Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-586 от 586 отговора
Моля за мнение дали си заслужава да се купи Парочистачката H2O Стийм Моп,предлагана от TOP SHOP.Aко някоя от вас я има,нека да сподели как се работи с нея,наистина ли е толкова лесно и ефикасно/препоръчват я особено където има малки деца/.Благодаря предварително!
Цитирай

Тук някъде във форума беше писало едно момиче че били боклук, капела вода от тях, кърпите, с които забърсват отдолу били за еднократна употреба и т.н. Дано се включи сега.
Цитирай

майка ми има такава и си много доволна,кърпите не са за еднократна употреба,перат се Peace
Цитирай

и за мисля да си я поръчвам, но все още доста се колебая.
Цитирай

Моа приятелка си купи такава парочистачка.
Страхотно чисти.  Peace
Не е вярно, че кърпите са за еднократна употреба - перат се в пералнята.  Naughty
Първите няколко пъти, докато изчисти като хората цялата къща й беше трудничко и се беше отчаяла, но след четвъртото - петото чистене за две седмици - всичко вече беше наред.
С тази парочистачка тя чисти теракот (в банята и кухнята), балатум (на балконите), гранитогрес (в коридора), ламинат (в стаите) и килимите навсякъде.
Приятелката ми гледа в къщата си малко дете , а отгоре на всичкото имат и котка и куче, с дълъг косъм. Може да си представите каква чистота трябва да бъде, след като малкото щъка и се търкаля непрекъснато по земята.
Та, с тази парочистачка, моята приятелка се роди.
И аз ще си поръчам!
(Къде ми е процента за реклама?  Rolling Eyes Laughing)
Цитирай

Аз пък изобщо не съм доволна Crossing Arms Има само 2 кърпи, които се перат, останалите са за еднократна употреба и на рекламата се вижда как жената я хвърля в кофата за боклук. Съхне ужасно бавно и минавам със сух парцал след това да подсушавам и то стана двойна работа, а трябваше да ме улесни. А и ако не мина с парцала след него остава на петна. Абе който иска да си го поръча, може да му върши работа, аз лично зарязах мопа да подпира килера.
Цитирай

Имаше таква тема,намери я.Според мен този уред е супер глупост.Аз имам пароистачка и никак не е удобна за ежедневно почистване.Мама на слънчице е абсолютно права за това,което е писала,за чистенето с парочистачка.
Цитирай

Взех си такава. Кърпите са 2 за многократна употреба, но можете да си купите неограничено количество за 24 лева - 2 бр. Няма нищо общо с рекламата. Мокри прекалено. Парата излиза само от едно място в средата на уреда и кърпата се мокри за отрицателно време. Не почиства, а замазва. Иначе имам парочистачка на Солак. Не е удобна за работа, но почиства перфектво. Купих си 6 къпи на Н2О Стийм Моп и ги ползвам на Солака. Чиста работа.
Цитирай

Хубавото тук е, че можете да я закупите, ако ви харесва добре, иначе я връщате в рамките на 1 седмица и ви връщат парите. Така можете да се уверите сами дали отговаря на вашите стандарти.
Цитирай

Взех си такава. Кърпите са 2 за многократна употреба, но можете да си купите неограничено количество за 24 лева - 2 бр. Няма нищо общо с рекламата. Мокри прекалено. Парата излиза само от едно място в средата на уреда и кърпата се мокри за отрицателно време. Не почиства, а замазва. Иначе имам парочистачка на Солак. Не е удобна за работа, но почиства перфектво. Купих си 6 къпи на Н2О Стийм Моп и ги ползвам на Солака. Чиста работа.
И аз имам Солак, наистина е доста неудобна, но чисти перфектно, а за кърпите когато се поизцапа оригиналната ползвам позахабени кърпи.
От къде си ги купила тези къпи на Н2О Стийм Моп.
Цитирай

В никакъв случай не бих си купила такава замазваща история......... Naughty
Цитирай

Моята пък е ТСМ и съм страшно доволна! Преди 2-3 години струваше около 60 лв. Сега сигурно са по-евтини. Това е една от най-добрите и смислените ми покупки. Според мен не замазва, а разтваря мръсотията и после само забърсваш с парцал.
Цитирай

А тази на Солак, откъде е купена и колко струва?
Има ли ги в нета някъде?
Цитирай

Трябва би надеждна информация от човек, който е ползвал този уред. Въпросният Стимопъл е нещо като прахосмукачка, но с водна пара. Според рекламата е доста практичен уред за почистване на всякакви повърхности в дома: килими, паркети, теракот и т.н. Но едно е рекламата, друго - реалния живот. А цената е 209 лева, което никак не е малко. Ако беше колкото обикновено прахосмукачка човек да жертва малко пари и да пробва. Но 200 лева за обикновен опит, който може и да не е сполучлив ми се виждат малко много.  newsm78 Та питането ми е дали някой го е ползвал и съответно дали отговаря на рекламата - тоест върши ли наистина работа? Благодаря ви предварително.  Hug
Цитирай

не съм ползвала и не мога да говоря от личен опит, но аз на WS TELESHOP  не вярвам   Naughty
Цитирай

Абе и аз не вярвам, затова питам. Че майка ми много се е запалила, пък не ми се ще да си дава парите на вятъра.  Thinking
Цитирай

Имаше такава тема и там имаше отзиви.Аз съм си купувала разни неща от тях,като парочистачка и вакумиращи торби-абсолютни боклуци!
Цитирай

Ивка, много ти благодаря.  Hug Ще потърся темата. Аз точно затова и попитах. Тя като ми го описваше звучеше добре, но като ми каза къде е видяла рекламата и веднага започна да ме гризе едно съмнение. Не че съм ползвала техни уреди или продукти, но съм чувала доста лоши отзиви от хора, които са си купували разни неща. А пък въпросният уред струва колкото две нейни пенсии. Rolling Eyes
Цитирай

Дъщерята на моя колежка преди близо 20 дни си беше поръчала този уред с надеждата,че ще си улесни почистването на жилището,което е мезонет+котка.Наложило се е да се подмени,защото въпросното "чудо"пускало много пара и на теракота останало дълго време мокро.Тъй като подмяната на уреда е станала в жилището на моята колежка,тя се възползвала и го пробвала.Каза,че не е нищо особено и  200-те и кусур лева не си заслужават.
Цитирай

ellytza,  Hug Много важна информация. Още веднъж  Hug
Цитирай

Ха! Прозвуча ми като "Пумукъл" или "Спунк", та реших да разширя познанията си, да се ограмотя и да науча що за чудо е то Стимопълът. И се сетих, че скоро гледах и аз тая реклама, но не знам защо ме остави с усещането, че по-скоро ще си затрудня живота, отколкото да го улесня!
И изобщо продуктите, предлагани от WS TELESHOP  изобщо не ми вдъхват доверие. Баща ми ми подари един чуден комплект вълшебни тигани /милият пенсионер - взел ги на промоция за 300 лева!/ - точно за две готвения се скапаха тотално.
Цитирай

Моа приятелка си купи такава парочистачка.
Страхотно чисти.  Peace
Не е вярно, че кърпите са за еднократна употреба - перат се в пералнята.  Naughty
Първите няколко пъти, докато изчисти като хората цялата къща й беше трудничко и се беше отчаяла, но след четвъртото - петото чистене за две седмици - всичко вече беше наред.
С тази парочистачка тя чисти теракот (в банята и кухнята), балатум (на балконите), гранитогрес (в коридора), ламинат (в стаите) и килимите навсякъде.
Приятелката ми гледа в къщата си малко дете , а отгоре на всичкото имат и котка и куче, с дълъг косъм. Може да си представите каква чистота трябва да бъде, след като малкото щъка и се търкаля непрекъснато по земята.
Та, с тази парочистачка, моята приятелка се роди.
И аз ще си поръчам!
(Къде ми е процента за реклама?  Rolling Eyes Laughing)

Да разбирам ли че не е нужно да се минава с прахосмукачка преди това? И с тия две кърпи колко къща може да се изчисти?
Цитирай

Слях темите, изтрих личните разговори.
Цитирай

Да разбирам ли че не е нужно да се минава с прахосмукачка преди това? И с тия две кърпи колко къща може да се изчисти?

Моята колежка ми ,че трябва да се мине с прохосмукачка преди това.
Цитирай

Моята колежка ми ,че трябва да се мине с прохосмукачка преди това.
Ееее,със сигурност,боклука няма как да се събере иначе.
Цитирай

ДесиХ2 ,нали знаеш,че всяка домакиня иска да си спести труда и все се надява ,че като си купи нов уред ако може сам да чисти. Laughing
Цитирай

ДесиХ2 ,нали знаеш,че всяка домакиня иска да си спести труда и все се надява ,че като си купи нов уред ако може сам да чисти. Laughing
ми има такива,но не този Стиим Моп,дето ми се струва голям боклук.
http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=27663
http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=27665 Smile
Цитирай

Не си заслужава парите. Sad
Цитирай

Не си заслужава парите. Sad
Кое?Стим-а или роботите?
Цитирай

Много бях се замислила тези дни да си купя Стийм-а. Добре, че открих тази тема. Няма да направя тази грешка. Май всичко е само реклама... Hug Hug
Цитирай

Преди време като гледах рекламата и се чудих дали върши някаква работа. После прочетох тамата и поразмислих. Тези дни обаче като гледах българския вариант на рекламата и направо SickНякой знае ли дали и в кой магазин мога да разгледам тези и по-скоро тази която има и функция за миене?
Цитирай

Изобщо не отговаря на рекламата, поръчах си по нова година и не съм особено доволна.
 - не е лека
 - не чисти мокети и килими
 - пуска много пара и мокри ужасно много
 - не е малка, чудиш се в кой ъгъл да я завреш
 + чисти добре теракота, паркет и ламинат
 Като мия с нея не подсушавам, просто изчаквам помещението да изсъхне. Crossing Arms Когато се обадих да попитам за подложките дали са за многократна употреба, най-нахално ме излъгаха, че всичките са за еднократна, мога да си поръчам за многократна, но вървят по четири броя не можело по-малко. Outta Joint Когато я донесоха имаше 2 за многокр. и 10 за еднокр. и във фактурата беше упоменато на 2 места по 2 бр. микрофибърни подложки по 24 лв. двете. Така, че ме набутаха с още 50лв. ooooh! Ама аз съм си виновна.
 Но пред мъжа ми не споменавам недоволството си. Flutter
Цитирай

Преди време като гледах рекламата и се чудих дали върши някаква работа. После прочетох тамата и поразмислих. Тези дни обаче като гледах българския вариант на рекламата и направо SickНякой знае ли дали и в кой магазин мога да разгледам тези и по-скоро тази която има и функция за миене?
Този уред като стане 200 евро /колкото в момента е в Европпа/ или 125 долара /колкото в момента е в САЩ/ мога и да си го закупя. Но 720 лева!?! Ние тук да не пасем трева - и ние ползваме интернет и можем да сравняваме! А пък в техномаркета има две подобни машинки, които са по 2000 лева. Ово е стандарт, както казват съседите. Smile
Цитирай

Аз не бих си купила Стийм Моп
Цитирай

Този уред като стане 200 евро /колкото в момента е в Европпа/ или 125 долара /колкото в момента е в САЩ/ мога и да си го закупя. Но 720 лева!?! Ние тук да не пасем трева - и ние ползваме интернет и можем да сравняваме! А пък в техномаркета има две подобни машинки, които са по 2000 лева. Ово е стандарт, както казват съседите. Smile
Никой не те кара да го купуваш от България,дадох линк към уреда,за хората,които не са го виждали.И да ти кажа тези уреди съществуват от 7-8г. и струваха много над 2000 ЕВРО тогава.Уредите в Технмаркет са на други фирми,не Румба и Скуба.В Щатите са много по евтини,говорихме в друга тема за това,да не спамим повече.
Цитирай

http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=27663
http://www.get.bg/catalog/product_info.php?products_id=27665 Smile
Някой знае ли дали и в кой магазин мога да разгледам тези и по-скоро тази която има и функция за миене?
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=268282.0
Не знам за магазини,виж какво сме писали тук.
Цитирай

Никой не те кара да го купуваш от България,дадох линк към уреда,за хората,които не са го виждали.И да ти кажа тези уреди съществуват от 7-8г. и струваха много над 2000 ЕВРО тогава.Уредите в Технмаркет са на други фирми,не Румба и Скуба.В Щатите са много по евтини,говорихме в друга тема за това,да не спамим повече.
Права си, никой не може да ме накара да направя нищо, само че защо ми се нахвърляш - фактите са си факти - в Европа и САЩ - толкова, в България - двойно и тройно. Какво като преди 7-8 г. са стрували 2000 евро???Не виждам защо приемаш коментара ми като лична обида. А за уредите в Техномаркет - видях, че са на други фирми,  благодаря за инфото, но не беше нужно. Това обаче не променя разликата в цената на "Скуба" в България и по света. Това не беше спам, просто ти отговорих.
Цитирай

Ели6,не се нахвърлям на никого,темата просто не е за тези уреди,пуснах ги ,като отговор на
Не ме интересува колко струват уредите,нямам общо с фирмата-представител.Пуснах бг линк,за по-лесно запознаване с уреда,все пак четеш на майчиния си език.Колкото до цените:в Сащ са евтини,в Европа са по-скъпи,в България не ги и знам,защото не ме интересуват засега.Тези от 125 долара нямат много от екстрите на тези от 355 долара,прочети и виж.А по принцип много стоки в Сащ са на 1/2 цена от европейските.И аз не съм съгласна,но факт...И да-спам е,защото говорим за Стийм Моп,а не защо цените на Румба и Слуба в Бг са по-вискоки. Peace
Цитирай

eli6 питах къде мога да го видя и да си го купя, не ме притеснява цената и не съм я обсъждала,  Peace
Цитирай

И аз се бях засилила да я поискам за подарък.  Hug Добре че се разрових
АЗ имам от години една обикновена парочистачка на Конелиано. Като качество на извършената робота е супер само че е малка и после трява да се подсуши.С нея пера освежавам пердета,палта, дивани и легла.Мия щорите, пода, банята и каквото още трябва  Peace
А за вакуумиращите пликове -  #Cussing out  даже един се скъса  #2gunfire
Цитирай

А за вакуумиращите пликове -  #Cussing out  даже един се скъса  #2gunfire
и аз не съм доволна от тях.
Цитирай

Мисля да го взема и да го пробвам - 7 дена има все пак да го върна, ако не ми пасне. Скоро очакваме нов член на семейството  Love и ми е нужно добро и лесно почистващо средство за ламинат и теракот. И една вметка - уредът е на TOPSHOP  Peace
Цитирай

Моя близка си закупи и е много доволна. Казва, че чисти страхотно теракот, а фугите не можеш да познаеш.
Цитирай

Реших да споделя  Smile Днес отидох до Топшоп да купя уреда.
1) Оказа се, че ако го купя от магазина нямам право да го върна до 7 дни. Мога да се възползвам от тази екстра само ако го поръчам по телефона.
2) Чудото е много малко, но доста тежко - 8кг!! Има 2 многократни кърпи, а другите са еднократни (10 мисля че бяха)
3) Направиха ми демонстрация върху теракот - стори ми се ужасно мокро.
4) Момичето ми каза, че не може да почиства естествен паркет (макар на рекламата по ТВ да го прави). Много се намокряло дървото. Не че вкъщи сме с естествен, но се замислих - ламинатът е по-нетраен и по лесно може да влезе влага в него.

Така, че отказах се от уреда. Благодаря много на всички, че са споделили мнение, което ме накара да гледам различни черти на уреда, за да мога да взема правилното решение.
Цитирай

моя колежка си взе скоро такъв уред и е страшно разочарована - не си давайте парите за глупости!
Цитирай

Не бих си купила нищо, което ми е поднесено с такава "реклама" по телевизията - то излиза, че не само чисти, но и готви и децата отглежда... Не се връзвам аз на такива суперуреди.
Имам познати и колежки, които са пазарували от телешоп-а - и вакуумните пликове за съхранение и други там "чудесии" - всичко върнаха, не бяха доволни - и не се учудвам.
Цитирай

Гледала съм подобна /може би/ парочистачка по RTL,  но вече не го хващаме. Някой има ли подобни на  други фирми, които да се продават в момента?
Цитирай

http://www.rtlshop.de/ - Тук гледах такава.......
Цитирай

HugМного благодаря за отговорите... най- добре знаят хората с личен опит.. а в повечето случай той е трагичен, но поне ще знам да не си купувам тази "прахосмукачка"  Peace ooooh!
Цитирай

Не само прахусмокачка,от тези нищо не си купувай!
Цитирай

Реших да споделя  Smile Днес отидох до Топшоп да купя уреда.
1) Оказа се, че ако го купя от магазина нямам право да го върна до 7 дни. Мога да се възползвам от тази екстра само ако го поръчам по телефона.
3) Направиха ми демонстрация върху теракот - стори ми се ужасно мокро.
4) Момичето ми каза, че не може да почиства естествен паркет (макар на рекламата по ТВ да го прави). Много се намокряло дървото. Не че вкъщи сме с естествен, но се замислих - ламинатът е по-нетраен и по лесно може да влезе влага в него.

1) А споменаха ли слу4айно,4е за да го върнеш, трябва да е в оригинална опаковка, ненаранена въобще, както и вси4ките му допълнителни ''джаджи''=да не си го отварял=да не си го ползвал? ( Интересно как да разбереш дали си доволен тогава? newsm78). И не мисля, 4е след едно пробно 4истене и недоволен клиент, няма да направят проблем закърпата, с която е 4истил ?
3) За мен това зна4и, 4е след като изсъхне, става на петна ( особено гланцирания теракот ). Ако не искаш петна- подсушаваш= правиш нещо 2 пъти, нищо 4е си олекнал с 200 лв.... Mad
 4) Зна4и лъжат в рекламата за естествения паркет  Rolling Eyes? А на ламината фугите са много по-пропускливи= влагата прониква и след няколко месеца се издува и деформира.Тук и подсушаването няма да помогне, ама виж ако се топлите на твърдо гориво.... (питай мен- нашите се топлиха с моя издут ламинат , 70 кв.м. Татко каза, 4е много хубаво горял....)Следователно лъжат и за ламината.... Rolling Eyes
   Аз се 4удя , след като толкова много мокри, мокета колко време съхне ? Тук подсушаване не става.... А ако имаш под мокета корк (като мен? ) и ако подгизне и той ? Много хора пък слагат  др. изолации, картон, тапети и т.н.?
 То това ако е улеснение на живота на домакинята .... #2gunfire
  И защо не са му направили един прост регулатор на струята- ти си я нагласяш колко да мокри в зависимост какво 4истиш( работила съм с такава паро4иста4ка ) 

Ох, много взех да питам... А като си помисля, 4е по4ти си го бях купила това 4удо, добре 4е се сетих да про4ета малко мнения.
Цитирай

Добре, че разбрах за какъв боклук иде реч пред да си купя и аз. Първо за ламинат не става, защото това е пара на 100 градуса, и пуска мн вода. Цвната в България и е няколко пъти по-висока, аз търдих по чужди сайтове и нямаше проблем да си я купя по интернет на три пъти по-евтина, но след като видях за какъв ужас става на въпрос се отказах.
Цитирай

Да, прави сте момичета, от там просто нищо не си купувайте. Аз преди 2 години направих грешка и си взех Витал център- техния кухненски робот. Боклукккккккк, неможе нищо да направи. Скоро реших пак да пробвам- нито магданоз, нито лук смила, за шейкър каната му да не говорим. Хиляда части е, само докато го сглобиш и вече си се изнервил, така ми заема място в шкафа.
Да, де все пак темата е за парочистачката, която е другата им поредна измама.
Цитирай

а аз да попитам... перящите прахосмукачки успяват ли да перат килими и пътеки хубаво? защото майка ми за тях искаше да си купи Стийм Моп-а  но добре че и аз се сетих да видя тук Flutter преди да си е поръчала този боклук..????
Цитирай

Въпреки прочетеното тук,аз я поръчах,за да я подаря на майка си.Нейна приятелка й казала,че просто копченцето за пара не трябва да бъде постоянно натиснато,така нямало да бъде много мокро.Майка ми не знае,че съм я поръчала,но получа ли я,лично ще й почистя жилището.На промоция с парочистачката поръчах и малката парочистачка.
Цитирай

а аз да попитам... перящите прахосмукачки успяват ли да перат килими и пътеки хубаво? защото майка ми за тях искаше да си купи Стийм Моп-а  но добре че и аз се сетих да видя тук Flutter преди да си е поръчала този боклук..????
Аз чистя и си пера също килимите и мокета с Рейнбоу - прахосмукачката е с воден филтър, за нищо на света не я заменям и не бих си занесла килимите на пране. Свекърва ми ползва също с воден филтър, но беше някаква немска марка, не помня точно коя, тя също е доволна Peace!
Цитирай

Аз чистя и си пера също килимите и мокета с Рейнбоу - прахосмукачката е с воден филтър, за нищо на света не я заменям и не бих си занесла килимите на пране. ..............
И аз така!  Peace
Цитирай

Има ле някой тази парочистачка? Всеки ден гледам рекламата и ту се навивам да я взема, ту се отказвам, че най-вероятно е боклук. Ако някой я е поръчал вече пишете отзиви
Цитирай

Има ле някой тази парочистачка? Всеки ден гледам рекламата и ту се навивам да я взема, ту се отказвам, че най-вероятно е боклук. Ако някой я е поръчал вече пишете отзиви

Че то и от рекламата се вижда че е боклук. Я си представи да изчистиш 100 квадрата с тоя парцал дето му се слага. Ми ще ти трябват поне 20 парцала и 20 пъти да се дупиш да ги сменяш, че после и переш. Освен това боклуци като косми и трохи хич не виждам да ги почиства.
Цитирай

давайте мнения моля.щото и аз искам да си купя,и мъжът ми като цапа да си чисти.
Цитирай

дами ,може ли да намерите темата назад за този моп.мнения и разсъждения има там Peace
преди да почнете нова тема проверете дали преди това няма вече такава
 Peace Peace
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=276034.msg7158388#msg7158388
Цитирай

Е това е една и съща тема! Не са две!  Peace
Цитирай

обединиха ги.има ред във форума.за това и го посещавам.като искам да се информирем си търся и намирам инфо
 newsm10
Цитирай

И аз се бях запалила, но взех първо от една приятелка да я пробвам ooooh! Току що я изключих и си изваждам мойто си парцалче...... То не е вода, не е замазване, не е чудо #Crazy  Не се лъжете въобще, добре,че първо пробвах, а не я купих,че тогава моя щеше bash smile3513
Цитирай

Здравейте, и аз се чудя дали да си поръчам парочистачката.
Въпреки прочетеното тук,аз я поръчах,за да я подаря на майка си.Нейна приятелка й казала,че просто копченцето за пара не трябва да бъде постоянно натиснато,така нямало да бъде много мокро.Майка ми не знае,че съм я поръчала,но получа ли я,лично ще й почистя жилището.На промоция с парочистачката поръчах и малката парочистачка.
Е, как е? Върши ли работа?
Цитирай

Майка ми е очарована и от двете придобивки.Не е вярно,че стийм моп пуска много вода,просто явно не се използва правилно.Малко по-влажно е само когато се използва с подложките за еднократна употреба.Които пък съответно не са за еднократна употреба,а могат да се използват няколко пъти и се изпират.Има и нещо друго-ако има някакъв проблем със стийм моп,просто се обаждаш и те ти доставят нов,като връщаш стария.
Цитирай

И аз имам тази на Солак. Не мога да сравня с Стийм Моп-а, но Солак си е ОК. Малко е неудобна, защото самия уред се държи в едната ръка за да можеш да си натискаш копчето (прилича на пръскалка за освежаване на растения) докато държиш тръбата с другата, но иначе е добре. Но за банята не става според мен, само за паркет и ламинат. Не въздейства на фугите както ми се иска на мен. Но в кухнята ми е незаменим, от както го ползвам ми се реши проблема с мътните петна пред печката. Колкото и да миех с вода препарат все си оставаха, обаче с парочистачката се махнаха след 2-3 почиствания. Майка ми има парочистачка от 15тина години, една италианска, много е доволна. Но най-важното е да излиза пара а не топла вода. Моята трябва да загрее хубаво, дори и индикатора да показва, че е готова още трябва.
Цитирай

Много съм кух! Поръчах това недоразумение стийм моп-а, за да чисти жената и да пее, а то се оказа пълен боклук!
Съвет - НЕ купувайте!
...с боклук не можеш да почистиш боклука, нали? Wink

П.П. Някой опитал ли се да им върне мопа и да си вземе обратно парите?  Rolling Eyes
« Последна редакция: Пон., 03 Ноем. 2008, 21:20 от GODzillata »
Цитирай

Подовете в моят апартамент са с ламиниран паркет, а банята с теракот. Като видях рекламата на стиймоп реших, че без съмнение като почистя с този уред спокойно ще се пързаляме всички с бели чорапи по паркета. Място не си намерих докато не го получих. Сглобих го на минутата и започнах да чистя. Имам хубава прахосмукачка, но не почистих предварително с нея, защото дамата от рекламата казва "прахосмукачката вдига много прах..." След като "почистих" се наложи да попия водата по пода която остави парочистачката и разнесените косми и прах. Следващите пъти когато я използвах, предварително почиствах с прахосмукачка и така цяяяяяяяял месец. При поредното включване вече нямаше пара, нито нагряваше. Мислех да я нося някъде на ремонт, когато изненадващо на следващият ден ми се обадиха от фирмата да попитат дали съм доволна от уреда и аз им казах за проблема. За огромна моя изненада след два дни дойде куриер да подмени уреда. Сега имам нов уред, но мисля да го подаря на приятели младоженци, техният под е теракот. От едномесечно чистене на ламината, ръбчетата на отделните елементи се надигнаха. За Бога братя-не купувайте!!!
Цитирай

Изобщо даже не ми е минавала мисълта, че може да не се изпрахосмучи преди да се бърше с каквото и да било.
Между другото и аз имам ламиниран паркет и с вода и парцал се мокри повече от колкото със стийм мопа, който аз имам. Иначе това, че вода не му понася си е съвсем вярно. А за теракот в банята изобщо не става според мен и изобщо не може да се каже, че има голяма почистваща сила, но за общо почистване на малко замърсени подове ми е ОК.
Цитирай

Mи не е прахосмукачка,защото нищо не смуче.Парочистачката почиства с пара,така че е задължително да се мине с прахосмукачка преди това.Тоест не си спестявате никаква работа.Както съм писала,имам 3 парочистачки общо,и познайте дали ги ползвам за ежедневно почистване....нееееее.А този уред ми изглежда най-неудобния от този род.Голямата ми парочистачка е точно като нормална прахосмукачка на вид и рамери.Позлвам я за почистване на килими,фуги,плочки в банята,за освежаване на дамаски.За друго не ми е удобна и влиза в употреба само при някое основни чистене.Малката парочистачка ми служи за по-често почистване на фуги,петна по килимите или в колата.За ежедневното чистене си действам с кофи и парцали. Crazy
Цитирай

Twisted Evil боклууууууууууууууук тече вода отвсякаде и тия от теле шопа отказват да ми върнат парите !!!!!! #Cussing out
4е си купих и допълнителни приставки за още 50 лева
Мъж ми направоооооооооооо #2gunfire
Цитирай

Twisted Evil боклууууууууууууууук тече вода отвсякаде и тия от теле шопа отказват да ми върнат парите !!!!!!

Shocked    Stop    Naughty

Току-що дойде куриер, върна ми парите и взе моп-а!
Учудващо, но излезнаха коректни и експедитивни, евала за това!  Peace
Цитирай

GODzillata,изкарала си голям късмет!
Цитирай

GODzillata,изкарала си голям късмет!
И аз искам да върна моя,не съм доволна,ползвах го вчера-какво да кажа като се обадя по телефона или трябва да отида на място?На всичкото отгоре се набутах и с малката парочистачка и допълнителни перящи подложки,общо 350лв-мъжът ми направо ще ме[smilie=smile3512.gif] -помагай
Цитирай

Май леко късно виждам поста ти...та кажи, как мина, върна ли я?  Rolling Eyes
Цитирай

Момичета,тотално се разобедих от такава покупка Confused....най-вероятно щях да се набутам ooooh!
Цитирай

Мислех да поръчвам,но вие ме разобедихте.Добре,че първо погледнах във форума за мнения.Ще събирам парички за тази на Солак.
Цитирай

А това ли е парочистачката на Солак http://www.solac.bg/pictures/produkti%20za%20doma/images/17t.jpg ?
Цитирай

Да, точно тази е, аз я имам и съм горе долу доволна. Не е вълшебна, но ми върши работа за малко замърсени подове.

П.П. Четете инструкциите за ползване.
Цитирай

И аз взех да се замислям да си взема тази на Солак, все пак 75 лв. не са като 210
Цитирай

Добре, че ви прочетох ,така се бях засилила да я поръчвам  ooooh!.
Като се замисля  Thinking,след известно време няма ли да се запушат отворите ,откъдето излиза парата?
Цитирай

Това е най-голямата измама...:
1. Не чисти фугир на теракот,напротив-разтваря го и след време започва да се рони.
2.Ламиниран паркет-силната струя пара влиза между отворите и тази вода/пара се задържа в дунапрена,който служи за изолация.След време от задържането на влагата се получават гъбички,както и се унищожава ламината,паркета и всичко дървено....Надува се и се отварят фугите.БЕЛА БЕЗ БЕЛА.......!
Не се лъжете !Тия са пълни измамници.Аз поръчах два в една заявка,уж с отстъпка 10 %,а после ми натресоха доставката за две заявки,а аз имах само една и платих 38 лева за доставка на двете и то в София-град.
Съжалявам,че се доверих на една позната,която толкова много го хвалеше този Стийм Моп.....оказа се,че и тя пропищя преди два месеца,защото и се наду паркета от водата/т.е.силната пара,която е като "гьол"/.Толкова много поразии за 5 месеца!Ужас!Тия направо са за СЪД!
Сега демонтирам ламината и паркета,както и наново фугирам теракота.Заради тази глупост сега ще дам хиляди левове.....от наивността си си изпатих...!Не се лъжете и Вие.
Цитирай

Стийм мопа наистина е болук Sick Sick Sick SickКогато исках да го върна след два дни ме метнаха че важи датат от фактурата ,а куриерите се бяха забавили и така беше минала една седмица и не ми върнаха парите #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Сега го ползвам само да си чистя плочките в коридора,където немога да се оплача ,че не ги чисти ,ама фугите със сигурност не ги чисти ( а аз заради фугите на плочките го взех  Sick ).Изобщо и не бих посмяла да пусна тоя  " уред " върху ламината.......... освен ако не искам да си сложа нов ламинат  35
Цитирай

Бубаланак,ти нали си подписала докумет от куриерската служба,не го ли премат?Обади се в зашита на потребителите и ги разпитай за твоя случай.
Цитирай

здравейте дами
и аз като една ентусиазирана домакиня си поръчах Стийм Моп - вчера го получих и веднага го пробвах.....пълен боклук и при това скъп. Сега ми се иска да бях поразгледала форумите преди да го поръчам.
Днес се обадих че искам да го върна, в момента чакам да ми звъннат за да уточним начина на връщане и връщането на парите. Все още се побирам в 7 дневния срок.
Цитирай

Без да съм чела цялата тема съм сигурна за себе си, че това е
пълен боклук

Просто логично погледнато това е живо замазване ако преди това  не си изчистил с нещо прахосмучещо.
 След това може да забършеш-замажеш пода с мопа.
Жалко, че има хора, които са се заблудили.
А самите реклами с практичните и прагматични домакини са направо  Sick
Цитирай

Да, ей това ме побърква...толкова телевизионно време похабяват с разни тъпи реклами....от типа" Мъжът ми го ползва..ами той си мърси, да си чисти после" ..или нещо от рода..направо  #2gunfire #2gunfire
Цитирай

Като гледах рекламата и аз се зарибих.
Мъжът ми обаче категорично каза "НЕ!". Всичко това, което прочетох от вашия опит той ми го изтъкна като довод, особено за ламината.
Сега се радвам,че го послушах! Peace

Искрено съчувствам на тези, които са дали пари за този боклук.

Не ги жалете, сигнализирайте Комисията за защита на потребителите и каквото се сетите там,за да спрат с тези нескончаеми възхваляващи реклами. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Цитирай

Аз не знам как им се връзвате на рекламите,честно.Ако имаше такова чудо,дето чисти толкова перфектно,всички щяхме да го знаем.
Да, ей това ме побърква...толкова телевизионно време похабяват с разни тъпи реклами....от типа" Мъжът ми го ползва..ами той си мърси, да си чисти после" ..или нещо от рода..направо  #2gunfire #2gunfire
Тъпи-тъпи,но като гледам как се зарибяват хората,си вършат работата.
Цитирай

E хайде де, как може човек да се върже на такава измислена реклама  Tired
Добре, че някои от съпрузите са трезвомислещи хора  Laughing
Цитирай

E хайде де, как може човек да се върже на такава измислена реклама  Tired
Добре, че някои от съпрузите са трезвомислещи хора  Laughing
Aми,.....и аз това се чудя,но е факт,че рекламата действа.Нали виждаш колко момичета,само в тази тема,са се излъгали да си я купят.Само 1-2-ма доволни имаше. Mr. Green
Цитирай

И мойта приятелка си купи и казва ,че е доволна,
но само за плочките не и за килимите.
Цитирай

То и аз се бях вързала,колкото и да е тъпа рекламата.Добре,че преди да поръчам или купя нещо чета по форумите. Hug
Цитирай

Това ми се струва такъв боклук, че няма на къде повече.
Една приятелка си го поръча и чакам да и го доставят, но едва ли ще ме възхити.
Цитирай

Аз се бях навила и с малки резерви се обадих - оказа се, че с-у тези 210 лв получаваш 10-те еднократни подложки, а постоянните, които се перат струват 49 лева - 4 броя.  Rolling Eyes  Имало 3 пакета - малък, среден и голям (този за 49лв е малкия). Та в общи линии цената е 260 лв. без доставката.
Като ви чета - май е безмислено да се дават...
Цитирай

Купете си по-добре такъв вид:
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.telemarketbulga … official%26sa%3DN
Цитирай

Това ли имаш предвид...   Wink
http://www.telemarketbulgaria.com/product_info.php?cPath=22& … bdde03745e06605ae
То чак и глади бре  Laughing
Цитирай

http://www.telemarketbulgaria.com/product_info.php?cPath=22& … bdde03745e06605ae

Аз не бих си го купила ако ще и да готви Laughing  От Телемаркет щом е...мерси.
Цитирай

Аз не бих си го купила ако ще и да готви Laughing  От Телемаркет щом е...мерси.
Oт телемаркет е,но изглежда по-читаво от Стиим Моп-а,като гледам има доста желаещи за парочистачки.
Аз имам подобна на показаната от мен парочистачка,не глади,но върши страхотна работа.Лошото е,че е обемиста като прахосмукачка.Не знам в БГ дали ги продават,само този модел ми излезе от телемаркета.Ето това имам предвид:
http://www.ariete.net/catalogo_06/product_img/img_princ/Pulizia% … a/big/mod4205.jpg
Тя ми е само за основно почистване.За всеки ден имам една малка.Върши супер работа за фуги,килими.Пода си мия с парцал-по лесно и бързо от това няма.
Цитирай

голям боклук
Цитирай

Момичета, подействахте ми отрезвяващо, бях си навила да го купувам Стийм Мопа, ама като прочетох повече работа отваря отколкото върши не благодаря Naughty
Цитирай

Oт телемаркет е,но изглежда по-читаво от Стиим Моп-а,като гледам има доста желаещи за парочистачки.
Аз имам подобна на показаната от мен парочистачка,не глади,но върши страхотна работа.Лошото е,че е обемиста като прахосмукачка.Не знам в БГ дали ги продават,само този модел ми излезе от телемаркета.Ето това имам предвид:
http://www.ariete.net/catalogo_06/product_img/img_princ/Pulizia% … a/big/mod4205.jpg
Тя ми е само за основно почистване.За всеки ден имам една малка.Върши супер работа за фуги,килими.Пода си мия с парцал-по лесно и бързо от това няма.
Да добавя само,че малки парочистачки на СОлак има в Техномикс.
Цитирай

Някой връзва ли им се изобщо на тея? Twisted Evil
Цитирай

Някой връзва ли им се изобщо на тея? Twisted Evil

Да. И жената/леля ми/ е много доволна и го препоръчва на свои приятелки.
Ама на мен не ми стиска да дам 200 лева.
Цитирай

Kaт го гледам тоя мъж дет ги рекламира (колко ли кинти са му дали Mr. Green) та се чудя, дали изобщо я е хващал в ръцете си след рекламата 35 35
Цитирай

Kaт го гледам тоя мъж дет ги рекламира (колко ли кинти са му дали Mr. Green) та се чудя, дали изобщо я е хващал в ръцете си след рекламата 35 35

Просто е ужасен! Къде го намериха........ужас!  Shocked
Цитирай

Просто е ужасен! Къде го намериха........ужас!  Shocked
Не ги намират.той е един от малкото доволни от Стийм Моп-а.Аз си купих преди доста време вакумкращите торби от Телешоп.След време ми се обадиха да ме питат доволна ли съм от продукта и ако да,дали бих участвала в реклама по тв.,в която да ме снимат,и да изразя положителното си мнение.Доста ме убеждаваха,но категорично отказах.Явно тоз господин не е издържал на изкупението да го гледат по национален ефир. Mr. Green
Цитирай

Горкия Mr. Green
А кат го слушам и гледам къщата му била 180 кв., тоз човек прислуга няма ли си Mr. Green или по- скоро жена няма ли си, че тръгнал да се снима колко е работлив и да рекламира боклуци 35
Цитирай

Друг е въпроса колко сериозно може да си изпати от разочаровани притежатели на парочистачка,закупена след неговата тъпа агитация.
Цитирай

Е, нагли са просто - сега и църквата намесиха  в рекламата си #2gunfire
Цитирай

Shocked Shocked Shocked
Това с църквата не съм го гледала още #Crazy
Е то бива, бива, ама то чак противно да ти стане ooooh!, както с наколенките и космодиска Mr. Green същата работа Mr. Green
Цитирай

Shocked Shocked Shocked
Това с църквата не съм го гледала още #Crazy
Е то бива, бива, ама то чак противно да ти стане ooooh!, както с наколенките и космодиска Mr. Green същата работа Mr. Green

Днес го гледах за първи път. Една баба, която чисти черквата разказва колко бил доволен попът, че Стийм мопът изчистил восъка от пода. Много криво ми стана като знам що за боклук е  Naughty
Цитирай

ooooh! ooooh! ooooh!
Ужас!!! Shocked smile3556
Цитирай

момичета, трябва ми нещо ПРЕДИМНО ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ДАМАСКИ/МЕКА МЕБЕЛ.
Дали това да е нещо от сорта на парочистачка или пък перяща вакуум-прахосмукачка?
Споделете опит, моля!
Цитирай

Ей този въпрос точно много вълнува и мен. С парочистачка не става. Замазва и даже дамаската става груба и твърда като шкурка.
Цитирай

oxyjenia,купи си перяща прахосмукачка Peace.
Цитирай

oxyjenia,купи си перяща прахосмукачка Peace.

ОК. Каква? Личния опит предимно ме интересува. Консултантите в магазините говорят все "принципно"

Цитирай

Моята е PHILIPS TRIATHLON tyrbosistem .
Пере килими, дамаски ,мие прозорци ,фаянс, теракотa.
Сигурно има и по- добри, аз съм доволна от тази.
Разбира се ефектът от почистването зависи до голяма степен от перилния препарат.
Цитирай

Горкия Mr. Green
А кат го слушам и гледам къщата му била 180 кв., тоз човек прислуга няма ли си Mr. Green или по- скоро жена няма ли си, че тръгнал да се снима колко е работлив и да рекламира боклуци 35
Явно няма, май само с майка си живее, нали и "тя чисти отвреме навреме".
Цитирай

Тая парочистачка е повече от ясно, че само замазва. Къде и как ще събере косми от котка/куче, трохи, прах? По-скоро ще ги размете на всички страни с тая пара. А после парата къде отива, нали тая подложка ще подгизне на първата секунда. Ужас. Въобще, от нещата по телефона ли е, боклук е.
Майка ми искаше онова малкото Чопърче, ама отишли в някакъв магазин пак на една от ТВ фирмите, и взели Витал център... Е такова чудо няма - то докато го сглобиш и забравиш за какво ти е трябвало...  Sick Sick Sick
Цитирай

Горкия Mr. Green
Явно няма, май само с майка си живее, нали и "тя чисти отвреме навреме".
Милия, чак да го съжали човек Wink
Гледа да изкара некой лев от рекламка а?  35
Цитирай

Прочети какво писах предната страница ,по повод рекламите на телешоп-а.За съжаление няма да спечели нищо,горкия.
Цитирай

Прочети какво писах предната страница ,по повод рекламите на телешоп-а.За съжаление няма да спечели нищо,горкия.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
E kak славата?
Виж каква слава само получи по националния ефир hahaha
Нищо, че го плюят по форумите, той си мисли, че е номер 1 35
Цитирай

E kak славата?
Виж каква слава само получи по националния ефир hahaha
Нищо, че го плюят по форумите, той си мисли, че е номер 1 35
Crazy Ако е заради това,горкия той.
Цитирай

Rolling EyesЗдравейте, мили дами като гледам има доста ,които са споменали марката Солак и аз мисля да си взема една такава парочистачка. Praynig http://www.kefche.com/photos/fvx92ykr/ Peace newsm78това е сайта мислите ли си че си струва да си я взема.Според вас каква е кажете ми.   Sad Embarassed благодаря Ви предварително за съветите за Солак bouquet
Цитирай

Хора НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ СТИЙ МОП .Това са пълни глупости това за църквата и мъжаТова 210 лева е пълна глупост поне да правеше нещо а не само да замазва #Cussing out #2gunfireМоля Ви дори само да го изпробвате няма смисъл да си го купувате за 7 дневния срок.Ако някоя приятелка или близък,познат го има помолето го да ви услужи за ден да видите какъв боклук елНЕСЕ ЛЪЖЕТЕ БИ ХОРА ЗА МИГ И АЗ ПОВЯРВАХ АМА ТО моб. тел. ми струва с абонаментен план 200лв. пък аз ще взема да си купя няква електрична бърсалка.ПРЕДИ ДА СИ КУПИТЕ НЕЩО ПОМИСЛЕТЕ ПРЕДИ ТОВА!!![/color] Rolling Eyes Twisted Evil :stop Това е от мен!!!
Цитирай

А майка ми е страшно доволна от Стийм моп,също и от малката парочистачка.
Цитирай

A Chanel каква е парочистачката на майка ти. Very Happy Laughing
Цитирай

Извинете, но ние нямаме къща 180 квадра, съответно Стийм Моп не е за нас  Mr. Green
Ще се задоволим с нещо по-простичко за 100лв Mr. Green
Човека е голяма работа, нека си мие със Стийм мопа и да е жив и здрав Mr. Green
« Последна редакция: Нед., 28 Дек. 2008, 18:47 от Miss princess »
Цитирай

A Chanel каква е парочистачката на майка ти. Very Happy Laughing
Някаква,която вървеше промоционално на по-ниска цена,ведно с мопа.
Цитирай

Извинете, но ние нямаме къща 180 квадра, съответно Стийн Моп не е за нас  Mr. Green
Човека е голяма работа, нека си мие със Стийн мопа и да е жив и здрав Mr. Green
Адвокат,пък толкова неграмотна.Стийм,стийм,стийм.
Цитирай

Извинете, но ние нямаме къща 180 квадра, съответно Стийн Моп не е за нас  Mr. Green
Човека е голяма работа, нека си мие със Стийн мопа и да е жив и здрав Mr. Green
Адвокат,пък толкова неграмотна.Стийм,стийм,стийм.
Sorry,  но така го чувам и така го написах, вече е коригирано. Cool
Цитирай

Радвам се,че ти помогнах.В думите ми нямаше злоба.
Цитирай

Радвам се,че ти помогнах.В думите ми нямаше злоба.
 bouquet
Цитирай

Аз го купих мопа,въпреки че тука ме съветваха да не го правя,
Та взех го за 188лв някаква промоция беше.
Много съм доволна и редовно си го ползвам,с ламинат съм и нямам поражения никъде.
Цитирай

И аз се сдобих с мопа.Килимите чисти добре ,и теракота,но ламината го мокри много и се налага да подсушавам след това.Mira 1919 ,при теб така ли е?
Цитирай

Мира 1919 ,колко време го ползваш ?
Цитирай

здравейте ,харесала съм си тази парочистачка
http://megashop.bg/techno/product_info.php?products_id=3496
някой има ли я ? и доволни ли сте?
Цитирай

аз съм адски доволна от тях,донесоха ми я от германия,нито вода капе,нито нищо.не бих я сменила за нищо.
Цитирай

И аз се сдобих с мопа.Килимите чисти добре ,и теракота,но ламината го мокри много и се налага да подсушавам след това.color]

привет, аз се интересувам по тази причина, мисля си да почиствам дамаските с нея... но ако мокри земята твърде много, се колебая...
Цитирай

аз пък съм много доволна от мопа за почистване на ламината и теракота,но за килимите изобщо не съм.съмнявам се че ще може да се почисти дамаската с него.
Цитирай

ако сте с ламинат или плочки Мопа е перфектно решение, но за келими и мокети- не става! още повече за пране Peace
Цитирай

Хехе, колкото хора, толкова мнения  Crazy
Моята парочистачка е Стийнмоп и повече я ползваме за килими. Давах я на комшията за мокет и първия път не беше особено впечатлен, но втория път направо се замисли да купува. Не мислете, че 1-2 минавания са достатъчни за добър резултат. Ползвам я 1 път в седмицата за килимите, минавам първо с прахосмукачка и после с парочистачката /тя обира допълнително праха, останал на килима/, убива микробите, защото нагрява до доста висока температура, а после стаята мирише много свежо.
Голямата ми дъщеря е с алергия към домашен прах и този подарък ми дойде като сто с белот  Mr. Green
За мокренето братовчедка ми сподели, че като минава ламината, я спира отвреме навреме, за да не изпуска много вода. Еднократните кърпи ги ползва за плочките в банята и беше много доволна.
Приятно чистене  Laughing
Цитирай

А може ли човек да си закупи допълнителни кърпи (многократни и еднократни), че то само с тези бройки май няма да стане...
Цитирай

Кърпите са 2 за многократна употреба, но можете да си купите неограничено количество за 24 лева - 2 бр.
Цитирай

Аз отдавна гледам рекламата, но все ми се вижда много за такъв уред... Повечето хора около мен, които имат такъв уред, са доволни, но това май не ми стига, за да похарча и аз 200 лв....
Цитирай

A  за почистване на паркет ще сподели ли някой? Иначе и за моята фирма са много 200лв за този уред.
Цитирай

Помислете:
-така или иначе трябва да пуснете прахосмукачка преди да минете с това чудо.
-после трябва да изчистите със Стийм моп-а,като това се равнява на още едно чистене с прахосмукачка/уреда не е чак толкова удобен и лек, и трябва да го бутате напред-назад.пробвала съм го/

Не е ли по-лесно да метнете една прахосмукачка и един парцал,а да си вземете една малка паричистачка за 50-60 лв., с която да почиствате при нужда не само пода,ами прозорци,фуги,вани,мивки,тоаленти чинии,дамаски,килими.Стийм Моп-а може да почиства само подови насилки и килими,не става да си изчистите дивана,например, или поне смятам,че задачката ще е доста трудоемка.
Аз изхождам от тази гледна точка,защото има точно 3 бр.парочистачки.Защо?Защото все се заблуждавам колко са полезни,после рядко ги ползвам,а купувам все някой нов и "много удобен" модел,който пак си стои в шкафа.
Използвам ги само за основно почистване,не за ежедневно.
Имам една комбинирана парочистачка,която е на вид и форма като прахосмукачка.Хубавото е,че е лека,маневрене и има много накрайници за почистване,птрактически може да се чисти всичко с нея.
« Последна редакция: Пет., 13 Февр. 2009, 10:02 от ДесиХ2 »
Цитирай

в крайна сметка всичко е въпрос на личен избор,аз реших да си го взема и не съжалявам.,,така или иначе първо трябва да се пусне прахосмукачка,,-често чета подобни мнения.да,така или иначе трябва преди да се измие пода с каквото и да е (конци,парцал,стирка)да се пусне.но така както ми почиства стий мопа настилките с нищо друго не съм успявала да ги почистя
Цитирай

в крайна сметка всичко е въпрос на личен избор,аз реших да си го взема и не съжалявам.,,така или иначе първо трябва да се пусне прахосмукачка,,-често чета подобни мнения.да,така или иначе трябва преди да се измие пода с каквото и да е (конци,парцал,стирка)да се пусне.но така както ми почиства стий мопа настилките с нищо друго не съм успявала да ги почистя
Радвам се,че си доволна.Аз не съм против парочистачките,а против тази конкретно,защото може за тези пари да се купи комбиниран уред,който да ми почиства не само пода. Peace
Цитирай

далече съм от мисълта че това е най-великото чудо на техниката.само  исках да отбележа(за тези които преценят + и-) че навсякъде където се коментира стий мопа,това че трябва да се почисти предварително с прахосмукачка се изтъква като някакъв минус на уреда,а не е така.аз също чух доста противоречиви мнения преди да се реша да си я купя но не съжалявам.
Цитирай

далече съм от мисълта че това е най-великото чудо на техниката.само  исках да отбележа(за тези които преценят + и-) че навсякъде където се коментира стий мопа,това че трябва да се почисти предварително с прахосмукачка се изтъква като някакъв минус на уреда,а не е така.аз също чух доста противоречиви мнения преди да се реша да си я купя но не съжалявам.
E то няма как да не се чисти с прахосмукачка първо,какъвто и да е уреда.По скоро коментарът идва оттам,че на рекламата,лицата,които говорят зап продукта,обясняват как преди ползвали метли и прахосмукачки,а със Стиим Моп-а за 15 мин,чистели всичко.Някои хора се заблудиха,че не е нужно да се чисти боклука преди това,че парочистачката чисти сама всичко. Mr. Green
Цитирай

Тъкмо се бях навила да купувам днес, но реших да прегледам мненията по въпроса ...  newsm78
Моят проблем е, че дори след ежедневното почистване с прахосмукачка и парцал, чорапките на малкия пак почерняват за отрицателно време (дори от Доместос-а няма файда, освен смрадта). Имам ламинат в стаите и релефен теракот в кухнята и коридора. Стийм моп-а ми изглеждаше най-удачното решение, но вече не съм толкова сигурна.  Thinking
Някакви съвети?
Благодаря предварително.  bouquet
Цитирай

Аз по-добро нещо от синия моп, дето се изстисква в кофа с вода досега не съм намерила за съжаление. Така си обирам и дребните боклуци и мия и едновременно почти подсушавам. Е, хамалогия си е , но по-добро решение аз засега не съм намерила...
Цитирай

ednamama и аз прочетох доста противоречиви мнения преди да си го купя,но сега изобщо не съжалявам.и у нас е ламинат и теракота,и почиства идеално.
Цитирай

Ламинатът не се ли поврежда от горещата вода? И някой чисти ли с него паркет?
Цитирай

ми на моя нищо му няма-за сега.ползвам мопа от 8 месеца
Цитирай

Аз го използвам близо една година, почиствам ламинат, дъбов паркет и теракота, от всички най-трудно се почиства теракота- във фугите винаги остава мръсотия Thinking  Наистина доста мокри, но пък добре разлага всичко залепено по пода и цялата мръсотия отива в парцала, който трябва да се сменя често Confused
Цитирай

Аз го използвам близо една година, почиствам ламинат, дъбов паркет и теракота, от всички най-трудно се почиства теракота- във фугите винаги остава мръсотия Thinking  Наистина доста мокри, но пък добре разлага всичко залепено по пода и цялата мръсотия отива в парцала, който трябва да се сменя често Confused
Ама наистина ли му няма нищо на паркета ти? Това вече ме заинтригува....А наистина ли е доста тежичък този уред? Това пък е второто нещо, което ме притеснява.....
Цитирай

във фугите винаги остава мръсотия.с каквото и да се мие пода на тях трябва да се наблегне,хубавото при мопа е че парата разтваря мръсотията и много по лесно се почиства.аз периодично ги почиствам с гъбичка след парочистачката.уреда не е тежък,не се вдига а се плъзга по пода
Цитирай

Ама наистина ли му няма нищо на паркета ти? Това вече ме заинтригува....А наистина ли е доста тежичък този уред? Това пък е второто нещо, което ме притеснява.....
На паркета ми наистина му няма нищо, но е циклен и лакиран преди 4-5 години Peace леген с вода съм изсипвала и не се е повредил, та от Стийм мопа ли да му стане нещо Laughing
 За тежкото- е тежичък....
Цитирай

Thinking
Цитирай

Hug  Загубили сте се напоследък....
Почетох доста от постовете тук и виждам, че преобладава негативното мнение за тези уреди.  Въпросът ми е знаете ли други подобни  водни прахусмокачки, които да са добри и сравнително на поносима цена.  newsm78
Цитирай

ууууууу, да ви се Фаля...  35
И аз имам Стийм МОП.
Свекър ми си я купил, но не разбрал, че не върви с безплатна чистачка и взе, че ни я подари.
Голяма простотийка е за мен, но на харизан кон зъбите не се гледат.  Flutter
Истината е, че килимчето ми светна.
Цитирай

Момичета,не си давайте парите на вятъра.
И не вярвайте на поредната лъжлива реклама.
Свекърва ми си закупи въпросния уред и не стига че не чисти и маже .......ами и шупна и паркета #Cussing out
На всичкото отгоре кърпите които вървят с уреда са еднократни и се наложи да си купува  още 2,които се перат в пералнята.
С две думи-не е доволна .
Вие си направете сами изводите.
Цитирай

Както вече съм споделяла,аз подарих на майка си такава парочистачка и тя е изключително доволна.Използва я всеки ден,почиства също така и паркета си.За една година този паркет не е дал признаци за подуване.А килимите й блестят от чистота.Преди няколко седмици й поръчах нов комплект подложки-две микрофибърни и две коралови-тези са някакви нови,които попиват водата.
Цитирай

На всичкото отгоре кърпите които вървят с уреда са еднократни и се наложи да си купува  още 2,които се перат в пералнята

много кърпи имам...
Поне 2-3 многократни и 5-6 еднократни
Така си бяха в кашона.
Цитирай

На всичкото отгоре кърпите които вървят с уреда са еднократни и се наложи да си купува  още 2,които се перат в пералнята

много кърпи имам...
Поне 2-3 многократни и 5-6 еднократни
Така си бяха в кашона.
Ззначи на свеки са и ги спестили,за да си поръча нови   Mr. Green
Цитирай

Абсолютно съм съгласна.
На терасата съм с гранитогрес, с каквито и прапарати да го мия не се измива хубаво. Остава и по фугите. Единствено стип мода ми помага и лъсва като нов. Даже и фугите ги чисти. Аз съм много доволна. Като си го поръчвах, си поръчах допълнително още 2 микрофибърни подложки и нямам проблем. Препоръчвам го на всички.
Цитирай

Когато аз си го поръчах, ми казаха че не върви с кърпи за многократна употреба и поръчах 4 броя, за да имам.  И като я получих, какво беше учудването ми, в кашона имаше 2бр за многократна и 4бр за еднократна употреба Shocked плюс четирите, които си поръчах.  А ме накараха да дам още 30лв за поръчаните кърпи, като ме излъгаха, че не върви с такива.
Цитирай

#2gunfire пълен боклук. Купих го преди 3-4 месеца и съм го ползвала 2 пъти. Въобще не е удобен. Тежичък е и прави локви.. просто боклук.
Цитирай

И аз се бях замислила за този Стийм моп... имам нужда от нещо свястно, с което да заменя калпавите мопове, но като чета тук.... може би въпросният уред не е най-правилното възможно решение... И все пак, не се сещам за много други опции  newsm78
Цитирай

Hug    Някой ползвал ли е този  моп http://www.teleshop.bg/detail.php?item=148?  Цената му е доста по-ниска  -  149 лв. и изглежда много по-малък , дали върши добра работа?

Цитирай

Купете си парочистачка и ще останете доволни. Тия, които имат критично мнение просто не знаят как да боравят с нея. Съвременната техника изисква култура на обслужване.
   Некомпетентните да не дават мнения и съвети, а да продължават да си метат с метли и да чистят с парцали.
   Сега много онлайн магазини я предлагат под 200 лв., а "Метро" предлага две парочистачки на цената на една, т.е. за 199 лв.
   Собственик на парочистачка, който знае как да я използва. инж. Петър ВАСИЛЕВ.
Цитирай

Hug  albods  ти каква използваш?  Мераклийка съм, но хем ми се иска да е добра и хем да е на по-ниска цена.  Ако си на ясно с моделите, ориентирай ни... newsm78.
Цитирай

Аз имам парочистачка от ТСМ. Използвах я да почистя дамаските на колата и холовата гарнитура. Ужас, всичко стана на светли и тъмни петна, а плата се замаза и от пухкав стана гладък. А пък гарнитурата е на една година и определено ми е кофти. Помощ - къде сгреших?.
Цитирай

Свекърва ми ми подари този вариант http://www.teleshop.bg/detail.php?item=148? миналата седмица. Аз още не съм чистила, но мъжа ми изчисти за проба един килим и коридора който е с теракот и килима изглеждаше като пран, а коридора блесна. Не знам само за ъглите дали са лесно достъпни. Когато започна и аз да я ползвам, ще пиша пак. А трябва ли преди това да мина с обикновена прахосмукачка да изсмуча боклуците все пак, че то у нас винаги има и нещо за изсмукване освен праха.
Цитирай

И аз се позамислям за този модел, на който  Ани е дала линка, че е по-ефтин.  Преди 3 години в хола сложихме мокет от най-ефтините и от най-тънките, като смятахме, че ще го сменим скоро - да сложим ламинат. Но и тази година няма да стане. А всъсност хола ми е и детска и дневна и там ми е камината за локално парно на дърва. Това означава постоянна мръсотия. Прах го няколко пъти с препарати на място, но избеля  и от многото търкане започна да се завалва. А в момента е доста замърсен и затова се интересувам за такъв уред, но който наистина да ми свърши работа.   Peace
Цитирай

И аз съм много доволна от тази чистачка.А за кърпите има и за еднократна у-ба,има и от микрофибър.Много добре чисти.
Цитирай

Изчистих си целия апартамент с тази парочистачка и да си кажа мнението. От едно чистене може и да не съм много обективна, но ми се струва че ако трябваше аз да си я купувам нямаше да си я купя.

ЗА:
1. Лека и удобна е
2. Килимите се освежават и подовете лъщят

ПРОТИВ:
1. Кабела е къс и задължително трябва да се ползва разклонител, за да не се мести постоянно.
2. Преди да почистя с нея трябва да обера боклуците с прахосмукачка
3. За да чисти с пара трябва да е сложена една приставка на колелца и те пречат за ъглите.
Цитирай

Изчистих си целия апартамент с тази парочистачка и да си кажа мнението. От едно чистене може и да не съм много обективна, но ми се струва че ако трябваше аз да си я купувам нямаше да си я купя.

ЗА:
1. Лека и удобна е
2. Килимите се освежават и подовете лъщят

ПРОТИВ:
1. Кабела е къс и задължително трябва да се ползва разклонител, за да не се мести постоянно.
2. Преди да почистя с нея трябва да обера боклуците с прахосмукачка
3. За да чисти с пара трябва да е сложена една приставка на колелца и те пречат за ъглите.

на същото мнение съм. Аз ползвам разклонител и това е много неудобно всеки път да размотавам кабели, но иначе за обирането на праха, то и с парцал да се чисти пак трябва да се обере праха. Като цял съм доволна от чистенето, само дето ъглите не се чистят добре и трябва да се минават допълнителен с парцал. Да допълня, че с новите микрофибърни подложки не остава много влага и съхни бързо. С другите подложки остава много вода и сякаш пода не се чисти добре. Така, че задължително си купете микрофибърни подложки.
Цитирай

Hug  Привет !
danieli00 , А н и   и   Гергана Султанова ,   От кой моп сте доволни?  Този на Стийм моп, който е по тежък и по-скъп или от другия по-малкия и по-евтин?
 Hug   Благодаря за отговорите!  Hug
Цитирай

Имам стийм моп от метро на сапфир,доволна съм от него,не остава мокро и килимите са освежени,но ако трябваше да си купя този за 250 лв.нямаше да дам толкова пари за пластмаска.
Цитирай

Мимето   какъв е този на сапфир? Колко струва, не е ли пластмасов ? Отдавна ли си си го купила? Дали се намира още, напр. във В.Търново?
Ако не те затруднява пусни снимчица да го видим как изглежда.
Цитирай

Мимето   какъв е този на сапфир? Колко струва, не е ли пластмасов ? Отдавна ли си си го купила? Дали се намира още, напр. във В.Търново?
Розичке и този е пластмасов,но струваше 119 лв,имам го от една седмица,снимки утре.
Цитирай

Hug  Привет !
danieli00 , А н и   и   Гергана Султанова ,   От кой моп сте доволни?  Този на Стийм моп, който е по тежък и по-скъп или от другия по-малкия и по-евтин?
 Hug   Благодаря за отговорите!  Hug

Аз имам по малкия. Но исках да кажа че тези стирки блу меджик моп ми вършат същата работа колкото и тоя стийм моп. Така че не виждам смисъл да си го купувам, освен ако не ми е подарък както е в моя случай.
Цитирай

Мимето   какъв е този на сапфир? Колко струва, не е ли пластмасов ? Отдавна ли си си го купила? Дали се намира още, напр. във В.Търново?
Розичке и този е пластмасов,но струваше 119 лв,имам го от една седмица,снимки утре.
Мимето, моля те ако имаш възможност дай повече инфо и снимка ако може  bouquet
Цитирай

Абсолютно съм съгласна.
На терасата съм с гранитогрес, с каквито и прапарати да го мия не се измива хубаво. Остава и по фугите. Единствено стип мода ми помага и лъсва като нов. Даже и фугите ги чисти. Аз съм много доволна. Като си го поръчвах, си поръчах допълнително още 2 микрофибърни подложки и нямам проблем. Препоръчвам го на всички.
Невероятно удобен, да,  не е прахосмукачка както много си мислят без да се замислят.С мопа напоен в препарат и било то топла вода никога не съм постигала такъв резултат, но със Стиймопа с пара newsm44 newsm10 newsm10
« Последна редакция: Четв., 23 Юли 2009, 11:11 от betigm »
Цитирай

Моля ви кажете има ли някой този?  Hug http://www.topshop.bg/steam_mop_ultra-84750-p.html
Цитирай

Моля ви кажете има ли някой този?  Hug http://www.topshop.bg/steam_mop_ultra-84750-p.html

Доколкото зная от Топшоп,чакат ги да пристигнат тези дни (казаха ми началото на декември),така че, ако някой вече има точно този Моп-червения,нека да сподели.
Нашите са поръчани преди месец,а още ги няма. #2gunfire
Мислех тези дни да се обадя:smile3512
Цитирай

Да се включа и аз в тамета.

Снощи ни доставиха Стийм моп ултра. Днес ще звъня да я връщам. Не оправда очакванията ми. Купих парочистачката, за да почистя най-вече фугите на плочките. Ами какво да ви кажа - не свърши ама абсолютно никаква работа. Чак пък толкова нищо да не изчисти не съм си представяла. Иначе рекламата голяма работа... Хм! Килимите малко от малко се поосвежиха. Но в общи линии сигурна съм, че същият ефект бих постигнала и с доста по-евтина парочистачка. Съжалявам, че не си купих на Солак, както смятах в началото.

Дано да ми върнат парите!  Praynig
Цитирай

massy, aко мога да те помоля, като пристигне, дай боже да е скоро  bouquet да споделиш впечетленията си  Hug
Цитирай

Да се включа и аз в тамета.

Снощи ни доставиха Стийм моп ултра. Днес ще звъня да я връщам. Не оправда очакванията ми. Купих парочистачката, за да почистя най-вече фугите на плочките. Ами какво да ви кажа - не свърши ама абсолютно никаква работа. Чак пък толкова нищо да не изчисти не съм си представяла. Иначе рекламата голяма работа... Хм! Килимите малко от малко се поосвежиха. Но в общи линии сигурна съм, че същият ефект бих постигнала и с доста по-евтина парочистачка. Съжалявам, че не си купих на Солак, както смятах в началото.

Дано да ми върнат парите!  Praynig
Tвоята пуска ли много вода, както се оплакват много други и тежи ли?
Цитирай