дискова херния

  • 1 656
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,

Моя позната има парамедианна дискова херния сублигаментарно изродена - такава е диагнозата, от която нищо не разбирам. Тъй като аз се занимавам с йога и съм убеден, че с хата йога почти всичко може да се излекува, смятам да я убедя да започне системни занимания. Но, от друга страна, не съм абсолютно сигурен, че за такава диагноза, асаните ще се безопасни. Мога ли да помоля за вашето компетентно мнение и съвет. Благодаря ви!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля, че си на прав път.
Имам познат, който е с голям проблем в кръста (навремето си е спукал единия прешлен) и ходи 2 пъти седмично на йога и 2 пъти на фитнес. Твърди, че ако пропусне дори 1 ходене, после е много зле.

# 2
Благодаря ви за окуражаването. Същевременно, вие добре знаете, че някои асани натоварват доста, всъщност почти всички. Верно, натоварват по един уникално интелигентен и бих казал безопасен начин. И все пак, ако човек има счупен крак да речем, не би могъл да направи шпагат. От такъв род са ми притесненията. А гръбначният стълб участва във всички упражнения. Този ваш познат със счупен прешлен - след като се е калцирал прешленът предполагам е почнал? А при дисковата херния калциране май няма?

# 3
  • Мнения: 42
Здравейте, мисля че йогата е много подходяща за гръбначния стълб, насърчете вашата приятелка поне да опита и ако не й се отразява добре да спре, аз имам дископатия и се възтанових с помоща на мануална терапия при кинезитерапевт, след това тибетски упражнения и фитнес / само леки упражнения/. Успех

# 4
Благодаря! Дископатия знам какво е, много е лошо, майка ми страда от нея, но, естествено не ще и дума да чуе за йога. Но, честно казано дори не знам какво означава диагнозата, за която писах. Ще проуча въпроса допълнително. Тук няма ли някой наоколо, който да ми обясни какво е това "парамедианна дискова херния сублигаментарно изродена "? Thanks in advance, дето се казва Simple Smile

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Асен,
моят познат ходеше на мануал-терапевт, на иглотерапевт, да ирисова диагностика и стриктно изпълняваше заръките на човека (какво да яде и какво не) и накрая открил и йогата. Много е доволен.

# 6
Благодаря пак! Да, на мен йога ми е жизнено необходима, аз се чудя на хората, които живеят без нея. Но можете ли вие, или някой друг от форума да ми каже нещо по диагнозата "парамедианна дискова херния сублигаментарно изродена "? Тук лекари има ли Simple Smile Дали тази диагноза не е противопоказана за йога? Дали йога няма да доведе до някои чисто механични увреждания на гръбначния стълб, който явно без друго е доста попрецакан? Дано да може, и аз като вас се моля и се надявам.

Общи условия

Активация на акаунт