КАК ЩЕ СЕ АДАПТИРА СЕМЕЙСТВО С МАЛКО ДЕТЕ

  • 6 428
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Здравейте българи в чужбина където и да сте.Поздравления от мен,че сте събрали смелост за емиграция.Въпросът ми е независимо къде живеете как успяхте да се адаптирате с малко дете 5г.Възможно ли е то да ходи на градина ,а родителите на работа?Всяко мнение е ценно за мен.Благодаря.

# 1
  • Мнения: 85
Здравей Галя,
адаптацията в чужбина зависи до голяма степен от мотивацията, с която тръгвате.
Според мен възрастта на детето ти - 5год е просто идеална, догодина ще тръгне в 1-ви клас, какво по-хубаво от това; иначе преди 3год е трудно да се намери място в яслите.  Не знам в коя държава възнамерявате да живеете, ние сме от 5г във Франция, мога да ти дам повече информация за там, ако те интересува.
Успех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 932
100% адаптацията не детето ще е по-бърза и лесна от ва6ата Wink, а проблеmа с детските градини е реен различно според държавата, където сmятате да иmигрирате.

При всички случаи, успех!

# 3
  • Мнения: 208
Благодаря ви.Ние сега сме на 2г и почти7мес.,но докато понаучим езика и спестим пари ще минат поне 2,3год.Само да сме живи и здрави.

# 4
  • Мнения: 208
Интересува ни засега главно Англия и Испания.

# 5
  • Мнения: 7 091
Галя, адаптацията на всички ви зависи главно от вас самите и условията, които ще попаднете. Никой не може да ви каже точно как ще се адаптирате вие или детето ви. По принцип децата са по-адаптивни, писали са ти го по-горе, но това са толкова субективни неща, че  каквото и да ти кажем ще е лъжа. Има хора, които се адаптират бързо и лесно, има такива дето не се адаптират и се прибират. Има такива, които имат желание да се адаптират, но не могат, има такива дето нямат желание за адаптация, но пък остават и мърморят.
Моето лично мнение е, че освен от всичко друго адаптацията ви много зависи от вас самите.
Каквото и да предприемете, успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 97
Здравей, Галя! Мои познати заминаха за Испания (Андалуся - около Севиля). Дъщеря им беше на 5г. и я записаха в 1 клас. Детето се адаптира добре, може би защото социалното положение на семейството е стабилно. Те всички работят и живеят в тих и спокоен град.
Пожелавам ти успех !!!

# 7
  • далечно
  • Мнения: 1 029
смятам, че децата се адаптират по-бързо от родителите си. Първото ни трансевропейско местене с бебо беше когато той нямаше и 3 месеца, та не го броя, но когато се преместихме в Италия той беше на 15 месеца (засега нямаме идея да пускаме корени тук, но ще видим). И двамата работим, той ходи на ясла - струва ми се добре се чувства там. 

# 8
  • Мнения: 7 914
смятам, че децата се адаптират по-бързо от родителите си.
Peace

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Охоооо,Испания Wink,това е моята 4аст Laughing.Ако трьгвате за Испания го правете по бьрзо,заЩото тук децата трьгват на у4илиЩе от 3 годинки.....по лесно,Ще му е на детето ако трьгне с другите деца оЩе в на4алото.Вьпреки,4е дори да дойдете когато то е на 5 ,няма да е особен проблем за него Laughing,в у4илиЩата има у4ители които се занимават с децата 4ужденци след у4ебно време и им преподават испански.На братов4едка ми детето и ,дойде когато беШе на 5 в на4алото казваШе ,4е тя не знае дали Ще нау4и испански ,но другите сьс сигурност ,Ще нау4ат бьлгарски Laughing,е на стана hahaha,тя нау4и испански...сега е на 7 и е най_добрата у4ени4ка в класа,има най_високите оценки и ако я 4уеШ как говори,просто няма да кажеШ 4е е бьлгарка Wink.
А ина4е за големите е проблема Naughty,зависи колко Ще ви липсва родината,роднините,бьлгарските кафета,бани4ките.....ей такива работи

ЕЗИКА Е МНОГО ВАЖЕН Naughty

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
дъщеря ми беше на 4 като дойдохме тук.
помня първото ни излизане в парка, тя милата на една люлка и едно детенце й приказва нещо...
тогава се разплаках. затресоха ме съмнения като я виждах как се усмихва любезно, а очите й търсиха нашите...
тогава съпругът ми ме успокои, че децата се разбират дори и да не говорят един език. прав беше.
записахме я почти веднага в училище и за месец време вече се оправяше Grinning

всичко зависи.... моето дете знаеше от 3 годишна, че ще заминем и го чакаше този момент, свикна много бързо.аз също знаех, но ми трябваха години да се адаптирам- поне две години багажа ми седеше полусъбран за да ми е по-лесно като се заприбирам Laughing

5 години е добра възраст, детето ще ходи на училище, а вие ще можете да работите и двамата.
ако идвате в испания имай предвид, че тук има много празници, съответно много почивни дни особено за децата. Rolling Eyes

аз не работя.
успех!

# 11
  • Мнения: 34

Здравейте,
Много ще съм Ви благодарна за Вашето мнение за това какъв е живота в Испания-харесва ли ви, училища(имам син на 6г.), здравеопазване, транспорт и нещо много важно-много трудно ли се намира работа? Благодаря предварително

дъщеря ми беше на 4 като дойдохме тук.
помня първото ни излизане в парка, тя милата на една люлка и едно детенце й приказва нещо...
тогава се разплаках. затресоха ме съмнения като я виждах как се усмихва любезно, а очите й търсиха нашите...
тогава съпругът ми ме успокои, че децата се разбират дори и да не говорят един език. прав беше.
записахме я почти веднага в училище и за месец време вече се оправяше Grinning

всичко зависи.... моето дете знаеше от 3 годишна, че ще заминем и го чакаше този момент, свикна много бързо.аз също знаех, но ми трябваха години да се адаптирам- поне две години багажа ми седеше полусъбран за да ми е по-лесно като се заприбирам Laughing

5 години е добра възраст, детето ще ходи на училище, а вие ще можете да работите и двамата.
ако идвате в испания имай предвид, че тук има много празници, съответно много почивни дни особено за децата. Rolling Eyes

аз не работя.
успех!

# 12
  • Мнения: 34
Здравейте,
Много ще съм Ви благодарна за Вашето мнение за това какъв е живота в Испания-харесва ли ви, училища(имам син на 6г.), здравеопазване, транспорт и нещо много важно-много трудно ли се намира работа? Благодаря предварително


Охоооо,Испания Wink,това е моята 4аст Laughing.Ако трьгвате за Испания го правете по бьрзо,заЩото тук децата трьгват на у4илиЩе от 3 годинки.....по лесно,Ще му е на детето ако трьгне с другите деца оЩе в на4алото.Вьпреки,4е дори да дойдете когато то е на 5 ,няма да е особен проблем за него Laughing,в у4илиЩата има у4ители които се занимават с децата 4ужденци след у4ебно време и им преподават испански.На братов4едка ми детето и ,дойде когато беШе на 5 в на4алото казваШе ,4е тя не знае дали Ще нау4и испански ,но другите сьс сигурност ,Ще нау4ат бьлгарски Laughing,е на стана hahaha,тя нау4и испански...сега е на 7 и е най_добрата у4ени4ка в класа,има най_високите оценки и ако я 4уеШ как говори,просто няма да кажеШ 4е е бьлгарка Wink.
А ина4е за големите е проблема Naughty,зависи колко Ще ви липсва родината,роднините,бьлгарските кафета,бани4ките.....ей такива работи

ЕЗИКА Е МНОГО ВАЖЕН Naughty

# 13
  • Мнения: 97
Аз нямам личен опит, но преди Коледа бях в Испания и по - точно в Андалуся ( Около Севиля)). Това градче е малко и спокойно. Основната работа е в селско-стопанството. Моя приятелка е там с двете си деца на 6 и 2 години. Тя е много доволна от здравеопазването, от училището в което е дъщеря й също. И нямат намерение да сменят града. 
Пожелавам ти успех!!!

# 14
  • Мнения: 125
Ох, намерих си и друга болна на същата тема. Ние ще се местим през юни в Копенхаген с един пубертет на 15 и един атлет на 1,6. За малкия не се и замислям, но големите ми опасения са за баткото. След 2 седмици отивам при благоверния на проверка, защото на мъж вяра да нямаш... Всичко ще е наред, ами ако не е...

Общи условия

Активация на акаунт