Идеи за настилка на веранда, голяма около 30 кв.м

  • 33 850
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Живеем в къща и към нея има построена веранда (тераса), която не е ремонтирана от построяването на къщата (1960 г.). Тази пролет искаме да я съборим напълно, да й направим куфраж и бетонна плоча, а отгоре някаква настилка.
Търсим настилка, която да се поддържа лесно и не много често (в смисъл не можем я мием постоянно като терасите към етажите, а и ние на нея ходим с обувки). Отделно площта на верандата е голяма и не е покрита, цяла зима е покрита със сняг, а сега пък дъждове я валят.
Дано сте ме разбрали за какво става въпрос.

# 1
  • Мнения: 8 999
Има студоустойчив гранитогрес, има и специален гранитогрес с нехлъзгаво покритие, който се препоръчва за външна настилка.
Ако имах такава веранда, щях да я покрия с дърво /има специално обработени дървени настилки, подходящи за външни условия/ - не е и толкова скъпо, например лиственицата е около 30- 40 лв.
А може да сложиш и плочник от дялан камък /това е най-евтиното решение - 6-8 лв. на кв.м./.
Авангардно ще е с павета - малки или големи.
Въпросът е на вас кое ще ви хареса.

# 2
  • Мнения: 2 125
Има студоустойчив гранитогрес, има и специален гранитогрес с нехлъзгаво покритие, който се препоръчва за външна настилка.
Ако имах такава веранда, щях да я покрия с дърво /има специално обработени дървени настилки, подходящи за външни условия/ - не е и толкова скъпо, например лиственицата е около 30- 40 лв.
А може да сложиш и плочник от дялан камък /това е най-евтиното решение - 6-8 лв. на кв.м./.
Авангардно ще е с павета - малки или големи.
Въпросът е на вас кое ще ви хареса.

В подкрепа на гореказаното - ето този линк http://www.parketmilanov.com/gallery_deck_01.php Peace
Аз лично ще "обуя" моята веранда (живот и здраве) с някой от тези паркети, но още не съм избрала точно с кой!

# 3
  • Мнения: 1 170
Аз бих наредила гранитогрес.Мисля си,че при дялания камък ще бъдеш затруднена откъм почистването.Дървото е топъл материал и е по-подходящ за вътрешна настилка.Това все пак е само мое мнение.За външна настилка помисли кое би поддържала и почиствала най-лесно.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 152
И аз съм за  гранитогрес  Peace

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 919
Аз съм харесала едни камъни, но с правоъгълна форма, доста равни изглеждат, но аз мия терасите с маркуча.
Ако слагате гранитогрес, направете по-големи фуги, иначе ще се отлепят (или спукат) плочите.

А дърво на непокрита тераса - трябва да имаш излишни пари и излишно време за нон-стоп лакиране, грундиране и пр. .....и след няколко години ще се наложи да се сменя.

# 6
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
baibibi , за пореден път се убеждавам че сме на едно мнение по всички въпроси.
Аз също, ако си имах такава огромна веранда, бих я покрила с дърво за външно ползване. Дори и това да ми струва усилията да я лакирам веднъж годишно.

А камъни на веранда не бих сложила, някак си не подхождат, освен ако верандата не е с директен излаз в градина.

Все пак зависи от конкретната къща и общо предназначение.

# 7
  • Мнения: 164
Благодаря много за отговорите ви. Идеята за дървената настилка отдавна ми е в главата, но за съжаление е много скъпо и иска постоянна поддръжка, която не можем да осигурим Rolling Eyes
Иначе терасата е с директен излаз към двора.
И ние мием терасата с маркуча.
Vesi, Какви са тези камъни с правоъгълна форма? Да не би да имате предвид рязания гнайс? Цената му върви около 30 лв.
Baibibi, какво е плочник от дялан камък?

# 8
  • Мнения: 8 999
Baibibi, какво е плочник от дялан камък?

Така се води - "дялан камък" - това са каменни отломъци с една права стена, а другото - както дойде, с еднаква дебелина на плочата. Реди се с по-голяма фуга, заради неправилната форма, но правата страна позволява да се изгради правилна рамка на цялата площ.
Разгледай и този сайт:
http://www.niepetrovi.com/Glaven/opb/opb.html
Има много приятни предложения, а цените са много добри!

# 9
  • Мнения: 13
Извинявам се, че може да прозвучи рекламно, но погледнете тази настилка www.petkom.eu .
Мисля, че е точно това което търсите.

# 10
  • Мнения: 940
Ние на нашата наредихме испански гранитогрес, който е водоустойчив.

# 11
  • Мнения: 795
Дървената настилка най-много ми допада, но поради изброените вече причини и аз се отказах от нея. Това, което е показал delux333 изглежда много добре, някой има ли вече впечатления от него? А и цени не можах да открия.

# 12
  • Мнения: 13
Видях го на живо, виждал съм и подобни: Китайски, Холандски и тн., но разликата е "Балкан". За съжаление цени незнам. Обадете се във фирмата и предполагам ще Ви кажат.

# 13
  • Мнения: 2 803
И аз съм за  гранитогрес  Peace

И аз. Вече 3 години съм с него и съм доволна. Лесно е за подръжка.

# 14
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
На пазара се предлагат вече достатъчно разнообразие със "състарен" вид на гранитогрес.Още повече,че градината и терасата са ти свързани,този вид най ще отиват според мен,разбира се Peace

Общи условия

Активация на акаунт