Дали отново да се събера с бащата на детето ми?

  • 5 790
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 186
Бягай на далече от него и си намери мъж който ще те обича истински и без маски по лицето Peace....... който ще те цени първо като човек и после като жена Peace...

# 61
  • Мнения: 523
Според мен няма да се промени Sad
Щом не го е било грежа за детето, а е тръгнал да авантюрства ooooh! значи акъл няма да му дойде...
Поне като се беше родило детето да беше помагал, дори и финансово, но ...
Аз не бих му простила. Гледай си детенцето, няма неотгледано дете, сигурна съм, че ще срещнеш мъжът на живота си Hug
Не си длъжн да търпиш изневери и скандали, въпреки всички обстоятелства Hug

# 62
  • Мнения: 133
Аз не бих приела този мъж отново в живота си, а за теб ... не знам...  Не съм на повикване, не съм резерва и не съм изтривалка - живота ми е само един и искам да го изживея пълноценно с достоен мъж до себе си.

# 63
  • ЕН
  • Мнения: 543
          Ако искаш да опиташ  и го желаеш - направи го, за да не  се чудиш дали си направила всичко необходимо  и да си спокойна със съвестта си.
          Не мога да давам съвети , но какво бих направила аз. Ще го пусна в живота си , но само като помощ и грижа. Да идва да си вижда детето, да се грижи за него, / да осмисли КАКВО има/ да мисли за всички дреболийки, които са ви нужни, за храната ви, за спокойствието ви.   И ако е достатъчно коректен дългосрочно  - да,  бих опитала наново.
         Зависи си от човека. Ако само е сгрешил,  но би приел горното  - струва си.
         Ако се прави на мачо  " Или всичко - или нищо"  - по добре - не.  Защото той пак няма да дава присъствие и грижа, отговорностти  в къщи, но пък ти ще си имаш още едно  голямо дете с неясни намерения и   незадоволеност от всичко. 

до тук съм съгласна, но има едно ГОЛЯМО НО. от всичко до тук разбрах, че те изоставил 2месеца преди да родиш. е как си мисли той, че ще се върне при мен и детото МИ след като ме е оставил точно в такъв момент.
във всяка една връзка има и приливи и отливи. така че това не е извинение на един мъж за изневяра когато жена/приятелката му е бременна и чакате да се появи едно малко създание направено с много ЛЮБОВ .
не знам дали е присъствал на изписването на бебчето ти, но един ден като разглеждате снимки (моите момчета през 2-3дни гледат снимките си и се започват едни преразказвания по определена снимка) и види че собствения ТАТИ го няма на това важно за семейството събитие (пиша това само ако не е присъствал) как ще му се обясни и как бащата ще може да обясни с прости думички на въпроса "Ти къде си тате на изписването ми"?
дано вземеш правилното решение от което зависи не само твоето спокойствие но и това на детето ТИ   bouquet

пс: говоря че детето е само твое, защото до сега той не се е интересувал от вас. ако греша поправи ме и извинявам се за грЕшката ако не е така

# 64
  • София
  • Мнения: 787
Раздвоена,
понякога хората са в състояние да се променят, да пораснат, да надскочат себе си. Стига да имат желание и ресурс да го направят. Ти най-добре знаеш твоят мъж има ли.
Важно е и двамата да осъзнаете, че трябва да промените нещо качествено в общуването си. Нещата няма да станат прекрасни от само себе си. Поровете в причините без да се обвинявате и нагрубявате (квалификации от рода на студена, егоист и т.н. не са от полза за никого и няма да намалят обидата). Научете се да говорите за потребностите си като за нужди, а не като обвинения. "Имам нужда от вниманието и любовта ти, защото ...", звучи по-добре от "Ти не ми обръщаш внимание". Говорете за дефицитите в потребностите си преди тези дефицити да са станали причина за търсене на заместители.
Успех ви желая!

# 65
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не! Т километри си личи, че този е абсолютно леке!

А ти не го обичаш....

# 66
  • Мнения: 851
Другите може и да ме изядат с парцалите, но аз съм от тези, които мислят, че може да му дадеш още един шанс. Но не с едно, а с много наум. Не заради детето, а заради самата себе си. Струва ми се, че още имаш чувства.
Все пак ще спомена, че аз не мисля, че бих простила такова предателство! Но хората са твърде различни, за да се мери с една мярка.

# 67
  • Мнения: 765
 Вчера една приятелка ми каза нещо от рода на: " Ако приемеш, че това е най-добрата връзка, която може да съществува между хора като вас, защото никой от вас няма да се промени и решиш, че не искаш друга, ще живееш много по-спокойно. Но! Ако постоянно сравняваш връзката си с някакъв стереотип или "не може ли да бъде по-добре" , тя няма да оцелее".
 Споделям ти го само , за да смениш ъгъла, от който гледаш. Не си мисли дали той ще се промени, помисли дали го искаш такъв какъвто е. Ако отговорът е "не" тогава и да пробвате няма да я бъде тази връзка. Успех!

# 68
  • Мнения: 620
"Вълкът козината си мени,нрава - не!" Whistling

# 69
  • София
  • Мнения: 397
Най-важното е след 5 или 10 години да не се обвиняваш, че не си опитала - и заради себе си, и заради детето. Да, може да се провали опитът, но тогава ще знаеш.

Аз твърдо вярвам, че хората се променяме, правим грешки и се учим. Това не са чудеса.
И аз съм на същото мнение.Всеки заслужава един път да му бъде простено.
Един път бих простила,втори едвали....
Авторката вече му е простила един път, какъв е изводът? А по-добър вариант ли е след 5-10 г да се обвинява, че е загубила толкова време и нерви, заради мъж, който не го заслужава? Всички се учим от грешките си, но който не се учи от тях, а ги повтаря е глупак.

# 70
  • Мнения: 1 820
Аз не бих приела този мъж отново в живота си, а за теб ... не знам...  Не съм на повикване, не съм резерва и не съм изтривалка - живота ми е само един и искам да го изживея пълноценно с достоен мъж до себе си.
Все едно аз съм го писала!

# 71
  • Мнения: 2 803
Направих подобна грешка да върна мъжа, бащата на детето си  обратно в къщи! Всеки ден се упреквам, че му дадох този /пореден/ шанс! Хиляди пъти съжалявам за това. Можеби ще се държи в началото добре, но повечето мъже не се променят! Моят съвет е: не бързай с решението си изпитай го много добре и вслушай се в съвета на родителите си!

# 72
  • София
  • Мнения: 17 592
Където е текло, пак ще тече.
Не, не бих се забъркала пак.
Светът е пълен с мъже. Все има сред тях някой, който ще те обича и уважава. Пожелавам ти го от все сърце! Не мисля, обаче, че може да е този...

# 73
  • Мнения: 1 312
Вчера една приятелка ми каза нещо от рода на: " Ако приемеш, че това е най-добрата връзка, която може да съществува между хора като вас, защото никой от вас няма да се промени и решиш, че не искаш друга, ще живееш много по-спокойно. Но! Ако постоянно сравняваш връзката си с някакъв стереотип или "не може ли да бъде по-добре" , тя няма да оцелее".
 Споделям ти го само , за да смениш ъгъла, от който гледаш. Не си мисли дали той ще се промени, помисли дали го искаш такъв какъвто е. Ако отговорът е "не" тогава и да пробвате няма да я бъде тази връзка. Успех!
Струва си да се замислиш върху този пост.
Нямам твоят проблем,но и моята къща има комин Wink
Направи това,което искаш,не това,което смяташ за правилно.

# 74
  Не виждам защо да го правиш. Първо баща на детето не означава човек, който го е зарязал преди да се роди, не помага месеци наред на майката нито финансово, нито морално и тича след всяка фуста в очакване на идеалната, а човек , който трепне от радостно очакване и трепери над бъдещата майка, а след настъпване на радостното събитие е най- щастливият човек на земята. Та до тук с бащата. Говориш за бъдещи безобидни случки. Но , мила, не бъди толкова наивна този човек  е започнал с обидите прекалено рано. Отровил е най-щастливия период от живота ти и мислиш, че ще спре понеже се е разревал един път. Аз не го вярвам. Според мен ако му дадеш шанс ще те засипе с обиди и разочерования и ще съсипе живота ти. Защо тогава е дошъл, ами защото най-вероятно поредната идеална го е отрязала и е останал на сухо. А за него не е лоша и възможността и да си има една сигурна в къщи, а пък навън- каквото падне. Щом си направила най-трудната крачка и си се справяла без него толкова дълго време не се лъжи да се връщаш назад. Ще съжаляваш. По-добре си намери един истински мъж, докато детето е малко, за да създадете едно здраво и стабилно семейство и дано всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт