гледането на филми в грдината - проблем ли е според вас ?

  • 4 171
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 265
Във всеки дом има кабелна телевизия.Когато родителя си пусне вечер телевизия , а не се занимава с детето то също придобива такива навици , заради личния пример и следва пристрастеност.
Телевизията особено във възрастта когато детето задава много въпроси , дава много отговори и разширява неговия кръгозор за добро или за лошо.
Информацията , която те поемат не винаги е селектирана и това влияе и върху възпитанието им.

В някой детски градини в центъра на столицата филмчета се гледат направо на компютъра , което е стресиращо , защото техниката е от дарения и съответно екраните не са защитени.
Учителките макар и вече с желаните завишени заплати продължават да си карат по стария начин.Всички се надяваме , че там ще им се четат книги , ще се поощрява и стимулира творчеството , уви учителките си щадят своите очи от четене.
Пуска се РС , а тя има осигурено спокойствие за цялата смяна.След това всички в леглата и едната учителка си тръгва и идва другата.

# 16
съгласна съм с вас, но ме е яд на това че не дават алтернатива на ДВД-то
не се разрешава да играят
а вече 3 деца са с очила

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 
viola2003 Да така е. Какво да направим в случая не се сещам? Медиите ли да занимаваме или МОН?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
bilqna_69 моето недоволство се знае от учителките. По горе писах за това. Две три седмици всичко беше наред и от тази седмица старата песен на нов глас се пее. Thinking #Crazy

# 19
  • Мнения: 1 931
И в нашата група се здобиха с  ДВД. Гледат филмчета когато времето е лошо следобяд и не става за разходка. Прави ми впечатление, че като го взимам има деца които гледат и такива които си играят с играчките защото не им се гледа. Значи не ги задължавт всички да гледат.

# 20
  • Мнения: 1 265
Предаването което се гледа е Господари на ефира.То е с развлекателна насоченост и аудиторията му е голяма.Когато се направи проверка от него в дадена детска градина за гледаемостта на децата особено директно на компютъра си мисля , че ще има ефект и върху другите дг.

Когато тази проверка приключи учителките ще прехвърлят топката към МОН. В МОН ще почнат с оправданията , но съм сигурна , че ще се вземат мерки защото Мавриков след известно време идва да провери дали даденото обещание е спазено.

Проблема е прекалено сериозен и повсеместен, за да го оставим да си съществува.
Все пак на децата им предстои още много учение.

# 21
  • Мнения: 1 312
Ужасно против съм NaughtyНамират му лесното с ДВД и в къщи има и вместо като ги прибера децата да им пусна да гледат те почват да беснеят ако мога така да се изразя Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 14 133
Да, проблем е!!! Crossing Arms В нашата градина нямат телевизори и ДВД-та.  Naughty

# 23
  • Мнения: 8 999
Аз не съм против. В градината на моите деца пускат филмче в часовете за игра, ако времето е лошо и не става за излизане на двора. Който иска гледа, който иска си играе с играчките, някои рисуват, други просто си говорят. Не разбирам какво значи да е "задължително" гледането на филмче.
Дори, когато децата бяха в първа група, ние, родителите събрахме пари за Дивиди /телевизори си имаха отпреди/.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами задължително е да гледат в нашата градина. Вчера преди обяд са им пуснали филмче. Има дете с лениво око и доста голям диоптър и само на него са му разрешили да не гледа а да си рисува. Дъщеря ми е искала да отиде да рисува , но госпожата не и е разрешила. #Crazy Ето за това става въпрос.

# 25
По прицип съм съгласна ,че време за ТВ и ДВД не остава,поне при нас.
Само не разбрах -недоволна33  дали е говорила с учителките или само е споделяла с родители и тук. Защото ми се струва, че всеки един проблем би трябвало първо да се коментира с преките участници.

  говорила съм , и аргумента на г-жата беше че "гледането е с възпитателна цел",само че не можа съвсем ясно да ми обясни какво толкова възпитателно има във филмите от сорта на нинджите и др.
  А и отново ще се повторя с това "задължително" - и възрастен да си, и колкото и да харесваш даден филм, ако го гледаш многократно, при това -задължително нали омръзва, а какво да кажем за децата?! И най лошото е , че напоследък детето ми след като го питам как беше днес в градината-  ми отговаря или че са гледали, или че са били наказани да си стоят по столчетата и да не правят нищо!!!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Недоволна33 коя е тази градина? Толкова прилича на нашата по описанието ти.

# 27
  • Мнения: 15
здравейте и аз да се включа към вас,като сте недоволни от градината на детето си защо не се оплачете в министерството на образованието,или поне да им пуснат някаква проверка за да ги стреснете малко.

# 28
  • Мнения: 4 841
Без да искам да налагам мнение, според мен това е ЛОКАЛЕН проблем. Трябва да се "работи" на местно ниво - с учителките, с директорката, евентуално - с районния инспекторат. Глобализирането на проблема - МОН, медии и т.н. до какво ще доведе?

Аз пък не съм съгласна с категоричната забрана за използване на DVD в градините - защото НАИСТИНА може да се използва полезно. Например в нашата група на децата са им пускали записи от концертите, анализират кой как се е представил, как е могъл да го изиграе по-добре и т.н. Освен това са им пускали записи на Бон-Бон, доста свежите "Бивалици-небивалици" и т.н.

Така че, (ще се повторя) става въпрос за МЯРКА и ДОБРО ЖЕЛАНИЕ от страна на учителките, а не за обобщения като това:
Проблема е прекалено сериозен и повсеместен, за да го оставим да си съществува.

# 29
  • Мнения: 2 211
Ако е с мярка, да речем два пъти седмично, не съм против. Но ако е повече, какъв е смисълът да ходи на градина? Филмчета може да гледа и у дома.

Общи условия

Активация на акаунт