Хареса му яслата

  • 1 129
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 090
Първият ден беше вчера,нямаше плач и тръшкане(за моя изненада).Помаха ми с ръчичка,прати ми въздушна целувка докато влизаше в групата и тръгна да бяга даже към децата PartyСестрите ми казаха,че не е плакал и като съм тръгнала.Вчера стоя 2 часа,днес е до обяд(понеже е бил спокоен и решиха направо за по-дълго време),утре сигурно ще е цял ден.Това което ми е интересно е дали просто не осъзнава че съм го "изоставила",покрай новата обстановка,новите играчки,децата... newsm78,защото една друга майка сподели "да не се радвам,защото този момент бил неизбежен,нейното дете също отначало ходело с голям ентусиазъм,но след 1 месец-ревове и чудо".Какво мислите-дали наистина е невъзможно на детето просто да му е интересно там и да няма страхове че никой няма да дойде да го вземе?

# 1
  • София
  • Мнения: 570
Аз също ще те посъветвам да не се радваш все още. По принцип първите 2-3 дни е така - децата още не осъзнават какво точно става. Виждат нова обстановка, нови играчки и им е интересно. В един момент обаче разбират, че мама и тати ги няма и се почва с реването.
Но може пък твоето дете да не плаче. Моят син не е ревал, първата седмица по малко мрънкаше и то, защото други деца много плачеха и го разтройваха. А на моя приятелка детето първите дни беше много спокойно и после като се почна един рев, та откара няколко месеца.Но макар и трудно, свикна.

# 2
  • Мнения: 46 434
... защото една друга майка сподели "да не се радвам,защото този момент бил неизбежен,нейното дете също отначало ходело с голям ентусиазъм,но след 1 месец-ревове и чудо".Какво мислите-дали наистина е невъзможно на детето просто да му е интересно там и да няма страхове че никой няма да дойде да го вземе?

Моето на ясла не съм го пускала, но в градината тръгна с такъв ентусиазъм, какъвто описваш Grinning вече половин година е там и още не се е изпарил, в събота и неделя реве да я водим  Crazy и на мен ми ги приказваха тия "Ще видиш как ще писне след седмица, месец и т.н.", не ги слушай Mr. Green

# 3
  • Мнения: 5 241
Много мразя някой като ми каже така, какво значи "да не се радвам,защото този момент бил неизбежен". Та това не е някакво правило #Cussing out Ами моето дете също не пророни и една сълзица, ходеше ( и продължава вече на градината) с голямо желание, не искаше да си тръгва дори. Така че си отпусни душичката, радвай се, че му харесва и ходи с желание и си гледай живота.  Hug

# 4
  • Мнения: 4 668
И аз не обичам така да ми се говори  Confused
Моят син спа в яслата още първият ден и вече 8 месеца си ходи с голямо желание .
Вторият и третият ден помрънка и това е .
Даже днес е болен и си е в къщи , а когато го попитах какво ще обядва той ми каза - " А , аз искам да си ходя в градинката , там ще ям ... " и сега ми е леко сърдит , че няма да го водя .

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
sashimama
Много се радвам, че детето се адаптира бързо. За разлика от вас дъщеря ми първият ден не плака ама после рева месеци наред. Според мен голямо значение има и на какъв персонал ще попаднеш.

# 6
  • Мнения: 2 090
Момичета,благодаря ви за отговорите,действат ми много оптимистично  bouquet

# 7
  • Мнения: 192
Всичко зависи от персонала,детето.Дъщеря ми от септември 2007 ходи на ясла.много и харесва .Отива с желание и събота и неделя иска да ходи.Преди три седмици беше болна и  днес отново е болна и нещо сутрин ми прави номерца.Казва ,че едно детенце и казало"Ти нямаш мама и няма да те вземат"Когато си го взимате покажете му цялата си любов,за да не мисли ,че е изоставено.

# 8
  • Мнения: 2 090
Всичко зависи от персонала,детето.
Ами персонала е перфектен,съдейки по мнението на другите майки които съм чувала от тази ясла.А специално от нашата група ме очароваха с вниманието си,заинтересоваността за детето ми(питаха ме доста неща,даже и за такива които не ми се струват толкова значими,като напр. как обича да яде супата-само така с лъжичката,или я обича с хляб?,както и да е де,много се отплеснах Crazy)За всичко останало ми обясниха най-подробно как процедират-кога се закусва,обядва,за гърнето,за хигиената изобщо,за спането и игрите ит.н.Като цяло са много мили и внимателни,такива са ми впечатленията,дано и детенце да продължи така както в началото и всичко да е тип-топ Praynig Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 192
sashimama браво!Чудесно!Забрави за притесненията.Ако детенцето ти е контактно няма да имаш проблеми.Щом и други майки ти казват.Дъщеря ми обожава музикалната учителка.Иска все да ходи да им свири с акордеона и да им пее.Научи страшно много песнички и стихчета.
желая Ви от сърце да нямате проблеми.  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 814
Браво! Когато на втория ден заведох детето си на ясла, спокойно и без ревове, една майка ме успокой, че след ден-два щели да почнат писъците и истериите, както се изрази тя. Да, обаче при нас не се получи така както каза тя. Нямаше плач, винаги е тръгвала с желание на ясла и винаги съм я вземала в добро настроение. Всичко обаче е взаимно свързано- дори и детето ти да е контактно, ако персонала не обръща внимание на новите деца, може да стане и "страшно". Зависи и от децата в групата. Бях забелязала, че когато има при отиването плачещи деца всички покрай тях се разстройват.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И беба не е плакала, и все още ходи с голямо желание/а вече минаха 2 години Laughing/. Дано нямате проблеми и да е здраво детето там/това е най-важното/.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 657
Явно всяко дете е различно!Дъщеря ми плачеше/хленчеше но в самата ясла,а не още от в къщи.
Свикна след 3-4 седмици и от тогава не реве,не хленчи.Дори и да е отсъствала по-голям период от време,пак не реве.
Синът ми тръгна направо на градина на 3.9 години.Рева първия ден,защото изведнъж се отдели от мен,а преди това бяхме буквално като скачени гени двамата.На втория ден рева,но ме дърпаше навътре към групата,явно му беше харесало,но и аз да съм с него.На третия ден нямаше рев.И това беше!

# 13
  • Мнения: 1 049
Супер, поздравления! Дано и ние имаме вашия кьсмет!  Laughing Не ги слушай другите какво говорят, всичко си е до дете  Wink

# 14
  • Мнения: 62
И на наш'то диване взе, че му хареса!
Даже гадже завъди - русо  Rolling Eyes Crazy Party
(Дали ще почне да я води у нас    Laughing Thinking  hahaha)

Общи условия

Активация на акаунт