Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Добър ден, много често ви чета , но за първи път пиша.

Надявам се, че някой ще може да ме посъветва нещо, защото аз вече нищо не се сещам... като в омагьосан тунел  Confused Във форума не намерих нищо подобно на проблема ми. Sad

Ситуацията е следната  - родителите са разведени, и двамата живеят в чужбина. Детето е на 4 години и е при майката. Развода е бил по взаимно съгласие.  Той отказва да подпише декларация за преиздаване паспорта на детето, което ще го направи нелегално пребиваващо в чужбина. Майката не може да се върне да живее за постоянно в българия , поради финансови причини. И не може да си представи че ще живее в чужбина, изпращайки пари на детето си което стои при баба и дядо в българия. Тя се бе разделила за 11 месеца от детето, когато бе още много малко и в никакъв случай не би искала да направи това отново. Бащата не плаща издръжка, заявява че като работещ в чужбина Бг законодателството не може да го накара да плаща щом няма доходи. Като цяло отказа му да подпише документа е продиктуван от отрицателни чувства към майката, както и от желанието на родителите му детето да се намира наблизо до тях. Но последните не са в състояние на се грижат финансово за детето.

Има ли някой с подобен опит? Зная, че отнемане на бащински права е изключително трудно  Rolling Eyes Предварително ви благодаря за съветите   bouquet

# 1
  • Свищов
Да завежда в БГ иск по чл.72 СК ,съда да разреши издаването на паспорт, и да няма по натъшни проблеми с декларации разни ,да поиска от  съда да разреши детето да напуска страната до навършване на 18г.  без съгласието на бащата.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт