Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 201 отговора

Разговора се заформи в една друга тема и за да не я разводняваме предлагам да се пренесем тук.
Става дума за странни неща, които ни се случват на сън - способността да го управляваме, да знаем, че сънуваме, да летим по време на сън, парализирането, когато се събудиш преди мозъка ти да е разбрал това и т.н.

Ето оригиналната тема
Цитирай

Балу, колко често имаш такива парализи на сън? (не знам има ли термин на български и какъв е, затова ползвам английския)
Цитирай

София

Сънувам всяка Божа вечер - аман  Hug
Искам да се изключа, да не сънувам  -
е няма и няма. Не стига, че по цял ден се
натоварвам ами и по цяла нощ.
Много често обаче ми се случва да сънувам
как се спъвам и в този момент цялата подскачам
в леглото  Hug
Цитирай

addicted to phone

Запис Mr. Green

Общо взето рядко. И отдавна не съм имала всъщност.
Цитирай

В детството...

Аз като гледам трябва да запиша някъде курс по управление на съня  newsm78 Нещо засега ми гасне още на първа предавка и не се подчинява да му се не види.
Цитирай

Варна

Аз ще чета, вече нямам много за разказване...пък и ме е срам  Embarassed
Цитирай

addicted to phone

Нещо засега ми гасне още на първа предавка и не се подчинява да му се не види.
Ми като не си достатъчно ку-ку като нас Mr. Green

Ти пък! Хич не ми дреме за каква ме мислят!
Цитирай

В детството...

Казах, че искам да запиша курс. Някакви предложения.
Цитирай

Добре, де, излъгах. (Олинце, Балу и Милена)
Давайте да даваме сега, че умирам от любопитство. Mr. Green

Откривам лекцията с малко инфо за съня:

http://www.zdraveto.eu/catalog/folder_05/5_03.htm
« Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 00:41 от Еванесънт »
Цитирай

addicted to phone

Ми ей на- ето ми я диагнозата: летя на сън и яздя бял кон, с който прескачам буен огън, все по един и същи начин и двете неща. И това ми харесва!  ooooh! Мале, че съм зле...
Цитирай

Русе

Копирам си направо мнението от другата тема тук. Даже не успях да го постна там. ДОкато го напиша и вие пуснахте нова тема Smile))

На мен също ми се е случвало да направлявам сънищата се. Много често, когато се събудя от хубав сън, успявам да си го продължа. Но до сега не съм знаела, че е някаква особеност. Мислех си, че почти всеки го може.

...... после преритах на сън (случвало ли ви се е?) и се събудих...

Да, много често. Почти всяка вечер. Само дето не приритвам, а подскачам цялата. Аз си го обяснявам, че е точно моментът на пълно заспиване, когато цялото тяло се отпуска и ако не съм била напълно отпусната при заспиването, се получава това. Ама и аз как го обясних. Но това си е мое мнение, което дълбоко се съмнявам да е вярно. Надявам се да има кой да каже какво е в действителност.

А по темата за СБС - не съм имала. По време на секциото ми е можело да си отида като едното нищо, но такива спомени нямам. Помня, че ме събуди анестезиолога, като ме милваше по челото и ми говореше много мило като на свое дете. Аз съм ужасно бъзлива и имам една камара мании и притеснения, но точно тогава се събудих абсолютно убедена, че всичко е наред, все едно не е имало дори операция. Но по време на самата случка нямам спомен да съм усетила нищо.

Гледам, че там се е коментирало и за летенето. Също често ми се е случвало, но повече когато бях малка. Сега все по-рядко.
Цитирай

В детството...

Ми ей на- ето ми я диагнозата: летя на сън и яздя бял кон, с който прескачам буен огън, все по един и същи начин и двете неща. И това ми харесва!  ooooh! Мале, че съм зле...

Добре де знам за бял рицар на зелен кон, тук виждам само бял кон........ нещо за зелен рицар?
Цитирай

под голямата лоза

Аз като гледам трябва да запиша някъде курс по управление на съня  newsm78 Нещо засега ми гасне още на първа предавка и не се подчинява да му се не види.
И аз така.
От години се напъвам да сънувам печелившата комбинация
от тото 2, ама нъцки.... Crossing Arms ooooh!
Цитирай

Ами "курсове по управление на съня" има доста в Интернет. Не са фантасмагории, съвсем сериозна ми е темата. Програмист съм все пак. И съм атеист Smile Това за протокола. Иначе в доста неща вярвам, защото съм ги изпитала.

Темата е за споделяне. Няма от какво да ви е/ни е срам тук според мен  Hug Достатъчно налудничави и неподатливи на стандартно обяснение неща са ми се случвали насън. Така че им вярвам!

за СБС, там не писах, имам много силни спомени от секциото, 2-рото, много неприятни, не искам да ги разказвам. Не съм била в СБС, но усещането верочтно от гледна точка на преживяване на мозъка е същото.

Деб, това за съня вероятно всеки го е изпитвал, но много хора като теб не си дават сметка  Hug Не е дарба, по-скоро наистина е особеност. Аз лично обожавам усещането, затова искам да си го предизвиквам сама. Преди успявах понякога, сега - рядко. Знам, че се случва, когато съм под силен стрес, явно и мозъка ми знае, че ме отпуска и на следващият ден съм нов човек. Но иначе точно стреса и претоварения ми мозък обвинявам за отслабването на тези ми усещания Sad КАто цяло по-рядко сънувам. А и мъжа ми по-рядко лети на сън...  Sad
Цитирай

София

Ще се самоцитирам от другата тема  Mr. Green

И на мен се е случвало...Най-страннното е, че до сега не се бях замисляла.Преди няколко години ми се наложи операция за едно, което се оказа друго и се наложило да продължат упойката.Най-вероятно от дозата си спомням точно едно реене и силна бяла светлина и как тръгнах към нея...Измъкна ме гласът на една рускиня - педиатърка, която ми викаше "Мальиш, събуди се" - говореше ми на бг-руски...Сега настръхвам като си спомних......

И съм летяла на сън - мноооого често.Усещането е невероятно  Hug
И рядко, но ми се е случвало след събуждане, да продължа да сънувам същия сън, като продължение  Laughing
Много интересна тема!Обещавам по-честичко да влизам в клюто след 00:00  Laughing  Hug

И на мен се случва почти всяка вечер, като тръгна да се унасям и винаги, ама винаги първо от нещо се сепвам, подскачам в леглото и чак тогава заспивам истински  Rolling Eyes Много странно ... Crazy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 201 отговора