Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 16 март 2008, 17:42 ч.
  • Преглеждания  404  Мнения  3  Онлайн  1
Отговори
Някой знае ли какво трябва да се направи след като свърши болничния лист който ти издава личния лекар след като родиш?

Реклама
# 1
  • Варна
  • Мнения: 165
За третия болничен лист ли говориш?

# 2
да рно след третия ......какво става?

# 3
  • София
  • Мнения: 173
Предполагам, че питаш за остатъка от 135 до 315 дни (тоест вече след като са ти издали трите болнични)...Ако е така, то трябва да попълниш една декларация:
1. Влизаш в сайта на НОИ - www.noi.bg
2. Кликваш в ляво на "Парични обезщетения и помощи"
3. После кликваш в/у "Парични обезщетения при болест, майчинство и трудоустрояване и помощи от ДОО"
4. Кликваш в/у " Наредба за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от държавното обществено осигуряване  (Текст на Наредбата с приложенията към нея)" и намираш чл. 4, където като кликнеш в/у "Приложение №2" и можеш да си го изтеглиш. Попълваш го (някои неща ги оставяш да ги попълни работодателя) и го даваш на работодателя. Заедно с още няколко неща, които са изброени в самата декларация- мисля, че копие от акта за раждане и отново декларацията за банковата сметка(Приложение №7, което пак можеш да си дръпнеш от същата страница).
По принцип работодателя трябва да ти напомни за това, но кой знае кога ще се сетят и колко ще ти забавят парите заради това. Така че по-добре ти си го попълни и им го занеси малко преди да ти изтече третият болничен. Peace

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт