За чопленето на семки

  • 6 096
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чудесно е, че сподели това с нас.
Мисля, че си изнервена от нещо и пускането на темата е с цел да си го излееш във форума.

Дано ти олекне, все пак.

# 16
  • Мнения: 1 216
Ох, много ме разсмя , наистина!
 
Предполагам някой яко те е вбесил, понякога наистина е адски изнервящо някой да ти цъкърка на главата и да прави боклук. А като го погледнеш с налепени шлюпки по устните, ти идва да го гръмнеш.

Чопленето е добре, когато е колективно, например пред тв, тогава никой никого не дразни, заети са и ума и ръцете, никой няма време да оглежда другите и да се ядосва

Пък и зависи кой с какви очи гледа. Една приятелка, омъжена за германец,  разправяше как си купувала от турските магазини по кило, мъжът и не ядял никак, обаче много и се радвал като я гледа как ентусиазирано люпи с наслада.

# 17
  • Мнения: 21

Мисля, че си изнервена от нещо и пускането на темата е с цел да си го излееш във форума.

Дано ти олекне, все пак.
Опасявам се, че възможностите Ви да анализирате някого по две изречения, написани набързо във форума, са малки. Други предположения имате ли?

Освен това всички нямаме търпение да научим и Вашето мнение по зададения въпрос. Все пак сте модератор, трябва да са ви известни правилата, нали? А лични съобщения се пишат ето от тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=pm;sa=send;u=101535

# 18
  • Мнения: 765
Тази тема ми оправи настроението  Grinning .
 Аз съм средно интелигентен и възпитан като цяло човек, не чопля пред хората семки, но си позволявам да го правя вкъщи, особено, ако отказвам цигарите. Ефект няма. Не ми пречат хората, които го правят, стига да не плюят в лицето ми и да ограничават траекторията на полета на люспите.
Вкъщи ползвам чинийка,гледам да съм безшумна, физиономията ми би могла да се нарече идиотска, защото обикновено ритуалът на чоплене е съпроводен с филм, от който не отделям поглед. Ако имам гости предлагам пуканки, което може би е по-поносим вариант за нежните натури и за децата под 7 години. Въобще...много мога да говоря на необятната тема "За чопленето на семки" , но ще оставя и на други да се изявят.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Считам, че това е проява на ниска култура, на пълна липса на самооценка и самопреценка, както и на липса на кулинарен вкус.

Вие какво мислите?
Считам, че това са пълни глупости.  Mr. Green
Връзката между самооценката и самопреценката с чопленето на семки е уникална.

# 20
  • Мнения: 17 407
Ако не ме беше срам, всеки път, след разходка, щях д апускам тема- Защо чоплите семки на улицата и плюете шлюпките по най грозния начин?( например)
ПОсле се усещам, че може да се отговори- МИ, да има за птиченцата. И се отказвам

Чоплим семки вкъщи само, много рядко и то. НА гости, като сме, има и семки, и пуканки. ПРостаци, бе!

# 21
  • Мнения: 9 814
Ами да ти кажа честно: не ми пука! Който к`вото иска да яде!

# 22
  • Мнения: 1 763
Семки не чопля, защото от тях ми падат пломбите. Иначе смятам, че са полезни. И не мисля, че е просташко да се чоплят, как иначе да ги ядем? А колкото до боклука- те са си естествени, така да се каже част от природата, не са нито найлони, нито хартийки, че да замърсяват околната среда.

# 23
  • Мнения: 14 654
Ако чоплещият си пуска шлюпките около пейката, на която седи и след като стане си остави кочината - намирам го за противно. Имам наблюдения, че птиченцата не могат да се справят с количеството шлюпки, което произвеждат майчетата по градинките.

# 24
  • Мнения: 6 167
Здравейте! Намирам чопленето на семки, слънчогледови или тиквени, за крайно противен навик. Обикновено чоплещият човек изглежда уродливо, издава неприятни звуци и замърсява околното му пространство. Считам, че това е проява на ниска култура, на пълна липса на самооценка и самопреценка, както и на липса на кулинарен вкус.

Вие какво мислите?

Ами не чопля нищо, скъпи са стоматологичните услуги , а  и ми излизат афти.
За замърсяването не си права - екологичен боклук е това, разгражда се.

Измислих и подпис към този очарователен аватар - " Чопленето на семки - кулинарен крайм"  Hug

# 25
  • Мнения: 21
Лайната от кучетата също са естествени. Значи не са боклук и не замърсяват парковете. Но дори и да замърсяват (в което започвам да се съмнявам, четейки последните коментари), те след време се разграждат...

И не е нужно да бъркаме хигиена с екология, нали?

# 26
  • Мнения: 6 167
А ти какви обичаш - белени, небелени, тиквени, слънчогледови?
На фунийка ли си ги купуваш, или от Фантастико?
Аз едно време като имах зъби обичах на фунийка от вестник - хем рециклирам, хем филма върви...

# 27
  • Мнения: 2 229
Считам, че това е проява на ниска култура, на пълна липса на самооценка и самопреценка, както и на липса на кулинарен вкус.

Вие какво мислите?
Считам, че това са пълни глупости.  Mr. Green
Връзката между самооценката и самопреценката с чопленето на семки е уникална.

Че как, тясно свързани са. Laughing

# 28
  • Мнения: 3 537
Намирам чопленето на семки за огромно удоволствие,  даже полято обилно с 2 литра кола Grinning
bowuu , е, разбира се в домашна обстановка.

# 29
  • Мнения: 5 940
Слънчогледовите и тиквените семки са изключително полезна храна. Доставят на организма калий и цинк, полезни са за храносмилането и създават добър имунитет.

Общи условия

Активация на акаунт