Хранене на 11-12 месечно бебе?

  • 11 344
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Здравейте, знам че има много подобни теми в архива, но все пак ми се иска да чуя по-актуални мнения. Дъщеря ми е на 11 месеца и малко, в нашата отчетна тема се обсъжда храненето и доста от децата ядат по около 400 гр . на хранене. Ако аз и дам повече от 200 на хранене, скачам до небето. Просто неще повече. Все още не яде кухня, храня я с пюрета, каши, АМ и др. Но взех да се съмнявам, дали нещо не бъркам в храненето. Иначе, не е хич  едра, но си наддава всеки месец по малко, и си изглежда ОК. Колко горе-долу е нормално като количество и калории да яде на тази възраст?

# 1
  • Мнения: 1 897
Не бъркаш.Води се по детето и не го тъпчи излишно.
Моят син е почти на 2 години, при това е от ящните деца и въпреки това толкова храна би му дошла в повече. 400 гр. ми се струват огромно количество за едно хранене.Та това е почти половин килограм храна-то и възрастен човек би се озорил да го изяде наведнъж.

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 08:39 от Ulia

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
И аз бих те посъветвала да се водиш по детето.Давай му да яде толкова колкото иска.Моята дъщеря е по голяма но понякога и 100 грама не изяжда,друг път повече и така.Не настоявам,колкото иска толкова.

# 3
  • Мнения: 486
Поли, и аз се чудя същото дали малкаат яде достатъчно.Значи Били изяжда за 24 часа към 700-800 гр., като от тях поне 100 гр са плодове.Струват ми се малко, но тя расте добре не е дунда, но не е с кльощава.Не отказва храна яде почти всичко което и предложа, но най-голямото и хранене  на обяд когато изяжда 180 -220 гр. от който 30гр. са бульон.Ще следя темата

# 4
  • малкия град
  • Мнения: 127
Моят син е на 12 месеца без една седмица. Яде по 200-220 грама. И аз съм се вторачила в себе си и си мисля, че не го храня правилно, но пък наддава по-малко всеки месец, щур е, има енергия. Иначе още яде по начина, по който ядеше и на 9 месеца, примерно:
8ч - 200мл АМ
11ч - около 190-200гр попара; овесени ядки с малсо, сирене; грис с плод ....
14-14,30ч - 200-220 гр месно пюре /един път седмично зеленчуково, един път риба/
17,30-18,00ч - 200 гр каша; авокадо+банан; кисел; плодово пюре....
21-21,30ч. - 200мл АМ.
Това е нашия начин на хранене.

# 5
  • Мнения: 5 940
Според мен е невъзможно бебе да поеме по 400 грама на хранене.

# 6
  • Мнения: 161
Моят син е на 12 месеца без една седмица. Яде по 200-220 грама. И аз съм се вторачила в себе си и си мисля, че не го храня правилно, но пък наддава по-малко всеки месец, щур е, има енергия. Иначе още яде по начина, по който ядеше и на 9 месеца, примерно:
8ч - 200мл АМ
11ч - около 190-200гр попара; овесени ядки с малсо, сирене; грис с плод ....
14-14,30ч - 200-220 гр месно пюре /един път седмично зеленчуково, един път риба/
17,30-18,00ч - 200 гр каша; авокадо+банан; кисел; плодово пюре....
21-21,30ч. - 200мл АМ.
Това е нашия начин на хранене.
С малки разлики в часовете и количествата и ние се храним по същия начин. За закуска много обича кус-кус със сирене и честичко му давам. От него може да изяде и 250 гр., но едва ли ще се чувства добре след такова преяждане. Никога не го насилвам, колкото яде толкова. Основно правило ми е детето да се храни разнообразно. Понякога се налага да хапва и не толкова любими за него неща като спанак, броколи и карфиол. Естествено от тези храни яде по-малки количества, но на следващото хранене си наваксва.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Тери и досега не може да погълне такова количество храна.И аз хранех с пюрета.Обикновено оставаха няколко лъжички от пюрето или го изяждаше цялото.Повече не съм предлагала.

# 8
  • Мнения: 668
не можах да разбера,защо сте все още на пюрета?според мен(не го казвам с лошо мила дано ме разбереш правилно)пюретата са смлени до крайност и детето не може да се научи да дъвче.повечето се давят след това и с най малкия залък хляб.по вашето време нашият си хапваше баничка без да го храня аз с нея.а за тия 400гр. това е много определено

# 9
  • Мнения: 1 114
не можах да разбера,защо сте все още на пюрета?според мен(не го казвам с лошо мила дано ме разбереш правилно)пюретата са смлени до крайност и детето не може да се научи да дъвче.повечето се давят след това и с най малкия залък хляб.по вашето време нашият си хапваше баничка без да го храня аз с нея.а за тия 400гр. това е много определено

Кухнята, в която ще я запиша почва от 1 годинка. Пюрета яде за над 8 месеца, които не са ситно смлени, а отделно си гризе хляб, сухар, давам и плодове на парченца. Надявам се да нямаме проблем с по-твърдата храна.

# 10
  • Мнения: 610
Мисля че детенцето ти се храни добре ние сме по-големи ядем всичко и това количество от 400гр,ми е невъзможно да го проумея.

# 11
# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен е невъзможно бебе да поеме по 400 грама на хранене.
Хриси изажда на едно ядене по 250гр-яде по 4 пати на ден.А сме по-големи от вас и тя е доста ящна

# 13
  • Мнения: 4 784
400гр! Че моето и сега яде по-малко, а като го видиш, ще кажеш, че на ядене яде по 800! А се храни пред 4 часа.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Как 400 гр? Това е страшно много за 1 хранене. Гледай си детето, не се вторачвай в калории, мерки и теглилки и всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт