Отговори
# 240
  • Мнения: 54
КалиWhistling май се започва при тебе  newsm78 Стискам палци всичко да е ОК!!!!!!

# 241
  • Мнения: 479
vercho, благодаря много за отговора! Погледнах си изследванията (за спин, сифилис и хепатит)току-що, от 12.11.2007 г. са. Това означава, че не са минали 6-те месеца давност.

# 242
  • Мнения: 70
За повторните изследвания точно това си мислех преди малко, което казва vercho, че имат някакъв срок на валидност. Може би на мен док затова ми ги пусна толкова късно.

кали, стискай още малко. Ама вие двете бебета май горе долу по едно и също време сте ги правили  Joy
Ние със сестра ми сме с една седмица разлика в един и същи месец.

# 243
  • Мнения: 209
alokazia, погледни тук има едни меки подложки за преобличане, мисля, че те ще са подходящи - най-малкия размер е 80х50см. ; пък и като ги гледам могат и да се прегънат както в страни, така и над главичката. Дано да ти свършат работа!

Ето тук : http://family-bg.com/prX_2542.htm има още, май тези са по-малки, защото съм виждала шкафа на живо и хич не ми се стори голям!

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 22:39 от Тiffany

# 244
  • Мнения: 794
kalli, ама късмет - да раждаш все на една дата?! Няма значение - щом си му е дошло времето, да идва мъничето!

Момичета, да ви питам, дали и при вас е така:
Вечер заспиването ми е кошмар! Моята беба се е качила много нагоре, подпира ми яко бюста! Както казва мъжът ми - грижи се да ни ми увисне бюста!  Joy Ама вечер се задушавам, опитвам се хем да спя полуседнала, хем на една страна, ама трудно се получава. Слагам си една хавлия на 2 или 4 ката под корема, че ме боли, а една голяма хавлия м/у краката. И пак пъшкам и се въртя, все не си намирам място! Ако спя по-продължително надясно, като се събудя ме боли много горната част на корема, под гърдите. Но пък и наляво трудно се спи, схващам се... Иначе през деня съм добре, но трябва ли да легна, УЖАС!!!

# 245
  • Мнения: 200
верчо благодаря много за изчерпателната информация.  bouquet
аз съм на кантар все още между ТК и Шейново  newsm78
Искам да ви питам след като бебето се захрани с АМ, какъв е шансът после да почне да суче нормално без да се дохранва, смисъл само на кърма? Много искам да кърмя, стига да има с какво де Simple Smile

# 246
Tiffany, аз ходих преди около 2 месеца и ми беше първия такъв "ден на отворените врати". Не беше много добре организирано, защото явно и те самите не знаеха кой точно трябва да го води, имаше една - две акушерки, които си говореха, че не било тяхна работа и т.н. не че това има значение. Показаха ни вратата, където те приемат за раждане (вътре не), предродилна (където имаше две раждащи между другото), родилна зала, ВИП зала за раждане, ваната за раждане и една обикновена стая (ама там само отвориха вратата и после бързо я затвориха, защото имаше мами, които кърмеха). Да си призная, на мен ми се стори доста набързо и претупано, но все пак жената отговаряше на всички въпроси, които й се задаваха. Все пак на мен ми беше интересно, защото ми беше първото такова ходене. И това, което ми направи най-силно впечатление, беше, че е тихо!!!  Thinking Нямаше викове, крясъци и т.н.... newsm78, а аз очаквах все пак доста да се пищи и вика...
Ами това е, което си спомням. Надявам се да съм ти била полезна. Мисля, че ако си решила да раждаш там, ще е полезно поне да знаеш каква е обстановката.
  bouquet

# 247
  • Мнения: 794
Момичета, да кажа на тези, които са ме избрали за вестителка - ако родите през нощта, не се притеснявайте да ми звъните! Искам веднага да знам, за да пусна бързо вестта в нета!

# 248
  • Мнения: 479
Момичета, да ви питам, дали и при вас е така:
Вечер заспиването ми е кошмар! Моята беба се е качила много нагоре, подпира ми яко бюста! Както казва мъжът ми - грижи се да ни ми увисне бюста!  Joy Ама вечер се задушавам, опитвам се хем да спя полуседнала, хем на една страна, ама трудно се получава. Слагам си една хавлия на 2 или 4 ката под корема, че ме боли, а една голяма хавлия м/у краката. И пак пъшкам и се въртя, все не си намирам място! Ако спя по-продължително надясно, като се събудя ме боли много горната част на корема, под гърдите. Но пък и наляво трудно се спи, схващам се... Иначе през деня съм добре, но трябва ли да легна, УЖАС!!!

asja, не си единствена  Tired Аз имам същия проблем - като легна и се задушавам, ужас просто  ooooh!. Затова спя на 3 възглавници в полулегнало положение и една си пъхвам под тумбака; като се обръщам, местя и нея. А като прибавим към това и екстрата с пишкането през час, през два - поне по 3-4 пъти на нощ... Въобще спането и лежането са ми истински кошмар. Затова през деня седя на един фотьойл, отвсякъде подпряна с възглавници, и така се опитвам да си почивам.

А освен това вече са ми ужасно подути краката в глезените. ТАзи сутрин направо се изплаших  Shocked

# 249
  • Мнения: 479
верчо благодаря много за изчерпателната информация.  bouquet
аз съм на кантар все още между ТК и Шейново  newsm78
Искам да ви питам след като бебето се захрани с АМ, какъв е шансът после да почне да суче нормално без да се дохранва, смисъл само на кърма? Много искам да кърмя, стига да има с какво де Simple Smile

Има голеееми шансове за успешно кърмене, въпреки че хранят бебетата с  АМ. Познавам майки, раждали в Шейново и кърмили успешно бебетата си доста дълго време (аз, за жалост, не бях от тях). Може би е нужно упоритост, постоянство и увереност, че ще успеем да кърмим...

# 250
  • Варна
  • Мнения: 3 245
vercho Това със захранването с АМ е доста неприятно. Все си мисля, че ако бебето трябваше да поема толкова количество мляко още веднага след раждането, организмът на майката щеше да го произвежда, а не да отделя по малко количество коластра.
И кога точно да се слага на гърда за стимулиране на лактацията  - преди или след като са му дали АМ?  #Cussing out Като искат да дойде кърмата по-рано, да ги оставят на майките за постоянно, а не да ги носят през 3 часа и цяла нощ да не ги дават, а да бутат шишето с АМ.

Освен вероятността от отбиване и по-късното идване на кърмата, даването на АМ има и един доста голям недостатък, за който обаче не се говори често - това е възможността бебето да развие алергия към белтъка на кравето мляко. Доколкото знам на новородените се дава обикновено, а не хипоалергизирано АМ и не се пита майката за фамилна обремененост от алергии. Ами ако има такава? или ако майката има друго дете с подобна алергия?

По отношение на захранването с АМ аз лично смятам да съм безкомпромисна - никакво АМ на моето бебе в родилния дом. Имам горчив опит с дъщеря ми - дадоха ми я на 5-тия ден след раждането, "захранена" с мляко, даже марката не можаха да ми кажат. Слава богу, детето засука добре и се кърмехме дълго, но почна да проявява алергии и да развива екземи, с които доста дълго време се борехме.

Aquariel отбиването на става толкова лесно. Стига майката да има желание и да не се изкушава да дава АМ. Между другото отбиване може да стане и ако вместо да суче бебето, му се дава изцедена кърма в шише.

Момичета, които искате да кърмите изключително бебетата си - прочетете закованите теми в Кърмаческия форум. Доста са полезни.  Peace

# 251
  • Мнения: 3 116
Вкъщи вече е Часа на мама  Crazy Приспах тати, приспах Мая и сега съм заседнала с чаша биричка от едната страна, семките от другата и лаптопа пред мен  Crazy

За кърменето Ясмина много добре ви е отговорила. Ще ви кажа обаче какъв е за мен основния проблем ако хранят бебетата с АМ и ви ги носят на 3 часа в родилния: запушване на каналите, оттам гърдите стават като бомба, вдига се висока температура и т.н. (пуста му бременна глава не мога да се сетя как се казваше на медицински). По принцип бебето е най-добрата помпа и ако суче рядко се стига до това. Освен това най-полезното, коластрата, тече само първите ден-два. Да не говорим за бибероните с които ги хранят, с огромни дупки, ходи после давай цица Wink Та, момичета, АМ си е едно на ръка, проблемите обаче са и от друго естество Wink

Иначе не е проблем да се закърми бебе, хранено с АМ.

Иначе въздух нямам и аз, киселини ужасни, днес пак повърнах, излагация просто Simple Smile

На мамите тръгнали към родилното, леко раждане и здрави бебчета   bouquet

За запушен нос може да се капе Витамин Ц и солен разтвор (Стеримар например).

# 252
  • Мнения: 130
Здравейте на всички,
След като този weekend бях на сватба в друг град, играх хора и т.н.  и през нощта ме хвана яка диария и аз много време се чудих, дали това са колики или контракции...все още съм с корем:)
Верчо - радвам се, че не си родила в ДУпница:)
b]Stefinka [/b]- много трогателна история:)
Купих си (от аптека) 5 дамски превръзки Sereny Lady за 1 лв специално за послеродов период, обилно кървене.
Освен това си купих 5 еднократни бикини за 4,60 лв (от Штъркел-на Canpol babies) - най-малките са M/L и изглеждат огромни, но пък като се има предвид колко са големи превръзките за след раждане:)
За нощниците - мои приятели ме посъветваха да си взема поне 2, дори три, защото много кървясвали...
Съвет: ако раждате в държавна болница, може да си купите хартиени чаршафи за еднократна употреба - от хартия са, като бикините, за самото раждане - ако искат да ви ги подложат отдолу - иначе в много болници слагат мушами и е доста кофти...
Освен това, за да не ви правят клизма - питайте дали може да минете с едни специални свщички, които играят ролята на клизма - но им забравих името - но трябва първо да питате дали ще са съгласни - и си ги носете да си ги сложите там - те имат същия ефект както и клизмата.
Момичета - като си приготвите 2 чанти, и двете ли ще ги вземете лато отивате да раждате, или за бебо чантата ще ви я донесат после? какво слагате в едната и какво - в другата?Това май съм го пропуснала за чантите...
Днес вечерта бях в майчин дом - там една от мартенските мами току що беше родила:) В майчин дом бебетата (след нормално раждане) си стоят до мамите - стаите са доста добри, по 2-ма в стая, с баня и тоалетна, които са изключително чисти - с цветен фаянс и т.н. - бебетата стоят до леглата на майките в едни легкла-чекмеджета - как да ви обясня - които могат да се изтеглят до майката или да се натикват навътре в една отделна стая...
лека нощ на всички

# 253
  • Мнения: 794
Момичета, да ви питам, дали и при вас е така:
Вечер заспиването ми е кошмар! Моята беба се е качила много нагоре, подпира ми яко бюста! Както казва мъжът ми - грижи се да ни ми увисне бюста!  Joy Ама вечер се задушавам, опитвам се хем да спя полуседнала, хем на една страна, ама трудно се получава. Слагам си една хавлия на 2 или 4 ката под корема, че ме боли, а една голяма хавлия м/у краката. И пак пъшкам и се въртя, все не си намирам място! Ако спя по-продължително надясно, като се събудя ме боли много горната част на корема, под гърдите. Но пък и наляво трудно се спи, схващам се... Иначе през деня съм добре, но трябва ли да легна, УЖАС!!!

asja, не си единствена  Tired Аз имам същия проблем - като легна и се задушавам, ужас просто  ooooh!. Затова спя на 3 възглавници в полулегнало положение и една си пъхвам под тумбака; като се обръщам, местя и нея. А като прибавим към това и екстрата с пишкането през час, през два - поне по 3-4 пъти на нощ... Въобще спането и лежането са ми истински кошмар. Затова през деня седя на един фотьойл, отвсякъде подпряна с възглавници, и така се опитвам да си почивам.

Да, същата работа. Ако можеше да се спи седнал, щях да го правя! И освен това ми е ужасно топло. Ние спим с много тънко олекотено юрганче, но снощи вече махнах пижамата и сега спя с едната от нощниците за болницата - тъничка е и ми беше много добре. Мъжът ми спи още с плюшената пижама и твърди, че му е много добре. Аз, ако има как, ще спя на отворен прозорец, ама ще взема да го простудя!

# 254
  • Мнения: 130
Ritka - казва се мастит това с гърдите...

Общи условия

Активация на акаунт