ТУНИС-отзиви,препоръки за дати,агенции,хо

  • 89 089
  • 411
  •   2
Отговори
  • Мнения: 3 094
Все още не сме ходили в Тунис, но ми се иска да отидем.
Чувам всякакви отзиви за тази дестинация............ Ще съм благодарна да споделите вашите впечатления и планове (ако планувате тази пролет, лято или есен да сте там) за подходящо време за пътуване, хотели, курорти, туристически агенции, забележителности, опасности и прочие. Всяка споделена дреболия дори е добре дошла. Simple Smile
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ние ходихме в Тунис в началото на август 2005 г. Много е горещо тогава. доста над 40 градуса беше в някои от дните. Бяхме в Сус.Не ти го препоръчвам. Най-хубавото място за почивка е Порт ел Кантауи. Страхотно е там и най-хубавите хотели са на това място. На няколко км от Сус е,но като отивахме,нямаше кой да ни посъветва.Въпреки това изкарахме супер. В пустинята не сме били. От агнецията там с още едно семейство ни организираха екскурзия до Ел Джем и сега не се сещам как се казаха 2-та града. Яздихме камила.В момента не се сещам друго,ако искаш питай и ще ти отговоря.
Най-хубавите хотели са веригата El Mouradi .

# 2
  • Мнения: 3 094
Благодаря ти. С коя агенция пътувахте? Като се разхождате насам-натам опасно ли е? Храната как е? Обичайният бакшиш на каква стойност е? Има ли нещо, което обезателно трябва да си купим за спомен от там?

# 3
  • Мнения: 11 747
И аз не съм ходила, не се знае и дали ще отида скоро, но поне ще чета какво пишат хората.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ходихме с Alfatur. Там тур-агента(не знам как се казва длъжността Blush) на от тяхна страна ни чакаше на летището и с автобус ни разкархо кой за който хотел е. На другия ден дойде в хотела и ни предложи различни екскурзии. Едно семейство бяха избрали да отидат на тази,което бях писала по-горе. В джипа имаше още 2 места и агента ни предложи да отидем с тях. Не помня колко струваше140-50 лв може би. не е опасно да се разхождаш. В Порт ел Кантауи е страхотма красота,пристанището е много хубаво.Това е нещ като нашите Златни пясъци. Хубаво е да се отиде и в пустинята,но бяхме за 5 нощувки и нямаше да можеш да си починем. Алкохола е много скъп,май имат сух режим.Плодове по магазините от хубави по-хубави. Ние бяхме на закуска и вечеря.Ядохме и от сандвичите ,които продават на улицата,нещо като дюнери. Нищо не ни стана,ама бяха и страшно вкусни Simple Smile това се сещам засега.

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моми4ета, аз живея в тунис, ако искате питайте конкретни неща! ел муради,наистина са най-добрите хотели особено в гамарт, поне ли4ен опит имам! но да идеш при пустинята и да не я видиш е направо кощунство! но се иска средства,време и добра организация!хамамет също е много хвалено място от туристите! ел джем, картаж, музея бардо, ел бу саид, старите сукове в тунис, сус, джерба, килимите и занаятите в кайруан, джамиите, катедралите, старите руини в монтазе,аин драхам-цялото вели4ие на планината и зъберите, спокото сред хладинката на зеленината! има какво да се види! храната е добра! националните ястия, са кускус, млухиа, тажин, разли4ни яхнии, брикове, мешуиа салад, ришта,аажа, шакшука, разли4ни пе4ени меса, шаорма, каскрут, последните са дюнер и тип сандви4!има и още, но не знам какво предлагат по хотелите, ние там ядем европейска храна, за да не забравим! сладките от сфакс са най-ка4ествените, макруда от кайруан също много известни!пийте минерална вода,купува се! на юг може да се видят палатковите лагери на берберите, някъде може да се засе4е сватба през лятото! но е горещо от май до октомври! най-добре е септември или май-юни и пак зависи от годината!ето днес е 25 градуса за къс ръкав става без проблеми, ве4ер е още хладно!
няма органи4ения за дрехи, няма сух режим, споко, просто е скъпо ,вземете си по едва -две бутилки ,ако сте пия4и! вкусете фурмите пресните, хендито, генерията или хоршов, ако има ястия с тях!зависи кога сте има още бусаа, бозаа, абе има неща да се детайлизира пребиваването!аз познавам температури от  55 градуса, така ,4е 40 е радост тука!

# 6
  • Мнения: 3 094
 marsy, благоваря ти за включването! Simple Smile  bouquet. Направо ще те уморя с въпроси Wink
Предполагам, че ако не стане сега юни месец да си харесаме почивка, вероятно ще бъде септември. Предполагам, че тези 2 месеца стават за плаж и температурите са разумни. Ако ли не е така - то началото на октомври подходящо ли е за плаж?
Ако по това време сме в Бг, което е доста вероятно, ще изберем някакъв пакет на Бг-оператор. Тези пакети са за 8 дни, т.е 7 нощувки. Може би ще предпочетем ол инклузив 5 звезден хотел. Като се насочим към конкретен хотел ще попитам пак.
От храната ме вълнуват плодове и безмесни ястия и млечни в някаква степен - вегетарианка съм.
Вероятно ще се запишем на 2 екскурзии - една до Ел-Джем и една до Картаген. Мисля, че за повече от две няма да остане време за плаж, но ще имам предвид берберите Simple Smile
Франкофонка съм, предполагам, че всички са на ти с този език - магребиени са все пак,ако не и английският е популярен , нали?
Пак да те питам и теб за интересни покупки - сребро, кожи? или?

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Наистина трябва да се види пустинята,но екскурзията беше 2 дни с предпиване там и за това решихме ,че ще я посетим следващия път Simple Smile.
 

# 8
на о_в Джерба плажовете са разкоШни .... лесно се стига и до континента за екскурзии и разходки в пустинята, хората са приятани, малко са досадни по пазарите и пада голямо пазарене... ако сте в хотел, храна има всякаква

# 9
  • Мнения: 3 094
Да - чудесно, но доколкото разбирам пакетите , които се продават в България са за Сус, Хамамет и Монастир (включвам и Порт Ел Кантауи в тази извадка) - така че ме интересуват впечатления от пакетните почивки. Няма да ходим на самоорганизирано пътуване по много причини. Peace

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Ако искаш мога да кача снимки от Сус,порт ел кантауи, монастир, ел джем и кейруан , и да ти пратя.

# 11
  • Мнения: 3 094
Ако искаш мога да кача снимки от Сус,порт ел кантауи, монастир, ел джем и кейруан , и да ти пратя.

Супер! благодаря ти! Ако не е тайна - дай линк да ги разгледаме всички Peace Simple Smile

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Добре,но само трябва да ги кача и ще пусна.Малко по-късно ще е.

# 13
  • София, България
  • Мнения: 5 571
И аз ще съм ти благодарна ако пуснеш снимките всички да ги видим   bouquet

# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моми4ета в моя www има сайт за тунис, ако не ви се публикуват ли4ни снимки, натискате по градове и разглеждате!

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 12:51 от marsy

Общи условия

Активация на акаунт