второ дете скоро след първото

  • 3 367
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Pari za otglejdane na deteto 6te namerim,no za pomo6tni4ka ili detegleda4ka-edva li.Pritesnqva me fakta,4e jiveq na 6 etaj bez asansior.Ednoto dete nqma da moje da se izka4va i sliza samo po stalbite,a beb4eto 6te trqbva da go nosq na race.Mislq,4e s tova nqma da se spravq:(

Искаш да кажеш, че единствената причина да искаш да махнеш бебето е, че няма как да качваш 2-те деца по стълбите? Правилно ли съм разбрала? newsm78

# 16
  • Мнения: 2 663
Ако сега ми се налага да правя подобен избор бих задържала бебето, хем разликата между децата ми е година и половина- сина ми е на 2 години и няколко дни, а дъщеря ми на 7 месеца.
В началото ми беше доста трудно, хем имаше кой да ми помага.Дъщеря ми страдаше от зверски колики, а и хормоналния дисбаланс ми разгонваше фамилията.
Въпреки всичко, бих минала отново през това, заслужава си!Бременността ми беше планирана и всичко е точно както си го представях, с изключение  на това, че беба е много ревлива.Децата ми носят най-голямата радост на света, а и само като ги погледна заедно се разтапям.Сина ми е страшно грижовен и въпреки възрастта си ( а и тази на бебето) и държи шишето с млякото, дава и бибата , успокоява я, когато плаче, подава и играчките, постоянно я целува и прегръща.С две думи бди над нея...
Ето погледни
Мъничките  … 91;ри

Успех каквото и да решите!

# 17
  • Мнения: 65
Не ме притеснява само изкачването на стълбите,но да това е проблем,защото се рискува безопасността на децата.Има много притеснения-дали няма да липсвам на първото,дали ще се справям добре с храненията и с домакинството като цяло и още и още,но останалите неща могат да се степенуват по важност,могат да се разпределят между спането на децата и чистенето.

# 18
  • Мнения: 2 663
Pari za otglejdane na deteto 6te namerim,no za pomo6tni4ka ili detegleda4ka-edva li.Pritesnqva me fakta,4e jiveq na 6 etaj bez asansior.Ednoto dete nqma da moje da se izka4va i sliza samo po stalbite,a beb4eto 6te trqbva da go nosq na race.Mislq,4e s tova nqma da se spravq:(

Вземи си слинг и проблема е решен!Аз разхождах двамата по този начин, защото ръцете ми оставаха свободни,  можеш да контролирам малкия при нужда, а и най-вече се чувствах по-спокойна

# 19
  • Мнения: 2 663
Не ме притеснява само изкачването на стълбите,но да това е проблем,защото се рискува безопасността на децата.Има много притеснения-дали няма да липсвам на първото,дали ще се справям добре с храненията и с домакинството като цяло и още и още,но останалите неща могат да се степенуват по важност,могат да се разпределят между спането на децата и чистенето.

В началото едва ли ще са с един режим, но постепенно ще ги нагодиш един към друг.С храненето ще свикнеш, мисля.Моите и двамата обядват между 12:30 и 13:00.До преди месец държах шишето на малката и с другата ръка хранех големия.Сега много често сина ми се храни сам, а малката я храня аз.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 758
Решението си е само ваше. Ако няма кой да ти помага ще ти е трудно.
Разликата с брат ми е точно толкова (1.4г). Мама ни е гледала сама. В началото й е било трудно. Аз съм ревнувала, едното (по-голямо) бебе плаче и се чуди защо мама гуши другото бебе. Като пораснахме малко ни беше много весело.

# 21
  • Мнения: 65
Някой може ли да ми каже дали ще се промени сумата,която получавам за майчинство след раждането на второто дете?Знам,че детските ще се увеличат минимално и че ще получа 600лв еднократна помощ за раждане на второ дете,но незнам сумата от 220лв,която сега получавам дали ще се промени.

# 22
  • Мнения: 2 479
Не ме притеснява само изкачването на стълбите,но да това е проблем,защото се рискува безопасността на децата.Има много притеснения-дали няма да липсвам на първото,дали ще се справям добре с храненията и с домакинството като цяло и още и още,но останалите неща могат да се степенуват по важност,могат да се разпределят между спането на децата и чистенето.
Бях усвоила страхотна техника - с едната ръка свалях количката (с бебето вътре Sick) по стълбите, а с другата държах баткото за ръка да слиза и той...сега ако ме накарате не знам дали ще се справя с това упражнение, но истината е, че за всичко се намира начин, когато човек го иска достатъчно. Simple Smile
За майчинството - по времето когато моите се застъпиха по закон пак имах право на същата сума - без нищо отгоре. Обяснението беше, че се води отпуск на майката за отглеждане на дете до 2 г., а майката ползва 1 отпуск, независимо колко деца под 2 годинки гледа. И за близнаци даваха колкото за 1 дете. Имаше предложение това да се промени, но нека майките, които имат актуална информация да кажат дали има промяна.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Вземете решението само двамата с мъжа ти, но го взимайте с разума, а не под влияние на емоциите. По-добре аборт, отколкото да го родиш и после да се окаже, че не си готова да се справиш, защото тогава връщане назад няма.

# 24
  • Мнения: 1 931
Аз моето решение го взех когато му беше  времето и сега имам 2 слънчица с разлика 1 год и 7 месеца. Сами си ги отглеждаме, не идва никой да помага и се справяме чудесно. Не смятам, че някое от децата ми е лишено от внимание, въпреки че и аз си мислех такива неща като бременна, но сега съм щастлива, че ги имам. Бих се замислила да махам, но не и второто си дете. Ако се случи нататък за 3- то бих се замислила, но за второ не ми е и минало през акъла. Когато разбрахме, че съм бременна си казахме, Бог сега ни го е дал и сега му е времето щом сега е станало. Ако дойде време в което да го искаме, но не става тогава ще е гадно. Винаги сме искали да не е едно дете и се радвам, че не е 1.

# 25
  • Мнения: 378
Да споделя - разликата на децата ми е 1 година и 4 месеца.
В началото ми беше трудно - първите 3 - 4 месеца. После така свикнах... Дори сега ми е трудно да си представя как е само с едно дете. Кърмех в тандем, отбих ги заедно... Пеех, приспивах - едновременно...
Бебето беше кротичко. Оставяла съм го за около час да се занимава само в креватчето - понякога излизахме за малко с голямото... Като излизахме на разходка, първо свалях количката, после се връщах и вземах децата. Като на голямото не му се ходеше, ги слагах заедно в количката. След една година излизахме с лека количка и се возеха на смени.   Grinning
Бебето ползуваше креватчето на голямото. Дрешки и играчки не съм му купувала до към 1 година и 6 месеца (тогава станаха почти еднакви).   Grinning
След 1 година и храната им е една и съща, и часовете за хранене, разходка...
Според мен - хубаво е...   Grinning   И успех!  

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 09:17 от Милли

# 26
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Решението е изцяло твое и на съпруга ти.
Аз лично не бих се колебала - бих си задържала детенцето.

П.П.  konstans, страхотни сладури  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 031
Решението е ваше, но спред мен ако наистина имате желание за още едно дете ще намерите и начин да се справите.
Честито и успех Wink

# 28
  • Мнения: 4 621
Въпрос, който трябва да решите с таткото. ...... Трудности винаги има, независимо от разликата във възрастта.
 Peace
Каквото и решение да вземете, успех  bouquet

# 29
  • Мнения: 4 965
Не ме притеснява само изкачването на стълбите,но да това е проблем,защото се рискува безопасността на децата.Има много притеснения-дали няма да липсвам на първото,дали ще се справям добре с храненията и с домакинството като цяло и още и още,но останалите неща могат да се степенуват по важност,могат да се разпределят между спането на децата и чистенето.

Амиии, това е кратковременно неудобство - децата не могат да се качват по стълби за 1-2 г., но пък са за цял живот...
Аз имам близнаци - живеем на 2-ри етаж + магазини отдолу и има доста стъпала - свалях първо количката, после 2-те деца едновременно. Излизахме минимум 2 пъти на ден. При първа възможност ги научих да слизат и да се качват по стълбите - за ръка за мен. Отдавна вземат стълбите сами и то доста по-бързо от мен. Не бих сравнявала опасността от падането по стълби с това да направя аборт  Peace. При второто няма връщане назад, а при падането - вдигаш, превързваш, викаш лекар (при нужда) и продължаваш...
За останалите неща: дали ще липсваш на първото  Thinking - зависи от твоето отношение към децата и от това дали ще пренебрегваш някое от тях (баланс винаги може да бъде намерен); за хранене, домакинстване и т.н. - аз лично не виждам никаква трудност.
Честно казано, заради проблеми с бременността, можех да избирам дали да износя и 2-те деца или само 1 от тях. Никога не съм съжалявала за избора си.
Всъщност, малко преди да забременея с близначките, загубихме момченцето си и винаги съм си мислела колко щеше да е хубаво да гледаме и тримата заедно. А сега искаме поне още 1 бебе. Mr. Green

Някой може ли да ми каже дали ще се промени сумата,която получавам за майчинство след раждането на второто дете?Знам,че детските ще се увеличат минимално и че ще получа 600лв еднократна помощ за раждане на второ дете,но незнам сумата от 220лв,която сега получавам дали ще се промени.

Първите 10 месеца би трябвало да вземаш 90% от заплатата си преди първата бременност (моя приятелка е в сходна ситуация - правото се запазва). Отделно, 600 лв. за 2-ро дете, имаш право и на еднократна помощ за бременност (не знам какъв е размерът й). Майчинството впоследствие ще ти ш 220 лв., ако не го увеличат междувременно. Ще можеш да получаваш и детски за бебето (не знам обаче в какъв размер са и дали за 2-ро дете са различни). Зависи, естествено, от доходите на семейството ви.
 Peace

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 12:40 от azaf

Общи условия

Активация на акаунт