Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 55 отговора

у дълбоката провинция

Свеки ми  я донесе да я сготвя на малката и като я попитах как да я приготвя ми предлага нещо от рода на брашнена каша с пасирана коприва и нещо не ми вдъхва доверие!Айде помагайте вие!!!!
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

като спанак  Peace
на супа, на яхния, с ориз, с яйца....

има тема за спанака виж там за идеи.
аз най-обичам на супа  Smile
Цитирай

София

Крем супа,ако е за детенце.Иначе аз специално коприва ям само на салата....  Peace
Умирам за копривена салата!!!
Цитирай

Стара Загора

като спанак  Peace
на супа, на яхния, с ориз, с яйца....

има тема за спанака виж там за идеи.
аз най-обичам на супа  Smile
Аз я приготвям също като спанак или лапад, с ориз. Много я обичаме и малката я яде, батко и се мръщи малко повече. Peace
Цитирай

София

Аз я готвя така:
Сварявам копривата ,отделям я от водата и я пасирам.Във водата,където е вряла копривата добавям ориз,няколко скилидки чесън нарязани на ситно....оставям да ври...после добавям натрошено сирене и чуквам едно яйце вътре бъркайки/да се пресече/.Прибавям пасираната коприва и оставям пак малко да покъкри.След това сгъстявам до желаната от мен степен с брашно,разтворено в студена вода и пак малко да покъкри.Добавям масло на финала и махам от огъня.Количества не мога да дам,защото винаги готвя на око и нямам предства от грамажи...всичко според исканията ти.Ако искаш да е по-гъсто може да сложиш повечко ориз примерно.При мен става като яхния. Peace
Цитирай

Варна

Аз я правя само на супа. Както се прави супа от спанак.
Цитирай

София

Според мен да не се вари повече от 5 минути - става много мека и си губи вкуса...
Цитирай

София

Аз я правя на каша със сирене и яйца, както баба ми ме е учила. За мен няма по-вкусна от нейната коприва Love Точно днес си взех и ще я готвя за довечера - като стане, ще я покажа и ще напиша рецептата Peace
Цитирай

аз предлагам на кюфтета,намерих скоро рецептата в една книжка и от тогава през вечер си правя:
,500гр коприва/попарена,изцедена и нарязана/
2яйца
1филийка накиснат и изстискан хляб
2,3 скилидки чесън
кашкавал
малко масло
от тези неща се прави смес и се правят кюфтета,които се овалват в брашно и хоп в тигана.Аз сервирах с лъжица кисело мляко,а и кашкавала е от мен не по рецепта Peace
Цитирай

Супичка ми е любима.
Яла съм подобни на кюфтенцата на янамед.
Яла съм и кюфтенца с картофи и коприва.Рецепта незнам, но много ми харесаха.Аз съм си зеленоядно по принцип...  Whistling
Цитирай

http://www.receptite.com/recepta.php?r=3965

http://www.zadecata.com/vkuhniata/Recepti/Obshta_kuhnia/Deserti/ … a_Momcnilovci.htm

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.796.html

http://gotvarstvo.georgievi.net/a/kasha_kopriva
Цитирай

току що направих разядка от коприва, стана много вкусна.

ок. 50 гр.коприва (я измих и попарих, после изцедих добре,накълцах на на много ситно )
                               (ако е повече може и да се пасира, но моята беше малко)
50 гр. извара,
малко сол, черен пипер и на ситно орехи.

стана много вкусно Wink
Цитирай

току що направих разядка от коприва, стана много вкусна.

ок. 50 гр.коприва (я измих и попарих, после изцедих добре,накълцах на на много ситно )
                               (ако е повече може и да се пасира, но моята беше малко)
50 гр. извара,
малко сол, черен пипер и на ситно орехи.

стана много вкусно Wink

За колко човека е това  newsm78
Че като гледам няма да ми стигне  Blush
Цитирай

За колко човека е това  newsm78
Че като гледам няма да ми стигне  Blush

ми за мен бе  Blush
на филийка го мажа, повече коприва не намерих, какво да правя  newsm78
Цитирай

до езерото

Ако е за детенцето не рискувай дай му да опита от това което си наготвила но не го насилвай Naughty
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 55 отговора