Детски енциклопедии

  • 655
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 249
Я кажете, имате ли лични впечатления за хубави детски енциклопедии - с хубави красноречиви илюстрации, добър достъпен език и обяснения. Има толкова много, на различни издателства и поредици, че сигурно трябва да прекараш няколко часа, за да прегледаш всичко и евентуално избереш.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз купих тази на Ларус. Червена, голям формат, не особено дебела. Илюстрациите и обясненията са много добри, но е за деца над поне 5 г.

# 2
  • Мнения: 2 792
Ние имаме -Детска енциклопедия "Светът в който живеем" на издателство Фют, малко сложно е написана, но при четене спокойно можеш да редуцираш текста до разбираем.
  Има доста раздели и обхваща много теми, животни, птици, риби, човешкото тяло и скелетни системи на различните видове, храната, вулкани, земетресения, замърсяването на планетата,Слънчевата система и тн.Изглежда така:

 И на двамата им харесва много, Момчил си умира да зяпа човешкото тяло и да коментираме, кое какво е.
 Толкова вещ е станал, че обяви че сестра му го бие по мозъка, когато го беше ударила по гърба, защото и с гръбначния мозък е наясно Grinning

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз много харесвам енциклопедиите на издателство "Фют". Има за най-различни теми и области и са доста добри. Илюстрациите са прекрасни, текста е добре поднесен. Е, определено са за деца над 4 години, даже и над 5 някои от тях, но то затова е енциклопедия.

# 4
  • Мнения: 7 831
Аз съм хвърлила око на едни поредици на Егмонд Страховитото в историята, Жестоката математика и Страховитото в науката. Не са точно енциклопедии и са за по-големи деца, но ми се струва, че ще се харесат на синовете ми.

# 5
Подкрепям избора на Биг мама
На щерката й взимам и една поредица - Цялата вселена. Илюстрациите са страхотни, темите са най-много по 2 страници /но има и препратки/. Включени са много теми - животни, растения, история, изкуство, наука, страни. Недостатък - няма нищо за България, та се наложи да купя и история на България.
Досега на Цалата вселена са излязли 81 броя - като списание е и сам си го разфасоваш по страници  Wink  Ще й върши работа поне до 5 клас.

Общи условия

Активация на акаунт