Да поговорим за сънищата и състоянията ни през тях

  • 19 325
  • 201
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 606
  Тази тема е прекалено научна за прост зеФс, като мен.  Фази, мази...

# 31
  • Мнения: 2 386
Не се изразих правилно. Честата причина за появата на тези аномалии е невъзможността мозъкът да премине от едната фаза в другата, иначе всяка нощ всеки един човек с пълноценен сън преминава и през четирите. За първа и четвърта съм дала линк по-горе.

Зефсе,  Joy

# 32
  • Мнения: 66
Аз пък да ви кажа ,относно летенето , четох една статия. Там пишеше, че като сънуваш че летиш, това означава, че в този момент  растеш  на височина.  Thinking
Затова и след като " пораснеш" никога не сънуваш, че летиш.
Аз лично не вярвам  Rolling Eyes

Относно сънищата, сънувала съм смъртта на мои много близки хора, които на другия ден наистина починаха..... Няма да обяснявам какво е чувството.... Cry , а и това мисля, че е обсъждано в друга тема...

# 33
  • Мнения: 17 546
В книгата която четох преди мноооого време, обясняваха, че това е момента на влизането на астралното тяло в тленното. Аз го описах като преритване, други като втрисане в леглото...
Не твърдя, че книгата която съм чела е много правдоподобна. Но защо тогава не се случва всяка нощ? И ако, на какво се дължи този "тик" на тялото?
Това се случва на всеки май? На мен почти всяка нощ като заспивам и не ми харесва.

# 34
  • Мнения: 3 271
"Тик"-а на тялото са проблеми на вегетативната нервна система Simple Smile Поне така се твърди.

Ев, то точно през REM се сънува, така че затова и тези неща се случват това. А парализата - на заспиване или събуждане.

Аз обаче ви оставям, за да лягам, че утре трябва да работя.
А вие безсъниците пишете, ще ви чета утре вечер.

Само се чудя дали да сложим темата другаде (ама не се сещам къде), че в клю-то хората ползват ВСЯКА тема за спам  ooooh!

Лека нощ  Hug

# 35
  • Мнения: 2 386
И аз май навлязох в първа фаза.. Laughing
Обаче грешиш за това, че само в РЕМ се сънува, ето:
''Early reports of content differences between REM and NREM suggested that REM dreams were more emotional than NREM dreams. NREM dreams were characterized as being less vivid and more thought-like than REM dreams. Strauch and Meier (1996, p. 138) comment that in their dream series, “barely every second NREM dream featured the dream self emotionally related to the dream situation, whereas four out of every five REM dreams involved the dreamer emotionally in its events.”
http://www.bumc.bu.edu/Dept/Content.aspx?DepartmentID=481&PageID=9993  Hug

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
аха,....усещането не е много приятно.
Хем си буден, хем не си... много е странно.
Забелязала съм, че винаги кракът или ръката ми след това са изтръпнали.

# 37
  • Мнения: 17 546
А какво да мисля като се събудя и съм сънувала нещо, което се е случвало в момента, в който съм го сънувала. И това ли е аномалия? То излиза, че съм напълно дефектна Tired

# 38
  • Мнения: 2 386
За да не говоря на патагонски ще го обясня така: четвъртата ти фаза не е достатъчно дълбока, разсънваш се, съзнанието ти следи какво се случва в реалността, но мозъкъ ти спи.
Дай десет лева. Mr. Green

# 39
  • Мнения: 606
То излиза, че съм напълно дефектна Tired

Дефект - ефект. Ти си наааай-обикновенна ясновидка.

# 40
  • Мнения: 3 271
Ев, и двете тези фази ги обобщих като РЕМ, просто едното е разновидност  Hug

Наистина лягам   bouquet

# 41
  • Мнения: 17 546
За да не говоря на патагонски ще го обясня така: четвъртата ти фаза не е достатъчно дълбока, разсънваш се, съзнанието ти следи какво се случва в реалността, но мозъкъ ти спи.
Дай десет лева. Mr. Green
Коя реалност бре? Нещото е ставало някъде по света...
Нямам десет, върни ми!

# 42
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз пък съм забелязала гадостта от това, че когато сънувам кошмар, ми държи влага цял ден, че и на другия, а която е някой хубав съм и го помня, и дори отваряйки очи си казвам "Ще го помня", точно до като си измия зъбите вече е отлетял ... Rolling Eyes


Сигурно имам къса памет  Laughing Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 386
Пари и целувки не връщам. Mr. Green Балу, разбрала съм те неправилно явно, но ще лягам вече, утре продължаваме. Grinning

# 44
  • Мнения: 17 546
Май е по-хубаво да не помниш лошите сънища. Аз затова си мисля, че не сънувам кошмари, а може всъщност да ги забравям веднага, след като се събудя.

... но ще лягам вече, утре продължаваме. Grinning
Предателка! А пуснала цяла тема за безсъниците... От сън спомени няма! Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт