Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асеновград

Здравейте момичета моят малчо напоследък доста боледува първо вирусна инфекция после стафилококи и сега пак вирусна инфекция и сега му изписаха Нурофен 3*3мл. на ден в продължение на 5 дни, но за него знам че е доста силно лекарство и трябва да се внимава с него
( както и с всички лекарства естествено) , та мисълта ми е на вас не ви ли се струва 5 дни доста време при положение че той вече не подържа Т, ако на някоя от вас се е случвало по колко време са ви предписвали да го давате?
Благодаря ви предварително  Hug
Цитирай

под голямата лоза

И три дена са достатъчни, след като не поддържа Т. Smile
Цитирай

Pyce

3 пъти по 3мл на ден прави 9мл нали?Струва ми се,че е прекалено много като дневна доза за 7 месечно бебе!

На листовката пише,че за деца на 6-12 месечна възраст се дават 2.5 мл на 3-4 приема за 24 часа,а това което са ви изписали е почти четворна доза Shocked

Моя син имаше вис.Т наскоро и педиатърката ни каза да дадем малко такъв сироп и му дадох общо 2 пъти,но нямаше и 5 мл.После тя обясни,че се предлага в краен случай,след Панадол,защото дава много странични ефекти.
Незнам,на мен ми се струва прекалено предозирано,направо...Ти не прочете ли,че пише с удебелени букви да не се  превишава посочената доза,освен това е за кратковременна употреба,не за лечение,такова е моето впечатление!
Аз би се консултирала с друг педиатър Naughty

Не искам да ти всявам паника,но не не бих дала такава доза на детето си!И бих си направила съотвените изводи за съотвения доктор.
Цитирай

Габрово, но сърцето ми е в града на Ботев

Аз пък четох че Нурофена ,колкото и да е пречистен не бива да се дава на бебета защото увреждал бъбреците, ще намеря статията и ще дам линк.
Цитирай

Асеновград

всъщност аз не съм давала по 3 мл а по 2.5мл да прочетох но това не е първото мнение а второто в последно време все сме по лекари
и да на мен също ми се струва че ако няма Т не би трябвало да се приема системно но все пак не съм лекар Sad
засега съм го давала общо 5 пъти от вчера на обед
Цитирай

Не повече от 3 дни Peace действа и противовъзпалително,освен температуропонижаващо!
Цитирай

UK

По принцип Нурофена се дава само когато детенцето вдигне Т над 38градуса ,както и другите температуропонижаващи лекарства ,за да спадне температурата ,а не като някакво лечение и то за вирусна инфекция .Според мен трябва да го даваш ако се наложи и то по 2,5 мл.през 8 часа
Цитирай

Varna

И според мен Нуруфена се дава само при вис. температура при нужда - той не е за лечение.
Цитирай

Кебекуйка

Веднага като спадне Т спирам даването...
Цитирай

дава се при нужда-ако е висока температурата давам нурофен,ако е ниска-панадол
Цитирай

Асеновград

мерси много момичета вече не давам Нурофена и Т беше над 38 градуса когато ни го изписаха само дето не ми казаха да не го давам ако няма Т но както и да е добре че е форума Smile
сега малкия има само малко хрема която мисля да продължа да лекуваме с стеримар и виброцил няма да давам повече и капките които също му бяха изписали Тобрадекс че все пак са антибиотични и май много ще му стане напоследък Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.