Какво вечерят дечицата на 1 годинка?

  • 681
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Според педиатърката е време за манджички, на мен ми се струва рано, още го караме на мляко сутрин и вечер. Сутрин с бисквити, вечер със сухар. Но все пак мляко. От друга страна незнам дали му стига.

# 1
  • Мнения: 7 106
В момента Ева яде около 100-120 грама зеленчуково пюре, като след това суче. Захранвам я постепенно с кисело мляко и сматам да редувам пюрето с млякото, като му добавям бисквити и да завършваме с кърмене.

# 2
  • Мнения: 1 622
На киселото мляко сме страшни фенове. При нас постепенното захранване с кисело мляко не стана. За първи път му го дадох с обикновени бисквити и след 100 грама реших, че стига. Да, ама не. Рев, подскачане, сочене и така. От самото начало ядем по 200 грама, че и повече.
Целувки на Евка Grinning

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Моят син отказа да яде мляко за вечеря на 11 месеца и аз започнах да му давам първо супи със сухар, а като навърши 1 година постни манджи , а след 1,6 години и месни

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Алекс е вече на 2 год и 3м. и още вечеря с кисело мляко.
Забелязала съм, че така стомаха се чувства по-добре нощем, отколкото като е ял нещо друго (особено манджите на свеки Twisted Evil )

# 5
  • Мнения: 280
И моята бебка вечеря кисело мляко (слагам и 1ч.л. пленичен зародиш). Две-три вечери папка и малко постна манджичка преди киселото мляко (леща и ориз със зеленчуци).
А преди заспиване се кърмим...понякога се притеснявам дали не й става тежко така на стомахчето (като е вечеряла час и половина преди това).... Rolling Eyes

А какво давате на едногодишните си малчугани за закуска?Освен попара (която май ни омръзна) или кисело мляко...?

# 6
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Ripple
На киселото мляко сме страшни фенове. При нас постепенното захранване с кисело мляко не стана. За първи път му го дадох с обикновени бисквити и след 100 грама реших, че стига. Да, ама не. Рев, подскачане, сочене и така. От самото начало ядем по 200 грама, че и повече.
Целувки на Евка Grinning

 
Благодарности за целувките, приемаме ги с удоволствие  Blush .
Ние имахме голяма случка с киселото мляко преди два месеца, затова сега внимавам с него. Когато и дадох за първи път и то само 2 лъжици, краката и се покриха с огромни червени петна. Затова го спрях и сега от два дни пробвам с малко овче кисело мляко. За сега го приема добре и се надявам да няма проблеми, иначе и на нея виждам че и се услажда и би го яла с удоволствие, но ще почака още малко за цяла порция Simple Smile .

# 7
  • Мнения: 6 243
При нас нещата с вечерята са следните: ядем вечеря от съвсем скоро - откак станахме на една година! Започна се с това, че докато ние вечеряма, тя се примъкваше и си просеше. Така че почнах да й давам понамачкано с вилица ядене - у нас заради лудостта на таткото и маниите на майката се вечеря с печено (пиле, пуйче) + задушени картофи или варен ориз. Общо взето неща, които могат дасе дават и на бебето. Ако яденето случайно е неподходящо за нея (колбаси, яйца), й правя каша или й давам каквото е останало от готвеното й за деня. Това става към 19:30 - 20 ч. В 21 ч. суче преди заспиване. Кисело мляко засега не съм й давала, защото не ми остава "празно" място в режима й. Засега "твърдите" хранения са две дневни (късни закуска и обяд) и вечерята.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моят син отказа шишето още на 10 месеца и се видях в чудо с какво да го гостя вечер, че да му държи сито до сутринта. (Каката до 2 годинки си искаше вечер шишето с мляко.)
На 11 месеца го захраних и с кисело мляко. Така в момента за вечеря давам:
- кисело мляко (200 грама, че и повече) с 4 бисквити закуска;
- каша някаква
- пюрета лека нощ на Хип или Хаме, към които прибавям 60 ml ад.мляко.

Бях решила да пробвам да давам супичка, но той изобщо не е фен на този вид храна Sad

Мисля, че за момента това е добре като хранене, защото е все пак млечно храненето. Освен това от 2,5 седмици сме на кухня, като все още му вземам от бебешката храна, за да свикне с нея. Смятам след около месец да започна да вземам от храната за по- големите (над 1 годинка).
Тогава мога да пробвам и някаква постничка манджичка за вечеря, но не съм сигурна.

За закуска редувам:
- стандартната попара (не й е голям фен)
- млечен кускус (със сирене не го яде)
- овесени ядки с ад.мляко
- корнфлейкс с ад. мляко

Гледам го, че се хвърля на кифлички и кроасанки, когато каката закусва нещо такова, и се чудя дали мога да му давам вече.

# 9
  • Sofiа
  • Мнения: 3 235
бобо преди 2 месеца отаза ад.мляко и минахме на постна манжда за вечеря, готвене специялно за него. От известно време пак пропи мляко и процедирам така: към 7 - 7.30 давам манждата, а към 8 и нещо като си легне давам в леглото около 150 мл мляко и обикновенно го изпива почти всичкото.

# 10
  • Мнения: 3 927
Ако си се притеснила за млякото, я да те успокоя набързо, че и ние сме от вашата партия Wink  Simple Smile
Бебата няма признаци на отказване на млякото - давам й само мляко за вечеря, като от обяда до вечерното мляко яде предимно плодове, рядко кисело мляко с плод и някоя друга солетка или трохо......не знам колко още ще пие само мляко, не виждам нищо лошо в млеяна вечеря Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 586
От около годинката Андреа вечеря с нас - седи с нас на масата и опитва от нашето ядене. Но ние ядем здравословно - постни манджички, без запръжки и други нездравословни екстри Simple Smile Откакто се справя с вилица и лъжица, съвсем се улесни процедурата - яде каквото и колкото иска от нашата маса, после си суче преди лягане.

За закуска ядем и каши от просо, грис, елда. Тази сутрин поради липса на сирене й настъргах в кашата кашкавал - голям деликатес стана, пък и по-лепкавата маса по-лесно се гребе с лъжичката самостоятелно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт