Сития на гладния не вярва

  • 5 816
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 358

Живея в България, под наем - вече около петнайсетина години. Винаги подписвам договор, винаги изпълнявам стриктно задълженията си и изисквам същото от отсрещната страна.

 PeaceБраво на теб.Писах и преди,че тези случай на коректно отношение от двете страни са за поощтрение.
А за останалото - нещо не разбирам този остър тон. Не си ме разбрала явно - написаното винаги носи друг заряд от казаното очи в очи Wink. Не съм искала точно теб да зесегна или когото и да било, но ми е малко страно че така се палиш - нали знаеш никой никого не може да принуди да се чуства по какъвто и да е начин ако сам не позволиш това - та в този ред на мисли ми е малко странна твоята реакция. Аз заривам томахавката, която даже не съм вадила Hug.
Приятен ден.
П.С - видя се вече ,че има обидена от моето изказване.
За всички останали момичета, които са се почуствали засегнати  - моля за извенение Praynig Hug.Обичам форума, и не искам да съм причина за лошо отношение.
Изразът беше за всички, които по една или друга причина не желаят и не искат да спазват елементарни човешки и коректни отношения.
Много пъти писах за всички останали - БРАВО. Но просто трябва да станем повече Peace Това е.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 12:23 от Бъни

# 91
  • Мнения: 1 265
Хазаите на една позната я обвиниха , че е предизвикала мухъл в банята им-блажна боя.
След неиното изнасяне те я ремонтираха и поставиха плочки-фаянс и екстра според тях.
Обвиниха я , че не е проветрявала с отваряне вратата на банята.
Но причината е друга липсата на каквато и да е било вентилация в това помещение.Чия е вината-липсата на вентилация в такова помещение говори само за проблема.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 108
Струва ми се малко прекалено да пускаш отделна тема за един все пак дребен случай. Ще видиш как от тази случка сега ще избуят спорове за взаимоотношенията наематели-наемодатели по принцип и накрая всички ще са забравили откъде е започнала дискусията.

Не смятам, че репликата на хазяина трябва да те обижда. Щом досега винаги си ги предупреждавала в случай на закъснение, хората са се притеснили защо не се обаждаш. Ако беше постъпила коректно и в този случай и ги беше предупредила, тази реплика нямаше да бъде изречена. Човекът се е чудил по какъв начин да ти намекне, че не им е било приятно. Разбирам, че ти е било неудобно заради закъснението, но така е станало още по-неудобно. След като за предишните пъти не са ти правили проблем, значи са разбрани хора и е редно и ти да бъдеш точна с тях. Приеми, че си допуснала грешка, и не се навивай повече за недоразумението.

# 93
  • Мнения: 647
Струва ми се малко прекалено да пускаш отделна тема за един все пак дребен случай. Ще видиш как от тази случка сега ще избуят спорове за взаимоотношенията наематели-наемодатели по принцип и накрая всички ще са забравили откъде е започнала дискусията.

Не смятам, че репликата на хазяина трябва да те обижда. Щом досега винаги си ги предупреждавала в случай на закъснение, хората са се притеснили защо не се обаждаш. Ако беше постъпила коректно и в този случай и ги беше предупредила, тази реплика нямаше да бъде изречена. Човекът се е чудил по какъв начин да ти намекне, че не им е било приятно. Разбирам, че ти е било неудобно заради закъснението, но така е станало още по-неудобно. След като за предишните пъти не са ти правили проблем, значи са разбрани хора и е редно и ти да бъдеш точна с тях. Приеми, че си допуснала грешка, и не се навивай повече за недоразумението.
Напълно подкрепям това мнение. Най-малкото считам , че заглавието на темата ти не е правилно.Не всички наемодатели са "сити"и не всички наематели-"гладни" . Както и обратното. Намекнал ти е човека , че не си коректна и ти си се обидила. И на какво основание ? Може би ако беше попаднала на наемодатели които да те изхвърлят от жилището защото не спазваш уговорените условия нямаше да си толкова чувствителна. За справка - аз съм наемател .

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Цитат
...накрая всички ще са забравили откъде е започнала дискусията.

Заключвам поради изчерпване, а и по желание на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт