Вън кокиченцето вече цъфна и Януарче го откъсна!

  • 17 775
  • 285
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 720
Светле, не се хили, ами отивай да купиш и ти на Мимито въпросната гумена твар. Peace
Засега май ще се разминем с гумената  твар Rolling Eyes  smile3540
  sunа и на мене не ми трябва масажиста  Laughing (в къщи си имам един  Kissing Heart)
А и вдругиден ни спират интернета , та и с интернета ще се разминем поне за седмица  Whistling
( ама после пак сме тука , да не мислите , че ще се оттървете лесно от нас  Mr. Green)

mishlentze  spoko Мерси за окуражителните думи ... Ние с яденето сме  Rolling Eyes feeding eat
и с приспиването сме зле #Puppy dog  1countingsheep ku-ku
( днес на обяд ме учуди много -като й се приспа , сама се качи в кошарата , придърпа си завивката , и заспа smile3556   )
 Инъче с гърнето вече сме на "ти"  smile3550 Rolling Eyes,за това не се притеснявам, отдавна не ми се е напикавала , и следобяд също спи без памперс (на следобедния сън пък никога не ми се е случвало да се напишка  newsm78), само нощем слагам , но после е сух (използваме го за разходката, че да не се разсъбличаме навън...)

За яйцата и ние рядко ядем варени - може би веднъж седмично ...  newsm78 Инъче супичките и ги застройвам с яйце и кисело мляко...
Днес ние ядохме омлет и салата от марулка краставчка и репички - Мимито от салатата опита , но омлет не вкуси въобще (аз за нея си имах ядене картофено , де)
 А крем карамел ако направя , много обича . Често правя кекс  Grinning и в него има яйца ,  давам й за закуска сутрин ( или следобяд) с мляко...

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 00:18 от Мимито & Светла

# 196
  • Мнения: 4 511

Анту ,честити ви безплатни ясли  bouquet Shocked Евала на кмета Mr. Green А в ОДЗ-тата как е положението?
Ами Стефанаки е в ОДЗ. Ясленските групи са безплатни, градината се плаща. Днес си говорехме с лелята, че аз лично нямам нищо против да плащам макар и символична такса от по 20 лв за всяко от децата ми, ама да им вдигнат малко заплатите, на горките. За 200 лв кой луд ще работи? Че те с този опит дето го имат, ако станат частни детегледачки, ще изкарват много повече. Confused Или пък другия проблем на държавните заведения - материалната база. В спалнята на нашите малчугани по нищо не личи, че там спят дечица, освен по кошарите (отпреди 30 г. сигурно Rolling Eyes). Откога врънкам мъжа ми да се стегнем и да понакупим туй-онуй да освежим малко, ама той нещо не е ентусиаст. Обаче днес споменах на лелката и тя каза, че идеята е добра и ще говори със сестрите. Сигурна съм, че ще се съгласят. И ако другите родители се направят на ударени и не искат да дадат по едни 10 лв за ремонт (то даже не е и ремонт, а само украса), сама ще се заема.  Crossing Arms
Недаhahaha Само аз ли нямам желание да се обзавеждам с подобно животно?  Thinking Не ме разбирайте погрешно, просто място нямам вече за всички играчки и щуротии. То не са градински люлки у дома, не са полицейски станции и някакви огромни "дип"-ове (джип). И като нямат още собствена детска стая, из цялата къща подритвам играчки. Rolling Eyes
Мишленце, изтървала съм. За какво беше интервюто?

# 197
  • Мнения: 720
За 200 лв кой луд ще работи? Че те с този опит дето го имат, ако станат частни детегледачки, ще изкарват много повече. Confused

Вярно е  Rolling Eyes Confused За 200 лева кой работи вече...

# 198
  • Мнения: 2 126
Привет!
Моето бебе е хремясало,кашля ooooh!........много гадно.Все се замислям колко различни са децата.С Вяра не съм знаела какво е болест,освен 1-2 хреми от зъбоникнене,а тази май е много прихватлива.

А Вяра се чувства перфектно само дето от сутринта се прави че кашля за да и дам от лекарствата на Хриска hahaha Ама едно напъване ,едно чудо.....Само да не почне наистина че вече лудвам тотално.

За плодовете - яде ябълки и портокали,категорично отказва банани.Подобни бъркочи дето Галитка(с най добро чувство го казвам,изхождайки от реакциите на Вяра при вида на подобни коктейли Mr. Green ) е забъркала никога няма да пийне,винаги преценява нещата по външият вид.От зеленчуците яде моркови,домати,краставици много ги обича.Авокадо не съм давала,не е приоритет на нашата кухня,не мисля че е необходимо Peace

На яйцата им яде само белтъка,жълтък не близва.И веднъж най много 2 пъти седмично да хапне newsm78

Един бисер от вчера - "бабоооо бързо ела,виж - една много малка но много страшна буба",еееееееее съсипа ме от смях как и го роди главата незнам Joy



# 199
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Здравейте!!!! Hug Hug

Бон Тони
, радвам се , че при вас нещата се нареждат!!! Hug

*Daisy*, аз яйце не давам варено , защото винаги след това му се изприщва дупето (било вид алергична реакция , така ми го обясни педиатъра).Интересното е , че като го яде в баница , нищо му няма  newsm78(не застройвам супите , кексове  не обичам и не правя, като се замисля май не се среща често с яйцето  )!
Успех в борбата с гадините и следващите изследвания да са идеални!!! Hug

Neda, честито ви пони !!!Успя най -накрая да се сдобиеш с тази гумена твар , но си имала и задни мисли , аааааа(майтапя се  Hug)?? Mr. Green Joy Hug

Анту, и аз няма да купя пони (моето достатъчно скача и ме побърка с гимнастиките си   Embarassed, а автопарка , който си стои и не се полза просто  ме вбесява ), но искам мохито , масажист , морски бриз и блаженство  Mr. Green !.....нооооо
 ....ще си дремя в един люлеещ се стол на верандата и той ще проскърцва в унисон със  старите ми кокали  Joy!!

mishlentze,
аз давам Колактив на Калоян от ноември  и много съм доволна !В неделя(от както почнах за първи път боледува)  се събуди с Т (това е ужас за мен) , но беше 37.5-38 градуса , вечерта повръща и в понеделник вечерта и разтройство го хвана , но само по един път дневно ,3 дни беше  така ! Не съм му давала нищо затягащо (лекарства имам предвид), освен чай шипка , вит С и диета  !Смятам , че за това мога да съм благодарна именно на Колактива!!!

За плодовете- не яде нито един (обичаше банани и от време на време ябълки , но вече и тях не ще)!От зеленчуците обича домати и готвени ги  яде почти всички!!Иначе е фен на месцето , кашкавала и мекото сирене!!!Прясно и кисело мляко не иска !Смуди (странно име  Mr. Green)  не съм му правила , но   съм сигурна , че няма да пие,защото  като му дам  нещо ново -първо оглежда какво му предлагам и ако видът му харесва го помирисва , ако и на мирис бива ,близва го , за да установи на вкус дали става и тогава си отваря устата за да пробва една лъжичка  ooooh!!


# 200
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Вивка, от посоченото само морския бриз мога да ти осигуря, ако искаш! Hug hahaha

За храната - от плодовете банани и ябълки, то не че има нещо по-широко на пазара към момента. Ще чакаме черешките и ягодките ит лозето на баба, че веднъж взех ягоди, но бяха толкова дървени. Sick Кисело мляко-само като таратор. Прясно-не. Кашкавал и салам на корем. Манджите и супите нещо ми ги игнорира. Сирене-много рядко и по малко. Яйца-от време на време, но и аз не правя често. Ох, как да се боря с неистовата му нужда от шоколад... ooooh!

# 201
  • София
  • Мнения: 615
Анту и Вивка да не се цепят от дружината, все ще се намери място за едно малко конче, то е ясно, че всички сме се поринали с играчки. Grinning Скоро разчиствах и сега има място и легнало да го слагаме. Laughing И нямам задни мисли пък - за старини мисля. Wink Сега занимавки, колкото искаш, ама нали бъдещето на младостта е старостта. Hug Няма да се даваме.
Мишленце, а ти с едно само няма да минеш, тя и държавата се сети, че близнаци значи две, а ти ... забрави ли? hahaha И аз сега съжалявам, че не ти се обадих, ама ...
Дейзи, за яйцата не знам колко яде седмично, но се събират, защото яде обща храна, но отделно не съм му давала. Той напоследък отказа манджите и го кара на пр.мляко. Надявам се скоро да му мине този период, защото предимно нощем реши, че ще изпива по 700-800 мл.  #Crazy Викаме му "млекаря" вече и реве докато не отидеш към кухнята да топлиш. Много е смешен, защото го увещаваме ,че е свършило ,че е пил, но на него не му минават тия и реве и вика "млякоооо" като някое бедстващо сумалийче и щом изляза от стаята млъква и чака кротко да дойда с шишето. Ама тая нощ такъв авто гол си вкарах. Понеже не знам вече на кой свят съм -сънена, не съм  затворила добре шишето и му го подавам, та по някое си време разбирам,че хубавичко съм го оляла и като почнахме едно преобличане - пижама,чувал,чаршафи. Така се разсъних, че се сетих през нощта да ви питам на какви възглавници спят вашите юначета, защото на моя е мека и главата му пропада. Чудя се дали да му взема като нашите латексова/някаква такава- на дупчици, но е по-твърда и не се деформира толкова/? newsm78 Сещате ли се за кои говоря? Ползва ли някой такава?

# 202
  • Мнения: 667
Привет!
На мен днес ми е последния работен ден преди болничния и съм много радостна  Laughing
Тази седмица ми се стори мнооого дълга, ама свърши.
Neda - изгубихме се нещо на празника и навън не ви вдях после, но то и задъха вятър та гледахме да вървим. Надявам се друг път ще се видим пак.
Така ме е налегнал мързел, че не мога да се сетя и какво да пиша, така че отивам да си събера мозъка някъде  Mr. Green

# 203
  • София
  • Мнения: 615
 Да , Телма, и аз се оглеждах, изчаквах, но то с това моето малко диване нищо не е за дълго/нали го видя какъв дивак е/ и тръгнахме към парка. Радвам се, че вече ще намалиш нервите и темпото. Hug

# 204
  • Madrid
  • Мнения: 514
Дейзи,и аз не съм броила колко яйца изяжда Самуил чедтно казано-на супа,но това е един жълтък на цяла тенджера,бъркани яйца със зеленчуци,когато направя,рядко му варя специално за него.И аз купувам от "домашни" кокошки.
Windy Yes,чудих се какво е това смуди? Rolling Eyes LaughingАз  по подобен начин пробутвам смления суров сусам,заедно с вода,банан и мед.
Неда,Сами спи без възглавница.Чела съм,че това е препоръчително до три годишна възраст,а и аз спя почти без възглавница,по-здравословно е.Номерът с млякото ми се случваше редовно по едно време с шише на Чико,приплакваше ми се  направо Crazy
Мишленце,на Бенидорм бяхме,в един блок на 27 етажа,ние се установихме на 19 от тях,страхотно се изкефих аз на тази височина.
Неда...,ами трябва ли до старини да чакам пък аз за този масажист? Crazy

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 19:44 от ilindi4ka

# 205
  • Мнения: 678
И  аз да драсна някой и друг ред .Днес бях втора смяна и сутринта ходихме в Макдоналдс.Диването от снощи мрънка затам и днес по пътя в колата ме изнерви,като през 1 мин.питаше -"Де,Доналд?"
Докато не видя знака не млъкна.Наплюска се,след около час яде и геврек,после си поиска и кифла и след това ми вика-"Мамо,ошу!"/лошо /
Ма как няма да му е лошо,то преяде направо.
От понеделник е на ясла,ураааааааа!.Мъж ми му свърши отпуската урааааааааа!
Neda Ади спи на средна възглавничка,баба ми я пълни от дом. перушина.Опитах да й я сменя със същата но по голяма,тя не пожела,иска си нейната.
Хайде,лека нощ!

# 206
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте, момичета!
Каталясала съм, но седнах малко да се разтоваря преди да се понеса в тайните дебри на съня!
Днес бях на изпит и като една добра мама, не ми остана никакво време за учене и четене, та свърших тази работа снощи до към 3,30ч .. в момента можете да си ме представите  Tired
Вчера взех направления за изследванията за детската и се надявам другата седмица да ги направим, че до 14,04 да сме започнали вече! Е, това са плановете, пък ще видим!
Алекс вече не кашля и няма сополи  Praynig - дано да задържи малко това положение!
 
ilindi4ka - благодаря ти! Много се радвам, че звучиш толкова позитивно и спокойно! Целувки на Сами!

windy [YES]
- както винаги, добра идея! Да нагушкаш сладура Борко!

Анту - евелата на вашият кмет! Струва ми се, че ще спази обещанието си да накара не Бургазлии да ходят в София, а Софианци да дойдат в Бургас!

Neda - от сърце пожелавам на всички ни, така да се грижат за нас децата ни! За възглавницата - Алекс спи на една от нащите или по-точно заспива на нея, а през ноща често го намирам на равничко, напреко на кревата!

Мишленце - супер сте решили за Сандански! Интервюто и аз го пропуснах!

Дес - бързо да се оправя малката бонбонка! Ама какви извичения спретва Вяра - браво на нея!

Бон Тони - миличка, много ама много и от сърце се радвам за положителните новини, които споделяш! Силно и много топло да нагушкаш Ванюшката!

Telma - честито! Хайде спокойна почивка и всичко да мине леко като песен!

за яйцата - не го ограничавам ако му се прияде ядене с яйце, но като цяло сме на не повече от 3бр за седмица

за веселото заглавие - и аз съм ЗА, много ми харесва

Ех, като ви чета как децата ви пият сокове и до някъде им се нравят смудитата, много ви се радвам - при нас всичко разбично от честа вода е тема табу. Н мога да го накарам и това си е. За плодово млекце или каквото и да е друго мляко също! Снощи цяла вечер се гонихме с едно Данонино ... ей много хубава опаковка и колямо желание да си го носим в къщи, но до там - не пожела да го вкуси!
За сметка на това краставици и репички може да изяде в промишлено количество!

Спокойна нощ на всички!

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 18:00 от lika

# 207
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
..... - "бабоооо бързо ела,виж - една много малка но много страшна буба",еееееееее съсипа ме от смях как и го роди главата незнам Joy

Joy Joy Joy Joy
Бързо да се оправя малката душица!!! Praynig Много съм съгласна , че дори и твои  децата  са различни и дори по това колко често боледуват  Mr. Green !Калоян до 2 години е изпил точно толкова АБ , колкото Зорница за 14 години!!! Sad

Вивка, от посоченото само морския бриз мога да ти осигуря, ако искаш! Hug hahaha
В онова заведение дето гледа към морето ли ?????? Joy Joy Joy Joy Hug

Неда...,ами трябва ли до старини да чакам пък аз за този масажист? Crazy
Joy Joy JoyНееее , ама тогава ще ти е безкрайно нужен  Joy Joy Joy, а и като ти го осигури синчето  Whistling Hug

Telma
, сега ще си мързелуваш  , че то не останало  (Малееее , че бързо се изтърколиха месеците като гледаш отстрани Blush )! Hug

Анту и Вивка да не се цепят от дружината, все ще се намери място за едно малко конче, то е ясно, че всички сме се поринали с играчки. Grinning Скоро разчиствах и сега има място и легнало да го слагаме. Laughing И нямам задни мисли пък - за старини мисля. Wink Сега занимавки, колкото искаш, ама нали бъдещето на младостта е старостта. Hug Няма да се даваме.
Joy Ще се наложи май да си купим щом е в името на " бъдещето на младостта" , а и ще е чудесно ,като се съберем заедно една дружина "стари " дами , на брега на соленото море , с по едно смуди в ръка, да се похвалим  какви чада грижовни сме отгледали ,от масажистите да се "оплачем" Mr. Green,  а  вятърът  ще  роши "гъстата ни лъскава коса " и ще гали "нежната  ни кожа  Joy Joy Joy Joy Сори за "лиричното" отклонение това е от недоспиване  Embarassed!
 Калоян вчера след диетата реши че трябва да навакса и резултата беше повръщане!!В любимият  ми час -4 ч.(винаги по това време + - 30 мин. ), започна да повръща  и така 4 пъти и накрая дадох Деган и заспа !Като стана  се замислих дали не съм  сънувала , че му е било зле , толкова ухилен и доволен беше !Дано само с това да се разминем ! Praynig



# 208
  • Мнения: 3 336
Бре че много сте изписалиииии Flutter

Моето интервю така и не го излъчиха, изсмукаха ми информацията, която казах и я казаха като текст зад кадър, а нас с Ели ни дадоха като фон точно за 2 секунди Rolling Eyes Само ми изгубиха времето, можеше и по телефона да дам инфото, много съм възмутена #Cussing out Анту беше за хлорните препарати в детските заведения. Доста болна тема за мен Rolling Eyes

Вивка, и аз купих Колактив 3 и зелената енергия, не знам ти как ги даваш, аз правя смес с плодово кисело мляко и бъркам вътре съдържнието на капсулите, става отвратително зелен цвят и боядисва навсякъде от водораслите, но на вкус не е толкова зле с киселото мляко. Моите го ядат с 300 зора и гонка из апартамента, но с уверението, че после който си го изяде ще му дам сиропче /витамини/ го изяждат. Засега 2 пъти съм давала по 1 капсула и от двете сутрин на всяко. Ти по колко даваш?

Илиндичка, предполагам, че от 19-тия етаж сте имали страшна гледка Wink

Неда, аз от играчките икономисвам Joy Купувам от всечко по едно, защото иначе като купя на всяко по едно от същото никой не си поглежда играчката, а като се едно се редуват и всички са доволни, освен това интереса им се поддържа жив по-дълго време, дори и да се посбиват от време на време. Предпочитам това, вместо да си задръстя къщата с играчки и приспособления и само да ми събират прах /то не че не е задръстена де Rolling Eyes /.

Светле, то не може всечки екстри, щом вече сте без памперс, заспиването и яденето могат да почакат Laughing Шегичка Crazy Моите още спят с памперс и с памперс излизаме навън, като се стопли приключваме с памперсите, надявам се. Иначе за другите две неща не мога да се оплача, ядат като за световно, чак се чудя къде отива тази храна Shocked Приспиването вече става за 5 минути, понякога няма и толкова Laughing Татко им ги научи, вечер къпане, ядене, зъбите, по креватите, пускаме щорите, намаляваме осветлението, по целувка за лека нощ и излизаме от стаята. Елена още понякога плаче като ги слагам аз по леглата, но баща й идва, казва й две думи, че е голямо момиче и т.н. и народа откъртва понякога за две минути #Crazy Сега новата бавачка им прилага същата схема и те взеха да свикват окончателно Mr. Green Да не чуе дявол Praynig Че като и спомня как й държахме ръчичката на Ели и как й крЕпих ухото толкова месеци по цял час и а мръднеш, а ревне, и ми става лошо Crazy

Ако съм изпуснала някой да ме извинява Embarassed

# 209
  • Мнения: 4 511
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Толкова пъти е иползвана тази иконка от Вивка в последния й пост, както и в повечето й.  Mr. Green  Hug Супер позитивен човек си, ей!  Hug
Пък аз да се оплача!  Crossing Arms То бива да си малцинство в собствената си къща, бива, ама т'ва на нищо не прилича! Сега разбирам как се чувстват циганите. Mr. Green  Embarassed Значи докато мъжа ми беше на нощни дежурства (тази седмица си писа повечко) и аз бях сама с малките, ме побъркаха. Максим се дра до скъсване, накрая се принудих да го оставя на едно одеало на земята в хола, да се тръшка там, за да мога аз малко да поработя (това към полунощ). Стефан и той с неговите мурафети. И идва си вчера сутрин мъжа ми и аз, спала има няма 2-3 часа за цялата нощ, уморена, зла, хаплива и настроена за бой, заявявам, че довечера ще спя сама в хола, ако ще война да стане. Та лягам си аз в хола ои естествено отхърквам като за последно. На няколко пъти се будих посред нощ то вече ми е навик, и се ослушвах - нищо. Ни гък, ни мък! Тази сутрин питах мъжа ми Максим дали се е будил и той "Ми... newsm78 не! Само Стефан се събуди, аз без да ставам му казах да дойде при мен, той си взе възглавницата и си легна при мен и това беше".
Е, питам аз с гласа на цялата общественост защо тез мойте синове майка си за нищо я нямат?!?!?  Crossing Arms ПОзнайте довечера къде ще си нанкам пак... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт