Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

мили майчета,
моля ви кажете колко кърма имахте, до кога кърмихте и въобще кърмихте ли, как спряхте кърмата, ако сте имали много кърма как сте се справяли с постоянното изцеждане , успяхте ли да "регулирате" кърмата /ако въобще е възможно това.../ и да направите режим на поискване без последващо из;еждане ...
аз съм с хиперпролактинемия и предполагам че по тази причина имам страшно много кърма  ако пропусна изцеждане не знам на кой свят съм от болки, първите дни вдигнах висока температура, пих антибиотици и въпреки това все още си имам бучици, направо съм се видяла в чудо и не ми остава никакво време  
моля ви, споделете вие как се справихте...
Цитирай

До хладилника, който обичам

Звездица, кажи подробно за какво става дума?
Ето един линк от Дир-а:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … &sb=&vc=1
А също и на ЛС мога да ти дам линк.
Цитирай
Една позната имаше хипер лактация- не знам дали за същото става дума.

Спомням си, че след раждането отслабна много, защото каквото и да ядеше и пиеше, всичко ставаше на кърма - мисля че даряваше по 2л на ден. Понеже организма и се изтощи много и стана опасно за нея, биха и някакви инжекции за спиране на кърмата.
Цитирай

София

Цитат на: boo
Звездица, кажи подробно за какво става дума?
Ето един линк от Дир-а:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … &sb=&vc=1
А също и на ЛС мога да ти дам линк.

благодаря бо, не съм го видяла този постинг защото нямам много време от цедене  Crying or Very sad точно за същото става въпрос за което пише и нвн-установен микроаденом който секретира пролактин. ако имаш още инфо по въпроса моля те дай ми някакви линкове
мерси предварително!
Цитирай

София

Цитат на: Anonymous
Една позната имаше хипер лактация- не знам дали за същото става дума.

Спомням си, че след раждането отслабна много, защото каквото и да ядеше и пиеше, всичко ставаше на кърма - мисля че даряваше по 2л на ден. Понеже организма и се изтощи много и стана опасно за нея, биха и някакви инжекции за спиране на кърмата.

не ,не  е точно същото, защото при мен е установена причината за хиперлактацията, а при нея може и да е нямала причина /не знам дали е възможно де/ но и аз в момента съм само с 2 кг над мойто нормално тегло а родих едва преди 50 дни
Цитирай

София, Младост 2

Пусни в Google търсене с думичките prolactinoma breastfeeding,излизат много неща,но нямах време да разгледам кое точно отразява проблема и начин за справяне.
Не че много съм ти от помощ,но понякога е въпрос да налучкаш точните думички за търсене,за да е по-лесно да попаднеш на инфо Smile
Цитирай

София

Цитат на: hedra
Пусни в Google търсене с думичките prolactinoma breastfeeding,излизат много неща,но нямах време да разгледам кое точно отразява проблема и начин за справяне.
Не че много съм ти от помощ,но понякога е въпрос да налучкаш точните думички за търсене,за да е по-лесно да попаднеш на инфо Smile

благодаря, и аз си мислех това да направя ама все не стигам до компа а като седна все пак предпочитам да прегледам българските форуми, но... ще се наложи  итам да търся
поздрави
Цитирай

Sofia

Аз заради висок пролактин не можех да забременея....Сега кърмя, имам много кърма-направо не смея да цедя много-имам чувството, че ако не спра ще тече постоянно....бебето ми е роди само 2050 и не може още да суче много-уморява се и аз доизцеждам...Тека яко....но гледам  по 100-120 мл да цедя само..наприятно е наистина, цялата къща и в бели петна. А с обикновена спринцовка изцеждам това количество за около 5 мин. Прочетох за банката за майчина кърма, но се притеснявам заради изискванията, а и ходя до университета, където уча всеки ден, а ми се случва да ми се намокри фанелката...изобщо не е удобно...но като прочетох чвно не съм само аз с такъв проблем Very Happy
Цитирай

преди шест години горе-долу когато се роди дъщеря ми имах същия проблем.сега си мисля как ли бих могла да ти помогна?тогава информация ми липсваше тотално пък и добри съвети никой не ми даде.едно мога да ти кажа-съчувствам ти и те разбирам,за умората, липсата на време и схванатия врат от позицията за изцеждане.този път реших да съм по-добре подготвена и това което прочетох някъде е че трябва да се регулира количеството чрез изцеждането,но ти май го знаеш?а иначе аз си се цедях доста време,колкото мога и където мога.накрая,след година и 4 месеца,се получи същото с температурата и бучиците.тогава спрях да кърмя и съответно се лекувах.ще гледам да попрочета още нещо и се надявам че се справяш!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.