Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

Германия

Здравейте майчета,

кога долу горе започнаха децата ви да говорят - имам в предвид не "мама" или "тати", а по две-три свързани думички и да казват цели изречения? Чудя се в последно време дали трябва да отделям повече време да уча малката да говори като й повтарям нови думички...  Thinking Знам, че е индивидуално, но дъщеря ми проявява голям интерес всичко да повтаря и от няколко месеца говори много по две-три свързани думички, но до повече не сме стигнали (може би защото паралелно учи и два езика - бьлгарски и немски). Споделете как е при вас, повечето ми познати смятат, че около 2-рата година децата започват да казват вече по-дьлги изречения и това обикновено става от само себе си?  Laughing
« Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 16:36 от Ciao_bella »
Цитирай

На една звезда

Детенцето ти се развива съвсем нормално. Успокой се. Наистина е много индивидуално. Някои дечица на 18м. свързват по две думички, при други това се случва около втората годинка, а има случаи и по-късно.
Цитирай

София

Започна около година и половина да навръзва изречения с по две - три думи, сега не можеш да и затвориш устата. Говорех и много още от раждането, според мен това, както изслушване на детето винаги, когато иска нещо да каже, без да се прекъсва са факторите за бързо проговаряне, но всичко си е до дете.
Цитирай

София

около 1ката започна да казва "бебе нана"и тем подомни неща.Сега се опитва да ми обясни нещо,но повече го каза на бебешки.Много е сладка
Цитирай

Сливен

Преди три - четири месеца свърза поне 3 думи в изречения,сега направо си говори,дори една вечер когато я приспивах ,ми разказа какво е правила при баба си,е естествено не като голям човек,но направо си каза няколко изречения,къде е ходила,какво е видяла...и т.н.,всичко е индивидуално-ние много и говорим.
Цитирай

Преди 4 месеца някъде започна да използва повече думи и да се опитва да повтаря. Изречения сглобява от 2 месеца горе-долу.
При всяко дете е различно.
Цитирай

на по- добро място

изречения- около годинка и няколко месеца, а думички- доста по-рано
Цитирай

Здравейте майчета,

кога долу горе започнаха децата ви да говорят - имам в предвид не "мама" или "тати", а по две-три свързани думички и да казват цели изречения?...Знам, че е индивидуално, но дъщеря ми проявява голям интерес всичко да повтаря и от няколко месеца говори много по две-три свързани думички, но до повече не сме стигнали (може би защото паралелно учи и два езика - бьлгарски и немски). Споделете как е при вас...
Синът ми е горе-долу на същата възраст и положението с проговарянето при него е абсолютно същото, въпреки че не учи два езика едновременно.Познавам и деца на тази възраст, които все още не говорят и други, които са доста напред с материала.
Не се тревожи, детенцето ти се развива съвсем нормално.
Цитирай

София

На 1,7г Дияна ни изненада с изречение от 3 думи. До тогава казваше само отделни думи.
Въпроса беше, че говореше по бебешки. Аз играех ролята на преводач.
Цитирай

На около 1г.и 8-9м. започна да свързва думите в просто изречение,а към днешна дата не спира да бърбори.
Цитирай

Бургас

Okoло 2г започна да повтаря думички,а от 2-3 месеца се опитва да прави и изречения.Истината е обаче че не и се разбира много още и често гадаем какво иска да каже.
Цитирай

Германия

Благодаря ви за отговорите!  Hug Както виждам при всички е много различно... Явно дьщеря ми се развива сьвсем нормално и индивидуално Wink   Laughing
Цитирай

Montréal

Моето дете проговори на 1г. 6 мес.,ама наистина проговори.Започна направо изречения да прави.Аз до почти същата възраст все се притеснявах,че детето ми не казва нито една дума смислена,а пък то чудото стана за нула време.
Цитирай

СОФИЯ

При всяко дете е различно. Синът ми говори, но по "бебешки" и почти нищо не му разбираме, докато някои деца на неговата възраст говорят по-разбираемо.
Цитирай

София

все още говори на свой си език, казва единствено Ало, мамо
останалото е отделни думички

смята се, че в двуезични семейства детето проговаря по-бавно, така, че не се притеснявай
и все пак всичко си е до детето
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора