Случва ли ви се да ви върнат ....

  • 5 147
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Случва ли Ви се да ви върнат по малко пари,когато пазарувате някъде? newsm78
Усещате ли се навреме или по- късно?
Смятате ли в пари покупките си докато сте още в магазина? Thinking



Преди малко се опитаха да ме измамят Whistling,обаче аз нали винаги си правя сметката на момента и не им мина номерът  Flutter.
С цели два лева Mr. Green

# 1
  • Мнения: 2 550
никога не си броя рестото
даже имам навика да го забравям и хората ме гонят за да ми го върнат  Laughing
за сега нямам фалове

# 2
  • Мнения: 122
Обикновенно забелязвам когато ми дават в повече и тогава връщат парите на касиерката.

# 3
  • Мнения: 1 092
Смятам всичко!
Много съм пресметлива!
Ха,нека се опитат да ме метнат,няма да мине номера.

Случвало се е,и да ми върнат по малко,и да ми върнат повече.
Аз коригирам грешката веднага Naughty

# 4
  • Мнения: 656
При сметка от 1,20 ми казаха 1,80. Аз обаче гадната клиентка взе да се зачуди защо количество по-малко от половин килограм струва повече от половин килограм. А тя бабката отсреща ми вика "ми то 60 стотинки в днешно време пари ли са...." (тогава хлябът беше 50ст)

# 5
  • Мнения: 9 814
Не си броя рестото и днес точно това ми се случи. Върнаха ми 5 лв. по-малко, видях след като бях излязла, но бях с детето и не ми се връщаше да споря.

# 6
  • Мнения: 1 092
Едни 60 стотинки ги нямат за нищо,други 5 лева/нищо лично,не се обиждайте сега/ Thinking

# 7
  • Мнения: 656
Едни 60 стотинки ги нямат за нищо,други 5 лева/нищо лично,не се обиждайте сега/ Thinking
Подразни ме наглостта и. Пък и 60ст са половина от сметката...
Иначе в един магазин не стъпвам вече, след като 2пъти уж продавачът ми пъха покупките в торбата, а после се оказва че липсват някои неща от касовата ми бележка.

# 8
  • Мнения: 5 940
Ужасно съм разсеяна и близката магазинерка много добре го знае и се възползва.

# 9
  • Мнения: 1 092
на Кронки жена му,напълно съм съгласна с теб!
Това което не търпя е наглостта!
Е на всеки не му стигат парите ама по тоя начин ли?
На мен в торбата често са ми липсвали продукти.
Не оставям работата недовършена.Винаги се връщам!

Като че ни взимат за идиоти,та нали и те пазаруват............ newsm78

# 10
  • Мнения: 1 312
Случвало ми се е,каде виждам каде не виждам Whistlingмного съм разсеяна

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Проверявам почти винаги покупките на място. И ми се е случвало както да ми върнат повече пари по погрешка, така и да ми вземат повече...Винаги си казвам... Wink

# 12
  • Мнения: 281
Проверявам почти винаги покупките на място. И ми се е случвало както да ми върнат повече пари по погрешка, така и да ми вземат повече...Винаги си казвам... Wink


Еее,стига ве Mr. Green,никой ли не си е прибирал парички,като му върнат повече,отколкото трябва newsm09 Mr. Green

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Еее,стига ве Mr. Green,никой ли не си е прибирал парички,като му върнат повече,отколкото трябва newsm09 Mr. Green
Аз не, просто щото 1 г. съм работила, преди години, в супермаркет и знам кво е да работиш цял месец и накрая да не излезе ревизията и да вземеш половин заплата...Освен това пазарувам от кварталния магазин, в който момичетата са ми съседки и познати!  Peace

# 14
  • Мнения: 2 000
Веднъж ми се случи една продавачка да ме излъже с около 2-3 лв. Обаче аз съм свикнала да си смятам наум това, което купувам и веднага я хванах. А тя и касова бележка ми дава, ама не занулила предната сметка и ме кара 2 сметки да плащам.

А, и веднъж в Кауфланд, на касата вместо 1бр. по 0.32 ст, касиерката чукнала 10 бр., та с 3 лв повече ми взе. Но тъй като и касовите бележки винаги проверявам, веднага забелязах измамата и ходих да се разправям, и ми върнаха парите след 15-минутно чакане.

# 15
  • Мнения: 27 524
Да, случвало се е. Общо взето внимавам и реагирам. Но по-често ми се случва да ми върнат повече или много повече  Mr. Green Тогава, разбира се, пак реагирам и връщам разликата веднага, обикновено за изненада на продавача  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 038
Случвало ми се е, но не го отдавам на това, че искат да ме измамят.А и какво ще спечелят с моите два лева.Хората грешат, случва се, а пък и аз никога не си правя сметка в магазина, та сама съм си виновна.Няколко пъти ми се е случвало и съм намирала за безпредметно да ходя да се разправям по магазините, ако го видя на момента бих си казала разбира се.

# 17
  • Мнения: 27 524
Случвало ми се е, но не го отдавам на това, че искат да ме измамят.

Да, но има и такива хора. Поне в един магазин до нас в София и в едно заведение в Брюксел всеки път става така. Инцидентно е съвсем нормално и най-вероятно неумишлено, но всеки път... едва ли... с подобни тактики се губят клиенти, разбира се.  Wink

# 18
  • Мнения: 1 038

Възможно е разбира се да си има и такива хора, но при мен нещата са се случвали еднократно.Умишлено съм се връщала в същия магазин за да си напазарувам, като вече съм си направила сметка, за това което съм взела.

# 19
  • Мнения: 106
Много пъти ми се е случвало и повече и по малко са ми връщали.В повечето случай се връщам,стига да не бързам много.

# 20
  • Мнения: 3 622
Не ми се е случвало, но и аз винаги гледам колко ми връщат  Peace

# 21
  • Мнения: 148
Да, случвало ми се е. Ама като блея, сама съм си виновна. В повечето случаи прибирам рестото на юнашко доверие.
  Случвало се е и аз да върна по-малко пари на клиент.  Сега ги карам да смятат с мен Wink

# 22
  • Мнения: 2 716
Не знам.
Обикновено пазарувам в едни и същи магазини. И се надявам да не ме лъжат. Или поне да не е нарочно.
Случвало ми се е да ми пробутат некачествена стока. И веднага сменявам магазина.

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз съм блейка  Embarassed но мЪжо винаги си прави сметка/сравнение с касовата бележка не веднъж е засичал нещо да е маркирано 2 пъти  #Cussing out

# 24
  • Мнения: 3 880
Винаги хвърлям бегъл поглед на рестото и обикновено няма фалове. ГреШки проиzлиzат най_често между цените на продуктите и цените на касата ooooh! В наШенския Кауфланд вече си ме zнаят_ мине се не мине седмица аz вися на информацията да им обяснявам, че неЩото струва толкова, а на касата са ми вzели повече и да си искам раzликата. Обратното съЩо ми се е случвало (по_голяма цена на етикета, по_малка на касата), но тогава не ходя да се оплаквам Wink приемам го като вид компенсация Simple Smile
Тъпото е, че не ми е въzможно да zапомня всички цени на купените от мен неЩа и да сравнявам на касата, не съм калкулатор все пак, и сигурно пропускам някои иzдънки.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 302
И на мен ми се е случвало, даже преди 2 вечери пак ме преметна касиерката в Пикадили. Имаха промоция, 2 млека Активия с мюсли на еди каква си цена. Аз ги бях сложила едно до друго на лентата. Тя започна да отчита покупките с едното мляко, а другото го маркира предпоследно, като естествено не ми отчета промоцията. В къщи си погледнах касовата бележка, за да се убедя, че е така. Не съм за няколкото стотинки, но не е редно. Защо ще ме прави на глупачка? Понякога си гледам касовата бележка още на касата, защото ми се е случвало в нея да има неща, които ги няма в моята торба. Не съм дребнав човек, но тези работи ме дразнят. И се опитвам да си търся правата.

# 26
  • Мнения: 146
Не знам. Не ме бива в сметките. Не мога да сметна бързо колко трябва да ми върнат, ако дам по-едри пари. Случвало се е продавачи да ме питат дали правилно са сметнали рестото и с този въпрос направо ме шашват. Впоследствие взимам колкото ми върнат. Може и повече пари да са ми връщали, ама не съм ги хващала ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 442
Разбира се, когато пазарувам сама и имам повечко покупки гледам бележката в магазина да не се връщам после.
Наскоро нещо се бях запенила, в къщи гледам пак бележка и не мога да се сетя за едни 15лв. Викам си  - леле такова застреляно като мене няма, да ме преметнат с 15лева! Като се успокоих се сетих че взех един зехтин за тия пари. Само дето се ядосах, кво да прайш - бъбреци  newsm78

# 28
  • Мнения: 620
Случвали са ми се и двата варианта.
Ако се усетя на място уреждам въпроса,ако разбера вече у дома ...."битият -бит,е**8- Е**"...важи и за мен самата Mr. Green

# 29
  • Мнения: 42
Само един път да не се усетя ми се е случвало. Иначе винаги се усещам. Повече пъти са ми връщали повече пари, но аз ги давам. Даже миналата седмица си купувах форнети и една баба ми върна повече 2лв. и беше много изненадана, когато и ги върнах. Пожела ми да съм жива и здрава! Crazy

# 30
  • Мнения: 81
Много често ми се е случвало  да ми върнат по малко

# 31
  • Мнения: 2 388
Винаги усещам, когато се опитат да ми върнат по-малко пари, ама не винаги се обаждам, за което ме е яд на мен си. Sad Ако ми върнат повече, задължително си казвам.

# 32
  • Мнения: 17 407
Ми, сигурно. И аз не броя ресто. Завеяна работа. Един път си спомням, че се заядох за ресто от 2 ст, на дребно реших да играя. 1.98 беше сметката и решиха, че немам нужда от 2-те стотинки, почаках минута-две и си ги поисках Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 824
Когато пазарувам,никога не калкулирам сметката.Могат да ми вземат каквато сума си поискат,само ако е нещо драстично ще ме впечатли.Сигурно за това така ми се изпаряват паричките.

Не вярвам,че този който греши в сметките го прави целенасочено.На всеки се случва
.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Случвало се е - както по-малко, така и повече ...

# 35
  • Oslo
  • Мнения: 659
И да ми се е случило - не съм разбрала. Нямам навик да гледам колко точно ми връщат, което е тъпо...

# 36
  • Мнения: 9 865
Смятам си. Мразя да ме лъжат, бакшишът си е бакшиш, гаврата - гавра.
Скоро една кафеджийка при връщане на ресто от покупка на кафе (70 ст.) с 50 лв. се опита да ме метне с 8 лева, уж била разсеяна... ай ша им са не знае. Казах и че не може да смята... даде си ми паричките. Интересни людЯ, какво били 50 ст. или 5 лева, все едно получават милиони.
Случвало се е да връщам надвърнато ресто, но и да не го връщам, прибирайки го на доверие и изненадвайки се вкъщи с повече пари отколкото като съм излязла.

# 37
  • Мнения: 4 275
Случвало ми се е....сравнително често в Кауфланд...но редовно си проверявам касавата бележка и ми връщат паричките Simple Smile
А скоро в маршрутката...давам 2 лева, при 1.50 лв за билетче и шофьора забравя да ми върне ресто 0.50 лв! Е, досрамя ме да си ги искам  Embarassed След два дена, пак в маршрутката, пак същия шофьор....имам точни за билет, но си ги пазя за машинката с вафли на работа  Mr. Green и подавам 2 лева...отново "забравя" да ми върне рестото!  #Cussing out Този път си му казах, че си чакам рестото от 50 ст за кафе! Така де, ако му дам левче за билетче, сигурно няма да ме качи  Close

# 38
  • Мнения: X
Случи ми се оня ден, купувах си калорична пица от едно готино място на Петте кьошета.
- Извинете, ама така като си пресмятам тука ми се струва, че сте ми върнали един лев по-малко. - лъчезарно казвам аз, докато си чакам пицата, пет минути след като съм поръчала.
- Права сте, повече ми дадохте. Ето ви левчето. - още по-лъчезарно ми отговаря продавачката и ми намига!  Wink
 Grinning

# 39
  • Мнения: 472
Случвали са ми се и двата варианта.
Ако се усетя на място уреждам въпроса,ако разбера вече у дома ...."битият -бит,е**8- Е**"...важи и за мен самата Mr. Green
Joy И аз така, но общо взето съм пресметлива, а и гледам да компенсирам загубите от мъжа ми, защото той е много разсеян и често му се случва да му изпаднат някъде пари  #Crazy
Наскоро една много мила на вид бабка в близкия магазин се опита да ме метне. Аз обаче най-спокойно я помолих да ми даде касовата бележка. Горката се изчерви цялата, ама... Дойде синът и и започна да вади всичко от торбите, за да смята. Оказа се, че ми е взела 5 лв. повече. Върнаха ми ги и  от тогава всеки път ми пускат касова бележка, усмихват ми се и черпят щерката  Wink

# 40
  • Мнения: 5 539
Обикновено не броя стотинките от рестото, а само левовете, но наскоро една пикла в Европа се опита много левашки да ме мине. Гледа ме с двете деца, бебе плаче, кака се тръшка, и решава, че няма да се усетя в калабалъка. Върна ми 1 лв. по-малко и докато още не бях прибрала рестото, излезе от касата, уж в почивка. Изчаках я 2-3 минути и като се върна, я накарах да ми върне левчето. Въобще не се възпротиви, даже тръгна да ми се извинява. Прошепнах й да внимава следващия път да не се случи нещо подобно, защото вече ще правя панаир и ще викам управител.
Оттогава като минавам през касите, ме гледа злобно, но и аз вече не отивам на нейната каса. Не ми трябват отрицателни емоции.

# 41
  • Мнения: 161
да,случвало ми се е,и по-малко и повече са ми връщали.последният път като пазарих за детето ме метнаха 10лв.влязох в магазин "карина",на колхозен пазар, малко преди да затворят,набързо взех памперси и т.н и чак в колата,на път към вкъщи погледнах касовата бележка.оказа се,че касиерката ме е метнала,каза с 10 лв пове4е от маркираното в сметката.от бързане не обърнах внимание навреме и сега съм с 10лв минус Embarassed.

# 42
  • NL
  • Мнения: 520
Един път ми се е случвало да ме "натоварят "в сметката или поне тогава се усетих.Малко неща бяхме взели  а сметката накрая беше съмнително голяма newsm78.Е ,върнаха ни разликата веднага след това с хиляди извинения.То си личеше,че не е било умишлено.
Иначе в супера на промоции много често съм се лъгала,защото сложат голям етикет "НАМАЛЕНИЕ" примерно на шампоани(еди какви си) и си взема два-три а то се оказва,че отдолу със много ситни букви се доуточнява кои точно от тази марка са намалени и кои не Sick и естествено при мен се получава винаги така,че от Ненамалените съм си взела Laughing.Сега вече знам и вадя лупата първо за малките букви и после слагам в количката.

# 43
  • Мнения: 393
  Само да кажа за последната ми случка: докато ходех на работа си взимах нещо за хапване от близкото магазинче,където работи (собственичка) е една мнооого нахална и нагла баба.Та влизам в магазинчето ,бременна, и искам да си взема "Зайо-Байо" и предварително питам колко струва.Бабата вика 20 стотинки,аз и казвам,че искам 2 пакета и слагам 50 ст на плота,тя ги прибра,бутна ми зайците нагло заяви-"50ст!".Аз се зачудих и я попитах-е,нали каза ,че бяха по 20ст newsm78.Отговора:"БЯХА!"...
А,и наскоро се опиха да ме метнат с един спанак-не стига,че ме удари в грамажа,ами се опита да мине с по висока цена,добре че преди това бях питала мъжа и колко е.Не  знам дали от физиономията ми,от кравешкия поглед,от що ли-ама си ме взимат за мезе редовно #Cussing out

# 44
  • София
  • Мнения: 416
И мен наскоро се опита да ме преметне една продавачка,обаче аз винаги си броя рестото,така че номера не мина.

# 45
  • Мнения: 2 336
Много пъти ми се е случвало и повече и по малко са ми връщали. Но е със стотинки

# 46
  • Мнения: 2 386
Да чукна на дърво не ме лъжат, дори често стряскам съседските продавачки (понеже не ме познават) и си чупят ръцете да издават касови бележки за едни дъвки дори. Laughing Преди години ме метнаха в Кауфланд с едни чехли  Joy, купих 2 броя, а ми чукнали 6.. Върнаха ми парите.
И ще си призная, че като са ми връщали някоя стотинка или левче в повече като ученичка се радвах и не връщах.  Embarassed То не че от 2 лева може да ти върнат особено много, ама си се радвах, не ССФ-ея. Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 642
Случвали са ми се и двата варианта.
Ако се усетя на място уреждам въпроса,ако разбера вече у дома ...."битият -бит,е**8- Е**"...важи и за мен самата Mr. Green

Тук съм съгласна с теб  Peace
И аз съм една такава блейка.... Много често ми се случва да ми вземат повече пари, а наскоро ми се случи да ми чукнат и едни цигари Виктори в касовата бележка (аз съм непушач  Twisted Evil)
Много ме е яд когато ме лъжат, но пък винаги се усещам чак вкъщи и не върви някак си да се върна да се разправям после.

Както и никога не гледам срока на годност на продуктите, а после се оказва, че са ми дали мляко с изтекъл срок от преди три дни...
Или пък едни летни чехли единия 38, а др. 39 №... 
Какво да правя, сама съм си виновна.

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 23:57 от rainbow

# 48
  • Мнения: 1 512
Откакто преди три години в Била ми таксуваха две връзки пресен лук като две саксии с цветя по 15 вл. едната, съм много предпазлива. Преглеждам си много внимателно както касовата бележка, така и рестото, което са ми върнали.
При това злополучно пазаруване не се усетих още докато бях в магазина. Като се прибрах вкъщи и почнах да вадя покупките, ми се стори, че нещо не е както трябва. Взех един химикал и започнах да отбелязвам всяка покупка върху касовата бележка. Седях, дзверих и се чудих какви са тия две неща, дето струват общо 30 лв.? Нарамих покупките и обратно в Била, около час по-късно. Извиках управител, дойде и охраната, заключиха касата, броиха стоката, гледаха записи и установиха, че касиерката е "объркала" кода на двете връзки лук с две саксии с палми. Върнаха ми парите до стотинка.
Парен каша духа важи вече за мен.

# 49
  • Мнения: 1 172
Не. Предпочитам да плащам с карта. Там тарикатските номера не минават.
Предпочитам магазини, в които виждам какви покупки се маркират на касата и на каква цена.

# 50
  • София
  • Мнения: 642
Наскоро докато течеше еуфорията около 1 март с мартеничките, много се подразних на една баба. Изложила 10 вида мартеници, ръчно плетени и към всяка имаше бележчица с цена.
Загледах ги аз и си харесвам една от 1,50 лв. Искам я, а тя ме огледа отгоре до долу и вика 2,00 лв.?!?
Викам й, че пише 1,50, защо ми иска 2,00, а тя казва, че това етикетче не било за тази.
Харесах още две и тя пак така, най-невъзмутимо си слага др. цена Shocked
Много ми стана неприятно - възрастна жена, а се прави на тарикатка.
В крайна сметка си купих и трите мартенички, защото ми харесаха, но ми остана горчивото чувство, че съм излъгана. Tired

# 51
  • София
  • Мнения: 15 460
Никога няма да разбера.Нито цените знам, нито правя сметки.Може да ме лъжат, но как да разбера, освен ако не е очебийно.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 176
Случвало се е, не нарочно.
Имам сметка 5, 65. Давам 10 лева. Продавача ме пита за дребни, аз имам лев, давам му, после ми иска и 2 лева, че да ми върне не знам си колко Crazy Е, там вече съм спряла да броя и смятам.  Grinning

# 53
  • Мнения: 354
Обикновено си смятам стойността на покупките преди да отида на касата - разлика +/- около левче.Случвало се е да ми връщат и повече и по-малко.Казвам си, не ме е срам и си искам рестото или го връщам.

И в чужбина съм имала случаи да ми върнат по-малко пари, но аз тъпо и упорито си чакам точното ресто Mr. Green Това, че не разбирам добре езика, не значи че не мога да смятам  Naughty

# 54
  • Мнения: 14 133
Не ми се случвало.  Grinning Но и аз съм от разсеяните. По-скоро внимавам аз да си платя, колкото трябва.

# 55
  • Мнения: 8 999
Сигурно се е случвало, но не успявам да забележа. Нито мога да си сметна покупките докато чакам на опашката, нито си броя рестото, нито пък някога знам с точност до стотинката колко пари имам в мен.

# 56
  • Мнения: 1 111
 Мисля мисля, но не успявам да се сетя за такъв случай.Сигурно защото нито смятам покупките, нито си броя рестото.Просто взимам и в джоба, сега и за това ли да мисля. Crossing ArmsИ да ме метнат не е болка за умиране.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 816
Преди не пресмятах и не обръщах много внимание на рестото/смятах че хората са точни/, но след няколко случки, волни или не волни, вече гледам и бележки и ресто. Никой не си е намерил парите на улицата и трябва да се уважават. Peace

# 58
  • Мнения: 649
Не броя рестото в магазина и чак в къщи разбирам дали по-малко или повече са ми дали.

# 59
  • Мнения: 94
Да ,случвало ми се е!Вината си е моя,защото много не обръщам внимание колко пари ми връщат,добре че е мъжа ми иначе.... Embarassed

# 60
  • Мнения: 120
Случвало ми се е да ми връщат пари и да не ми връщат , аз да връщам / при грешка на магазинерката/ и да не връщам. Според зависи от човека и от ситуацията.

# 61
  • Мнения: X
Тамън да ми се случи,и се окаже,че съм се заблудила.... Tired

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Когато аз продавах, смятах 15 снимки по 20 стотинки на елката. Но когато пазарувам много бързичко смятам наум. Иначе се е случвало да ми върнат и по-малко и повече. И винаги си казвам. Веднъж едно девойче на два пъти обърка рестото ми и то все в нейна вреда, с 20 и с 10 лева. Ми върнах си и ги. Връщала съм се и защото не си спомних да са ми маркирали хляба. Така де хората грешат, но за пари работят все пак. Пък и когато си бил от другата страна, някак се чувстваш съпричастен. Но ако усетя, че умишлено се опитват да ме правят на балама, жална им майка #Cussing out Всяка стотинка която харча, съм си я изработила, не съм я намерила на пътя я. Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 19 296
тук никога не гледам колко ми връщат, нито смятам.Гледам си само касовата бележка, че доста често в бързината чукват грешно плодовете и зеленчуците.
В България това лято купуваме с мъжа ми няколко дребни неща от кварталния магазин и накрая продавачката ми вика 9лв. Аз вадя парите и казвам, че искам касова бележка. Оная така се нацупи, но пусна бележка и сметката се оказа около 2лв  Shocked
такава наглост просто никъде не бях виждала. Даже не се опита да замаже,че се е объркала. Явно разчиташе на това, че стоките стоят на щанда зад нея и цени човек не може да види.

# 64
  • Мнения: 1 447

 Никога не си гледам рестото в магазина и като се прибера често установявам,че сам излъгана.
 Но сама съм си виновна да сам гледала нали така? #Crazy

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Много рядко, но качествено Crazy
Имах случай в едини същ  ден да не ми върнат на две различни места по 50 лв. ooooh!
Първо в Билла, давам 100 за сметка от 52 лв., иска ми касиерката 2 лв. , давам и не връща 50 лв., и аз не се усещам.
Минавам през ОМВ да заредя за 50 лв. давам 100 и пак не ми връщат 50 лв. Rolling Eyes
Засилих детето у баба му и търча за фризьор, правя си 2 часа кичури и "бъркам джоба-няма никой" Embarassed
Беж по обратния ред към Билла, обяснявам, касиерката приключи касата и й излезе 80 лв.+ #Crazy HugВърнаха ми 50 лв. и ми се извиниха 100 пъти.Това става след 3-4 часа след като съм пазарувала там.
Айде и през ОМВ, пуснаха запис на камерата, писаха,брисаха, излезе им касата 40+, прибрах и оттам 40 лв. WhistlingБерекет,дет'се вика.Събрах парата и газ- обратно до фризьорката да се разплатя!
Шантава работа, не разчитах,че някой ще ми върне и лев hahaha

# 66
  • Мнения: 6 618
Рядко си проверявам рестото ,но ми се е случвало два пъти.Убедена съм ,че не е било нарочно .Случвало ми се и обратното както и да тръгна да си излизам от магазина без да платя  Mr. Green такава съм си завеяна.

# 67
  • Мнения: 463
Обикновено си смятам стойността на покупките преди да отида на касата - разлика +/- около левче.Случвало се е да ми връщат и повече и по-малко.Казвам си, не ме е срам и си искам рестото или го връщам.
И аз така.... Понеже ми е писнало с тия калкулатори и което мога си го смятам наум - ей така за упражняване, през деня много често ми се налага да смятам 5% и съм свикнала да го правя наум Wink

И в чужбина съм имала случаи да ми върнат по-малко пари, но аз тъпо и упорито си чакам точното ресто Mr. Green Това, че не разбирам добре езика, не значи че не мога да смятам  Naughty
Това ме разби Shocked Естествено, че не сме балами, като сме чужденци някъде, макар че съм сигурна, че и у нас се прилага този номер на иноземците.... Confused

# 68
  • Мнения: 250
Аз съм от заспалите потребители. Ходя, пазаря, плащам колкото ми кажат... Обаче си взимам касов бон, в който разбирам (по-късно разбира се) понякога че са ме замерили с някой друг лев повече. Все си обещавам да бъда по-внимателна при следващо пазаруване..... и така.... до следващия касов бон. Мн. съм разсеяна. Не обвинявам в повечето случаи продавачите, защото допускам, че е неволна грешката. Все пак са ме обслужили хора, а не машини - допустимо е. Но нагло отношение от страна на продавачите не търпя никога.

# 69
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Да , и винаги са уловени в крачка  Joy

# 70
  • Мнения: 1 226
Да , и винаги са уловени в крачка  Joy
smile3521 newsm10

# 71
  • Мнения: 2 381
Случи ми се. Накарах ги да затворят касата и да броят. Другата касиерка каза нещо от сорта "И една сутринта ми каза, че съм сбъркала"  Crazy
Касата излезе с 200 лева повече. Върнаха ми парите, но си дадох сметка, че не съм била само аз.

# 72
  • Мнения: 1 393
Ами май не, обаче ето вчера си купих от един магазин за вино 4-ри бутилки, използвайки гифт карта за $50 и остатъка доплатих с моята дебитна карта. Днес си отварям банковата сметка онлайн и какво да видя- освен остатъка, там се мъдрят и $50-те?!
Обадих им се по тел, извиниха се и обещаха да ми звъннат до 30 мин, трябвало да си проверят тИфтерите.  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 3 537
След 2-3 опарвания си имам обица на ухото и винаги си взимам касовата бележка когато пазарувам. Връщам се и ако е нужно се разправям, рядко ми се е случвало.

# 74
  • Мнения: 1 479
Да,но при мен "не вьрви номера". StopС голям опит сьм в тьрговията и предварително си правя сметката. Wink

# 75
  • Мнения: 1 226
Да ви кажа, обаче и к`ви клиенти има, няма да повярвате.Имам магазин за ХС.Една бабка ама едвам ходи, излъга продавачката ми, че не и върнала 10лв.Обаче, чак се разплака.Момичето ги върна и после се оказа, че бабето е излъгало. Mr. Green

# 76
  • varna
  • Мнения: 676
За съжаление изобщо не мога да си правя сметката.При мен май важи принципа"На пари,дай хляб!"

# 77
  • Мнения: 8 999
Никога не успявам да си пресметна покупките, освен ако не е само едно нещо. Никога не си броя рестото. Понякога, като върна лентата назад се усещам, че са ме метнали, но винаги съм се отдалечила прекалено много от магазина и ме мързи да се връщам.

# 78
  • Мнения: 3 971
И на мен ми се е случвало, даже преди 2 вечери пак ме преметна касиерката в Пикадили. Имаха промоция, 2 млека Активия с мюсли на еди каква си цена. Аз ги бях сложила едно до друго на лентата. Тя започна да отчита покупките с едното мляко, а другото го маркира предпоследно, като естествено не ми отчета промоцията.

Възможно е да не са предупредили момичето на време PeaceПо принцип пускат инфо ,но ако е била друга смяна не го е видяла Rolling Eyes
Точно там касиерките нямат никаква облага от лъжите -дори и повече парите накрая отиват в Пикадили а не в техния джоб Peace

# 79
  • Мнения: 332
Аз също не си правя сметката като пазарувам и за това гледам да си взимам покупките или от кварталния магазин, или от Била. (говоря за ХС)

# 80
  • София
  • Мнения: 3 064
Случвало ми се е, кога се усетя, кога - не. Случвало ми се е и обратното, ако се усетя - казвам си най-често. Случвало ми се е, обаче в кръчма да ми донесат нещо, а да го няма в сметката, и това при доста други, не в мой плюс, грешки и обърквания и си затраях с педагогична цел Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт