Марокански меденки Гриба д’асль

  • 20 535
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 867





•   2 яйца
•   2/3 ч.ч. захар,
•   2 с. л. мед,
•   2/3-3/4 ч.ч. олио,
•   1 ч.л. ванилова есенция или пакетче ванилова захар,
•   1 бакпулвер / 2 ч.л./,
•   ~300 г. брашно / при мен отиде малко повече от 3 ч.чаши/
•   1 жълтък за намазване.

Разбиват се яйцата, захарта, меда и ванилията. /Може с миксер, може и на ръка с тел/
Добавя се олиото и добре се разбърква. Постепенно се сипва брашното и се замесва меко, еластично тесто.
Правят се топченца колкото орех, ако тестото лепи -  ръцете се намазват с олио. Може да се направят и кръгли пръчици с дебелина 1-1,2 см и дължина7-8 см.
Топчетата се подреждат в намазана с олио тава на разстояние около 3-4 см едно от друго. Намазват се с жълтък. /Побългарих ги - поръсих с мак /
Пекат се при 180 град около 15 мин на средното ниво на фурната /ако ги сложите най-отдолу – загарят/. /При мен12-13 стигат./ Може да се добави в тестото половин чаша кокосови стърготини, да се украсят отгоре с фастък. Ако не ги препечете стават меки, ароматни сладки. Ако пък ги попрепечете – пак са хубави, приличат на нашите курабийки. Вкусни са и стават много бързо!

източник

# 1
  • Мнения: 655
браво на тебе,за пореден път-доказателство,че си цар-кулинар  chef

# 2
  • Мнения: 22 867
браво на тебе,за пореден път-доказателство,че си цар-кулинар  chef

Благодаря! Рецептата е хубава, правих ги няколко пъти и понеже много ги харесахме, реших да ги сложа във форума. Дечицата как ги хрупкат само, пък и аз......... Embarassed

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
лабрекс, медени курабийки по магребски! това зна4и заглавието им! супер са, със вси4ко стават, ядки, стафиди, кокос, конфитюр, сусам! bowuu  chefтъкмо в4ера си говорехме с една украинка,4е не се намира в тунис  мак и се налага да си носим от европа!  Tired

# 4
  • Мнения: 22 867
лабрекс, медени курабийки по магребски! това зна4и заглавието им! супер са, със вси4ко стават, ядки, стафиди, кокос, конфитюр, сусам! bowuu  chefтъкмо в4ера си говорехме с една украинка,4е не се намира в тунис  мак и се налага да си носим от европа!  Tired

Благодаря за езиковата част на въпроса.   bouquet  Аз порових из нета и разбрах, че асаль - е мед, а Гриба или  Грейба /не знам как точно звучи/ - нещо като курабия, но понеже не бях сигурна колко точна е информацията, ги кръстих набързо меденки. Все едно, както и да се наричат, много са лесни за направа, бързо се пекат и са много вкуснички. Затова, мине- не мине, току ги забърквам, че стават за нула време. Ще ги направя и с добавките, засега само орехи и кокос съм слагала, но дори само както са си от тестото, без никакви екстри, пак ми харесват.
Дай, моля те, някоя местна /по-лесна по възможност  Embarassed/ рецепта за нещо подобно!

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
само да искаш, но ще ти пусна  малко сайтове със снимки, пък ти питай за превод конкретно после за всяка,нямаш проблеми! само една арабска дъвка слагат някъде и едни аромати, малко трудно се намират, но има достатъ4но и без трудните детайли,   chef  bouquet!
http://patisserie-marocaine.blogspot.com/
http://www.cuisine-marocaine.com/modules/recettesmarocaine/index.php?CuisineTab=2
в последния са по азбу4ен ред ,има снимки като избереш какво да гледаш!  Crazy

# 6
  • Мнения: 22 867
само да искаш, но ще ти пусна  малко сайтове със снимки, пък ти питай за превод конкретно после за всяка,нямаш проблеми! само една арабска дъвка слагат някъде и едни аромати, малко трудно се намират, но има достатъ4но и без трудните детайли,   chef  bouquet!
http://patisserie-marocaine.blogspot.com/
http://www.cuisine-marocaine.com/modules/recettesmarocaine/index.php?CuisineTab=2
в последния са по азбу4ен ред ,има снимки като избереш какво да гледаш!  Crazy

marsy, благодаря ти, ще ги прегледам, ще опитам сама да си преведа /уж бях добре с френския, но като не го ползва човек....../, ако нещо ме затрудни, ще помоля за помощ. Има доста съблазнителни нещица.  bouquet   bouquet   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 241
labrex, marsy, нямахте си друга работа, запалихте ме и по мароканската кухня, само тя ми липсваше  ooooh!

Толкова неща харесах, че не знам какво по-напред да правя.

Само да питам marsy, какво да правя с (по-скоро с липсата на) eau de fleurs d'oranger, толкова ли е незаменима в рецептите (в доста я има), защото тук портокаловият цвят никакъв го няма, пък камо ли и вода от него Mr. Green

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
насреща съм, заповядай, ама как се дебелее от тези сладуркости! ей ми ленти4ката отдолу, ммммм и сега мъка!
а това може да се замени с портокалова есенция, тука свекъра знае как се прави,има от индрише, портокали, жасмин и какво ли не ароматно!то си е като вода, тоест малко увели4и те4ната съставка, вода, мляко или намали малко брашнената! ако знаете как ухае като нацъфтят дръв4етата, страхотно е! Party

# 9
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
марси, какво е sucre semoule ? Да не би да е кристална захар, а те така да я наричат  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 22 867
марси, какво е sucre semoule ? Да не би да е кристална захар, а те така да я наричат  Rolling Eyes

Поправям за да не заблуждавам - кристална захар е.

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 20:19 от labrex

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да, кристална захар е!

# 12
  • Мнения: 22 867
да, кристална захар е!

Ле-лееее, аз с моя френски каква грис хукнах да подслаждам Embarassed Embarassed Embarassed. Направо ще им преизмисля рецептите на хората. Дано не съм подвела някого......

# 13
  • Мнения: 7 418
 Сладките изглеждат прекрасно!

# 14
  • Мнения: 22 867
Сладките изглеждат прекрасно!

Ами аз пак си ги спретнах Embarassed Освен дето изглеждат добре, са ми и много вкуснички. И много добре ги унищожавам. Пък и са доста бързи - месиш, печеш по 13-ина минути и излизат две тави.



Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 12:29 от labrex

# 15
  • Мнения: 7 418
 Лабрекс,количеството на брашното малко ме притеснява.....Пишеш,че са ти отишли малко повече от 3 ч.ч.Колко грама е това?

# 16
  • Мнения: 22 867
Лабрекс,количеството на брашното малко ме притеснява.....Пишеш,че са ти отишли малко повече от 3 ч.ч. Колко грама е това?

Селма, правя ги с три чаши брашно, една чаша, пълна догоре,  събира 250мл вода. Нямам в момента толкова брашно, за да премеря. Тестото е по-скоро меко, дори като оформям топчетата, ако лепи, си намазнявам ръцете с олио. В оригиналната рецепта брашното е дадено приблизително 300 гр, но според мен това е малко. Понеже разбивам яйцата и другите съставки с миксера, първата чаша брашно също, при втората миксерът ми започва да вие и нататък вече, с третата чаша  доомесвам с ръка. Според мен са страшно бързи и лесни сладки, а днес понеже черпих с тях, писах рецептата в шест екземпляра. Много е важно печенето - първите ги пекох най-долу във фурната - препекоха се отдолу. Тогава вече прочетох, че пише да се пекат на средно ниво и така си стават хубави сладки. При мен са готови за около 12 мин. В първия момент са меки, когато са горещи, но докато изстинат си се втвърдяват. Втвърдяват не е точната дума, защото са мекички, ако ги "попрепека" - т.е. постоят минута-две повече във фурната, като изстинат са по-хрупкави, като курабийки, но в никакъв случай не са твърди.
Като гледам що нещо изписах да обяснявам, за това време можеше да спретна още едни. Grinning Действително се правят много бързо.

# 17
  • Мнения: 7 418
   О!Благодаря ти,Лабрекс!Точно това ми трябваше....Сега ще меря с чаша 250 мл.

# 18
  • Мнения: 7 418


  Ето и моите меденки!Нямах мак и ги посипах със сусам.Брашното е отишло близо 500 г(=3 чаши 250 мл),според моята мерителна чаша.Много са приятни на вкус!Мекички и добре изглеждащи! GrinningДруг път бих сложила повече от 1 ванилия.Иска ми се ,да са още по-ароматни. Simple Smile
   Благодаря за точната рецепта на Лабрексbouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 22 867
Селма , чудесни са!     bouquet  А на другия ден са още по-вкусни. Вече си мислех, че само аз ще си правя меденки и ще си ги показвам в темата.  Embarassed Смятам да ги пробвам с канела и карамфил, струва ме се, че ще се връзват с меда. На мен страшно много ми харесват тия сладчици, и сега, като гледам твоите, ми иде да си спретна една дозичка.  Embarassed И без това стават за нула време. От моите са останали само две-три. Sad

На снимката от източника /най-долу в първия ми пост/ са украсени с половинки фастък. Красиво е, но все нямам фастъци вкъщи, като започна да ги правя. Но и така ще ги украся някой път. Grinning

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 22:14 от labrex

# 20
  • Мнения: 7 418
  Да,и аз мисля ,че канелата ще е на място в тези меденки.Карамфил никога не съм слагала в сладкиши,може би е време да опитам?  newsm78
  Много е хубаво,че си казала точно количеството на брашното.Тестото беше тамън за формиране на топчета и меденките излязоха хем мекички,хем не се разляха при печенето. Simple Smile
   Не обичам(макар и сама употребявам) размити обяснения от сорта "брашно за меко тесто" и т.п.

# 21
  • Мнения: 22 867
    Много е хубаво,че си казала точно количеството на брашното.Тестото беше тамън за формиране на топчета и меденките излязоха хем мекички,хем не се разляха при печенето. Simple Smile
   Не обичам(макар и сама употребявам) размити обяснения от сорта "брашно за меко тесто" и т.п.

Ами получи се с практиката. Grinning Първите правих по рецептата с 300 гр и беше ясно, че е малко. Тогава имах едни по-големи яйца и ми отиде повече от три чаши. Но това е нужното количество - 3 чаши / побиращи 250 мл течност/. Важното е да не се препичат сладките. Имах и едни поразляти в началото, но на вкуса им не се отрази. Wink

# 22
  • Мнения: 656
Снощи направих меденките-изключително бързи и вкусни.Посипах ги отгоре с канела,защото нямаше с какво да ги украся.Мисля,че малко ги препекох,но пак станаха много вкусни.
Искам само да питам дали слагате цяло пакетче бакпулвер,защото долових някакъв съвсем лек вкус-не знам даже как да го опиша-солено или кисело,та се чудех дали не съм сложила повече бакпулвер или по-малко захар.
Благодаря за рецептата.  bouquet

# 23
  • Мнения: 22 867
мерри, радвам се, че са ти харесали.   bouquet Всъщност тънкостта според мен е при печенето, аз също имам препечени от първите, после вече схванах как да ги пека, след 10-тата минута ги поглеждам и на 12-тата-13-тата  ги изваждам. Аз също слагам едно пакетче бакпулвер, използвам на Йоткер, досега не съм забелязала да ми соленеят. Освен да не е бил разбъркан добре в брашното, знам ли........ newsm78

# 24
  • Мнения: 656
Възможно е и да не е бил разбъркан добре,да.Аз сложих едно пакетче ,но не знам каква марка беше,български.Ще опитам и с Йоткер ,или ще сложа по-малко от този,който имам.
Тази вечер сме на гости и мисля да спретна една дозичка и да занеса.

# 25
  • Мнения: 22 867
мерри, в рецептата са дадени 2 ч.л бакпулвер. Аз не съм мерила колко лъжички съдържа пликчето, просто го изсипвам, но гледай да не го намалиш повече отколкото трябва, може да не ти бухнат сладките.

# 26
  • Мнения: 832
И аз правих от тези меденки.Станаха много вкусни,много!Сложих малко шоколадови пръчици и кокосови стърготини.Добре се получи.Другият  път ще сложа и по едно орехче отгоре.

# 27
  • Мнения: 656
И аз не съм го мерила с лъжички,изсипах цялото пакетче.Ще докладвам пак за следващия опит.
Мерси Hug

# 28
  • Мнения: 7 418
  И аз ползвам бакпулвер на Йоткер,цяло пакетче.
  Много е хубава идеята да се сложи по едно орехче вътре в меденките.
  Може би,ще ги направя и като захаринки следващия път.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 23:19 от Селма

# 29
  • БГ
  • Мнения: 1 161
labrex, благодаря за чудесната рецепта!    bouquet

Направих меденките снощи, не ги намазах и поръсих с нищо, но в тестото добавих канела, станаха малко твърдички след като изстинаха, но ги сложих в кутия и тази вечер бяха просто фантастични, още веднъж благодаря!!! Ето и снимка:

# 30
  • Мнения: 22 867
labrex, благодаря за чудесната рецепта!    bouquet

Направих меденките снощи, не ги намазах и поръсих с нищо, но в тестото добавих канела, станаха малко твърдички след като изстинаха, но ги сложих в кутия и тази вечер бяха просто фантастични, още веднъж благодаря!!! Ето и снимка:


stefaniika, чудесни са станали!  bouquet Гледам на снимката, че леко кафенее долната част, следващия път ги печи по-малко, така остават и по-мекички. Но си права, че на следващия ден са по-хубави! Grinning

# 31
  • Мнения: 134
Преди малко ги извадих от фурната. Препоръчвам ги стават бързо, лесно се работи с тестото а и вкусът им е страхотен. Благодаря за рецептата  bouquet

# 32
  • БГ
  • Мнения: 1 161
stefaniika, чудесни са станали!  bouquet Гледам на снимката, че леко кафенее долната част, следващия път ги печи по-малко, така остават и по-мекички. Но си права, че на следващия ден са по-хубави! Grinning

Благодаря, labrex!   bouquet   Грешката наистина си е моя, пеках ги на 200С и за по-малко от 10 минути бяха готови, а аз не очаквах и ги изпуснах, следващия път - на 180С!!!  Peace

# 33
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Labrex, на теб колко меденки ти излязоха с тази доза, иска ми се да направя половин доза, защото и нямам достатъчно брашно, да деля продуктите на две ли?

# 34
  • Мнения: 22 867
Labrex, на теб колко меденки ти излязоха с тази доза, иска ми се да направя половин доза, защото и нямам достатъчно брашно, да деля продуктите на две ли?

Приблизително около 50, с големина на орех преди печенето.  Никога не съм ги броила, но последния път във втората тава исках да сложа всичкото останало тесто, малко ги посблъсках и ги преброих - 26 бройки. В първата тава определено бяха по-малко, на повече разстояние една от друга. Ако правиш половин доза - делиш на две продуктите.

# 35
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Благодаря ти за светкавичния отговор, значи мога на намалям продуктите на половина и да действам?

# 36
  • Мнения: 22 867
Благодаря ти за светкавичния отговор, значи мога на намалям продуктите на половина и да действам?

Действай и успех! Да се похвалиш после! Grinning Ето половината доза:

  1 яйце
  1/3 ч.ч. захар,
  1 с. л. мед,
  1/3 ч.ч. олио,
  1 ч.л. ванилова есенция или пакетче ванилова захар,
  1 ч.л. от 1 бакпулвер / 2 ч.л./,
  1,5 ч.ч брашно
  1 жълтък за намазване-  от него ще ти остане.

Става тъкмо за една тава с диам. 30 см.

Ле-ле, да не се обидиш, за дозата, сигурно съм много досадна, все едно не можеш да делиш. Embarassed

# 37
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Сега се пекат, стана ми точно една тава от половината продукти, сложих канела в тестото.Довечера ще нося на гости сме Peace

П.С. Лабрекс, станах страхотни, мекички и хрупкави, сега ме е яд защо не направих цялата доза, брашно ми остана, но свърших меда, другия път обаче ще ги направя една идея по -сладки.Отгоре ми се разпукаха точно като твоите Party
Благодаря ти, вече меденките само по тази рецепта ще ги правя Peace  bouquet

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 13:15 от Lindita

# 38
  • Мнения: 22 867
....Благодаря ти, вече меденките само по тази рецепта ще ги правя Peace  bouquet

Радвам се, че ти харесват, а утре, ако останат, още повече ще ти харесат!  bouquet

# 39
  • Мнения: 2 241
Labrex, и аз най-сетне ги направих, станаха чудни, вътре са наполовина с кафява захар, първите ми се поразляха (сложих точно 300 гр. брашно, ама чак после прочетох в темата, че е добре да е малко повече), върху жълтъка ги посипах с малко захар и им сложих орехче или сусам. Към втората партида, вижда се на снимката, че са по-кръглички, сложих още малко брашно (на око), не им слагах захар, а само жълтък и орех или сусам. Но мога да кажа, че всякак са страхотни.

Дори синът ми, след като изяде 5-6 поне, пита откъде съм взела рецептата и като му казах, че са от една мама от форума, специално заръча да ти кажа, че много ги е харесал (а е ужасно злоядо това дете). Ето, казвам ти и ти благодаря   bouquet


# 40
  • Мнения: 22 867
Labrex, и аз най-сетне ги направих, станаха чудни, .............
Дори синът ми, след като изяде 5-6 поне, пита откъде съм взела рецептата и като му казах, че са от една мама от форума, специално заръча да ти кажа, че много ги е харесал (а е ужасно злоядо това дете). Ето, казвам ти и ти благодаря   bouquet

Котка, страхотно изглеждат, ти и върху естетиката си поработила!   bouquet
Аз затова пуснах рецептата, защото не само аз, а и дечицата около мен много добре ги хрупкат. Наистина са много лесни и бързи за направа и приятни на вкус. Понеже буквално преведох рецептата, там е дадено 300 гр брашно, но и аз установих, че е малко. Затова уточних, че приблизително три чаши тъкмо вършат работа. Е, зависи и от големината на яйцата.
Радвам се, че са харесани най-вече от синчето ти. Да си ги хрупка с удоволствие! И с кисело мляко вървят чудесно. bouquet

# 41
  • Мнения: 2 241
Ами, не съм се старала кой знае колко, но се сетих, че на нашенските курабии се посипва малко захар преди печенето и затова сложих. Иначе меденките свършиха Embarassed. На мен повече ми харесаха на вкус сплесканите, които са с по-малко брашно, по-мекички са, направо се топят в устата. (Уж такива неща си разрешавам да ям само през уикенда, но на тези не устоях Embarassed).

Сега се сетих, малко е извън темата, но да не забравя.. От няколко дни съм задълбала в бразилската кухня и се оказва, че много обичат там кондензираното мляко, поне в половината сладкиши го ползват, та бразилският начин за правене на сгущенка е с варене на затворената кутия 1 час в тенджера под налягане - това вече е четвърти вариант на приготвяне (е, има и пети, ти го беше показала на снимка, но не е за предпочитане Grinning).

# 42
  • Мнения: 22 867
.....На мен повече ми харесаха на вкус сплесканите, които са с по-малко брашно, по-мекички са, направо се топят в устата. (Уж такива неща си разрешавам да ям само през уикенда, но на тези не устоях Embarassed).

Сега се сетих, малко е извън темата, но да не забравя.. От няколко дни съм задълбала в бразилската кухня и се оказва, че много обичат там кондензираното мляко, поне в половината сладкиши го ползват, та бразилският начин за правене на сгущенка е с варене на затворената кутия 1 час в тенджера под налягане - това вече е четвърти вариант на приготвяне (е, има и пети, ти го беше показала на снимка, но не е за предпочитане Grinning).

Аз затова ги пека 11-12 най-много 13 мин на 150 град в моята фурна и, когато ги изваждам, като са горещи още, направо изглеждат сурови, но като изстинат са мекички и се топят. Ама няма да си признавам колко пъти вече ги правя и колко нещо се изяде вкъщи. Иначе и аз уж рядко си разрешавам такива неща, но напоследък стана май много-често си ги позволявам Embarassed Embarassed Embarassed
За сгущенката в тенджера под налягане от теб научавам, ама много страшно ми звучи, то си е направо двойна бомба, но щом са го правили хората, явно става. Peace

# 43
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Това сЕ казва  БЪРЗО , ЛЕСНО, И ВКУСНО  Peace

# 44
  • Мнения: 22 867
Това сЕ казва  БЪРЗО , ЛЕСНО, И ВКУСНО  Peace

Права си, така е!  Само дето нещо много ги зачестих точно по тия причини. Като се присетя и ги набъркам. Embarassed

# 45
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Това сЕ казва  БЪРЗО , ЛЕСНО, И ВКУСНО  Peace

Права си, така е!  Само дето нещо много ги зачестих точно по тия причини. Като се присетя и ги набъркам. Embarassed

Май ще ми отиде пролетната диета  ooooh! Joy

# 46
  • Мнения: 2 241
Това сЕ казва  БЪРЗО , ЛЕСНО, И ВКУСНО  Peace

Права си, така е!  Само дето нещо много ги зачестих точно по тия причини. Като се присетя и ги набъркам. Embarassed

Абсолютно и при мен е такова положението, 6 - 7 пъти ги правя вече и свършват за нула време. ooooh!  Синът ми даже последния път ми висеше на главата и не ми даде време дори да ги поукрася, хайде, вика, стига си ги мазала, слагай ги да се пекат. Grinning

Да не пропусна да вметна, че единия път нямах бакпулвер и сложих сода, пак стават. Peace

# 47
  • Мнения: 22 867
То се е видяло, ами да си покажа и днешните! Пък диетите....... Embarassed Embarassed Embarassed Снимките са от днес след обяд, когато ги правих. А сега от камарката е останал само долния ред.


# 48
  • Мнения: 134
Тестото за тези меденки го ползвах като блат за торта.Изпекох няколко блатчета в кръгла форма слепих ги с крем. Жалко че не можах да я снимам. Но за Великден мисля да я направя отново, надявам се тогава да снимам. Вкусът е страхотен.  bouquet

# 49
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Тестото за тези меденки го ползвах като блат за торта.Изпекох няколко блатчета в кръгла форма слепих ги с крем. Жалко че не можах да я снимам. Но за Великден мисля да я направя отново, надявам се тогава да снимам. Вкусът е страхотен.  bouquet

Какъв крем ?

# 50
  • Мнения: 134
ползвах нишесте с мляко

# 51
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Labrex, не се оправдавай, толкова са вкусни че как да не ги направи човек 100 пъти. И аз мислех тази седмица да ги правя, но правих джинджифилови сладки, мъфини,курабии...та още не сме ги изяли, но после идва реда на тези меденки  Naughty
Преди козунаците следващата седмица... ooooh!
А последните ти са трепач, направо страхотни сладурчета!
Поздравления!

# 52
  • Мнения: 22 867
Labrex, не се оправдавай, толкова са вкусни че как да не ги направи човек 100 пъти.........

То си е за срам, уж диети, уж туй-онуй, пък камари меденки се унищожават. Бях се наканила на меденките на Джули по рецептата, която Наталина даде, но в последния момент си набърках пак тези, щото са ми лесни и бързи и си ги знам. Но тия дни ще пробвам и другите.

# 53
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Labrex, не се оправдавай, толкова са вкусни че как да не ги направи човек 100 пъти.........

То си е за срам, уж диети, уж туй-онуй, пък камари меденки се унищожават. Бях се наканила на меденките на Джули по рецептата, която Наталина даде, но в последния момент си набърках пак тези, щото са ми лесни и бързи и си ги знам. Но тия дни ще пробвам и другите.

А каква е рецептата?

# 54
  • Мнения: 22 867

Ето тук, в темата на natalyna и в сайта на simplyblue . Имаше ги и във форума, но не мога да открия къде точно.

А ТУК виж в каква красота ги е превърнала Уна. Всъщност тя ми подсказа идеята. Във великденската тема ги имаше.

# 55
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Впечатлена съм!
Мерси лабрекс  Hug, тези ще ги направя за някакъв по- специален повод обаче  Naughty

# 56
  • Мнения: 171
Благодаря за споделената рецепта,  labrex    bouquet

Направих ги днес и наистина са чудесни . Поръсих ги с кафява захар преди печенето, а след него ги "напудрих" с канела. Ето как изглеждат :





# 57
  • Мнения: 22 867
Благодаря за споделената рецепта,  labrex    bouquet

Направих ги днес и наистина са чудесни . Поръсих ги с кафява захар преди печенето, а след него ги "напудрих" с канела. Ето как изглеждат :

coccinella, изглеждат просто разкошно!  bouquet Добре, че имам още няколко, останали от моите, та да не преглъщам напразно......... Grinning

# 58
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
А ТУК виж в каква красота ги е превърнала Уна. Всъщност тя ми подсказа идеята. Във великденската тема ги имаше.

Меденките разкошни , а за кухнята да не говориме.............комплименти  Hug

# 59
  • Мнения: 795
Чудесно се е справила Уна   bouquet
Ще си запиша рецептата  Peace

# 60
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Мерси за рецептата. Сутринта ги направихме с помощничката Вики,  Laughingето и резултатът:
http://images25.snimka.bg/005815823.jpg

Омита ги още топлички, вкусни са. Май не трябваше да правя само 1/2 доза.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 22 867
Мерси за рецептата. Сутринта ги направихме с помощничката Вики,  Laughingето и резултатът:
http://images25.snimka.bg/005815823.jpg

Омита ги още топлички, вкусни са. Май не трябваше да правя само 1/2 доза.  Mr. Green

Ох, ох ох............разкошни са!   bouquet  И мнооооого вкусни! Как ме подкокоросваш само да ги спретна..... Embarassed Аз, понеже, като започна да ги правя карам през ден - изядем - правя, изядем-правя, до втръсване. Та сега сме в пауза. Ама като ти видях снимката............май ще скокна, че и бърза стават.  Grinning

# 62
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз ще ги правя в понеделник, заедно с джинджифиловите сладки на Зори, много са вкусни и свършват за отицателно време Peace

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Пуснах снимката на мъжа ми в Кю-то - колегите му точат лиги.  Mr. Green

Като за проба реших само половин доза да направя, не бях сигурна в добрия резултат, обаче Вики ги емна и не се спира.  Simple Smile А и бързо стават, така че може да повторим утре.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт