Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

Здравейте! Моето момиченце е на 3 месеца и от известно време се надига с главичката и раменете и ако не я вдигна  на ръце започва да плаче. Иска да стои изправена. Когато е в някой е спокойна и разглежда с интерес всичко около нея. Какво да правя? Да я вдигам ли, когато не мога да я заиграя легнала или да я оставям да плаче? На мен сърцето ми не дава да я оставя да плаче, но вече започнаха доброжелателни познати да ми обясняват колко трудно ще ми е след известно време, когато малката натежи. Ако имате опит в тази област, споделете! Имам нужда от съвет.
Цитирай

БГ - София

Здравей,
Нормално е да иска да я вдигнеш  Wink  иначе гледа тавана, а там няма нищо интересно  Smile .
По това време много ми помагаха шезлонга, активната гимнастика и честата смяна на играчките в леглото. Разбира се, че съм ги носила и на ръце, показвах им разни интересни неща в къщата (книги, картини, вази и т.н.), не смятам, че обръщането на внимание е равно на разглезване  Rolling Eyes  Wink .
Спокойно отделяй внимание на детето си колкото искаш. Когато ти дойде в повече сама ще намериш и поставиш вашата си граница  Wink .
Успех в избора.
Цитирай
Здравей Svetl@na!
Не питай и ние колко се носим на ръце!Толкова сме любознателни, че вече познаваме всяко кътче от стаите Very Happy  Very Happy  Very Happy Незнам дали го разглезвам, но немога да го оставя да плаче в никакъв случай...изпробвала съм какви ли не залъгалки,играчки,люлки..и в количката го слагам когато времето е лошо и не е за излизане щото иначе ще се побаркаме Laughing
Иначе когато времето е хубаво гледам постоянно да го извеждам както до обяд така и следобяд.Мисля че това му е цаката - разходките #angel
Цитирай

Банкя

Сама ще спреш да я вдигаш много често като ти натежи Laughing
Носила съм детето си винаги колкото иска и колкото мога  Smile Сега изобщо не желае да седи в ръцете ми, иска само да е на пода да лази или да се мъчи да ходи, а навън гледам да го държа в количката като ме заболи кръста от навеждане Wink
Цитирай

Добрич

Носила съм и двете си деца на ръце винаги, когато имаха нужда. Това не трае обаче дълго време. Като започнат да лазят и най- вече като започнат да вървят бебоците, те самите не желаят да бъдат носени. Поне с моите така се получи.
Първите  месеци наистина е много изморително, защото сякаш бебета искат все повече и повече да бъдат гушкани. Но не се разглезват по този начин. Напротив, даже получават сигурност и самите стават по- спокойни.
На мен сега ми се иска да гушна малкия, обаче той почти не се задържа на едно място и все се изплъзгва от ръцете ми.
Цитирай

София

И моя бебчо от 1-2 седмици иска повече да го носим и то да е прав и да гледа напред, и да не се застояваме дълго на едно място. Всяка сутрин правим "туристическа обиколка" на апартамента. Аз гледам повечето време да си лежим на леглото и да си гукаме. Понякога се заиграва в креватчето си, но много държи мама да е в стаята.
Цитирай

София

Велико разнасяне падаше по цял ден. Изобщо не съм го оставяла да плаче. Той искаше да се гушкаме-аз също. А дали така ще свикне-не знам. Иво и досега много обича да се гушка. Особено когато сме в къщи-ходи където ходи, играе, обаче периодично идва при мен и ме гушка и ми раздава едни целувки-не е истина. Умирам си от кеф. Много се надявам, че това гушкане (от което бяха започнали да ме болят ръцете и раменете) няма да е било напразно и че между мен и детето ще има някаква по-близка връзка.
Цитирай

Подкрепям всички мнения, щом иска да го гушкаш сега е момента , защото като станете по-голямо и да искаш ,то няма да иска. #Milti  #angel  #angel  #angel  #angel
Цитирай

sofia

Яяяяко носене падаше. Ние бяхме и сто кила така ме боляха китките, та знае ли се. Никога не е заспивал на леглото - само на ръце - кошмар. #Silly
Докато един прекрасен ден си легна сам и заспа. Сега и да искаш да го гушнеш рядко се съгласява, така че гушкайте се докато можете и докато не сте станали много тежки Wink
Цитирай

Sofia

Цитат на: rumpy
Подкрепям всички мнения, щом иска да го гушкаш сега е момента , защото като станете по-голямо и да искаш ,то няма да иска. #Milti  #angel  #angel  #angel  #angel

Точно така. Сега, колкото и да искам да гушкам детето, то не ми дава. Иска да пълзи и прави опити да ходи сам и да опознава света. Не вярвай много на приказките на разни "доброжелатели". Сега е времето в което можеш да го галиш, целуваш, гушкаш. Наслаждавай се на момента, защото докато се "обърнеш", вече някое гадже ще го е "награбило"  Wink
Цитирай

Здравейте и от мен!
Аз първото си бебче гледах много,много да не го свиквам на ръце,за което сега ми е мъчно!Все се оправдавам с това,че все някой ми вкарваше приказки от рода:май сте свикнали на ръчички и т.н. и гледах да не давам повод.Сега ме е яд,че съм била толкова глупава!С второто и третото нещата са коренно различни.Особено с малката-гушкам си я постоянно и я взимам на ръце винаги когато пожелае.Въпреки това не виждам да е свикнала,даже напротив-иска да е по-самостоятелна.А ако някой се опита да ми каже нещо по въпроса за ръцете-това просто е последният му опит.Гушкайте си бебчетата,че толкова бързо порастват!
Цитирай

и ние се носим. Разглеждаме с интерес всичко, особено снимките на секцията. Иначе го оставям на нашето легло подпрян с една възглавница, за да е полуизлегнат и той така ме вижда какво правя и е спокоен.
Цитирай

София

И аз подкрепям мненията на всички изказали се преди мен- няма какво повече да добавя.
"Доброжелатели" и " съветници" - бол! Аз още в болницата слушах как сестрите говореха на майчето в моята стая, щом си гушнеше бебето- " Ама вие отсега ли се носите на ръце? Ми после като се прибереш, кой ще ти чисти къщата и ще ти готви?" #Shocked  #Shocked  #Shocked
Цитирай

София

Цитат на: Ellypr
Здравей,
Нормално е да иска да я вдигнеш  Wink  иначе гледа тавана, а там няма нищо интересно  Smile .
По това време много ми помагаха шезлонга, активната гимнастика и честата смяна на играчките в леглото. Разбира се, че съм ги носила и на ръце, показвах им разни интересни неща в къщата (книги, картини, вази и т.н.), не смятам, че обръщането на внимание е равно на разглезване  Rolling Eyes  Wink .
Спокойно отделяй внимание на детето си колкото искаш. Когато ти дойде в повече сама ще намериш и поставиш вашата си граница  Wink .
Успех в избора.

....а на нас ни беше много интересен тавана доскоро Smile... и белите стени също Smile
За остаанлото съм 100% ЗА Smile
Иначе разходките са основно вечер с тати... но маймунката удостоява с поглед носещия само, ако свърши всичко друго за гледане, т.е стане ни безинтересно Smile
Цитирай

София, Младост 2

Нося - винаги,когато пожелае.А предвид,че в количката не й харесва да стои,и на разходките се носим през повечето време Very Happy Добре,че е слинга - иначе не знам как щяхме да се оправяме - но пак бих си я носила.С баткото и аз робувах на приказките да не е на ръце и само търкалях количката из целия апартамент,сега си се чудя на акъла - приятно ми е да си гушкам и разнасям бебочката,а предвид,че скоро ще почне да пълзи и да ми бяга,гледам да се възползвам максимално от неограниченото време за гушкане,докато трае Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора