироваха заради западния език и аз попаднах в класа на "зубрачите".
 Благодарение на тях си седнах на д-то и си вдигнах неимоверно успеха,научих се да уча.
 Хубаво е детето да е в среда ,ма-алко по-амбициозна от възможностите му,за да го тегли напред.

 Но съм съгласна,че зорлем им докарваме невроза на децата.
 

# 65
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
  Хубаво е детето да е в среда ,ма-алко по-амбициозна от възможностите му,за да го тегли напред.

 
Peace даааа....средата е много важна....

# 66
  • Мнения: 11 607
Мами, простете...не съм ви чела...дори и по диагонал  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

До сега - 21.50ч. - съм правила пролетно чистене в къщи. Влизам за да се оплача,че от стаята на Рая съм хвърлила 2 чувалчета с боклук(и това при условие,че зимата тя не спи там, а от топлинни съображения спим в 2 стаи и де факто стаята и е необитаема зимата!). А от стаята на момчета.... - половин чувалче! Ужасен Плюшкин е Аца.... - какво ли нямаше в стаята и...Всичко хвърлих, а куклите дадохме на племенницата - 4г. Щерките ви играят ли си още с кукли?

Спорна седмица, мами!

# 67
  • София
  • Мнения: 1 508
И тук в стаята на детето редовно е пълно с боклуци. Чудя се, откъде ги взима в такива количества. И най-лошото е, че ги крие - зад бюрото, в шкафовете с дрехите, по чекмеджетата  Sad

# 68
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Момата днес собственоръчно събра и изхвърли две торби с боклуци от стаята си. Преди малко погледнах - все едно изобщо не е разчиствала, а е набутала всичко по ъглите. Mr. Green
Минала е само с прахосмукачка килима и с моп паркета, защото днес спи на пода в спален чувал.
А в събота си е поканила приятелки на гости. Поставих й ултиматум, ако до четвъртък стаята не е изблизана - гостито отпада.
Аз стаята й не чистя, само прозорците й мия, че е необходима стълба, а сме на седми етаж и ме е шубе да не падне.

Мамо Цоцоланке, играе си с кукли, сега даже повече от преди.

# 69
  • Мнения: 11 607
Ох...аз като майка - терорист.....минавам от време на време основно в стаите им....че все имам претенции за разни неща.....и после обаче......един дълъг период - сами си оправят стаите! Днес обаче строих всички в четири редици(вкл. и баща им!) и им казах да внимават много да не се подиграят бърза-бързо с труда ми! Че тогава ще е тяхната........По принцип сами си минават с прахосмукачката, сами си бършат праха, сами си оправят гардеробите...аз само минавам на инспекция...И ако не ми хареса нещо.. - всичко на земята и ..да оправят както аз искам! Правя показно и после наказвам! Докато мога де....после и да казвам и да не казвам...

# 70
  • Мнения: 1 180
Да... този номер с "разчистването" и аз го знам! Големият ми син си пази обвивка от близалка - била му подарък от ски-учителя през зимната ваканция /близалката, де, не само обвивката/. Такива невероятни неща си складира в стаята....другото "интересно" беше копче от калкан - старателно изчегъртано, до бяло.

# 71
  • Мнения: 302
Eй, пък аз си мислих, че само моите момичета складират неописуемо количество "съкровища"  Mr. Green Въпреки ежеседмичното почистване и подреждане, което правят на стаята си сами, когато аз тайно вляза да доизчистя намирам по ъгли и рафтчета такова разнообразие от кутийки, изрезки, парцалчета, камъчета, че съм се зачудила какво ли количество ще се натрупа, ако не изхвърлям периодично Wink
Ние пак сме с нашите си училищни "музикални" терзания. Днес Ани е изпитвана за музикалните инструменти и има 6 с малко "подарък" от госпожата /така й е казала учителката/. Проблемния въпрос е бил - какъв инструмент е акордеона - духов, клавишен или мехов. Ани казала, че е смесен и й писали 6, ама аз пак се ядосах, защото все си мисля, че часовете по музика са за удоволствие на децата, да пеят, да се разтоварват, а не да учат някакви сухи теории Naughty Явно, ще си изкараме до четвърти клас така /децата ни ще бъдат най-видни музикални теоретици/, само да няма сериозни изцепки, защото родителите сме готови да подхванем пак атака Twisted Evil

# 72
  • Мнения: 673
  Моят син не складира разни нещица , но затова пък си остри тайно моливите в ъгъла зад бюрото...javascript:void(0);
smile3515

# 73
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Днес си имам рожденичка, черпя ви по случая с една идейна торта с житейския принцип на момата. Laughing



# 74
  • Мнения: 24 467
Пак честито! Миналата седмица май честитих...  Laughing
Туй нещо наистина ли е торта?

Общи условия

Активация на акаунт