Козметика против стрии!!!!!!!!

  • 11 813
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Какви кремове да използвам по време на бремеността против стрии. Четох за Nivea i Lierac,че са добри,но не съм пробвала и незнам. Попринцип съм слаба,,преди да забремения бях 51-52 кила и доста бързичко наедрявам (сега съм 17 г.с),,забелязах дори целулит на задните части.Какво да правя???Доколкото знам свинската мас е най-препоръчителна,но смърди ужасно, а и запушва порите????

# 1
  • Мнения: 961
Дали ще ти се образуват стрии зависи от това дали си предразположена и колко е еластична кожата ти. Възможно е да ползваш много евтина козметика и да нямаш нито една и обратното - да си купуваш най-скъпите кремове и пак да ти се появят.
Чувала съм много добри отзиви от маслото на Икаров против стрии.

Аз самата се мажа с мас. Вече съм към края на 7 месец и засега нямам нито една стрия. Не са ми запушени порите и маста не мирише неприятно - баба ми я приготви - снежно бяла с много лек приятен мирис. Но какво ще решиш да ползваш зависи от теб.

# 2
  • Мнения: 1 334
Аз се мазах и с мас няколко пъти, голяма смрад е, иначе ползвах козметиката на Мустела и по корема нямам и една стрия, но гърдите ми се нацепиха доста. Иначе и аз преди да забременя бях слаба 52кг, качих 17 някъде през бременността, корема ми беше доста голям, бебето също Simple Smile

Важното е да се мажеш яко и да не пропускаш мазане, след къпане винаги и 5 пъти на ден да се къпеш - мажи се след всяко. Аз родих септември и в големите жеги бях основно под душа Simple Smile

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дали ще ти се образуват стрии зависи от това дали си предразположена и колко е еластична кожата ти.

 Аз съм съгласна с написаното.Мъжът ми ми изпрати от Англия супер качествена и скъпа козметика за бременност против стрии(забравих на коя фирма).Мажех се по два пъти на ден, ходих лъщяща от мазнина като тюлен и пак се нацепих много.Лекарката ми каза, че е до здравина на капилярите.

 Моя приятелка се мажеше с тоалетно олио за 3лв. и няма нито една стрия.

# 4
  • Мнения: 1 049
За мен всичката козметика за стрии или целулит е само бла-бла... може нищо да не ползваш и пак да не получиш или обратното. Вярно е, че като се разтяга кожата през бременността е хубаво да се маже и овлажнява, но какьвто и крем да вземеш дори и обикновена Нивеа ще свьрши тази работа. За другото гаранция никога няма... повечето е чиста реклама.  Hug

# 5
  • Мнения: 817
Аз до скоро се мазах с Мустела, но не съм впечатлена - като консистенция не е по-различно от обикновен крем за тяло, само дето не попива (дори и на другия ден) и ужасно лепне. Затова пък от маслото на Икаров съм много доволна, нищо че е масло, пак си попива и ме се струва, че лееееееко заличи едни малки стрии, които имах от преди бременността.

Аз пък искам да попитам дали трябва да се мажа всеки ден, за да има ефект?

# 6
  • Мнения: 961
Severinka, разбира се, че трябва да се мажеш всеки ден, за да има ефект. Даже е препоръчително поне по 2 пъти на ден да се мажеш - сутрин и вечер. Но пак повтарям - всичко зависи от кожата ти.

# 7
  • Мнения: 931
За обарзуване на стрии зависи дали си предразположена към това по важното според мен освен че е хубаво да избереш по хубава козметик ащом не можеш да търпиш маста , да си хидратираш хубаво кожата , това в случая е по важно - добре хидратирана кожа.Успех и лека бременост  Peace

# 8
  • Мнения: 1 080
Мажи се с каквото и да е - стига да ти хидратира добре кожата - това е най важно - да не я оставяш суха.
Пък то ако ще се нацепиш и с кремове и без.
Моите гърди целите са в стрии, апо корема нямам ни една!!!             newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 1 237
Наистина зависи от типа на кожата.Аз се мазах с масло на Икаров и нямам нито една стрия.И да,трябва всекидневно мазане.

# 10
  • Мнения: 30
аз се мажен с PALMER'S- COCOA BUTTER FORMULA вече го има и в България и съм много доволна

# 11
  • София
  • Мнения: 255
Мажи се с каквото и да е - стига да ти хидратира добре кожата - това е най важно - да не я оставяш суха.
Пък то ако ще се нацепиш и с кремове и без.
Моите гърди целите са в стрии, апо корема нямам ни една!!!             newsm78 newsm78 newsm78
Аз започнах да се мажа от четвъртия месесец ,по 2 пъти на ден, с каквото и да е но най- често Нивеа боди милк. По гърдите имам стрии, защото когато усещах напрежение в тях до 3тия месец, все още не се мажех, а след като родих пак не ги мажех, защото не можех да ги измия достатъчно добре преди кърмене

# 12
  • Мнения: 630
Аз ползвах Мустела от третия месец на бременността, та чак и след раждането . Супер съм доволна. Нито една стия. Вярно, е че не всичко зависи от козметиката, но по-добре да вземеш и да ползавш качествена такава, отколкото никаква или евтина.

# 13
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ползвам Мустела и съм много доволна , нямам стрии по корема , нито по краката , нито никъде Peace Много съм доволна

# 14
  • Мнения: 30
При първата бременност ползвах маслото на Икаров и нямам нито една.Сега съм в 6-ти месец и до 4-ия се мажех с масажното масло на Кокона и майка ,а сега пак се взех на Икаров.Знам,че е до кожа,но по-добре вземай мерки!

Общи условия

Активация на акаунт