Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бусманци

Сашко е с хроничен запек и близо година го лекуваме по разни схеми, предписани от една бг докторица - детски гастроентеролог. Последното лекарство, което пие вече 7-8 месеца, е немско - Лаксофалк. Когато му го предписа, ми обясни, че го имало само в Германия и аз си го набавих чрез познати. Доколкото схванах с мижавия си немски, на него пише, че не бива да се дава на деца - Laxofalk sollte Kindern nicht verabreicht werden, da diesbezueglich keine Erfahrungen vorliegen. Аз обаче се доверих на лекаря, защото положението със запека беше и за съжаление все още е много сериозно.
По този повод искам да ви попитам, знаете ли го това лекарство и, дали сте давали на децата си от него?
Цитирай
Здравей. Аз за това лекарство не съм чувала, но давах на моя син млечна захар, за която ми гарантираха че не би трябвало да има никакви проблеми.
Цитирай

На пода

Деметра, аз не мога да ти кажа абсолютно нищо за това лекарство конкретно. Единственото с което мога да ти помогна е да коментирам цитата от лекарствената информация. Буквално това ознаЧава Че не трябва да се дава на деца защото няма наблюдения как действ при тях. ПрактиЧески това не знаЧи Че лекарството е вредно, а само Че няма клиниЧни изпитания с тази възрастова група. Много производители практикуват това защото допълнителните изследвания с деца им струват много пари и време. Освен това Често има наблюдения как едно лекарство действа при деца, но няма официални изследвания и при това положение производителят е длъжен да впише такова изреЧение.  В това отношение фармацефтиЧните фирми предпоЧиатат да се презастраховат отколкото да плащат милиарди за обезщетения. Не знам колко ти помогнах с това, исках само да те успокоя, Че това изреЧение съвсем не знаЧи Че лекарсвото е вредно за детето ти.
Цитирай

Бусманци

Вяра, много ти благодаря, мила. Аз му го давам вече доста дълго време и привидно няма проблеми наистина. Ще те затрудни ли като минаваш през аптеката да провериш, дали пък австрийците не са се сбъркали да го продават и те случайно? Привършва ми запаса и ми се струва много по-лесно да скокна до Грац  Wink , отколкото да ангажирам някого за "доставка" от Германия. Лекарства не могат да се пращат току-така, все пак.
Активната съставка на Лаксофалка се нарича Макрогол. Може да имат някакъв австрийски аналог, ако не внасят точно Лаксофалк.
Благодаря ти предварително Love
Цитирай

Бусманци

Госте, какво представлява млечната захар и как, и колко време си я давала? Детенце от хронична констипация ли е страдало или инцидентно се е запичало?
Цитирай

Деметра, а опитвала ли си да поръчаш по интернет в Doc Morris например? Това е интернет аптека и знам, че с рецепта можеш да поръчваш и ти го доставят където искаш
погледни тук:
https://www.docmorris.com/
Цитирай

На пода

Цитат на: Demetra
Ще те затрудни ли като минаваш през аптеката да провериш, дали пък австрийците не са се сбъркали да го продават и те случайно? Привършва ми запаса и ми се струва много по-лесно да скокна до Грац  Wink , отколкото да ангажирам някого за "доставка" от Германия. Лекарства не могат да се пращат току-така, все пак.

Изобщо няма да ме затрудниш. Дори няма да ми се налага да ходя до аптеката, имам служебен справоЧник и ще проверя там. Ще потърся дали има нещо и при вас с тази съставка. Само дано и Хърватска да е вклюЧена в справоЧника, но ако не е, при всиЧки слуЧаи ще намеря инфо за Австрия. Но утре тука е поЧивен ден, така Че ще ти пиша във вторник. Моля те, пусни ми името на лекарството и на активната съставка на латиница.

Нат е права по принцип можеш да поръЧаш и по интернет, само не съм сигурна как стои въпроса с доставката извън ЕС. Това може да ти създаде проблеми. И другото е Че при тебе транспортните разходи може да са доста високи. Аз съм гледала разходите до Австрия и са знаЧително над тия за Германия.
Цитирай

Бусманци

nat, благодаря за идеята. Не съм пробвала и трябва наистина да проверя как стои въпросът извън ЕС.

Вяра, лекарството е Laxofalk. За съставката (Wirkstoff) пише: Macrogol 4000 10,0g Благодаря ти  Love
ПП: Уговорката остава, нали?  Smile
Цитирай

Ottawa, Canada

Цитат на: Demetra
nat, благодаря за идеята. Не съм пробвала и трябва наистина да проверя как стои въпросът извън ЕС.

Вяра, лекарството е Laxofalk. За съставката (Wirkstoff) пише: Macrogol 4000 10,0g Благодаря ти  Love
ПП: Уговорката остава, нали?  Smile

Защо не опиташ с органично масло? Тук се продава специално приготвено под формата на желе първо, защото е по-атрактивно на вид и на вкус и второ, защото така се намалява опасността от аспирация (органичните масла в течна форма могат да доведат до тежки пневмонии ако се аспирират). Това тук се казва Lansoil. Потърсих из Гугъл и ми излезе на доста езици (разпознах френски - не съм сигурна дали е кебекоа или френски френски,  и испански), така че може би не е "приоритет" на Канада. Горещо го препоръчвам!
Относно полиетиленгликола (това е "твоето" лекарство), в Щатите го използват в педиатричната практика (полиетиленгликол 3350) и го препоръчват при хроничен запек.
Цитирай

На пода

Деметра, миличка, съжалявам, но   Хърватско не е включено в моя справочник и не можах да намеря нищо. В Австрия няма лекарство което да е с активната субстанция Macrogol 4000. И друг път ми се  случвало да не намирам лекарства които съм купувала в Germany. Какво да правиш, малък пазар, малко предлагане... Намерих обаче 2 лекарства с активната субстанция Macrogol 3350 ( плюс електролити) и както разбирам това са съединения от една група и много сходни. Ето малко информация за лекарствата които съдържат Macrogol 3350:
MOVICOL
·   Related Documents
¨   ELECTROLYTES - MARTINDALE - The Complete Drug Reference

¨   MACROGOLS - MARTINDALE - The Complete Drug Reference

·   Active Ingredient
¨   Macrogol 3350; electrolytes.
·   Indications
¨   Constipation; faecal impaction.
·   Manufacturer
Norgine, Austria
Norgine Pharma GmbH
Haidestrasse 4
A-1110 Vienna
Austria

TRANSIPEG
·   Related Documents
¨   ELECTROLYTES - MARTINDALE - The Complete Drug Reference

¨   MACROGOLS - MARTINDALE - The Complete Drug Reference

·   Active Ingredient
¨   Macrogol 3350; electrolytes.
·   Indications
¨   Constipation.
·   Manufacturer
Roche, Austria
Roche Austria GmbH
Engelhorngasse 3
A-1211 Vienna
Austria

Между другото исках да ти кажа че според всичко което изчетох за тия съединения, те изглеждат много безобидни и спокойно можеш да ги даваш на детето. Съдържат се и като вид пълнеж в много други лекарства. И за Macrogol 3350 и за Macrogol 4000 има следното описание за употребата при деца:

For children with chronic constipation, the usual initial daily dose for those aged 2 to 6 years is 62.5 mL, and for those aged 7 to 11 years, 125 mL. Thereafter, the dose should be increased or decreased as necessary to produce regular soft stools; the usual maximum dose is 250 mL daily.

Това ме кара да си мисля че редовно се употребяват при деца.

Ами това е всичко което успях да намеря. Надявам се да ти е от помощ, но при всички случаи е най-добре да се консултираш с лекар или поне още веднъж в аптеката.

ПС: Уговорката си остава, разбира се.
 Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.