Колко дълго трае любовта в брака?

  • 6 180
  • 63
  •   1
Отговори
Регистрирана съм,но предпочитам да остана анонимна.Гложди ме въпроса,дали само при мен е така или рано или късно любовта изчезва,изместена от досадните битови проблеми и караници,сивото ежедневие и общия семеен бюджет.
Имам 5 години брак и вече не помня кога за последно съм изпитвала любов към съпруга си-привързаност,навик да живея с него-да,но нищо повече.Дори и сексът ми е безинтересен,въпреки,че той в никакъв случай не е егоист и се старае да ми достави удоволствие.Като гледам и неговите чувства към мен са подобни.Така ли става с всички или просто моят брак е неуспешен?

# 1
  • Мнения: X
Чакам да се изкажат дамите с по-голям стаж-моят е едва година и половина.. Thinking

# 2
  • Мнения: 169
Казва ли ти някой различно някой твърдят , че е за цял живот, други и една година им е много!

# 3
  • Мнения: 2 479
 newsm78 Thinking...май при доста хора е така,ама никой не ще да си признае Joy Joy Joy

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
зависи от хормоналния баланс ... 3-4 години максимум. След това или си се научил да обичш, или търсиш друг.

# 5
  • Мнения: 2 479
зависи от хормоналния баланс ... 3-4 години максимум. След това или си се научил да обичш, или търсиш друг.
А с хормоните каква е връзката? И ако не ти идва отвътре как можеш да се научиш да обичаш някой?

# 6
  • Мнения: 160
Осем години сме заедно със съпруга ми, женени сме от две години още се обичаме дано така да сме много години.

# 7
  • Мнения: 3 453
Любовта в брака трае толкова дълго, за колкото се погрижат съпрузите! Докато те гледат в една посока, всичко е наред.

# 8
  • Мнения: 751
Вече 9 години сме женени,и мисля че любовта е още по силна. Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 008
Каква любов искаш след 5 години брак, та вие сте си вече роднини Laughing
Аз съм женена от 2 години за голямата си лябов. Обичаме се, привързани сме един към друг, сексът си е все така страхотен и пр.
Ноооо,  като го видя не ми изтръпват краката и не ми се свива корема.
Не ми пука, че ме вижда с кугуригу на главата (вместо задължителния сешоар за всяка наша среща).
Сутрин не бързам да ставам,за да си измия зъбите преди него.
Чопля семки (дано Фиданка да не прочете това) пред него и ми остават по зъбите.
Преди всяка вечер къпането ми беше ритуал- сапун, душ гел, крем за тяло и лосион. Сега си хвърлям просто един душ.
Има и още.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Не че съм от любителките на розовите историйки, но истината е, че в брака май нещо яко ви куца. Иначе не е чак толкоз зле работата, поне при нас, а и като гледам майка ми и баща ми...Първо - за какво толкова имате караници? Какво те притеснява в общия бюджет - аз с това нямам никакъв проблем. Ежедневието ни не е цвете, то на кой ли е, ама чак пък сиво...то с малко дете няма как да ти е сиво просто  Crazy Сексът пък съвсем притеснително звучи...
Съжалявам ако те разочаровам, но не, не с всички бракове е така Thinking

# 11
  • Мнения: 2 931
В семейния живот има приливи и отливи - не очаквай, че какъвто живот си водила на 20 години, такъв ще бъде на 30, 40 , 50 и т.н. Ти се променяш, той се променя, преоритетите вече са други, мисленето също се променя.

# 12
  • Мнения: 3 675
Вчера четох някъде, че учените били доказали, че любовта траела до 4 години, но не казват дали любовта по принцип или тази в брака.Хората в брака се променят в течение на годините, понякога рутината си казва думата.И при нас бюджета е общ, и ние са караме-това са нормални неща, когато след това се сдобряваме.Но ако липсва последното значи нещата не са същите като в началото, защото любовта е това е прошката.

# 13
  • Мнения: 592
И аз мисля, че или нещо си объркала човека или май ти е доста раничко за брак - до това водят прибързаните работи /щото някой му се иска или щото другите така правят, или... няма други оферти, а закъснявам/. Човек се жени не защото чака дете или му "пари под лъжичката", а когато е осмислил нещата.  Точно този период който изживяваш сега е трябвало да подминеш и тогава ако видиш че ти липсва неговия мирис - тогава се жени. Но и не мисли че любовта е само една и съща- горе са го казали по различен начин, но любовта прелива в различни форми - наистина е важно да гледате в една посока, а не един срещу друг. С две думи - прочетен вестник си! Сори за откровението!

# 14
  • Мнения: 378
Каква любов искаш след 5 години брак, та вие сте си вече роднини Laughing
Аз съм женена от 2 години за голямата си лябов. Обичаме се, привързани сме един към друг, сексът си е все така страхотен и пр.
Ноооо,  като го видя не ми изтръпват краката и не ми се свива корема.
Не ми пука, че ме вижда с кугуригу на главата (вместо задължителния сешоар за всяка наша среща).
Сутрин не бързам да ставам,за да си измия зъбите преди него.
Чопля семки (дано Фиданка да не прочете това) пред него и ми остават по зъбите.
Преди всяка вечер къпането ми беше ритуал- сапун, душ гел, крем за тяло и лосион. Сега си хвърлям просто един душ.
Има и още.
И при мен е така с разликата,че сме от 3год.заедно и от 1 женени Peace

Общи условия

Активация на акаунт