ягодови храсти?

  • 37 112
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 426
И НА МЕН МИ Е СТРАННО ТОВА С ТИЯ ЯГОДИ!ПРЕДИ 2-3 СЕДМИЦИ  ВИДЯХ ОБАВА ,ЧЕ ПРЕДЛАГАТ ТАКИВА -ЕДНИТЕ СА ГИГАНТ, А ДРУГИТЕ ХРАСТОВИДНИ МИСЛЯ БЯХА , НО МИ СЕ СТОРИ ДОСТА ФАЛШИВА РАБОТА ТЕЛЕФОНА БЕШЕ СОФИЙСКИ , АДРЕСА ПОСОЧЕН ВАРНЕНСКА ПОЩЕНСКА КУТИЯ , А ФИРМАТА КАТО НАПРАВИХ СПРАВКА С ИМЕТО И В ГУГЪЛ ПЛОВДИВСКА.МОЖЕ И ЗА ДРУГИ ДА СТАВА ВЪПРОС НЕ ЗА ТИЯ ,КОИТО ГОВОРИТЕ ,НО РЕШИХ ДА СПОДЕЯ.ЗАПИСВАМ СЕ И АЗ ДА СЛЕДЯ!

моля те кажи, името на пловдивска фирма, че нещо ми се върти, но не мога да намеря вестника, да не е Тисели

# 31
  • Мнения: 377
И НА МЕН МИ Е СТРАННО ТОВА С ТИЯ ЯГОДИ!ПРЕДИ 2-3 СЕДМИЦИ  ВИДЯХ ОБАВА ,ЧЕ ПРЕДЛАГАТ ТАКИВА -ЕДНИТЕ СА ГИГАНТ, А ДРУГИТЕ ХРАСТОВИДНИ МИСЛЯ БЯХА , НО МИ СЕ СТОРИ ДОСТА ФАЛШИВА РАБОТА ТЕЛЕФОНА БЕШЕ СОФИЙСКИ , АДРЕСА ПОСОЧЕН ВАРНЕНСКА ПОЩЕНСКА КУТИЯ , А ФИРМАТА КАТО НАПРАВИХ СПРАВКА С ИМЕТО И В ГУГЪЛ ПЛОВДИВСКА.МОЖЕ И ЗА ДРУГИ ДА СТАВА ВЪПРОС НЕ ЗА ТИЯ ,КОИТО ГОВОРИТЕ ,НО РЕШИХ ДА СПОДЕЯ.ЗАПИСВАМ СЕ И АЗ ДА СЛЕДЯ!

моля те кажи, името на пловдивска фирма, че нещо ми се върти, но не мога да намеря вестника, да не е Тисели
Дис 2007, Марчин Яницки
Варна 9002, П. К. 98
тел: 02/8685903
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=8191&sid=7162 … f148d518ad2375f79
Пещера е било седалището ,не пловдив извинявам се! Embarassed

# 32
Очевидно става дума за двама (а може и да са повече) доставчика на тез фантасмагории (пък може и да са истински?) - единият е този, посочен от gabriel2, а този, при когото аз се "набутах" е "Пост Мейл Сървис", П.К.776, София 1000. Предполагам, че е някаква фирма за дистрибуция, защото тези дни ми попадна (мисля, че беше в "Хоби фермер" предложение за доставка на някакво "уникално" хапче за отслабване от същата фирма (или каквото е там...), същия адрес и телефон (02) 400 8581... Аз не мога да видя връзката между катерливите ягоди и хапчетата за отслабване, а може би се отслабва докато се катериш по ягодите  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 426
"Пост Мейл Сървис", май е само кол център
тези ягоди, ги няма в офоциалната сортова листа на Бг (но пък тя и стара), според мен са май в изпитателен срок, че и даже трябва да си платиш за опита.
под името "Монт Блант" съм срещала за някакъв колям лук

# 34
  • Мнения: 941
сега ще намеря статията и ще я копна да я видите - има снимка на храстите - два вида са: едните гигантски, колкото средна ябълка,а  другите по-дребни, но целогодишни...
И ние сме им мераклии - ще садим от тях  Peace

# 35
  • Мнения: 941
Намерих статията. ДВА вида са: увивни ягоди на храст и ягоди ГИГАНТ.
Ако някой неможе да прочете, какво пише на статията съм готова в едър вариант да я кача  Peace


От увивните ягоди, ако дават толкова плод колкото е на снимката, 5 броя корени наистина ще са предостъчни  Thinking

# 36
  • Мнения: 1 170
Свеки вече е поръчала от тези целогодишните ягоди.А и как да не поръча,толкова е примамлива снимката и рекламата в пресата.Ще следя темата за отзиви.Дано да не съм права,че това е поредната шарлатанщина.

# 37
Хайде да не сме толкова черногледи - може да не е измама. То, вярно, толкова сме се напатили, че вече духаме таратора...
Иначе сортът го има. В нета може да се намери с ключови думи Fragaria Everest (например тук http://www.greenfingers.com/superstore/product.asp?dept_id=20046 … amp;pf_id=DD3399D) на английски, но информацията е оскъдна или с Fraisier Grimpant Mount-Everest, където излизат около стотина сайта предимно на френски.
Ето един - http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2302377014 … otn%3D4%26ps%3D41
Хайде френскоговоряшите (или четящите) да помагат... Иначе изглеждат страхотно!

# 38
Вчера ми изпратиха 5 броя от тия храсти и ги засях, но днес прочетох/силно казано/във френския сайт, който Yagodkata препоръчва, че трябва да се засеят на 1 метър разтояние един корен от друг. Довечера ще ги пресея и очаквам до 1 седмица да пуснат поне 2-3 листа.
Чувал съм, че плодовете са големи и вкусни.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 25 199
И нашите са дошли, ама не съм ги виждала, понеже са у майка ми. Каза, че били мънички още и ще ги сади в кофички от кисело мляко. Аз ще ги пресаждам после.

# 40
  • Мнения: X
Момичета аз се обадих на този телефон 02/400 85 81 . Обади ми се някакъв мъж, който каза че това е домашен телефон и незнае защо постоянно звънят хора да поръчват ягоди smile3506 Каза също че незнае каква е тая фирма но очевидно : "са взели телефона ни по някакъв начин и го раздават наляво надясно" #Shocked
Вие наистина ли на този телефон сте поръчвали? Незнам какво да си мисля за тази обява....

# 41
  • БГ
  • Мнения: 347
Вчера ги получихме 20 корена по пощата за 60 лв. , поръчани преди месец на този тел Post MAIL Service 02/4008581
засяхме ги в градината и една си слижих в саксия за трасата в апартамента
Да видим какво ще излезе newsm78 

# 42
  • Мнения: X
Е добре де, как тогава вие преди месец сте поръчвали и получавате ягодите, точно на този телефон, а към днешна дата някакъв младеж се чудеше защо звънят хора у тях и кой му е дал номера newsm78

# 43
Днес и аз си получух поръчката от Пост Мейл Сервис. Сега остава да видим дали наистина ще се катерят  Rolling Eyes Телефонът на Пост Мейл Сервис, на който направих заявката е (или поне до онзи ден беше) (02 - за София) 400 8581 - няколко пъти им се обаждах, за да си проследя поръчката. Този е номерът посочен и в придружаващата пратката листовка. Сигурни ли сте, че не правите грешка при набирането? Без да съм абсолютно сигурен, мисля, че телефонни номера, започващи с 400.... не са на частни лица.

# 44
  • БГ
  • Мнения: 347
е това не знам, сега не сме звъняли, мъжа ми е видял обявата във вестник обадил се е и поръчал, аз му мърморих няколко дена и после даже забравих, а те взеха че пристигнаха.Корените са малки 7-10 см.

Общи условия

Активация на акаунт