въпрос към мами с хиперпролактинемия

  • 711
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
мили майчета,
моля ви кажете колко кърма имахте, до кога кърмихте и въобще кърмихте ли, как спряхте кърмата, ако сте имали много кърма как сте се справяли с постоянното изцеждане , успяхте ли да "регулирате" кърмата /ако въобще е възможно това.../ и да направите режим на поискване без последващо из;еждане ...
аз съм с хиперпролактинемия и предполагам че по тази причина имам страшно много кърма  ако пропусна изцеждане не знам на кой свят съм от болки, първите дни вдигнах висока температура, пих антибиотици и въпреки това все още си имам бучици, направо съм се видяла в чудо и не ми остава никакво време  
моля ви, споделете вие как се справихте...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Звездица, кажи подробно за какво става дума?
Ето един линк от Дир-а:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … &sb=&vc=1
А също и на ЛС мога да ти дам линк.

# 2
Една позната имаше хипер лактация- не знам дали за същото става дума.

Спомням си, че след раждането отслабна много, защото каквото и да ядеше и пиеше, всичко ставаше на кърма - мисля че даряваше по 2л на ден. Понеже организма и се изтощи много и стана опасно за нея, биха и някакви инжекции за спиране на кърмата.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: boo
Звездица, кажи подробно за какво става дума?
Ето един линк от Дир-а:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=budeshtimaiki&Number= … &sb=&vc=1
А също и на ЛС мога да ти дам линк.


благодаря бо, не съм го видяла този постинг защото нямам много време от цедене  Cry точно за същото става въпрос за което пише и нвн-установен микроаденом който секретира пролактин. ако имаш още инфо по въпроса моля те дай ми някакви линкове
мерси предварително!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: Anonymous
Една позната имаше хипер лактация- не знам дали за същото става дума.

Спомням си, че след раждането отслабна много, защото каквото и да ядеше и пиеше, всичко ставаше на кърма - мисля че даряваше по 2л на ден. Понеже организма и се изтощи много и стана опасно за нея, биха и някакви инжекции за спиране на кърмата.


не ,не  е точно същото, защото при мен е установена причината за хиперлактацията, а при нея може и да е нямала причина /не знам дали е възможно де/ но и аз в момента съм само с 2 кг над мойто нормално тегло а родих едва преди 50 дни

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пусни в Google търсене с думичките prolactinoma breastfeeding,излизат много неща,но нямах време да разгледам кое точно отразява проблема и начин за справяне.
Не че много съм ти от помощ,но понякога е въпрос да налучкаш точните думички за търсене,за да е по-лесно да попаднеш на инфо Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 768
Цитат на: hedra
Пусни в Google търсене с думичките prolactinoma breastfeeding,излизат много неща,но нямах време да разгледам кое точно отразява проблема и начин за справяне.
Не че много съм ти от помощ,но понякога е въпрос да налучкаш точните думички за търсене,за да е по-лесно да попаднеш на инфо Simple Smile

благодаря, и аз си мислех това да направя ама все не стигам до компа а като седна все пак предпочитам да прегледам българските форуми, но... ще се наложи  итам да търся
поздрави

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
 Аз заради висок пролактин не можех да забременея....Сега кърмя, имам много кърма-направо не смея да цедя много-имам чувството, че ако не спра ще тече постоянно....бебето ми е роди само 2050 и не може още да суче много-уморява се и аз доизцеждам...Тека яко....но гледам  по 100-120 мл да цедя само..наприятно е наистина, цялата къща и в бели петна. А с обикновена спринцовка изцеждам това количество за около 5 мин. Прочетох за банката за майчина кърма, но се притеснявам заради изискванията, а и ходя до университета, където уча всеки ден, а ми се случва да ми се намокри фанелката...изобщо не е удобно...но като прочетох чвно не съм само аз с такъв проблем Grinning

# 8
  • Мнения: 61
преди шест години горе-долу когато се роди дъщеря ми имах същия проблем.сега си мисля как ли бих могла да ти помогна?тогава информация ми липсваше тотално пък и добри съвети никой не ми даде.едно мога да ти кажа-съчувствам ти и те разбирам,за умората, липсата на време и схванатия врат от позицията за изцеждане.този път реших да съм по-добре подготвена и това което прочетох някъде е че трябва да се регулира количеството чрез изцеждането,но ти май го знаеш?а иначе аз си се цедях доста време,колкото мога и където мога.накрая,след година и 4 месеца,се получи същото с температурата и бучиците.тогава спрях да кърмя и съответно се лекувах.ще гледам да попрочета още нещо и се надявам че се справяш!

Общи условия

Активация на акаунт