Отново за отита

  • 833
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Здравейте!
Дъщеря ми е на 3 години и от няколко дни е с висока Т/около39 /Понеделник я водих при педито,а тя каза ,че и няма нищо,даже ми написа бележка,че е здрава и може да ходи на ясла/т.к в момента нямаше Т/На другия ден я заведох отново и поисках направление за УНГ,защото малката веднъж спомена,че я боляло ушето.След преглед при специалист УНГ диагнозата бе -гноен отит.Изписа и:Eurespal,Augmentin ES и Олинт.Всичко добре започнах ме приема от вчера сутринта,но цял ден малката е спала/от9-11,от13-15 и от17.30-7 тази сутрин/Днес спи от 11 до 15 .При това няма Т. Не яде почти нищо.Говорих с лекаря,а той каза че лекарствата нямат такова действие.Освен това Димито е и разхлабена.Много съм притеснена за това

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 106
Здравей!мисля 4е няма от какво да се притесняваш щом няма ве4е температура,зна4и антибоитика е по4нал да деиства,а за това 4е спи постоянно мисля 4е е от лекарствата,и моето дете наскоро бе6е болно от гнойна ангина и уши4ките и бяха възпалени бяхме на цефзил, отипакс за ушите и виброцил и спеше постоянно,след като спряхме антибиотика постепенно се върна на старият си режим.А за разтроиството е от Аугментина тои има такова страни4но действие,пили сме и него и от лекарката ни знам и и давах Ентерол по 1 прах4е на ден. Hug  и  бързо оздравяване на детенцето!

# 2
  • София
  • Мнения: 39 673
При Дияна отит-а рядко се повлиява от 1вия прием на антибиотика. Обикновено й изписват Аугментин. Щом няма темп. е добре.
Дияна спи много само ако има темп. Не я засилвай за ядене. Мисля, че аугментин имаше разхлабващо действие, поне при повечето деца е така.
Направи й оризова вода, давай ентерол.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давай на детето по един ентерол на ден когато даваш АБ

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Разхлабена е от Аугментина. Аз го пих наскоро и още не мога да си оправя стомаха. Давай даже по две прахчета Ентерол - сутрин едното и вечер другото.
А за успиването - нормално е, когато не й е добре да й се спи повечко.
Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт