Кога се върнахте на работа?

  • 3 862
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
В момента си гледам бебето и съм изцяло погълната от него. От месец, обаче, заваляха предложения за работа - много примамливи, добре платени, такива каквито не са за изпускане при нормални условия (чудя се, кой ме наказва и ми ги праща в най-неподходящия момент?). До сега ги отклонявах, но това последното....Та, въпросът ми е кога се върнахте към обичайния ритъм? Нещо много ми е трудно да се преборя с факта, че някой друг ще ми гледа бебето. Май съм болна!? И въобще заслужава ли си жертвата примамливото предложение? Как мислите?

# 1
  • Мнения: 478
Върнах се на 3 месец нямаше как. Когато е здрав няма проблем, но когато ми е болен искам да съм с него, а не мога и много ме боли понякога (както беше днес  Sad )

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 512
na  1година и 6 м е Елена и мисля да почвам работа. пак ми се вижда малка.Ще ходи на ясла

# 3
  • Мнения: 454
Не съм се върнала на работа, а започнах нова работа, когато детето стана на годинка. Стана почти както при теб - имаше много добро предложение и започнах работа още преди да бяхме намерили детегледачка.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Върнах се на работа когато детето ми беше на 2г.8м.Не съжалявам за миг за времето изкарано с него.Това е един път и всяка една работа не си заслужава пред детето.

# 5
  • Мнения: 4 555
Хората са различни.
За мен идеята някой друг да ми гледа бебето е супер неприемлива и бих отказала дори да ми предложат да стана президент.
Ти обаче трябва да прецениш сама от кое решение ще се чувстваш най-добре.
Например имаш ли основания да смяташ, че ако си погледаш детето още известно време, предложенията ще спрат да валят?
Всичко зависи от теб самата, от това, което те кара да се чувстваш удовлетворена. Познавам много майки, за които времето с детето вкъщи е загубено и въобще не се вълнуват от факта, че няма да видят как детето им прохожда.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969


 Върнах се на работа когато детето ми беше на 2г.8м.Не съжалявам за миг за времето изкарано с него.Това е един път и всяка една работа не си заслужава пред детето.
Напълно съм съгласна. Аз така и не се върнах на работа, а сега, живот и здраве, ме очакват още поне 3-4 години у дома с децата Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
При голямата дъщеря когато навърши 1 година.
При малката - когато навърши 1 г и 1 м.
Да допълня, че не съм ги давала на ясла.
Бабите ги гледат  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 156
Зависи колко пари ще получаваш и каква е професията ти. Дилемата пред съвременната майка с образование и около 30те е голяма - дали да остави професията  и да е майка в пълния смисъл на думата или да изкарва парички пак за детето. Къде е златната среда - не знам.  От цялата бременност и майчинство съм почивала само 1 месец и 1-2 седмици. Аз съм зъболекар, т.е. работата ми е частна и развитието на практиката зависи изцяло от мен - дали ще имам пациенти и колко пари ще получавам. Доброто име се създава с години и трябва всеки ден да работиш за него. Работих до 1-2 седмици преди термина и при навършване на 1 месец на моя син пак се върнах в кабинета като продължавам да го кърмя и досега не съм му давала добавка. Никой от пациентите ми няма да ме чака 3 години да съм си в къщи и след това аз да разчитам, че той пак ще се върне при мен. Избрах компромиса да живея със свекър, свекърва и баба така, че вкъщи винаги има човек, на когото да го оставя. Те са много добри хора и напълно мога да разчитам на тях. Не съм по цял ден - смените ми са 6-часови. Искам да ти кажа, че с разбирателство и желание всичко се постига. Но пък и тайничко съм си поплаквала, когато се прибера вкъщи и от вратата ги чуя как си пеят и гукат с баба си, и ми се иска аз да съм била там и ме обхваща една ревност. Но в крайна сметка ти все някога пак ще започнеш работа. Моят съвет е, ако работата не ти го налага, а само парите, стой колкото се може повече вкъщи, защото започнеш ли веднъж, трябва да продължиш. Но аз лично предпочитам баба пред гледачка.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 262
тази дилема е точно в момента пред мен  Rolling Eyes

много ме натискат да се връщам на работа, аз много си я обичам, но още повече обичам дъщеря си... та не знам какво ще правя  Confused

при нас ще се наложи детегледачка, тъй като бабите са далече и са заети  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 4 586


.Не съжалявам за миг за времето изкарано с него.Това е един път и всяка една работа не си заслужава пред детето.
Напълно съм съгласна.

И аз. Мисля да гледам сина си поне до 2-годишен. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Върнах се, когато КАлоян беше на 1 година и 3 месеца. По финансови причини. Нямам мъж-бизнесмен, а имаме 3 кредита. Предпочетох синът ми да е нахранен, облечен и обут, макар и с цената на това да не го виждам по цял ден. Все пак малката ми утеха е, че си го гледаме сами. Мъжът ми е на дневни и нощни смени и той го гледа, а когато е дневна смяна - моят баща. Засега се оправяме. Ще видим нататък.

# 12
  • Мнения: 2
Сара беше на 5месеца когато се върнах на работа а Джонатан на 1годинка

# 13
  • Мнения: 842
Аз се върнах, когато малкият беше на 7,5 месеца и не съжалявам, чувствам се много по-удовлетворена.

# 14
  • Мнения: 5 393
Иво беше на годинка и 3 месеца, максимум. Не помня точно. Първо почнах да ходя само по няколко часа, майка ми го гледаше.Постепенно си удължих работния ден, а на 2год. го дадох на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт