Какви искате да станат децата Ви?

  • 3 021
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 814
Въпросът ми е: Каква професия Ви се иска да изберат децата Ви и доколко бихте се намесили в избора им?
Аз бих искала дъщеря ми да стане лекар, но разбира се е твърде рано и когато дойде времето ще решава тя, аз само бих я насочила и подкрепила.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Никога не съм мислила с каква професия АЗ искам да се занимават децата ми. Изборът е техен.
Интересно ми е обаче да следя техните желания и как се променят във времето.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
никак не бих им се месила, както и на мен не са се месили.
А какви искам да станат, питаш... Ох, да ти кажа - никак не съм мислила. А и по-добре да не мисля, че да не се разочаровам после.

Важното е да са здрави, знаещи и благородни.

# 3
  • Мнения: 780
И аз много бих искала дъщеря ми да стане лекар, но тя ще си решава.Бих и дала съвет да избере професия, която да харесва, да работи с удоволствие и където ще "тежи на мястото си".Изборът е неин.

# 4
  • Мнения: 320
Сигурно и нашите родители са казвали, че няма да се месят в нашите решения, НО??? Надявам се да не стане така и при нас. Ако детето ми прояви някакъв талант бих я насочила и й помогнала да го развие. Нищо повече - ИЗБОРА Е ЛИЧЕН. newsm10

# 5
  • Мнения: 522
Не бях мислила какъв АЗ искам да стане синът ми.Ще се радвам да се насочи в нещо което ще го прави истински щастлив и пълноценен.Надявам се да стане отговорен и благороден,а каква професия ще практикува е без значение! Peace

# 6
  • Мнения: 2 211
Най - вероятно, това какво искам аз и какво детето, няма да съвпадне, затова не смея да мисля за точно определена професия, но ми се ще да бъде щастлив от избора си и финансово удовлетворен. Май искам твърде много, а?

# 7
  • Мнения: 2 567
Ще ми се да е професия, с която хем ще е щастлива и удовлетворена, хем и ще има добри доходи.
Тя самата искаше първо да е боклукчийка  Mr. Green
Сега обаче е по-осъзната и клони към шеф на софийския боклук  Simple Smile, нотариус или частен бизнес свързан с изработката и продажбата на грънци  Simple Smile . Ориентирало се е детето дори без намеса от наша страна  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 197
Не съм мислила, но доколкото мога ще я насоча към професия, която ще и осигури добри доходи. Едва ли ще и повлияя, защото тя е Овен от класа, но все пак ще опитам. Искрено обаче се надявам да успея да и осигуря наличието на обща култура, защото децата стават все по-малко знаещи и все по-неграмотни.

# 9
  • Мнения: 7 263
Най-вече искам да станат ХОРА, човеци със сърца изпълнени с добрина. Ако ми поискат съвет относно професиите си ще дам мнение разбира се. Още ми се струва твърде рано за да се ориентирам във възможностите на всеки един от тях.
Искам да са щастливи в работата си.

# 10
  • Мнения: 4 588
не всички деца знаят какви искат да станат
бих му показала различни пътища в зависимост от знанията , характера му, интересите
ако избере да работи това което обича да прави , той няма да работи и ден -това е една поговорка
изборът на професия е много важен -това е начина ти на живот
само се моля да не избере нещо с което ще рискува живота и здравето си

# 11
  • София
  • Мнения: 4 884
Голямата мечта на моят син, е да стане циганин. Сериозно ви казвам. Simple Smile
Мечтае си за това, защото иска да се вози като тях на боклукчийския камион и да носи оранжеви дрехи.

# 12
  • Мнения: 2 211
Голямата мечта на моят син, е да стане циганин. Сериозно ви казвам. Simple Smile
Мечтае си за това, защото иска да се вози като тях на боклукчийския камион и да носи оранжеви дрехи.


Тази мечта е напълно изпълнима при демографските прогнози.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 954
Няма да повтарям по-горните мнения. Разбира се, че тя сама ще си реши, но във връзка с въпроса веднага отговарям - Архитект  Peace

# 14
  • Мнения: 656
Не бях задавала този въпрос на дъщеря ми, като я попитаха тя просто отговори "манекенка"  newsm78.
Последва въпрос "добре де, манекенките са до 25 години, а после?".
"После ще стана мама"  Whistling
Преди това откъслечно ми е споменавала че иска да бъде лекар, но на 4 години беше решила да е манекенка.

Имам по-голям проблем сега обаче с баткото, на когото предстои да се ориентира какво да учи - на 12 години е.
Явно колкото повече пораства човек, толкова по-неясно му е какво иска от живота...

# 15
  • на село
  • Мнения: 3 914
За голямата ми дъщеря определено мога да кажа каква иска да стане, насочила се е към медицината. В момента е в профилирана паралелка - биология и химия. Следва желанието си  Simple Smile.
Да уточня, че тази година ще навърши 17г.

За малката  Grinning, прекалено рано е, още не е ориентирана, от време на време споменава -певица,
ама тя и кака й щеше на става такава  Mr. Green.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Лично аз искам да работи като собственник на огромна фирма Simple Smile

 Моята мечта беше да стана ветеринарен лекар, на нашите да уча химия и аз я записах.Сега не ми върши работа никъде.За това ще оставя детето си да реши само какво го влече.

# 17
  • Мнения: 183
Преди всичко човеци,след това достойни мъже,отстояващи своят избор и начин на живот...И това за съжаление моментално изключва моето желание за тяхното бъдеще Wink...
А иначе:
Калоян- Архитект
Страцимир- Банкер
Преслав- Специалист нови технологии

пп.такива неща си взеха на прощъпулките,а на мама и допадат като вариант

# 18
  • Мнения: 472
Голямата мечта на моят син, е да стане циганин. Сериозно ви казвам. Simple Smile
Мечтае си за това, защото иска да се вози като тях на боклукчийския камион и да носи оранжеви дрехи.
Joy Сладур. Доколкото знам, доходите им са значително високи  Joy
Дъщеря ми е много е малка, за да се замислям отсега. Определено ще наблюдавам за скрити таланти, заложби и доколкото мога ще я ориентирам къде да се насочи. Но професията сама ще си избере. Засега се очертава ужасна фръцла и е истински нарцис. На всичкото отгоре е и естествена блондинка, та незнам...  #Crazy

# 19
  • Мнения: 14 654
Искам да си избере тази професия, от която ще се чувства удовлетворен и щастлив. Ако ще да стане "сервитьорче" или "добро касиерче"- 2 от желанията му. Другите са археолог, китаристче и работист.
В мечтите си, разбира се, му чертая светло бъдеще като дизайнер, скулптор, композитор... Но каквато и професия да избере, ако той е доволен, доволна ще съм и аз. Не, ако стане полицай или пожарникар няма да съм.

# 20
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Умна и красива като майка си.
А сега сериозно- идея си нямам.  Ще видим.

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Последното й желание е да стане космонавт. Лошо няма.

# 22
  • Мнения: 1 058
Точно вчера го питах какъв иска да стане като порасне, а той ми казва "разбира се че ще стана майстор мамо".
Какъвто иска да стане стига да е жив и здрав. Нямам никакви болни амбиции.

# 23
  • Мнения: 1 512
Да стане човек. Разумен и успял. Днес е балерина, утре пожарникар, вдругиден пише важни документи - с каквото се захване, да й върви. Нямам амбиции, освен да я науча на чуждия език, който знам.

# 24
  • Мнения: 3 810
Искам да станат каквито искат, ако става въпрос за професия.

# 25
  • Мнения: 2 161
Искам голямата ми дъщеря да се занимава с политика,а малката да бъде талантлива артистка,която да се подвизава на международните сцени,сред дъжд от цветя и аплодисменти.

# 26
  • Мнения: 1 044
Аз пък си мечтая синът ми да  стане известен футболист. Много ми се вижда примамливо-висока заплата, цял ден си на въздух, спортуваш редовно, голяма популярност и фенове. Mr. Green Е, малко си тъпичък, но нейсе...За момента обаче не срещам разбиране от страна на детето-той изобщо не си играе с топки, ама изобщо. Никакъв интерес. А на прощъпулника си избра стетоскоп. Rolling Eyes

# 27
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941

 Лично аз искам да работи като собственник на огромна фирма Simple Smile

 

Това май не е чак толкова примамливо, колкото изглежда  Wink.

И аз не съм мислила какви искам да станат децата ми. По-скоро, наблюдавайки ги, се опитвам да преценя  какви биха могли да станат, и какви - не.

Синът ми като по-малък искаше да стане "котка"  Rolling Eyes.
Дъщеря ми иска художничка, 'щото било много лесно - хващаш четките и боичките и отиваш на полето да рисуваш  Wink.
И двамата мечтаят да си имат собствен зоопарк  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 430
Бих искала да се занимава, с това което умее да прави и да му доставя удоволствие, защото това е условие номер едно за издигане и просперитет.
На мен ми се месиха ПРЕКАЛЕНО много в това отношение, затова съм като пред 33 кръстопътя накъде да захвана като приключи майчинството ми, не искам същите стрес-дилеми за детето ми  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 931
Не съм мислила какви искат да станат. Когато го решат те ще ги подкрепя и ще съм с тях да им помогна да стигнат до там където искат. Важното е да им харесва и да им носи щастие, ако може и повече доходи за тях ще е добре.

# 30
  • Мнения: 14 133
Ще оставя на него да си ибере професия. .Бих го подкрепяла да се развива в област, която най-много му су отдава.  Важното е да стане човек, който е полезен за себе си и околните- отговорен, човечен, възпитан.  Peace

# 31
  • Мнения: 8 999
Нямам претенции към професията, иска ми се само да станат добри специалисти, каквото и да изберат като поприще.

# 32
  • Мнения: 336
ОПРАВНИ!
Така че да могат да си позволят да правят каквото им харесва.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ааа много са- зъболекарка, художник и певица., Rolling Eyes Това иска тя. Аз  искам само първото.

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 16:55 от ivben

# 34
  • Мнения: 576
Бих искала да стане стоматолог, но тя ще реши сама

# 35
  • Мнения: 959
В момента най важната ми цел е да са здрави и щастливи. Peace
Въобще, не съм се замисляла над това какви бих искала да станат/говоря като професия/. Rolling Eyes
А, иначе всяка майка иска децата и да станат отговорни, добри и възпитани хора.Точно това искам и аз. Simple Smile
За професия ще мислим заедно но, в по късен етап от живота ни. Wink

# 36
  • Мнения: 751
Моя син тренира футбол,и ако го питам какъв искаш да станеш,той категорично казва-футболист.Така че от него зависи какъв ще стане,само да има желание,а ние от наша страна ще го подкрепяме във всичко. Peace

# 37
  • Мнения: 636
И аз не съм мислила и няма да се меся. За едно нещо, обаче, родителят е длъжен да се "намеси" - да усети силните черти на детето си, талантите му, нещата, които го карат да се чувства удовлетворено и щастливо, и да се опита да ги развива.

# 38
  • Мнения: 7 201
никак не бих им се месила, както и на мен не са се месили.
Важното е да са здрави, знаещи и благородни.
PeaceКаквото му е на сърце и каквото го влече!

# 39
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Когато е попитам тя отговаря Булка и Джери от Том и Джери.Аз лично бих е посъветвала за лекар.Но в крайна сметка ще реши сама.

# 40
  • Мнения: 3 491
Големият ми син (на 7г.) от много малък има силно изразен интерес към животни, и иска да стане зоолог. Наистина знае много за възрастта си в тази област, и това го признават близки, познати, учители, лесно си личи.
С каквото можем - помагаме. Книжки, филмчета, зоопаркове, навън сред природата, скоро участва в панаир на науката в училището с проект със живи мравки (които сега си гледаме заедно с рибките), в някои от ваканционните дни го записвам на дневен лагер в един природен резерват наблизо. Последно там гледаха птици с бинокли и разпознаваха следи на животни. Много му хареса.
За малкия - не знам. Иска да стане рок певец, но мисля, че не е някакъв траен интерес. Има време, ще поживеем, ще видим.  Simple Smile
На мене ми се ще наистина да имат някакви трайни интереси, които да следват с разум,  душа и сърце, и да не се разпиляват много сред безкрайните алтернативи, които им се предлагат.

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 18:33 от блажка

# 41
  • Мнения: 81
Дай Боже само да е жив и здрав !Другото каквото стане

# 42
  • Мнения: 1 117
Валери избира желанията си за професия според това какво филмче е гледал Wink
Моля се да са живи и здрави и предимно да станат хора !За професиите да си избират сами , на мен и съпруга ми никой не се е месил в обучението и развитието Simple Smile Ще следваме примера Wink

# 43
  • Мнения: 327
за момента е на тема пилот,но каквото сам си избере .Дано са здрави бъдещето ще покаже.

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Големият искаше да стане изобретател, после археолог, после концептуалист. Сега иска да стане писател. Много хубаво било,раздаваш автографи.  Laughing
Малкият иска да електротехник, май. Или зъболекар.
Аз нямам претенции. Каквото си решат, това.

# 45
  • Мнения: 2 897
Моят син иска да става ''чичо доктор'',но ако върви по стъпките на майка си ще се откаже в последния момент Crazy
Не съм мислила по този въпрос.В крайна сметка желанията ни е твърде вероятно да не съвпаднат,моята задача е да го насоча и да му помогна да осъществи мечтата си.Другото той трябва да открие,разбере и обикне.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 182
Надявам се да не се налагам, а да ги подкрепя в избора им на професия.
Това обаче не ми пречи да си мечтая. За щерката фотография - тя и без това проявява голям ентусиазъм.
А за синчето...ееех, че аз мечтаех да имам син, за да стане свещеник.

# 47
  • София
  • Мнения: 790
Искам да е жива и здрава и да стане Човек. Другото както дойде.

# 48
  • София
  • Мнения: 39 758
Нямам никакви претенции за професията на Дияна. Най-важното за сега да е жива и здрава. И да мога да я възпитам.
До преди година искаше да е инж. като мен. После програмистка като баща си. Сега иска да е художничка. Няма да я разбудеждавам, по скоро мога леко да побутвам в някоя или друга посока.
Познавам властни майки. Децата ни още са в забавачката, но "няма 5-6, тя ще учи или в английската или в математическата".

Мама е икономист. Доста ме тормози докато учех в ТУ, искаше да съм икономист Simple Smile Сега вече е спокойна за щерка си. Аз лично не бих подложила Дияна на подобен тормоз.

# 49
  • Мнения: 173
Искам да ми е жива и здрава.Изборът е личен.На мен не са ми се бъркали родителите и аз ще я оставя сама да си реши.

# 50
  • Мнения: 1 174
Амии...още ми е рано, много рано, за да говоря за дъщеря си и нейните наклонности, но ще се опитвам да я насочвам и помагам, в онова, което обича да прави и да бъде постоянна в него.Нека следва желанията си, да ги реализира и завършва докрай.Сигурна съм, че ще е талантливо дете, ще има отношение към изкуството, защото няма на кого да не прилича.   Wink Laughing
 Това от последното ми изречение - иска ми се  в тази област да се образова, много ще се радвам, но в крайна сметка, каквото тя си избере. Simple Smile Само мога да се радвам, ако е щастлива с онова, което работи. Simple Smile

# 51
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Това, което искам е синът ми да говори поне 2- 3 чужди езика.Професия - каквато сам си избере...Баща му искаше малчо да стане пилот Cry не знам дали ще споделя това желание на баща му с детето след време Cry

# 52
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Искам да надскочи нашите постижения във всяко едно отношение. Искам във всичко да е по-добър от нас и за това ще се постарая да му помогна според максимума си сили и възможности - подбор на подходяща градина, избор на хубаво училище, езикови курсове, спортни занимания, културни и развлекателни мероприятия....Но най-вече искам да е жив и здрав, щастлив и доволен, пък ако ще и социален работник да стане.

# 53
  • Мнения: 114
Моя ще е футболист.Много съм нахъсана.Даже пъпа му хвърлих на стадиона.Татето е бивш футболист и се надявам да наследи от него нещо.Чакам само да стане на 4-5 и го записвам веднага на тренировки.Ако пък нещо не стане,за втори вариант не съм мислила. Laughing

# 54
  • Мнения: 1 479
Аз мога да искам много неща,но на практика ще се окаже друго. Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 13 206
Честно казано никога не съм мислила за конкретна професия. Александра е много артистична.. има го генетично заложено. Възможно е да стане актриса. Ако мен пита каква да стане, не знам още на тази й възраст. Искам да е щастлива с това, което ще работи и да й носи добри доходи. Това е! Друго не искам. Разбира се когато дойде време да кандидатства след 7 клас определено ще я напътствам. Няма да оставя нещата изцяло в нейни ръце. Не мисля, че децата на тази възраст имат ясна представа какво точно искат да работят като порастнат. Ще се съобразя с уменията й, с насочеността и тогава и ще я посъветвам кое според мен е най-добре за нея. Но няма да я карам насила да учи каквото и да било  Wink

Иначе засега тя иска да стане полицайка... аз не искам да става такава, обаче не й го казвам. Всеки трябва да има мечти  Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 13 206
Големият ми син (на 7г.) от много малък има силно изразен интерес към животни, и иска да стане зоолог. Наистина знае много за възрастта си в тази област, и това го признават близки, познати, учители, лесно си личи.
С каквото можем - помагаме. Книжки, филмчета, зоопаркове, навън сред природата, скоро участва в панаир на науката в училището с проект със живи мравки (които сега си гледаме заедно с рибките), в някои от ваканционните дни го записвам на дневен лагер в един природен резерват наблизо. Последно там гледаха птици с бинокли и разпознаваха следи на животни. Много му хареса.

Братята ми бяха луди по зоологията. Имаме купища книги по въпроса. до към 7-8 клас им беше мечта. Знаеха невроятни неща за животните и четяха съвсем сериозна литература по въпроса...

Е, станаха програмисти  Wink

Аз не помня да съм искала да ставам нещо конкретно... Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 3 491
Големият ми син (на 7г.) от много малък има силно изразен интерес към животни, и иска да стане зоолог. Наистина знае много за възрастта си в тази област, и това го признават близки, познати, учители, лесно си личи.
С каквото можем - помагаме. Книжки, филмчета, зоопаркове, навън сред природата, скоро участва в панаир на науката в училището с проект със живи мравки (които сега си гледаме заедно с рибките), в някои от ваканционните дни го записвам на дневен лагер в един природен резерват наблизо. Последно там гледаха птици с бинокли и разпознаваха следи на животни. Много му хареса.

Братята ми бяха луди по зоологията. Имаме купища книги по въпроса. до към 7-8 клас им беше мечта. Знаеха невроятни неща за животните и четяха съвсем сериозна литература по въпроса...

Е, станаха програмисти  Wink

Е, може пък количествените натрупвания да са дали полезни качествени изменения.  Никак не е лош вариант.  Laughing

# 58
  • Мнения: 1 897
Моят син все още е много малък, може би затова все още не съм се замисляла по този въпрос.
Вероятно бих се радвала да има моята професия, но не бих се намесила в избора му, ако избере друго. Важното е открие призванието си и  да се чувства щастлив и удовлетворен от избора си.

# 59
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, може пък количествените натрупвания да са дали полезни качествени изменения.  Никак не е лош вариант.  Laughing

Да! Аз съм убедена, че всичко в тоя свят е математика и логика  Wink Wink Wink

# 60
  • Мнения: 61
Когато големия ми син беше в 7-ми клас и пред нас стоеше въпроса-къде да кандидатства.Завърши годината с 5.90 и не беше сигурен къде иска да кандидатства.Казах му:Можеш да станеш и обущар,важното е да си най-добрия обущар в града и всяка сутрин да тръгваш с желание за работа.В този период ходихме да кръщаваме малкия в Бачковския манастир и големия каза:Защо пък да не отида в Духовната семинария?Е,сега е вече 3-та година там,отличник на класа,със сигурност няма да стане свещенник/поне за сега/може би ще продължи с право.Доволен е от избора си,ние също.
 Май доста дълго стана,ще ме прощавате,но  е по темата.

# 61
  • Мнения: 1 049
Пилот, вьпреки че за жена е необичайно!  Peace Но никога не бих й го казала, само ако сама се сети и го поиска. Hug

# 62
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Понеже не съм мислила го питах него, ще стане животно. То е ясно, че ще е такова като всеки (изключая вашите) истински мъж. За второто му занятие още не е решил.

# 63
  • Мнения: 765
Знам какво не искам да стане и ще се постарая в тази посока. Останалото зависи от нея.
Сещам се за Достоевски, който в една книга казваше нещо в смисъл на това, че интелигентните хора не стават нищо, те са непригодни да станат каквото и да е, а само от един глупак би могло да излезе "нещо".

# 64
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
За момента моята дъщеря иска да стане човек като порасне  Joy Много се надявам да успея да й помогна в това. Професията ще бъде неин личен избор. Така както на мен никой не ми се е месил, аз също няма да се меся.

# 65
  • Мнения: 1 364
Не бих и се месила, както и на мен не са се месили. Преди година като работих в едно училище, Алекс ми каза че като порасне и тя иска да работи в училище.
Сега като смених работата и тя иска да приема болнични.... според нея в училището не било хубаво и за това съм се махнала. Grinning
Немога да мисля толкова години напред.Искам да си избере тази професия, от която ще се чувства удовлетворен и щастлив.

# 66
  • Мнения: 1 038
Никога не съм мислила по този въпрос.Мисля си, че не аз съм тази която трябва да избира с какво да се занимава детето ми.Аз ако искам да стане архитект, а тя пък художник(примерно) няма да я утрепам я, каквото я влече това да си върши.За мен е важно да е здрава, да има глава на раменете си и да бъде добър човек.

# 67
  • Мнения: 114
Ето едно дете,което знае какъв ще стане като порасне:
http://vbox7.com/play:04fe41bc


 Mr. Green

# 68
  • Мнения: 745
Бих искала да стане лекар, зъболекар, фармацевт....в тази насока, но дано да й се учи Praynig

# 69
  • Мнения: 875
и аз като всички майки искам детето ми да намери 'своята си' професия. ако зависи от мен - пътешественикMr. Green

# 70
  • Мнения: 1 881
Моята засега казва, че като порастне ще кара голям слон.

Дано дотогава съберем парички за слон Joy

Сега сериозно, нямам идея, тя сама ще направи избора си, само да е здрава Praynig

# 71
  • Мнения: 4 841
Синът ми иска да стане нинджа.

Аз пък да скоро исках да стане нещо мъжествено и героично  - пожарникар, планински спасител, барета (тоест - елитен рейнджър от специален отряд)  Crazy
Напоследък имам нова идея - искам да стане фермер. Звучи прекрасно - огрооооооомно имение в екологично чист район, много и всякакви животни; обхождаш си с джипчето необятните нивя и гори... Кеф. Камина с люлеещ се стол. Басейн. Безжичен интернет. Люлеещи се диванчета (не знам как се казват Embarassed ), на които старата стопанка (аз  Embarassed ) чете книга и от време на време хвърля по един умилителен поглед на подскачащите наоколо внучета и кучета...

Размечтах се. Нещо много филми за фермери ми се събраха напоследък.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми иска да стане лекар-хирург /Точно като мен на неймната възраст/, отделно Пипи, майка и булка/в този ред/.

Аз искам да има добро образование и на това държа... А иначе ако ме питат казвам "жена на мъжа си"  Mr. Green Надявам се само да е щастлива иначе аз ще приема всичко в спектъра от чистачка до космонавт.  Laughing

# 73
  • Мнения: 5 250
Бих искала да стане лекар, зъболекар, фармацевт....в тази насока, но дано да й се учи Praynig


И аз това искам, бих го насочила, ако му е интересно.
Като го питам него, казва д-р Хаус  hahaha

# 74
Само не поп фолк певица !   Cry

# 75
  • Мнения: 1 485
Не е важно какво ние искаме-важно е те какво ще си изберат!
От нас освен подкрепа-друго нищо!
Но за сега-да са живи и здрави! Peace

# 76
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
искам работата да им доставя удоволствие и удовлетвореност, затова се опитвам да открия какви заложби и наклонности имат и да ги подкрепя да ги развиват
ще се опитвам да не им влияя много при избора, само да давам съвети, но ми е ясно, че ще побутвам лекичко към математиката  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 909
Синът ми  много дълго време искаше да стане космонавт, но наскоро каза, че сериозно е размислил и е решил, че ще стане... готвач.

Малката пък има такъв силен глас, че като нищо ще излезе някоя певица от нея.

А аз искам да са щастливи в решението си, каквото и да изберат да бъдат.



# 78
  • Мнения: 3 720
Дъщеря ми,откакто е проговорила,иска да стане майка.През последните 6 години идеята търпи развитие,в смисъл,че се подготвя за добра съпруга и старателно оформя критериите си за съпруг.
Засега успях да я убедя,че трябва да е отличничка в училище,за да може да дружи с по-умните момчета Joy
Обаче малко се притеснявам ,че за 7-те си години нито веднъж не си е представила ,че ще работи нещо,когато порасне Sad.А и на прощъпалника си взе червило...

# 79
  • Мнения: 3 376
Не знам и аз не бях се замисляла досега.

Но знам,че през каквито и периоди да мине и какъвто иска да стане няма да го спирам,защото само така ще успее да открие себе си и това,което обича да прави.

# 80
  • Мнения: 2 022
Искам да станат добри хора и ще се постарая да им помогна за това с всичките си сили.
Останалото си е техен избор. Важното е избраната професия да ги удовлетворява и да са добри в своята област. За това също ще им помогна - най-вече с разбиране и подкрепа.
Дай, Боже, да намерят "своето" място в живота.
Не съм аз тази, която да им избира професия и да предначертава живота им. Децата не са средство за реализация на неосъществените мечти на родителите си. 

# 81
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не съм мислила каква искам да стане тя. Ще оставя избора да направи сама, мога само да я подкрепям и помагам, но сама ще реши след време. Каквото я влече и й се отдава, с това да се занимава, няма да се бъркам.

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 22:43 от Иренка

# 82
  • Мнения: 1 599
еми мисля сам да си избере един ден какъв иска да стане .... не бих си налагала моите желания...понеже ако един човек не си харесва работата си по-добре да не я прави....

# 83
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Никога не съм мислила с каква професия АЗ искам да се занимават децата ми. Изборът е техен.
Интересно ми е обаче да следя техните желания и как се променят във времето.

Аз съм на същото мнение! Peace
Мен баща ми ме посъветва, когато му дойде времето за избор и не съжалявам, че го послушах!След години ако ми подирят съвета, когато дойде момента да вземат решение ще им го дам с радост! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт