кекс с лешници

  • 2 746
  • 6
  •   1
Отговори
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вчера правих кекс с млени ядки  Crazy
хем има вкус на курабийки, хем е мек и сочен като кекс.

прави се много бързо и е страшно вкусен  Hug

Кекс с лешници

4 яйца
 125 гр. захар
1 пакетче ванилова захар
100 гр. брашно
1 к.л. бакпулвер
1 к.л. канела
200 гр. млени лешници
100 гр. шоколад (настърган или на дребни парченца)

яйцата се разбиват със захрата на пяна, добавя се брашното, бакпулверът, канелата, отново се разбива.
добавят се ядките и шоколадът , разбърква се добре и се слага в намазнена тавичка.

пече се около 40 мин. на 180°

добър апетит  Hug

# 1
  • Мнения: 655
може ли само едно въпросче-твоя има много интересна форма и ме заинтригува,защото аз кекс до сега съм правила само в кексова форма.твоя в звездовидна ли  е печен? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 241
Ася, ти си неудържима напоследък   bouquet

Много добре ми изглежда този кекс, ще го направя другата седмица, че са ми планирани вече сладкишите за този уикенд.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
може ли само едно въпросче-твоя има много интересна форма и ме заинтригува,защото аз кекс до сега съм правила само в кексова форма.твоя в звездовидна ли  е печен? newsm78

не, това е елхичка, ама не успях да го снимам преди половинката да си отреже парче  Embarassed т.е. бръхчето на елхичката го няма...
това е половината доза на сладкиша, останалата направих на мъфини, защото черпих  Sunglasses

иначе сладкишът се пече в нормална форма и става нормално надут кекс.  Flutter

# 4
  • Мнения: 1 505
Това изглежда вкусно,аз много обичам лешници и шоколад,но имам питанка.Може ли да се направи някаква глазура да се залее и ще попие ли в него,защото половинката не хапва суxи неща,трябва да е напоен с нещо.Със шоколадова глазура ще стане ли или мед,примерно?

# 5
  • Мнения: 655
мерси за отговора  bouquet

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това изглежда вкусно,аз много обичам лешници и шоколад,но имам питанка.Може ли да се направи някаква глазура да се залее и ще попие ли в него,защото половинката не хапва суxи неща,трябва да е напоен с нещо.Със шоколадова глазура ще стане ли или мед,примерно?


ами той сладкишът не е сух  newsm78
а и парченцата шоколад вътре разнообразяват историята...

не съм правила глазура, на мен и така ми е сладък и тежък.
иначе би стояло добре захарна глазура - пудра захар с малко лимонов сок се бие до гладкост и се залива...

на мен и така ми е доста вкусен...но все пак вкусовете се различват. може и с шоколад да го залееш...

Общи условия

Активация на акаунт