Липса на овулация- моля споделете!

  • 1 503
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 63
Накратко- с нередовен цикъл съм и от 8мес. опитваме за бебче. Започнах да меря т-рата 4 дни преди последната М. Днес ми е 38- ден, а нито тази по-висока т-ра от тези 4дни, нито признаци и ЦС имам. По принцип имам зверски болки в гърдите ~14 дни преди следващата М и описаната ЦС. ДА, но и друг път е било така без ПМС и всичко което описах. Мили момичета, това което искам да споделя с вас е, че днес осъзнах че имам ановулаторни цикли. Мисля да си доизмеря 3-те месеца и после да започна с изследвания и да не чакам едната година. Моля споделете от опит. Вече започвам много да се сдухвам и да се плаша.

# 1
  • Мнения: 4 700
soufi, понякога се случва да имаме ановулаторни цикли, което не е ниЩо необичайно. ЛоШо става, ако те се повтарят често. Може би е най добре да посетиШ гинеколог, който чреz фоликуметрия да проследи цикъла ти. Така съсъ сигурност Ще zнаеШ дали имаШ или нямаШ овулация. А болките в гърдите от личен опит Ще ти кажа, че не са гаранция zа овулация, както и липсата им не е гаранция, че си нямала овулация. Желая ти успех и дано скоро се похвалиШ с две чертички.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Назначавани  ли са ти изследвания за пролактин?

# 3
  • Мнения: 939
soufi , аз съм с ЛУФ - нямам ову. Само мерене на температура, следене на ЦС и търсене на симптоми за ову няма да ти помогнат. Вместо да си губиш времето - намерИ си гинеколог с вагинален ехограф и проследете 3 поредни цикли какво става. При мен тестове отчитат ову, температурата е що-годе добре, имам ЦС както трябва, но липсата на ову се видя и се разбра само на УЗД.

# 4
  • Мнения: 4 324
Не е редно да мериш БТ в края на месечния цикъл – освен да се притесниш, както сега, друго няма да стане.
Възможно е цикъла е да е ановулаторен, но е нормално да се появи един такъв на 10-12 цикъла.
А нередовният цикъл определено може да е проблем за опитите Ви за бебе. Послушай момичетата и посети лекар. 
Успех и късмет ти пожелавам!

# 5
  • София
  • Мнения: 63
Благодаря ви за отговорите мили момичета. Успокоихте ме малко с обясненията за симтомите за овулацията. С 4-те дни преди този цикъл имах впредвид, че тогава т-рата беше 37.1, а днес ми е 41-ви ден и си е все 36.5-36.7. Вчера говорих с майка ми, която е анестезиолог, че няма какво повече да чакам, въпреки че още не съм настроена за ходенето по лекари и редицата изследвания. Като има нещо пак ще споделя с вас, защото усещам подкрепата и положителната енергия от всяка една от вас.

# 6
  • Мнения: 4 700
soufi , успех  Hug

# 7
  • Мнения: 7 716
Суфи, намери добър лекар, специалист по стерилитет.

# 8
  • Мнения: 3
здравейте на всички....
Аз сам малко ( даже доста новичка) и имам огромна нужда от вашите съвети.
Аз съм на 20 годи от Бас и от почти три години ходя по маките с тези мой яйчници. Всичко започна с нередовния ми цикъл които идва и до ден днес6 през около 3-4 месеца.Първата ми диагноза беше поликистоза...после втория гинеколог при когото отидох ми каза  4е не може да се говори за поликистоза понеже били самопо 5-6 кисти на яйчник.Най-накрая ми писна и отидох в София при доц.Сираков в Майчин Дом.Още от вратата ми каза,че нямам поликистоза и никакви кисти а нямам овулация и от там са ми всичките проблеми.Правила сам си изследвания за хормоните и всичко е наред.Пила сам и Жанин за около го година за регулиране на цикъла ,но не ми помогна всичко си остана по старо му.Единственото общо което са ми казвали всички гинеколози е че трябва да побързам с бебето,защото след време имало вероятност да нямам деца което много ме стресира.Моля ви се ако имате някакви са вети или практически опит пишете,защото в главата ми е пълна каша!!! Cry

# 9
  • Мнения: 7 716
Доретка, имаш ли приятел и готова ли си за бебе?

# 10
  • Мнения: 3
да имам си приятел от 2 год и да ви кажа честно мн ме е страх от това че може и да нямам деца за в бъдеще и тове ме кара да си мисля все по-често че го искам...а дали съм готова....имам чувството че още откакто си разбрах диагнозата бях решена да го направя,но това не е шега работа а мн отговорна стъпка и точно за това не знам какво да правя....дали да рискувам и да изчакам или да напправя всичко вазможно по-скоро да имам бебе

# 11
  • Мнения: 7 716
Давай за бебето Peace Hug Peace. Като минат 6 м и ако не става, пиши пак.

# 12
  • Мнения: 3
ами да ти кажа ние от 7-8 мес не се пазим дори по абсолютно никакъв начин и до сега нищо....но нали не ми идва редовно и няма как да стане нещо.Пък и тези проблеми с  овулацията....ужас е! Сега в четвъртък пак съм на преглед в София,(и се надявам да се оправя по бързичко там ми е тъмна Индия) и ще пиша какво е станало...стискай палци .........
Благодаря ти много за вниманието.Радвам се че има толкова мили и добросърдечни хора като теб

# 13
  • Мнения: 7 716
Късмет, Доретка, пиши непременно, ще стане. Praynig Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт